reklama
Země: Itálie Itálie

Jizda vedle sebe v IT

Ahoj, v jine diskuzi jsem narazil na poznamku, ze v Italii je legalni jizda na kole vedle sebe, ale nikde jsem nenasel potvrzni (okkaz na zakon nebo tak neco), nevite o tom nekdo neco blizsiho?
Predem dik

[ Zpět ]
Datum: 06.12.2010
Autor: E-Ryc

Re: Jizda vedle sebe v IT

     

Podle Global Asisece by to mělo být takto :
Registrace
Nejsou vyžadovány žádné formality.
Pojištění
Nevyžaduje se.
Cyklistické stezky
Používání cyklistických cest je povinné.
Povinné vybavení
- světla
- odrazová skla
- zvonek
Bezpečnostní helma
Není povinná.

Cyklisté musí jezdit za sebou, pokud to okolnosti vyžadují a nikdy jich vedle sebe nesmí jet více než dva. Za sebou musí jet vždy: v obci v noci, v tunelech a při špatné viditelnosti. Nesmí jezdit na dálnicích a městských okruzích označených jako dálnice (písmeno A v poli v barvě khaki - zelenohnědá).
Cyklista, který se dopustí dopravního přestupku zařazeného do bodového hodnocení např. jízda na červenou, telefonování za jízdy, zaplatí pokutu a body mu budou odečteny z registru řidičů dle jeho řidičského průkazu.
Zvláštní opatření
Pokud bude do Itálie převáženo jízdní kolo na zadním nosiči obytného automobilu, musí být opatřeno varovnou značkou: červeným čtvercem o rozměrech 50x50 cm se čtyřmi červenými odrazovými sklíčky v rozích. Jinak hrozí pokuta.

[ Zpět ]
Datum: 06.12.2010
Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Seznamka

Hledám: Kamarádku na celoroční vyjížďky a kulturu.

Hledám: Kamarádku na celoroční vyjížďky a kulturu.
09.10.2025
Ahoj, jezdím celoročně silnice / gravel. Mám rád památky, kulturu, literaturu, rád zajdu do kina....

Hledám: Parťáka na kolo

17.09.2025
Cyklistka s e-kolem hledá prima parťáka -+ 60 let na pohodové společné vyjížďky do okolí Prahy.

Hledám: Kamarád /ka na kolo.

14.09.2025
Ahoj. Přidej se. Plán ....Stezka Českem (původně Cesta Českem[ ]) turistická trasa v Česku. Více na Email…
Cyklozájezdy | Dokempu.cz | Cyklobazar | Aktivni dovolená
Perfektní funkční oblečení pro vaše sportovní aktivity, od značky Moira.
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

426 cyklistů (10 přihlášených)

Slovinsko na kole - 3. část - moře

Celý zbytek dovolené se již nenesl v žádném dramatickém duchu. Žádné další defekty ani nic jiného. Až na…
Peggy | 21.10.2025

Slovinsko na kole - 2. část

Na cestu jsme se vydali 1. července 2024 autem. Já to tak mám nejradši, protože nejsem limitovaná žádným…
Peggy | 10.10.2025

Slovinsko na kole - 1. část - úvod

Slovinsko pro nás bylo vždycky opomíjenou zemí, sloužilo vlastně jen jako tranzit na (pro nás) mnohem…
Peggy | 08.10.2025