reklama
Země: Chorvatsko Chorvatsko, Itálie Itálie

Cyklotrasa k moři

Přátelé kola, hledám cyklotrasu, třeba i delší, kterou bych se mohl dostat v pohodě na kole z Čech k moři. Nechci ale riskovat život na frekventovaných silnicích, v tunelech pro auta a tak. Nemáte někdo nějaký typ?

[ Zpět ]
Datum: 23.03.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (Milos ([email protected]))
  • Re: Cyklotrasa k moři

         

    Tady je tip:
    http://www.pkj2002.epastorek.cz/

    [ Zpět ]
    Datum: 23.03.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (informator ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Cyklotrasa k moři

         

    Nuz jestvuje nejaka cesta Eurovelo 9, ta by mala viest niekam k moru (myslim,ze do Puly). ja som videl jej znacku v Rakusku (weinviertel). Mala by viest aj cez Brno. Blizise informacie bohuzial nemam, ale nieco sa da ziskat na www.weinviertel.at (daju sa tam objednat aj mapy) . Tiez jestvuje cesta Via Claudia augusta, vedie od Dunaja az do Benatok. kedze kus cesty ide po Inne da sa na nu pripojit od Passau po Innskej cykloceste. Na hranici rakuska so svajciarskom sa odboci do kopca na Nauders a potom po udoli do Bolzana a Trenta. Blizsie info na http://www.esterbauer.com/buecher/html/vca_tour...
    Mys me sli po ceste len kusok od Imstu po Nauders a kusok po udoli Val Venosta. Podla mna by sa tam cesta mimo tuneli a frekventovane cesty dala najst. iste ejstvuju aj dalsei cesty, napriklad po rieke Drava, ale o tych neviem nic.

    [ Zpět ]
    Datum: 23.03.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (jaroslav)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Cyklotrasa k moři

         

    hodil jsem ti to do mailu...ahoj

    [ Zpět ]
    Datum: 23.03.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Miki ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Cyklotrasa k moři

         

    Reklamní text byl odstraněn.
    redakce NaKole.cz

    [ Zpět ]
    Datum: 23.03.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (jirina.biker)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Cyklotrasa k moři

         

    A co takhle severní cesta? Vem si cyklostezku Odra-Nisa...

    [ Zpět ]
    Datum: 07.04.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Ondra)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Cyklotrasa k moři

         

    Zkuste se obratit na www.letni-alpy.cz , ochotne Vam poradi..

    [ Zpět ]
    Datum: 26.03.2008
    Autor: Neregistrovaný uživatel (saaaa)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Cyklotrasa k moři

           

      Škoda, že´s tu odpověď nestihl před třemi lety ...
      Přesto dík!
      8-)

      [ Zpět ]
      Datum: 26.03.2008
      Autor: AV
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Cyklotrasa k moři

             

        Vidim, že většina chce mít souvislou cyklostezku vodněkud někam daleko. Je nejjednodužší kombinovat nejen cyklostezky, postranní silničky ale i různý dopravní prostředky. V Rakousku je třeba víc cyklostezek a silniček, než hlavních silnic a dálnic. A když to dobře sladíš, si u moře za chvilku. Já jedu třeba jednu cestu po ose, a druhou se vracim s Jendou. Ušetřim tak spoustu času.

        [ Zpět ]
        Datum: 26.03.2008
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Jurda)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Cyklotrasa k moři

               

          Jurda, Jirina, Soňa, ... Pořád dokola plíživá reklama na CA Jenda. Mě nevadí, že někdo doporučí nějakou službu, ale nesmí se to přehánět. Tohle je podle všeho další kamufláž a je to až neskutečné, opravdu. Když to Jendovo fandové přeženou, redakce příspěvek smažem ale tohle ...

          Začátek příspěvku OK, ale poslední dvě věty ne. Po zkušenostech na tomto diskuzím fóru udělám cokoliv pro dopravu k jižnímu moři, jen nepojedu s Jendou.

