reklama
Země: Švýcarsko Švýcarsko

Ubytování ve Švýcarsku

Ahoj cyklisti. Chystáme v létě s kámošem velký okruh Švýcarskem. Chceme jet tak nějak na polotěžko, tj. nechceme se tahat se stanem, ale nocovat pod střechou v levnějších penzionech. Máte s tím někdo zkušenosti? Jde vůbec jet po Švýcarsku na blind a dá se ubytování sehnat lehce s přicházejícím večerem, nebo je třeba přesně rozplánovat trasu a ta ubytování si rezervovat předem (což je ta horší varianta)? Trasa povede od Bodamského jezera na jih přes Chur, Belinzonu, Furkapass na Montreux a pak na severovýchod přes Iterlaken, pak směr Luzern a zpět k Bodamskému jezeru. Tj. pojedeme v turisticky exponovaných místech. Chceme jet v termínu 1.7. - 16.17., budou prázdniny, tak nevím... Loni jsme takhle projeli Rakousko a problém nebyl ani jednou. Vždycky jsme i v té nejzapadlejší vesnici našli nějaký penzionek a ubytování za rozumný peníz i se s snídaní.

[ Zpět ]
Datum: 25.02.2010
  • Re: Ubytování ve Švýcarsku

         

    Tož loni jsem na polotěžko absolvoval cestu od Bodamského jezera k Ženevskému a zpět.Cestu jsem měl přesně naplánovanou,ubytování mejlem zajištěné a zaplacenou zálohu.Bylo to zbytečné,jen mne deprimovalo,že musím dojet do předem určeného místa.S ubytováním pod střechou není problém,pokud je ti jedno,že dnes uhneš z trasy 10km vlevo,zítra vpravo.Spal jsem většinou v Jugendherberku(tam je někdy problém- bývá plno)několikrát jsem využil "Bed and Breakfast" a jednou "Bauerhof mit Zimmer".Mrkni na Veloland.ch to je základ.

    [ Zpět ]
    Datum: 25.02.2010
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Ubytování ve Švýcarsku

           

      OK, díky. Plánovat předem cílová místa a rezervovat ubytování nechci, je to omezující, takže je to dobrá zpráva. Uhýbat z cesty asi nebude třeba, naše trasa povede až na pár výjimek poměrně hustě obydlenou oblastí, takže spíš počítám že najet o 10-20 km víc a nějaká ta střecha se snad najde. Veloland.ch je super, pomocí něj jsem už vytvořil celou trasu i s itinerářem :-) Jen tam nejsou pochopitelně všechna ubytovací zařízení, ale mám pocit že jenom ta, která si tam zaplatila reklamu formou umístění na mapu. Ale Google to jistí :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 25.02.2010
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Ubytování ve Švýcarsku

           

      Taky jsem se pídila po ubytování ve Švýcarsku a jako nejlevnější a nejvýhodnější mi byly doporučeny Jugendherberky.
      Je ale fakt, že jsem byla upozorněna i na to, že jsou dost vyhledávané a tudíž obsazené :o)))

      [ Zpět ]
      Datum: 25.02.2010
      Autor: vrst
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Ubytování ve Švýcarsku

             

        Mě nevadí ani normální penziony, akceptuji cenu do cca 50 CHF/noc za osobu. A takové tam jsou, jak jsem na netu zjistil. Švýcarsko je holt dražší země a dovolená je jednou za rok, tak proč si ty dva týdny neužít i s pohodlím, když člověk celý rok maká... Mě šlo jen o to, aby nebyly obsazené a aby nebyl problém ten nocleh najít. Jak jsem psal, v Rakousku to bylo OK. Kamkoliv jsme loni přijeli, všude se něco našlo, pokud bude Švýcarsko podobné, jedině dobře, ale na druhou stranu je to IMHO turisticky atraktivnější země, tak mám trochu obavy a navíc o prázdninách...

        [ Zpět ]
        Datum: 26.02.2010
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Ubytování ve Švýcarsku

               

          tož není třeba mít obavy,nabídka je obdobná jako v Rakousku,jen v okolí Ženevského a Bodamského jezera může být problém,tam je v sezoně přecpáno.A 50CHF/noc bez problémů,i se snídaní,aspon já se do tohoto limitu v poho vlezl.A snídaně byla dostačující,a že se do mého břicha něco vleze.

          [ Zpět ]
          Datum: 26.02.2010
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Ubytování ve Švýcarsku

                 

            o))) pánové jsou nějak při penězích. Za 50 F to musím ukecat pro 6 lidí ve stáji s kafetem a mlíčkem k snídani .

