reklama
Země: Dánsko Dánsko, Polsko Polsko

Na dvojkole pres Polsko k Baltu a na Bornholm

Moc zdravim vsechny prichozi.
v lete bychom se chteli s pritelem vydat na dvojkole z Ostravy, pres Polsko do Gdansku. Dale trajektem na Bornholm a zpet vlakem z Gdansku. Mam spousty otazek a moc by mi pomohly jakekoliv nazory tech, co tuto cestu nebo alespon jeji cast absolvovali.
Zajimalo by me, na kolik cca vyjde jidlo a piti v Polsku na tyden(zakladni potraviny jako je chleba, instantni veci - polevky z pytliku, testoviny). Dale jak je to s obchody na Bornholmu, kolik zde stoji cca jedna noc v kempu. A jel nekdo na Bornholm trajektem z Polska a ne z Nemecka? Zajimala by me priblizna cena za jednu osobu, zjistila jsem jen kolik by stal trajekt z Gdansku do Svedska(cca 1500,-). Mam objednany atlas Polska 1:300 000, tak doufam, ze to bude stacit na to, aby jsme nasli i nejake mene frekventovane silnice a cesty. Dvojkolo mame MTB, tak doufam, ze obstojime nektere polske silnice bez ztrat na zivotech. :-) Predem moc a moc dekuji za kazdou odpoved.

[ Zpět ]
Datum: 23.02.2010
  • Re: Na dvojkole pres Polsko k Baltu a na Bornholm

         

    autoAtlas 1:300000 ti určitě stačí. To je v pohodě. Jen si dej pozor, to, co u nás značí klasickou asfaltovou silnici třetí třídy u nich může být asfaltované, ale taky nemusí. Bude to mít šíři silnice atd, ale může to být šotolina a nebo třeba písek. To je fakt super, naložený kolo se zabořilo 20cm do hloubky a konec. trochu se dalo jet v kolejích po autech, ale jinak.... Zkrátka ta trasa, co si najdeš jako sjízdnou někdy sjízdná bejt nemusí.
    S Polskejma silnicema mám špatný zkušenosti, ale záleží na tom, kde jedeš. Čím zapadlejší kout tím hůř. U měst a frekventovaných lokalit a tahů to bylo slušný, ale zase spousta aut a řidiči jsou horší než u nás :-(
    K cenám tiu nedokážu říct nic. Já to nepočítám a prostě nevím...

    [ Zpět ]
    Datum: 23.02.2010
    Autor: Jurimír
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Na dvojkole pres Polsko k Baltu a na Bornholm

           

      Ja vim, ze jak to tam s tema silnicema vypada. Byla jsem tam autem (ne u baltu, ale jizni cast). Je to tam des, ale jak rikas, je to proste o stesti, jako silnici kde najdes. Vypada to, ze nakonec si asi hodim vzdycky minci, kam se vydat dal. :-D Jinak dekuju moc za tip. :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 24.02.2010
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Na dvojkole pres Polsko k Baltu a na Bornholm

         

    Něco podobnýho myslím jel Honza Galla, akorát za tandemem měli ještě vozík.

    [ Zpět ]
    Datum: 23.02.2010
    Autor: highlander
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Na dvojkole pres Polsko k Baltu a na Bornholm

         

    Zkus pohledat i v nabídkách různých CK - lze tam najít zajímavé trasy a tipy na ubytování. Zejména pokud se budeš dotazovat konkrétně na cyklozájezdy.
    Možná tam najdeš i info k tomu trajektu.

    Na ceny se zeptej strýčka Gůgla.

    Ostatně - loni, když jsme plánovali Mazurská jezera, tak jsem rovněž hledala infa před Gůgl a našla jsem mnoho vyprávění z cest po Polsku.