          [ Zpět ]
          Datum: 27.03.2008
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Cyklotrasa k moři

                 

            Možná to není záměrná reklama, možná dotyčný opravdu s touto ck cestoval a byl spokojený. Já se s nimi vracel v létě 1992 z Beluna a naprostá spokojenost. Možná jsem byli jedni z prvních klientů:-)

            [ Zpět ]
            Datum: 27.03.2008
            Autor: MarekD
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Cyklotrasa k moři

                   

              Třeba to fakt není záměrná reklama... Třeba dotyčný opravdu čirou náhodou přispěl naráz hned do dvou příspěvků z roku 2005... :-)

              [ Zpět ]
              Datum: 27.03.2008
              Autor: Ifča
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Cyklotrasa k moři

                     

                poznal jsem Jendu na slezině 23.2. ve F-Místku. Je to sympatickej jedinec. (Nikdy mě nikam nevezl -- nepasujou termíny.)

                [ Zpět ]
                Datum: 28.03.2008
                Autor: Howgh
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Cyklotrasa k moři

                       

                  Také mi psal. termín mi nikdy neseděl.

                  [ Zpět ]
                  Datum: 28.03.2008
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Jendova reklama, Jurdo, kdo jsi!?

                   

              a) CK a CA - to je podtatný rozdíl.
              b) Když se poohlédnu za historií příspěvků na tomto fóru, nemohu se zbavit pocitu, že to reklama je. Kdo je to Jurda, kdo je Jiřína-biker, kdo je Soňa?

              [ Zpět ]
              Datum: 28.03.2008
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Jendova reklama, Jurdo, kdo jsi!?

                     

                Ahoj Járo,
                já mám taky ty samé pocity.
                Mimochodem, nám nejenže neseděly termíny, ale bohužel i lokality, takže jsme se vždy museli spolehnout sami na sebe a na své kamarády.

                [ Zpět ]
                Datum: 29.03.2008
                Autor: Neregistrovaný uživatel (Peggy*)
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Cyklotrasa k moři

                 

            jestli je ta eventuelní reklama to jediné, co vám na Jendovi vadí, tak nechápu ty věty : "nikdy s ním nepojedu".
            To aby se člověk bál něco pochválit...

            [ Zpět ]
            Datum: 29.03.2008
            Autor: Howgh
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Už trochu zabíháme ...

                   

              a) Ano, ta vtíravá reklama, formou rádoby zákaznického doporučení mi vadí a zkrátka se mi nelíbí. Pokud by to byla prává doporučení, proč ne, ale podívejme se na články jisté Soni o cestě na Sardinii, vždyť to je s prominutím "opruz". Divím se těm webům, co jí na to skočili a otiskly jí ten "cestopis" (viz můj příspěvek na jiném vláknu (http://www.nakole.cz/dosveta/tema.php3?id=477) . Zpátky k Jurdovi a Jiřině – ti se objeví jen s radou pro CA Jenda ... Není to zvláštní. Možná se po této diskuzi přejmenují :-)

              B) Jenda mi také přímo nabízel dopravu. Nikdy se jejich termíny nesešli s mou potřebou. K tomu jsem se dozvěděl o odřeklé cestě, to pak mohu rovnou jet na zájezd s CK, když chci mít nejistotu do poslední chvíle, že vůbec někam pojedu (nic proti cestovkám, ale i to je jeden z důvodů, proč s nimi moc rád nejezdím).

              Shrnuto: nikdy s ním nepojedu, protože: A) mám rád férové a B) přímé jednání (taky jsem to tu napsal na plnou hubu, za sebe) a potřebuji 100 % jistotu.

              Ať si tedy každý chválí, dobré služby si to zaslouží, ale nme tíém to způsobem. Nevěřím, že Jurda a spol. jsou opravdu náhodní spokojení zákazníci.