            [ Zpět ]
            Datum: 26.02.2010
            Autor: mirekbik
            Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Ubytování ve Švýcarsku

                   

              :-) Pánům je lehce přes 40 let a v různých stohách, seně, kůlnách i pod širákem už se za 20 let svých cyklovandrů naspali až až. Takže i když manželky, kterým by divoký styl nocování asi vadil nejvíc, zůstávají pravidelně doma, přesto chceme pohodlíčko po celodenní dřině :-)

              [ Zpět ]
              Datum: 10.03.2010
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Ubytování ve Švýcarsku

                     

                Já, když byl takhle mladej, tak jsem večer našel v odhozený noviny, přikryl se a ráno jel dál. o))))

                Ale vážně znova sem dávám odkaz na "spaní na slámě" je to naprosto perfektní švýcarská zábava, vše je čisté, levné, praktické, je to legrace a je to celošvýcarský systém.
                http://www.abenteuer-stroh.ch/

                [ Zpět ]
                Datum: 10.03.2010
                Autor: mirekbik
                Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Ubytování ve Švýcarsku

                       

                  Ale jo, viděl jsem pár fotek a je to asi v pohodě. Spacáky stejně pro jistotu bereme s sebou, takže možná takhle některou noc skončíme :-)

                  [ Zpět ]
                  Datum: 11.03.2010
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Ubytování ve Švýcarsku

                         

                    Brát něco "pro jistotu" je ta největší chyba. A supervelká chyba je brát spacáky. o)))))))))

                    I když spíš v schlaf im stroh. Tak Ti postačí ta secondskin alias huttenschlafsack neboli vložka do spacáku čili prostěradlo. Váha cca 300g, v Evropě jezdím jen s tím. Vidlák vidlákovi vždycky dečku půjčí či peřinku poskytne a každý švýcar má doma vojenský spacák jejich domobrany, když na to přijde půjčí do stáje i ten.

                    [ Zpět ]
                    Datum: 11.03.2010
                    Autor: mirekbik
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Ubytování ve Švýcarsku

               

          Já myslím, že Švýcaři mají prázdniny až od poloviny července. Jinak pokud chcete nějaké tipy na pěkná místa, tak stačí říct.

          [ Zpět ]
          Datum: 26.02.2010
          Autor: Zbyněk
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Ubytování ve Švýcarsku

                 

            Tipy na místa? Něco jsem už našel na veloland.ch a Googlem, ale možná jsem něco přehlédl. Chceme jet z Lindau u Bodamského jezera, pak na jih, podívat se do Lichtenštejnska a Vadúzu, přes Chur směr Bellinzona. Tam je po cestě rokle Viamala, takže taky plánuji prohlídku. Pak na San Bernardino Pass, počítám že tam to bude zajímavé celé, viděl jsem fotky z těch míst a je tam úžasná příroda. Pak na Biascu, Gothardpass, Furkapass a dolů na Montreux. Cestou se chci zastavit v Zermattu a podívat se k Schwarzsee pod Matterhorn. Dál v Evionnazu je největší bludiště světa z tůjí, takže nevynecháme, rokle Trient a Durnand taky ne. Z Montreux na severovýchod směr Spiez, Interlaken, pak dále Luzern (Výlet na Pilatus). Pak na St. Gallen a zpět k Bodamskému jezeru, které chci objet z Rorschachu podle času buďto po směru nebo proti směru hodinových ručiček zpět do Lindau. Druhou půlku itineráře zatím nemám moc připravenou, takže tipy na zajímavá místa uvítám. Ve Švýcarsku jsme byli předloni s cestovkou, ale bohužel jen týden a z toho dva dny propršely, takže jsme tu nádhernou zemi nestihli tak nějak vstřebat. Letos to snad tedy bude lepší, bez cestovky, a etapová dovolená jako zamlada :-) Snad nám vyjde počasí.

            [ Zpět ]
            Datum: 27.02.2010
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Ubytování ve Švýcarsku

                   

              Z těch míst, co znám stojí za pozornost vesnice Splugen ležící na staré kupecké stezce přes Splugenpass, který znali už Římané. San Bernardino - moc pěkný průsmyk, vyloženě turistická silnice, pěkná krajina, malý provoz, spousta serpentin, vodopády... Počítejte pak, že na Bellinzonu (jsou tam 3 hrady) pojedete asi proti větru a naopak cestou na Gotthard po větru. Gotthard ale moc nedoporučuji, je to velmi frekventovaný kopec, snad to zkusit po staré dlážděné silnici údolím Tremolo. Další možnou variantou, ale náročnější je jet přes Passo Lucomagno a Oberalppass (nejvyšší místo kterým projíždí Ledovcový expres). Furkapass - pěkný kopec, ideální jet ho ráno - prázdná silnice, krásně osvícené hory. Druhá strana je víc komerční (turisté jezdí k Rhonskému ledovci). Následný úsek do Brigu bude asi velmi frekventovaný. Musí se po hlavní silnici. Někde poblíž Brigu začíná Rhonská cyklostezka (90% asfalt), kterou je dobré využít. Jednak pojedete mimo auta, jednak údolím pravidelně vane silný protivítr a stezka je částečně schovaná za stromy. Rozdíl je asi 5 km/hod při stejném výkonu.

