reklama
Země: Itálie Itálie

Kam na netu pro ubytování v italských horách ?

Máte někdo zkušenosti se sháněním ubytování a rezervací na severu v italských horách ? Jde mi o individuální pobyt někde v oblasti Bolzana. Pokouším se dohrabat k nějakým penzionům mimo velká střediska, ale vyhledávače pochopitelně servírují přednostně pět hvězdiček v nejprofláklejších centrech. A pokud ne, tak i přes zadání konkrétních lokalit mi to hrne nepřehledný směsky od Sicílie až po hory na severu... :-/
Pokud máte někdo tip na přehlednější a spolehlivý vyhledání, budu moc vděčnej.

[ Zpět ]
Datum: 26.04.2011
Autor: ronda
  • Re: Kam na netu pro ubytování v italských horách ?

         

    Ahoj, do Itálie létám hodně často, miluji tu zem! Ubytování skoro vždycky hledám na www.booking.com, kde zadám lokalitu, datum a pak dám srovnat podle ceny. Případně na http://cs.camping.info/it%C3%A1lie/kempy plno kempů nabízí i bungalovy nebo pokoje a ceny jsou rozumné. Mimochodem, pokud jsi ještě nebyl u jezera Lago D'Iseo tak doporučuji se tam vydat, je to nádherný místo. Ubytování třeba kemp v Marone (Marone je moc krásná vesnice). A na dopravu doporučuju letadlo WizzAir z Prahy do Bergama a pak se už dostaneš vlakem s přestupem v Brescii (pokud teda nejedeš autem nebo na kole třeba :-) ). Brescii se vyhni, vypadá to jako arabský gheto. Na každém rohu kebab a na pizzerii nenarazíš...

    [ Zpět ]
    Datum: 27.04.2011
    Autor: zdendazzz
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kam na netu pro ubytování v italských horách ?

           

      Dík za tipy. Na letadlo je to moc blízko a moc komplikací. Autem to mám do Itálie "blíž", než na Ruzyň :-) To bydlení jdu študovat...

      [ Zpět ]
      Datum: 27.04.2011
      Autor: ronda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kam na netu pro ubytování v italských horách ?

         

    Špatná otázka, nesháníš bydlení, bydlení shání Tebe.
    V požehnaném Sudtirol kam přijedu, tam vyberu co mi lvyhovuje a tam se ubytuji.
    V některých místech v době cca 10.7. až 25.8. mohou snad nastat problémy, ale vždy se vyřeší.

    [ Zpět ]
    Datum: 27.04.2011
    Autor: mirekbik
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kam na netu pro ubytování v italských horách ?

           

      Já vím, že se dá jet na blint, jenže se mi tam nechce něco shánět. V anglině i němčině jsem se opakovaně dostal jen ke druhé lekci, takže v nouzi se rukama nohama domluvím a nějak bych to vyřešil. V tomhle případě bych ale přece jenom radši víc na jistotu.
      Stejně bych se ale jednou chtěl nechat strhnout Tebou, nebo někým "podobným" ke štrapáci přes Alpy. Z cesty bych obavy neměl, jen nejsem cestovatelsky a čundrácky votřískanej...

      [ Zpět ]
      Datum: 27.04.2011
      Autor: ronda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kam na netu pro ubytování v italských horách ?

         

    Předpokládám, že jde o vícedenní pobyt s hlavní náplní cyklistiky ev. pěší turistiky. Máš nějakou určitější představu o tom místě, kde by jsi chtěl zůstat, kolik dní, počet osob popř. co zajímavého chceš projet?

    [ Zpět ]
    Datum: 27.04.2011
    Autor: Zbyněk
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kam na netu pro ubytování v italských horách ?

           

      Počítám tak čtyři až pět nocí (nemám rád dlouhý dovolený, radši pět krátkých intenzivních :-)
      Nějaký konkrétní místa už mám vytipovaný (Vajont, nějaký ten okruh po sedlech, Stelvio), zbytek se vytipuje sám :-)
      No a oblast je tím daná - na luxus kašlu a radši někde za větrem. Jde mi jen o sprchu a přespání. Nechci platit zbytečně za bazén s vlnobitím a plazmovou televizi přes celou stěnu uprostřed Cortiny, radši si za ty prachy koupím něco na kolo, nebo zafinancuju další vejlet...

      [ Zpět ]
      Datum: 27.04.2011
      Autor: ronda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kam na netu pro ubytování v italských horách ?

             

        Pokud by šlo o Dolomity, něco by se dalo (včetně hraničních lokalit jako Val Pusteria a Val Isarco) najít tady:
        http://dolomiten-suedtirol.com/valdisarco.asp?m...

        Stelvio je odtud ale dost z ruky, to bych spíš zkusil Bormio nebo Livigno. Tam je široké spektrum ubytování, ale je to víc na terénní cyklistiku než silniční: http://www.livigno.eu/it/home.jsp?redir=3

        Nejvýhodnější je samozřejmě jet ve více lidech a pronajmout si apartmán a nejezdit o prázdninách, přinejmenším ne v srpnu.

        [ Zpět ]
        Datum: 27.04.2011
        Autor: Zbyněk
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Kam na netu pro ubytování v italských horách ?

               

          Jo napadlo mne jedno dobrý místo u Livigna. mezi Livignem a Bormiem jsou v kopcích takový dvě známý jezera. Cancano a to druhý ... asi San Giacomo. Je to boží místo. Stojí tam docela osamocený bar San Giacomo. V něm mají palandy, kotel na horkou vodu na dřevo a je to tam takový dobrý. Okolí je ideální určitě na horská kola a směrem jako na Bormio vede silnička. Přijelo nás tam pozdě večer bez ohlášení od Livigna asi 8 a všichni jsme se vešli.

          [ Zpět ]
          Datum: 28.04.2011
          Autor: mirekbik
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Toskánsko na kole – agrofarma s polopenzí

 (CK Extrem Tour)
03.05.2024, 10 dní
13 990 Kč
cyklistický Autobusem

Napoleonův ostrov Elba na kole

 (CK Victoria)
05.05.2024, 8 dní
9 990 Kč
cyklistický Autobusem

Toskánsko na kole – agrofarma s polopenzí

 (CK Extrem Tour)
17.05.2024, 10 dní
14 990 Kč 12 990 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

280 cyklistů (10 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024