reklama
Země: Česko Česko

Stan na kolo

Dobrý den, jsme 2 dospělí a 3 malé děti. Jezdíme na kole na těžko, většinou na 7-14dnu. Do teď nám stačil lehký stan pro 4 osoby, ale teď už je nám těsný. Máte tip na nějaký lehčí stan pro 5? Nebo jak řešíte spaní vy? Děkuji za tipy. Hezký den

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 18.07.2022
Autor: simakocka
  • Re: Stan na kolo

         

    Nebylo by v tomhle případě mít dva malé lehké stany než jeden velký?

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 18.07.2022
    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Stan na kolo

           

      Pokud se bude kempovat ve dvou stanech, bude se v kempech platit za dva stany, i když je to možná opravdu jedno, v hodně kempech jsou rozdílné poplatky podle velikosti stanu.To já jen že uplně výhodné mít dva stany být nemusí, navíc to vždy obnáší stavět, balit a pak třeba doma sušit dva stany.

      Zase na druhou stranu stavět velkej stan je oproti malýmu docela pakárna, letos jsem v kempu viděl tuším od decathlonu větší stan kde místo laminátové konstrukce to bylo nafukovací, neumím posoudit ale možná by to na kolo bylo použitelnější než tahat ty laminátový pruty.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 19.07.2022
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Stan na kolo

             

        Viděl jsem to. Určené do vysokoobjemového auta :-D Opravdu nikoliv na kolo či do batohu.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 19.07.2022
        Autor: Arnošt905
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Stan na kolo

               

          máš pravdu, 12kg je opravdu hodně, navíc mi vubec nedošlo že je k tomu taky potřeba veliká pumpička. Váhově a objemově asi opravdu výhodnější dva menší stany.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 19.07.2022
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Stan na kolo

         

    https://www.nakole.cz/diskuse/29726-stan.html...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 18.07.2022
    Autor: Arnošt905
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Stan na kolo

         

    Jak jsou děti staré? Už si alespoň ty starší vezou své věci samy? Lehké stany se většinou dělají pro dva nebo tři. Stan pro pět je už asi většinou míněn na základnu. Zkuste výstavu stanů v Letňanech. Nikde jinde takový výběr a možnost odzkoušení není.
    Teď mne napadá vézt stávající výkonný stan a k němu něco jednoplášťového, nouzového do dobrého počasí. Když bude špatně, tak tam nacpete bagáž a jednu noc se smrsknete v tom pro 4.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 18.07.2022
    Autor: Brahma
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
  • Re: Stan na kolo

         

    Z hlediska rozložení váhy bagáže a do budoucna by stálo za to pořídit druhý stan pro dva k původnímu. Podle zmínky o "těsnosti" stanu pro 4 asi děti už nebudou nejmenší a o pár let bude i stan pro 5 zase "těsný"...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 19.07.2022
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Stan na kolo

         

    Jestli si s sebou každý veze víc než spacák, karimatku a oblečení, co má na sobě, tak je dobré počítat, že stan pro n lidí pobere maximálně n-1 lidí, pokud nechtějí nechávat většinu bagáže venku. I když jestli vás pět doteďka úspěšně spalo ve stanu pro čtyři, tak asi máte skromnější nároky na prostor než já.

    Dokoupil bych druhý stan pro 2 nebo spíš 3. Bude to praktičtější i z toho hlediska, že až děti vyrostou, budete moci cestovat ve dvou samostatných partách.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 19.07.2022
    Autor: NightRider
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Stan na kolo

         

    My takhle "pro rodinu" koupili Jurka Family 5, na kole jsme ho vezli když jsme jeli s fakt malými dětmi - 2 dospělá kola s brašnama + 2 vozíky. Na kolo je ten stan na hraně, dá se poměrně složit, ale třeba pěšky bych ho nést uplně nechtěla. Zas na druhou stranu je poměrně prostorný, tehdy se nám tam vešla komplet kola i vozíky, do předsíňky. Zrovna letos jsme počítali, že ho máme už 13 let a pořád drží i ve větru a dešti (ale uznávám, mohli od té doby materiály změnit)... Ale teď už bychom koupili taky raději druhý stan (už děti ocení vlastní "bejvák")

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 19.07.2022
    Autor: evcas
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Stan na kolo

         

    My jsme ve čtyřech s dětmi 7 a 11 let jezdili s kopulovým stanem pro 3 a půl od Pinquinu. Věci jsme cpali zvenčí pod tropiko. Bylo tam hodně těsno. Později jsme s ním byli ve 3 u moře a byl také malý. Asi to chce dva stany, ten druhý může být nouzový na dobré počasí. Do kempu jsme nejezdili.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 20.07.2022
    Autor: Brahma
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
  • Re: Stan na kolo

         

    Řešil bych to dvěma malými stany, postavenými v patřičné vzdálenosti, aby se dala přetáhnout plachta podepřená prutem, tvořící předsíň. Z malých stanů, jako ložnice, uděláš zakrytím jeden velký (platíš za jeden velký stan) a je to variabilní oproti jednomu stanu.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 20.07.2022
    Autor: Papji
    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Stan na kolo

           

      Loni jsem na Lehoslehu v Radějově viděl takový skládací párty stan bez jednoho čela, snad 4,5x4,5m a vevnitř postavený malý stan pro 2 a kolo postavené vedle :-D Podle všeho přivezené autem, ale na vozíku by se to dalo taky, počítám do 5kg podle materiálu. Taková skládací garáž :-D

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 20.07.2022
      Autor: Arnošt905
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Stan na kolo

             

        Vidíš, ten jsem taky potkal. Tady je fotka:
        https://nightrider.mzf.cz/galerie/sll2019_16.jpg

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 20.07.2022
        Autor: NightRider
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Stan na kolo

               

          JJ, to je ono, ale nepodařilo se mi to vyhledat, asi jsem podprůměrný na ty vyhledávací hesla.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 20.07.2022
          Autor: Arnošt905
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Stan na kolo

                 

            Tak jsem to nakonec objevil, místo "párty stan" jsem dal "plážový přístřešek" :-D

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 20.07.2022
            Autor: Arnošt905
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Stan na kolo

             

        Tento přístřešek mám, jen trochu menší - 3.5x3.5 metru. Hmotnost kolem 13kg...

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 20.07.2022
        Autor: mildakh
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Stan na kolo

               

          13kg, to je pecka...

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 20.07.2022
          Autor: Brahma
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
          • Re: Stan na kolo

                 

            Oprava, má 16 kg :-) vozíme ho jen autem...

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 20.07.2022
            Autor: mildakh
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Stan na kolo

               

          tak to sem se teda sekl v tom odhadu hmotnosti úplně katastrofálně :-D

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 20.07.2022
          Autor: Arnošt905
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Stan na kolo

         

    Ten větší starý nechte pro děcka a pořiďte si další malý pro dva.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 02.01.2023
    Autor: Rob144
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  •      

    Příspěvek byl smazán administrátorem serveru NaKole.cz.

    Datum: 05.01.2023
    Autor: sofia2023
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Šumava na kole

 (CK Frčíme)
17.05.2024, 3 dny
5 900 Kč
cyklistický Autobusem

Bikepackingová výzva Rakouskem až domů

 (CK Kudrna)
04.07.2024, 6 dní
7 800 Kč
cyklistický Autobusem

Šumava na kole

 (CK Frčíme)
12.07.2024, 3 dny
5 900 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

349 cyklistů (7 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024