    [ Zpět ]
    Datum: 23.02.2010
    Autor: radka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Trajekty na Bornholm

         

    Pokud nenastala letos nějaká změna, tak na Bornholm z Gdańsku trajekty nevyplouvají. Na Bornholm z Polska jen ze Świnoujście do Rønne nebo z Kolobrzegu do Nexø.
    Info o Bornholmu např. na http://www.bornholminfo.dk

    [ Zpět ]
    Datum: 23.02.2010
    Autor: Václav
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Na dvojkole pres Polsko k Baltu a na Bornholm

         

    Obecně jsou ceny potravin v Polsku nižší než u nás, přesné ceny neřeknu, protože to jako Jurimír nesleduju.
    Silnice kvalita silnic je velice různá a dá se říct že o něco horší než u v ČR. Tam kde to mám projeté, jsem nenarazil na cestu, která by byla pro kolo ala kros nesjízdná, snad s výjimkou jedné značené cyklostezky.

    [ Zpět ]
    Datum: 23.02.2010
    Autor: Suchoj
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Na dvojkole pres Polsko k Baltu a na Bornholm

         

    Polsko je suprová země na cestování. Ceny pohodové, lidi fajn, sice trochu placka, ale zase se člověk nenašlape:). My jsme taky jeli podle mapy 1:300 nak.Copernicus a stačila. Jsou v ní zakreslené i kempy, dá se podle ní dobře plánovat. Kvalita cest hrozná. Šedé a bílé cesty nedoporučuju, většinou jsme jeli po žutých nebo oranžových. Poláci jsou podnikaví, takže existuje i spousta neoficiálních kempů u nich na zahradě. Bývají označeny cedulí už z cesty - jsou levnější než kempy. Ceny kempů, jak kde, v turisticky atraktivních místech asi jako u nás, jinde levnější. Jídlo vychází nastejno jako u nás. Polívek ze sáčků i konzerv je tam dobrý výběr. Zpáteční cestu doporučuju jet o víkendu a využít bilet turystyczny http://www.pkp.pl/node/454 stojí 60ZL pro jednoho, většinou je to levnější než jízdenka. V Polsku není příliš velká hustota osídlení, není problém najít spaní na divoko někde u řeky či jezera.

    [ Zpět ]
    Datum: 24.02.2010
    Autor: Jane
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Na dvojkole pres Polsko k Baltu a na Bornholm

           

      A ty zlute a oranzove cesty, nejsou moc frekventovane? Nerada bych prisla o sestru v nejakem litem boji polaku o vzajemne predjizdeni. :-D Ale asi si clovek nevybere, ze. Budto hustsi provoz nebo kolo v pisku jak psal Jurimir viz vyse. Nevim, opravdu nevim, oo si vybrat. :-D

      [ Zpět ]
      Datum: 24.02.2010
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Na dvojkole pres Polsko k Baltu a na Bornholm

             

        Ty jsou v pohodě, občas auto, jsou to vedlejšky s příšerným asfatem, takže kdo tam nemusí nejede tam.Na trekovém kole se to dá, na silničce by si to člověk neužil. Auta jezdí po čevených a větších cestách. Ještě k tomu Dánsku. Jídlo si nakupte v Polsku, je tam příšetně draho. Taky doporučuju koupit si mapu nakl. DanskCyklistForbund http://shop.dcf.dk/Default.aspx?ino=3221 1:100tis Stojí sice cca400Kč ale zatraceně se vyplatí. Jsou v ní nakresleny tzv. Zeltplatzy pro cyklisty. Jsou to tábořiště, někdy je k dispozici sprcha i záchod někdy ne. Stojí cca 150,- pro 2os a stan. V oficiálním kempu tě nejdřív donutí si koupit jejich kempingovou kartu za cca 350/rok a cena kempů se pohybuje 400 - 500 Kč na 2os a stan. na naši jízdu Dánskem se můžeš podívat na http://www.putovani.net/index.php?tab=2&...