              [ Zpět ]
              Datum: 29.03.2008
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Cyklotrasa k moři

         

    Ahoj,
    my jsme dojeli před dvěma lety na jih do Rosolina Mare v Italii (kousek pod Benátkama). V Rakousku po Innské cyklotrase a v Italii po cyklotrase Via Claudia Augusta. Byla to pohoda, hodne často cyklostezky a nebo jen malé silnice s minimálním provozem. Tam i zpátky cca 3000 km. Pro nás s dětmi to byla cesta na dva měsíce, ale jde to určitě i rychleji :)
    Vytvořili jsme z cesty CD s vyprávěním, fotkami a malým průvodcem. Můžeš si ho stáhnout na http://livepla.net/cesty.php?fileCesty=include...
    Hodně štěstí a příjemnou cestu, ať to bude kamkoli.

    [ Zpět ]
    Datum: 27.03.2008
    Autor: Ali
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Cyklotrasa k moři

           

      Nemam s touto trasou sice osobni zkusenost, ale muze to byt skutecne docela zajimavy cyklovylet... Podel Dunaje do Pasova, potom Innskou cyklostezkou do Landecku (asi 400 km) a nakonec po Via Claudia Augusta az do Benatek (asi 800 km)... :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 28.03.2008
      Autor: Tracy
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Cyklotrasa k moři

         

    Po několika příspěvcím na téma "evergreen CA Jenda" připojím faktický příspěvek.

    Dotaz tohoto charakteru je hodně, opravdu hodně obecný. Pokud jde o tipy, těch tu mohu popsat za sebe X. Je pochopitelné, že každý se chce vyhnout tomu, co píše tazatel. Dotaz měl být úplně jinak položen, odkud a kam chci. Co to vlastně znamená "k moři"? Příklad 1: Je rozdíl jet např. z Liberce na Istrii, nebo z Ostravy do Janova, záleží na cíli i startu. Příklad 2: Ke Středozemnímu moři se dá se jet v pohodě a relativně po rovině přes Maďarsko a Slovinsko a nebo také přes Alpy. Autor se neptá na kopce, stejně jako na zajímavosti po cestě.

    Ptám se tedy, jaké je bližší představa o té cestě? Má být na jih nebo ne sever? Má být horská, nebo pohodová. Kolik na ní má být času? Na kole jednosměrně, nebo obousměrně? Jaký region je potenciální pomyslný cíl a odkud má být start. Pokud to bude na jih, tak snad s něčím poradím.

    [ Zpět ]
    Datum: 29.03.2008
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Cyklotrasa k moři

           

      Bať bať, já bych volil Rujanu -- Německo. Tamní křídové útesy jsou parádně romantické a fotogenické. Za bolševika to byl oblíbený cíl vandrů. Je zvláštní, že po 90. roku upadla do zapomenutí.

      [ Zpět ]
      Datum: 30.03.2008
      Autor: Howgh
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Cyklotrasa k moři

             

        Koukám, že máš plánů na minimálně ještě jeden život, viď?

        [ Zpět ]
        Datum: 30.03.2008
        Autor: AV
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Cyklotrasa k moři

               

          stavuju se tam vždycky cestou do Skandinavie a zpět.

          (Cesta Německem je fakt relativně nezáživná - škaredý cesty zahnusené auty...Jedu Polskem podél hranic a až po sléze vjedu do Němec. Polská auta zase více smrdí. Člověk si nevybere.

          [ Zpět ]
          Datum: 01.04.2008
          Autor: Howgh
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Cyklotrasa k moři

             

        Loni jsem chtěl projet Bornholm a Rujánu, nakonec jsem zůstal déle na Bronholmu a na Rujánu chci asi příští rok. Letos se chystám projet polské pobřeží a navštívit všechny majáky. Nejsou to sice dlouhé trasy, ale nemám na ně více času než týden.

        [ Zpět ]
        Datum: 01.04.2008
        Autor: MarekD
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Cyklotrasa k moři

             

        Taky jsme před pár lety jely na Rujanu a bylo to fajn. Článek o cestě vyšel v Cykloturistice 4/2004 a je i v archivu na stránkách www.cykloturistika.cz.

