reklama

Mallorca na kole: Svěží vítr

Termín: 17.09.2020 - 27.09.2020, 11 dní
Cena od: 20 940 Kč

cyklistický Autobusem Letecky
Foto: CK Bondo

Navštivte nejkrásnější ostrov Španělska, uhrančivou Mallorcu s fascinující přírodou, plážemi, horami a romantickými zálivy. Největší z Baleárských ostrovů ovlivněný kulturou Féničanů, Kartáginců, Římanů, Vandalů, Arabů i Španělů. Nechte se zlákat katalánským temperamentem města Palma de Mallorca, vstupte do Dračí jeskyně za jedním z největších podzemních jezer světa. Prozkoumejte Mallorcu na kole či jen tak lenošte na slunci.

Program zájezdu

1. DEN | Odjezd odpoledne z ČR

Autobusem: noční přejezd do Španělska.

2. DEN | Barcelona

Ráno příjezd autobusu do Barcelony. Celodenní individuální prohlídka hlavního města katalánska Barcelony. Architektonické skvosty Antonia Gaudi zapsané na seznamu památek UNESCO, Sagrada Família, Park Güell, Güell Palace či Casa Batló. Navštívíme slavné tržiště La Boqueria s ovocem, zeleninou, masem, rybami, zmrzlinami a dalšími výrobky z nich. Nebo se podíváme do olympijské vesnice. Nočním trajektem v kajutách na Mallorcu.
16 nebo 19 km

3. DEN | Palma de Mallorca

Ranní připlutí na Mallorcu, ubytování. Odpolední projížďka cyklostezkou podél pláží do hlavního města Mallorcy Palma de Mallorca kde si dáme výbornou zmrzlinu, podíváme se na chrám světla katedrálu La Seu a palác Almudaina, či nejstarší olivovník na Mallorce (800 let) ve starém městě. Typicky mallorská gotická basilika Sant Francesc, místní tržnice a první luxusní hotel na Mallorce (dnes galerie).
32 km

Letecky: Odlet letadlem odpoledne z Prahy do Palmy, z letiště MHD do hotelu, ubytování večer.

4. DEN | Puig de Randa

Rovinatou etapou kolem usedlostí a citrusových hájů a farem. Navštívíme ovocné a zeleninové trhy v Llucmajor a můžeme si vystoupat na kopec Puig de Randa s klášterem s nádherným výhledem po okolí Mallorcy a skvělým občerstvením.
56 km

5. DEN | Coll de Soller

Navšívíme UNESCO kulturně chráněné pohoří Serra de Tramuntana na severu Mallorcy. Z Valldemossy, kde pobýval své doby i Frédéric Chopin, se vydáme z kopce do městečka Soller přes chráněnou vesničku Deià a projedeme si nejznámější cyklistickou etapu na Mallorce přes sedlo Coll de Soller. Pro náročnější cyklisty je připravena varianta přes Bunyolu na sedlo Coll d'Honor a Coll d'Orient do vesničky pod zříceninami hradu Alaró.
37 km nebo 59 km

6. DEN | Sant Salvador, Dračí jeskyně

Vnitrozemím Mallorcy se vydáme na nejznámější trhy v Sineu, kde si můžeme krom rozličného oblečení, doplňků a jídla koupit i třeba kozu. Dojedeme pod druhé nejdůležitější poutní místo na Mallorce Sant Salvador a poté si ze shora prohlédneme Mallorcu všemi směry. Den zakončíme v Dračích jeskyních, kde se nachází jedno z největších podzemních jezer na světě.
41 km nebo 62 km

7. DEN | Volný den

Den s volným programem, koupání v moři, volná vyjížďka na kole, návštěva vodního ráje v Arenalu, výlet Pomerančovým expresem do Solleru nebo třeba projížďka na skútru.