        [ Zpět ]
        Datum: 25.02.2010
        Autor: Jane
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Na dvojkole pres Polsko k Baltu a na Bornholm

           

      "sice trochu placka, ale zase se člověk nenašlape"

      No nevím, když je to placka, tak přeci budeš bez přestání šlapat pořád ;-) S kopce se moc nesvezeš :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 24.02.2010
      Autor: Jarda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Na dvojkole pres Polsko k Baltu a na Bornholm

             

        To sice jo, ale člověk si nešáhne na dno:))) občas jsem si připadala jako bych jela celodení spinning:) Ale je fakt že když se nám zničehonic hlíněná cesta změnila v písek a naložená kola se bořila, tak jsme chvílema potili krev :)

        [ Zpět ]
        Datum: 25.02.2010
        Autor: Jane
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Na dvojkole pres Polsko k Baltu a na Bornholm

         

    Diky moc vsem. Ja bych taky ty potraviny a potobne veci nechala lezet, jak se to kde vyvrbi, ale rozhodla se s nami jet i moje sestra a jelikoz je mladsi, tak mam tendence se ji o vsechno postarat, tak aby vedela. :-D Defekt z destsvi. :-))
    Takze jeste jednou diky za tipy a rady.

    [ Zpět ]
    Datum: 24.02.2010
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Na dvojkole pres Polsko k Baltu a na Bornholm

           

      Jestli můžu ještě poradit. Asi bych jela vlakem do Kolobrzegu, pak trajektem na ostrov a pak bych to vzala po pobřeží do Gdaňsku, je opravdu nádherné a pak teprve domů. Na pobřeží fouká vždy od západu, takže v opačném směru to nedoporučuju, je to šílená makačka, zažili jsme to 1 den a stačilo.:)

      [ Zpět ]
      Datum: 28.02.2010
      Autor: Jane
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Na dvojkole pres Polsko k Baltu a na Bornholm

             

        Takto bych to také doporučil. A pokud byste jeli do Gdaňska, tak určitě nevynechejte poloostrov Hel, je to tam moc pěkné, má to takový severský ráz. A ještě je pěkné z Gdaňska do Krynice Morskej, tam jsem měl pocit, že jedu na konec světa, dá se dojet až k ruské hranici.

        [ Zpět ]
        Datum: 28.02.2010
        Autor: MarekD
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Na dvojkole pres Polsko k Baltu a na Bornholm

         

    Ahoj, na Bornhlomu jsem byl na kole v roce 2007. Balt se mi líbí, takže v roce 2008 jsem projel celé polské pobřeží od západu na východ a navštívil jsem všechny polské majáky a loni jsem projel ostrov Rujána. Letos se chystám na Švédské pobřeží.
    1) Doprava na Bornholm: Na Bornholm jezdí trajekty ze Swinoujscie (jen v sezénu a jen v sobotu), nebo ze Sassnitz z Rujány každý den. Z polského Kolbrzegu jede turistický katamar Jantar, který ale bere i kola a malé motorky. Jedna cesta vyšla na cca 1000 Kč za osobu a kolo. V sezóně je lepší si trajekt rezervovat dopředu, když jsem se vracel z Bornholmu, nedostal jsem se hned na trajekt do Sassnitz, ale zase jsem se dostal na Jantar do Kolobrzegu.
    2) Ceny na Bornhlomu: jsou cca 3-4 x vyšší než u nás. Noc v kempu (jeden dospělý, stan) mě stála cca 150-200 dánských korun. Jídlo gyros v restauraci cca 40 dánských korun, chleba cca 10-20 dánských korun atd.
    3) Bornholm: nádhera! Stručně se říká, že když bůh stvořil Skandinávii, tak vše co mu zbylo, dal dohromady a hodil do moře a tak vznikl Bornholm. Na jihu písčité pláže, na východě skalnaté útesy, na severu kopce porostlé vřesem...
    4) Cestování v Polsku: V podstatě stejné jako u nás: na hlavní silnici je to o život stejně jako u nás, vedlejší cesty v pohodě. Velkým městům senejlépe vyhnout, cyklostezky tam téměř nejsou. Můj nejhorší zážitek byl průjezd Gdaňskem, asi jako kdybych na kole projížděl Prahu po jižní spojce a barandovském mostě...
    Po polsku se dobře cestuje vlakem, regionální berou kola bez problémů všechny, rychlíky a EC,IC jen některé, ale v jízdním řádu mají napsané, zda berou kole "przewoz rowerow". Vlaky jsou fakt levné, přes celé polsko od našich hranic až k moři to vyjde na cca 600-800 Kč.
    5) Ceny v Polsku: stejné nebo nižší než u nás. Do Polska netřeba vézt jakékoli zásoby, i na cestu na Bornhlom jsem si nakoupil v Bille v Kolobrzegu za stejné ceny jako u nás. Mimo sezónu není problém v Polsku na pobřeží přespat v soukromí za 20-30 Zlotých v posteli, s teplou sprchou. Kemp pro jednoho člověka se stanem vyjde na 10-20 Zlotých, ale za těch 20 už je to luxusnější kemp.
    6) pár užitečných odkazů:
    http://www.bornholm.info/ informace o Bornholmu
    http://marekdostal.blog.idnes.cz/ můj blog se stručnými články a pár fotkami
    http://www.pkp.pl jízdní řád polských vlaků
    7) mé doporučení: na Bornholm bych jel z Kolobrzegu (levnější než trajetk, dobře dostupné), pokud máte dost času, projeďte si i kus polského pobřeží, je to tam pěkné, nezajímavé části Polska bych přejel vlakem a ušetřený čas strávil raději někde u moře.

