reklama
Země: Švýcarsko Švýcarsko

Cestování Švýcarskem

Zdravím, v létě plánuji cestu Švýcarskem z Winterthur do Chamonix a Ženevy složenou ze 3 cyklotras - Alpine Panorama, Nord-Sud a Rhone route.

Na moje překvapení je trochu problém s ubytovaním, nějak nejsou campy poblíž. Jedeme parta lidí, kde denní pruměr se pohybuje kolem 50 - 70 km, takže žádné extrémy.

Nemáte někdo zkušenosti s trasou Wintertur - Watwill - Linthal - Altdorf - Andermat - Brig - Sion - Martigny a předal mi nějaké zkušenosti a info ohledně ubytování?

Děkuji

[ Zpět ]
Datum: 21.04.2010
  • Re: cestování švýcarskem

         

    Jeli jsme trasu Visp - Montreux a kempy úplně v pohodě. Jestli chceš napánovat kempy nar na adrase http://cs.camping.info/. My jedeme letos znovu do Interlakenu a pak do Vispu. Moc krásná země na kolo.

    [ Zpět ]
    Datum: 16.05.2010
    Autor: ms1983
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: cestování švýcarskem

         

    Vřele doporučuji použít server http://www.veloland.ch, kde je i přehled ubytování. Ne všechny kempy jsou ale uvedeny ve vrstvě mapy „ubytování“ (jako příklad dávám pěkný a velký kemp, který lze ale najít ve velkém měřítku mapy zakreslený), takže to chce projít celou trasu v mapě.

    [ Zpět ]
    Datum: 16.05.2010
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: cestování švýcarskem

         

    Mám jeden dobrý tip na ubytování u Andermattu. Naproti hotelu v Andermattu je kemp, nebo spíš tábořiště. My jsme při průjezdu přes tuto silniční „střechu Alp“ spali v sousedním Hospentalu, kde je Young Hostel, v němž se dá přespat pod střechou. Připojuji obrázky, kde se dá najít.

    Stránky hostelu: http://www.youthhostel.ch/hosteldetails.html?...

    [ Zpět ]
    Datum: 16.05.2010
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: cestování švýcarskem

         

    vsechny svycarske narodni trasy jsme popsali v nove knize, ktera vysla minuly tyden, takze info najdes tam - jinak kempy ve svycarsku netreba hledat, stanovani ve volne prirode je povoleno. kemp v Andermattu, jak zminuje Jara vyse, muzeme doporucit (luxusni zazemi, krasne vyhledy, obchody a hospody na dosah).

    [ Zpět ]
    Datum: 16.05.2010
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: cestování švýcarskem

           

      moc děkuji, objednáno

      [ Zpět ]
      Datum: 22.05.2010
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: cestování švýcarskem

           

      Určitě je stanování ve volné přírodě ve Švýcarsku povoleno? Nacházím spíše opak a údajně hrozí dost vysoké pokuty. A dodržování je hlídáno, ostatně jako vše ve Švýcarsku. Mimochodem se tam chystám tento pátek a hodlám riskovat...
      Neměl byste někdo odkaz naoficiální informace, jak je to tam se stanováním (jedna noc na jednom místě)?

      [ Zpět ]
      Datum: 22.06.2011
      Autor: Kubajs
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: cestování švýcarskem

             

        Videl bych to jako kdekoliv jinde - zeptas se na nejake te jejich farme a nekde u lesa Te urcite nechaji. A kdyz nebude pobliz farma na zeptani, ... 8-)

        [ Zpět ]
        Datum: 23.06.2011
        Autor: Murphy
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: cestování švýcarskem

               

          jj, vidim to uplne stejne :). V nejhorsim me nekdo leda odmitne, tak pujdu o dum / farmu dal.

          [ Zpět ]
          Datum: 23.06.2011
          Autor: Kubajs
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: cestování švýcarskem

             

        To povolené přespání na jednu noc se rozumí na veřejných místech, třeba odpořívadlo u cyklostezky, břeh řeky nebo jezera atd. Tam, kde si to nepřejí, je cedule se zákazem. Na soukromém pozemku je lepší se zeptat, pokud je koho. V horách problém nevidím, jen pozor na rezervace. Takto to ale funguje snad po celé západní Evropě.

        [ Zpět ]
        Datum: 07.07.2011
        Autor: Karel-ch
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: cestování švýcarskem

               

          Ano, mohu souhlasit, praktikoval jsem to obdobně a nikdy nebyl problém. Párkát jsem spal i přímo na očích, to když jsem chytil v sedle déšť a už nebyla chuť pokračovat dál pozdě odpoledne, neboť v nižších polohách bylo těžší najít nocleh. Lidi maximálně přišli na pokec, pohoda absolutní. Na frekventovaných místech byly oficiální zákazy, tam je jasné, že bych si nedovolil přespat.

          [ Zpět ]
          Datum: 22.07.2011
          Autor: Kubajs
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: cestování švýcarskem

               

          Švýcaři mi vždy tvrdili, že to není povolené, o přespání na jednu noc se nikdy nikdo nezmnínil. Ale zároveň všichni říkali, že nebude problém, pokud nebudu pokoušet stavět stan někde v příliš zalidněné oblasti. V horách prý bez problému, že by na mě nikdo rozhodně policii nevolal. Mimochodem jsem se o tom bavil i s cyklistou, který se ke mně přidal při výjezdu do jednoho sedla. Prý dělá instruktora / průvodce při skialpinismu. Spaní (minimálně stanování) ve volné přírodě je nelegální i dle něj.

          [ Zpět ]
          Datum: 22.07.2011
          Autor: Kubajs
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: cestování švýcarskem

         

    databáze kempů je třeba tady:
    http://www.camping.ch/cgi/campsites/all...

    Trasu celou neznám, ale z Goschenenu do Andermattu soutěskou Schollenen je opravdu šílený provoz. Po silnici se jede i přes Furkapass do Brigu. Furka je ohledně provozu OK, ale níže pod Ullrichenem je opět velká koncentrace aut. Cyklostezka začíná myslím až někde v okolí Brigu. Jeli jsme úsek mezi Brigem a Sionem. Částečně vede po bočních silnicích, povrch byl asfalt. Údolím Valisu v létě vane silný vítr od Martigny, na stezce to ale bylo OK.
    Ten zmiňovaný kemp v Andermattu je dobrý za pěkného počasí, ale už ne moc dobrý za deště. Chybí mu totiž jakékoliv zázemí a při prudkém nebo dlouhotrvajícím dešti je ta louka pod vodou.

    [ Zpět ]
    Datum: 16.05.2010
    Autor: Zbyněk
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: cestování švýcarskem

           

      Přesně tak jsem ho totiž viděl já. Mokrá louka, hotel přes ulici. Víc jsem to moc nezkoumal, ale třeba L+M neviděli jiný kemp.

      [ Zpět ]
      Datum: 17.05.2010
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Cestování Švýcarskem

         

    Děkuji za všechny rady. Server veloland.ch moc dobře znám. Co se týče zmiňované knihy - neviděl jsem nikde název, pod kterým bych ji hledal.

    [ Zpět ]
    Datum: 20.05.2010
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Trojmezí na kole

 (CK Cyklotur)
01.07.2024, 7 dní
15 980 Kč
cyklistický Autobusem

Švýcarsko – Bernské Alpy cyklistika

 (CK Kudrna)
01.07.2024, 7 dní
13 200 Kč
cyklistický Autobusem

Švýcarsko – Bernské Alpy MTB

 (CK Kudrna, Marek Jonáš)
01.07.2024, 7 dní
13 200 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

345 cyklistů (8 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | včera

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024