reklama
Země: Francie Francie, Itálie Itálie

silnice Cuneo - Ventimiglia: průjezdná na kole?

Ahoj cyklocestovatelé, prosím nevíte někdo zda je silnice Cuneo - Ventimiglia (dle mapy E74 a též SS20 a N204) průjezdná na kole? Je to na západě Itálie z vnitrozemí směrem na pobřeží Riviery, dle mapy.cz jsou tam tunely a nerad bych tam narazil na zákaz vjezdu cyklistů bez alternativy. Děkuju.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 01.08.2014
Autor: básník
  • Re: silnice Cuneo - Ventimiglia: průjezdná na kole?

         

    Mapy.cz jsou bezva služba v tuzemsku, ale pro cesty za hranicemi se (zatím) vyplatí kouknout na jiné servery. Co se týče situace na místě, tak ji lze snadno ověřit pomocí strýčka Google a jeho StreetView :-). Ten říká, že ve směru Cumeo > Ventimiglia je celkem 5, resp. 6 tunelů a jedna krátká protilavinovná galerie (tu bych ale neřešil).

    (1) Na hranici IT/FR je 3,2 km dlouhý Tunnels de Tende [tãnd], který je mýtný a je tam zákaz jízdy cyklistů. Musí se tedy objet přes sedlo Col de Tende (1 889 m n.m.). Rozdíl je 400 výškových metrů a 15 km. Na francouzské straně je ze sedla z části šotolinová velice klikatící se silnice. Není ale jiná alternativa.

    (2) Dva krátké tunely Tunnel de Nord de Saorge [saorž] – 350 m dlouhý a

    (3) Tunnel de Sud de Saorge – 650 m dlouhý. První lze objet, ale musí se kolo přenést přes svodila. Vzhledem k délce je to nesmysl, oba jsou navíc osvětlené. Zákaz cyklistů tam není.

    (4) Tunel v sedle Col d'Arma o délce jen 130 m. Osvětlený, zákaz cyklistů tam není.

    (5) Galeria Cima di Rovere o dílce 3,1 km. Kupodivu tam není zákaz vjezdu cyklistů. Tunel je osvětlený, ale lze ho objet prakticky bez přidání výšky, jen je to o 5 km delší.

    (6) Poslední tunel je přímo ve městě Ventimiglia [ventimilja], ale nemá smysl jet, protože zaústí na dálnici. :-) Lze ale jet kratší cestou přímo.

    Doporučuji projít mapy http://www.geoportail.fr (zrovna u tunelu Tunnel de Sud de Saorge ale mají chybu – objížďka zjevně neexistuje) a http://www.bikemap.net.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 01.08.2014
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: silnice Cuneo - Ventimiglia: průjezdná na kole?

           

      Děkuju, proklikal jsem to trochu. A říkám si "a sakra". Tudy by to sice natěžko asi šlo, ale rozhodně ne rychle. :-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 01.08.2014
      Autor: básník
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: silnice Cuneo - Ventimiglia: průjezdná na kole?

             

        Ty serpentiny ze sedla Col de Tende jsou opravdu dost dobře naskládané. :-) Pokud tudy pojedeš, pak pak dej vědět, jak se to jelo. Jinak je to myslím docela bezproblémová trasa.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 03.08.2014
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: silnice Cuneo - Ventimiglia: průjezdná na kole?

               

          Uvidím podle času, musím se vejít do dovolené. Koukal jsem na to jako na zkratku, pokud bych se chtěl dotknout francouzské Riviery, ale bude to asi výživná "zkratka". A po hlavní možná dost provoz.
          Pokud mne bude tlačit čas, spokojím se s Janovem podruhé a povalím domů.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 04.08.2014
          Autor: básník
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: silnice Cuneo - Ventimiglia: průjezdná na kole?

                 

            I v Itálii jsem vydatně zmokl (nejen v Alpách), tak jsem jel do Janova a potom italskou a francouzskou Rivierou. Tady tudy jsem nejel. Podél moře už mi nepršelo, šlo to vždycky nad pevninu.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 12.09.2014
            Autor: básník
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: silnice Cuneo - Ventimiglia: průjezdná na kole?

         

    Příspěvku jsem si všiml asi pozdě, ale přes Col de Tenda jsem jel na konci října před pěti lety a bylo to pěkné, nulový provoz.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 11.09.2014
    Autor: Karel-ch
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: silnice Cuneo - Ventimiglia: průjezdná na kole?

         

    Ještě další obrázky

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 11.09.2014
    Autor: Karel-ch
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: silnice Cuneo - Ventimiglia: průjezdná na kole?

           

      Safra... ten třetí obrázek je teda inšpirující :-) Píšu si.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 11.09.2014
      Autor: ronda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: silnice Cuneo - Ventimiglia: průjezdná na kole?

             

        Jel jsem to sice dolů (jižní strana průsmyku), ale moc prudké to myslím nebylo.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 11.09.2014
        Autor: Karel-ch
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Francouzská riviéra na kole

 (CK Mamut tour)
27.04.2024, 10 dní
14 900 Kč
cyklistický Autobusem

Toskánsko na kole – agrofarma s polopenzí

 (CK Extrem Tour)
03.05.2024, 10 dní
13 990 Kč
cyklistický Autobusem

Napoleonův ostrov Elba na kole

 (CK Victoria)
05.05.2024, 8 dní
9 990 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

375 cyklistů (9 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024