        [ Zpět ]
        Datum: 24.04.2008
        Autor: Neregistrovaný uživatel (lupen)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Cyklotrasa k moři

         

    Přikláním se k italské variantě. Do Benátek a zpět hezky přes Alpy. V Alpách žádný problém, jenom si vybrat přes kterou část (Dolomity nebo Německo-Rakouská strana). Pod Alpami po placce a okreskách bez provozu až na místo.Pozor na větší provoz přímo u Benátek!
    Ahoj Mirek

    [ Zpět ]
    Datum: 31.03.2008
    Autor: Neregistrovaný uživatel (holovlasky)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Cyklotrasa k moři

           

      Souhlas. Jižní varianta je rozhodně zajímavější. Přejezd německem je poměrně fádní. Já jel tím směrem vícekrát. Jednou přes Maďarsko a a Slovinsko, to je terén podobný jak u nás. Nabízí se jet také přes Alpy, tedy vždy kousek nějakým údolím řeky, pak přes sedlo, a zase cyklotrasa podél jiné řeky. Podle cílového místa se dá vymyslet nesčetně variant. Za sebe nabízím inspiraci na http://www.cyklostranky.cz/vypravy/ - cesty "Z Brna do Benátek (a kousek zpátky) 2001", "(Jihovýchodní) Alpy a Termály 2004" či "Švýcarsko 2005". I když jsme jen jednou dojeli až k moři, jde o tu trasu.

      A provoz? Podél řek jsou v Rakousku stezky, přes sedla bývá lokální provoz. Souhlasím, že provoz v Itálii je děs a hrůza, hodně aut a první, co se v autoškole patrně učí používat, je klakson. Ve Slovinsku sice stezky nemají, ale s provozem je to pohoda.

      [ Zpět ]
      Datum: 31.03.2008
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Cyklotrasa k moři

             

        Ahoj
        Já to jel před 6ti roky. Busíkem do Mnichova, okolo GaPa přes Fernpass do Rakouska do Itálie přes Timmelsjoch a protože se dost ochladilo vyraziljsem do Benátek, ale po okreskách. Ty byly dobré. Nejhorší bylo project Mestre před Benátkami a co s kolem v Benátkách. Všechno dobře dopadlo a zpět jsem to vzal na Cortinu a přes starou brennerskou cestu do Rakouska z Insbrucku pak na východ a protože zbylo trochu času a počasí se umoudřilo jsem to vzal přes Gerlospass do Linze a přes Šumavu domů. Ta doprava byla v pohodě. Možná, že jsem se vyhnul nějakému sedlu přes 2000 m,ale nejsem nejmladší a při plánování mám vždy velké oči.

        [ Zpět ]
        Datum: 01.04.2008
        Autor: Neregistrovaný uživatel (holovlasky)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Cyklotrasa k moři

               

          Ad co s kolem v Benátkách: My to vyřešili tak, že jsem se ubytovali v kempu a do benátek dojeli lodí. Benátky jedině pěšky, bez kola. Ale je to pěkný cíl.

          [ Zpět ]
          Datum: 02.04.2008
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Cyklotrasa k moři

                 

            Asi za třetím vysokým mostem se schody, přes který jsme přetáhli naložená kola, jsme kola opřeli, zamkli a prochodili Benátky pěšky. Dokonce jsem potom přespali na jednom náměstíčku, kde se přes den prodávalo ovoce, jen jsme museli brzy vstát, protože ovocný trh začínali chystat kolem páté hodiny ráno:-)

            [ Zpět ]
            Datum: 03.04.2008
            Autor: MarekD
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Cyklotrasa k moři

                   

              Já nakonec kolo vnutil policajtovim, který hlídal parkoviště u vjezdu do Benátek. To je ještě před prvním mostem. Bylo jediné omezení (domluva pouze rukama angličtina jazyk neznámý) dal mi hodinu a půl, takže trochu fofr, ale jinak vše proběhlo bez zádrhelů.

              [ Zpět ]
              Datum: 03.04.2008
              Autor: Neregistrovaný uživatel (holovlasky)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

357 cyklistů (12 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024