              [ Zpět ]
              Datum: 27.02.2010
              Autor: Zbyněk
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Ubytování ve Švýcarsku

                   

              Zermatt mě moc nenadchl, viděl jsem spoustu hezčích městeček a vesnic, al je pravda, že Matterhorn je jen jeden. Pokud tam pojedete, tak to při zpáteční cestě zkuste vzít přes nenápadné sedlo Moosalp. Je to sice dost těžké, ale stojí to za to. Fantastická silnička s úžasnými výhledy na obou stranách. Dle mě jedno ze tří nejhezčích silničních sedel Švýcarska. Další pozoruhodná místa Vallisu jsou např. další úžasné sedlo Sanetsch v Bernských Alpách, přehrada Grand Dixence s nejvyšší hrází v Evropě o výšce 285 m nebo horská silnice vedoucí kolem přehrady Moiry skoro až k ledovci.
              Oblast dál na západ neznám, ale okolí Interlakenu trochu ano. Určitě si vyjeďte do Lauterbrunenu s vodopádem Staubach. Pár km dál je další vodopád Trummelbach ukrytý v jeskyni (platí se vstupné asi 10 CHF, ale stojí to za to). Dál stojí za to navšívit Grindelwald ležící pod velikány Eigerem, Jungfrau a Mnichem. Na ně je nejkrásnější pohled z Mannlichenu, kam se dá vyjet na kole. Je to ale extrémně prudké stoupání. My to jeli 2.července ve sněhové vánici, ale polde fotek to za pěkného počasí musí být nádhera. Na Mannlichen vede z Grindelwaldu i lanovka. Další super kopec, který řadím do zmiňované top 3 je Grosse Scheidegg ležící na opačné straně Grindelwaldu. Opět těžké stoupání, opět nádherné výhledy na Eiger a Wetterhorn, krásná romantická krajina... Není to ani moc velká zajížďka. Pěkná je i vyhlídková silnička nad Thunským jezerem, je to ale naročnější na orientaci. Poslední perla této oblasti, kterou bych zmínil, je údolí Gasterntal, kam se dá dojet po cyklostezce do Kanderstegu. Dál vede šotolinová cesta nejprve velmi strmě stoupající skalním masivem, posléze už zmiňovaným údolím téměř po rovině. Gasterntal je kombinací Norska, Aljašky a Alp a je to možná nejkrásnější údolí celého Švýcarska. Uf.

              [ Zpět ]
              Datum: 27.02.2010
              Autor: Zbyněk
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Ubytování ve Švýcarsku

                     

                Díky moc. Oba příspěvky si tisknu a ta místa vezmu v potaz při přípravě itineráře. Okolí Interlakenu jsme projeli předloni a některá ta místa jsme viděli. Grindelwald, Grosse Scheidegg (tam jsme zmokli), Murrenské terasy (Trimmelbach falle jsme omylem přejeli, škoda). Je tam fakt nádherně.

                [ Zpět ]
                Datum: 28.02.2010
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Ubytování ve Švýcarsku

                       

                  Ještě jsem zapomněl sdělit, že ten výlet do Gasterntalu vyžaduje taky samostatný den.
                  Teď jsem si vzpomněl na další možné zajímavé místo - osada Juf, kam se dá odbočit poblíž Andaaru ze silnice mezi Churem a Splugenem. Je to prý nejvýše položená trvale osídlená vesnice v Evropě.
                  Doporučuji si taky koupit mapy Michelin 1:200000, kde se dají všechna tahle místa najít. A z toho, že jste zmokli na Grosse Scheideggu si nic nedělej. Já tam zmokl dvakrát (jednou se sněžením), na Mannlichen jel, jak jsem se zmínil, ve vánici a na nedalekém Grimselpassu taky vždycky něco spadlo. Ta oblast je prostě zakletá a člověk musí mít štěstí. Když počasí vyjde, tak to stojí za to dvojnásob.

                  [ Zpět ]
                  Datum: 28.02.2010
                  Autor: Zbyněk
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ubytování ve Švýcarsku

         

    Švýcarský vidlák má zvláště dobře vvyvinutý smysl pro jednoduché ubytování. Nabízí často různé chatky, palandy apod. Takže bez obav a bez objednávání kdekoliv. S sebou jen "secondskin" česky "huttenschlafsack".
    Ideální je systém Shlaf im stroh tady ho máš i s katalogem a umístěním:
    http://www.abenteuer-stroh.ch/

    Jen Ti holt nesmí vadit, že spíš třeba pod cedulí "castrato" a myješ se v myčce pro krávy (vše samozřejmě perfektně čisté).
    Podle mých zkušeností je to i pod inzerovaných 13 EUR.

    [ Zpět ]
    Datum: 25.02.2010
    Autor: mirekbik
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Ubytování ve Švýcarsku

           

      Ty to ´jednadvacítko´ motáš, "castrato" je přec překlad českého oslovení´vole´.
      8-)

      [ Zpět ]
      Datum: 28.02.2010
      Autor: AV
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Trojmezí na kole

 (CK Cyklotur)
01.07.2024, 7 dní
15 980 Kč
cyklistický Autobusem

Švýcarsko – Bernské Alpy cyklistika

 (CK Kudrna)
01.07.2024, 7 dní
13 200 Kč
cyklistický Autobusem

Švýcarsko – Bernské Alpy MTB

 (CK Kudrna, Marek Jonáš)
01.07.2024, 7 dní
13 200 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

15.04.2024
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

305 cyklistů (14 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024