8. DEN | Cap de Formentor, Alcúdia

Výlet podél pobřeží do Alcúdie na nejkrásnější pláž na Mallorce, do starého města opevněného hradbami a do přírodní rezervace s pozorováním desítek různých druhů ptactva. Delší trasa vede po nejslavnější silnici na Mallorce na severní mys Cap de Formentor, vysoké strmé a rozeklané útesy nad křišťálově čistým mořem s možností výšlapu na maják Talaia d'Albercutx do Alcúdie na nejhezčí pláž Mallorcy.
38 km nebo 56 km.

9. DEN | Cap Blanc s pomerančovou jízdou

Podél pobřeží k mysu Cap Blanc s majákem, dále půvabné letovisko Cala Pi s úžasnou kamennou pláží patřící mezi nejkrásnější na Mallorce. Pomeračovými sady až do 3000 let staré prehistorické osady Capocorb Vell.
42 km či 58 km.

10. DEN | Plavba do Barcelony, odlet letadlem do Prahy

Autobusem: Ráno odjezd autobusem, denním trajektem do Barcelon, na noc zpět do ČR.

Letecky: Individuální denní program (koupání, prohlídka Palmy), MHD na letiště, v podvečer odlet z Palmy, přílet do Prahy večer.

11. DEN | Příjezd do ČR

Příjezd autobusu ve večerních až nočních hodinách.

Ubytování

Hotel***, dvoulůžkové pokoje s koupelnou, toaletou, klimatizací. Součástí hotelu je bazén. Hotel nedaleko od pláže.

Stravování

Španělská / katalánská polopenze, bohaté rauty, snídaně a večeře formou švédských stolů. Na místě možnost dokoupení oběda.

Cena zahrnuje

  • 7x ubytování v hotelu
  • 7x polopenze + 1x navíc snídaně, 2x pišingr
  • Doprava osob, zavazadel a kol (vyjma přepravy na letiště a z letiště)
  • Pojištění storna zájezdu 70 %, max. 12 000 Kč
  • Služby průvodce
  • GPS cyklonavigace zapůjčení pro skupinky a mapky cyklotras
  • Poklad BONDO
  • Zákonné pojištění CK proti úpadku

Nástupní místa

Ostrava, Olomouc, Brno, Praha, Plzeň, Ústí nad Labem

Letecká přeprava na Mallorcu s napojením na autobus v ubytování. Letecká přeprava je za příplatek, v ceně příplatku je letenka se slevou bez lodního lístku na trajekt, v ceně letenky je malé příruční zavazadlo. Letecká přeprava je bez delegáta, přeprava na/z letiště je individuální (MHD) a účastník si hradí sám. Kola a hlavní zavazadlo se nakládají do autobusu v nástupních místech v ČR, a to 2 dny před odletem a 1 den po příletu.

AGM Travel
Cestovní kancelář:
AGM Travel
Náročnost: Co to znamená?
střední

Vhodné pro kolo: Co to znamená?
trekingové, horské

Detaily zájezdu
cyklistický Autobusem Letecky
Navštívené země:
Španělsko Španělsko

Podobné zájezdy

Kanárské ostrovy – Lanzarote na kole

 (Kuba Kmínek, CK Kudrna)
11.11.2020, 8 dní
9 800 Kč
cyklistický Letecky
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

152 cyklistů (3 přihlášení)

Přesmykač pro Favorita, třípřevodník a indexové řazení

Na mém Favoritu se mi po 20 až 30 letech probrousila kladka presmykače na straně co shazuje řetěz z větších…
Brahma | 18.10.2020

Jižní Morava na kole v turistickém duchu

Na jižní Moravě byl na kole téměř každý z nás – pohodová krajina s novomlýnskými nádržemi, výhledem na…
Ladulak | 15.10.2020

Nákolácký podzimní sraz 2020 - Vysočina - Žirovnice, kemp Budín, jak bylo

Rok 2020 se nepochybně zapíše do historie všech lidí a budeme na něj dlouho vzpomínat. Už jaro díky covidové…
HMS | 14.10.2020