    [ Zpět ]
    Datum: 28.02.2010
    Autor: MarekD
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Na dvojkole pres Polsko k Baltu a na Bornholm

           

      Uvádíš dánské koruny v roce 2007, copak neplatí eurem?

      [ Zpět ]
      Datum: 28.02.2010
      Autor: básník
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Eurem se v Dánsku neplatí

             

        Dánové stále mají své Koruny, stejně jako Švédové, Norové, Islanďané nebo Estonci. Ze severských států přijalo Euro zatím jen Finsko.

        [ Zpět ]
        Datum: 28.02.2010
        Autor: Václav
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Na dvojkole pres Polsko k Baltu a na Bornholm

         

    Ještě jsem zapomněl: na Bornholm jsem si koupil mapu od Kompasu, je to číslo mapy 236.
    A ještě, pokud by jsi chtěla, mohu ti poslat na email odkaz na stažení pdf souboru, kde jsem svou cestu po Bornhlomu popsal podrobněji, když tak mi přes zprávu pošli svůj email.

    [ Zpět ]
    Datum: 28.02.2010
    Autor: MarekD
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Na dvojkole pres Polsko k Baltu a na Bornholm

         

    něco podobnýho jsem jel loni z Gdanska akorát že jsem to bral vlakem z Prahy,všeobecně se dá říct že polsko je cenově stejně přjatelné jako unás ,stezky tam jsou docela dobrý (dobrý polňačky)akorát dávat pozor na písečné duny u jezera Leb.Trajekty vyšli do cca 1400kč takže žádnej strej jediné co je dobré si podchytit je počasí mě pršelo 3 dny :) takže si to užijte a klidně napište

    [ Zpět ]
    Datum: 21.03.2010
    Autor: lu_boss1
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Na dvojkole pres Polsko k Baltu a na Bornholm

         

    A kdypak se tam chystas?
    Ceny jsou mirne a je zbytecne s sebou toho moc vozit (hl. jidlo), jak to nekdy cesi zbytecne delaji :) V sezone stoji listek ze Sassnitz 34E, z Kolobrzegu 120PLN (180 zpateční), ze Swinoujscie je to zbytecne daleko, mnohem drazsi a jezdi jen 1x tydne.

    Prave ted o vikendu (24-25.7) (jedu smer Rujana-(Narodni parky) a podel pobrezi Baltu, smer Polsko, bonus bude Bornholm (bud z Sassnitz nebo Kolobregu). Pokud se chce nekde pridat...
    Misto by bylo :)
    Je to sice naknop, ale pokud nekomu vybouchly plany, pak to bude last moment :) viz . email

    [ Zpět ]
    Datum: 21.07.2010
    Autor: Nosic
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Dánsko na kole

 (CK Extrem Tour)
13.07.2024, 9 dní
14 900 Kč
cyklistický Autobusem

Mazurská jezera na kole

 (CK Cyklotur)
05.08.2024, 7 dní
11 440 Kč
cyklistický Autobusem

Kouzelná Mazurská jezera na kola

 (CK Hoška Tour)
24.08.2024, 8 dní
11 250 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

310 cyklistů (17 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024