reklama
Země: Nizozemsko Nizozemsko

Nizozemí

Ahojka ciklisti chtěla jsem se zeptat nemáte někdo zkušenosti s cestováním po Holandsku. Samozdřejmě na kole. Nemám moc zkušeností s cestováním po zahraničí krom rakouska. A tak jesm pro začátek chtěla vyzkoušet něco lehčího zvlášť když je to tam taková placka. Předem dík všem

[ Zpět ]
Datum: 09.02.2009
Autor: Párátko
  • Re: Nizozemí

         

    Holandsko je pro začátečníka jedna nejlepších zemí. Letos jsme tam strávili týden a určitě se tam ještě vrátíme. Díky cyklostezkám jsme se téměř nedostali na normální cestu. Jeli jsme z jihu na sever, kde vede cyklo č. 1 http://www.northsea-cycle.com/default.asp?id=2... Je tam sice trochu větrno:) a cyklostezka vede podél moře dunami, takže úplná placka to není a o to je to zajímavější. Věci jsme si vezli s sebou v brašnách a přespávali jsme v kempech (občas ve křoví). Cenově je to tam v pohodě. Zážitky skvělé. Klidně můžu poslat itinerář a nějaké mapky mejlem.

    [ Zpět ]
    Datum: 09.02.2009
    Autor: Jane
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nizozemí

           

      Ahoj,chystáme se do Holandska na dovolenou. Přiletíme letadlem a pak bychom si chtěli půjčit kola a projet to tam. Takže itinerář i mapky by se mi určitě hodily. Nevíte jak je to tam s půjčovnama kol?Dají se půjčit a vrátit úplně někde jinde?

      [ Zpět ]
      Datum: 07.07.2009
      Autor: Neregistrovaný uživatel (svobo.iv ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Nizozemí

             

        Myslim, ze pujcovny pri vlakovych nadrazich (http://www.ov-fiets.nl/) jsou tohoto smeru - ze pujcis kolo a vratis jej jinde. Ale musela bych se nejprve zeptat, zda tomu tak je. Jinak jsou to vetsinou mestske pujcovny. A kolo na den stoji asi 6 euro.

        Ten OV fiets pise, ze rocni poukaz stoji 9.50 euro a pak kazde pujceni 2.85 euro. A na strankach maji, ze se musis prihlasit pres internet. No asi bych jim zkusila napsat (v nemcine, anglictine), verim ze odpovi rychle.

        [ Zpět ]
        Datum: 09.07.2009
        Autor: evan
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nizozemí

         

    ahoj Jani to by bylo bezva kdyby jsi mi mohla poskytnout nějaké ty materiálky. Dívala jsem se na tvoje stránky dost cestuješ a to je bezva. Já bych taky cestovala akorát nějak ty jazyky. Co jsme ale už absolvovaly několikrát tak trasu Brno-Vídeň-Bratislava-Brno. Moc fajn.

    [ Zpět ]
    Datum: 09.02.2009
    Autor: Párátko
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nizozemí

         

    Ahoj, po Nizozemí jsem před lety taky jezdil. Dopravu z Prahy do Haagu jsem si domluvil u jedné cestovky, která tam vezla svoje lidi s koly. Skoro dva týdny jsem jezdil po tý placatý zemi. Na co jsem nebyl odjikud zvyklý, to je problém s nocováním - lesů minimum, kolem cest ploty nebo vodní kanály. Tak mě nezbývalo zašít se někde v příměstské zeleni, u nájezdů na dálnici nebo na pláži (většinou nic moc).Jediný placený nocleh (2x) jsem měl v Amsterdamu v jednom hostelu poblíž Red Light District.
    Vím, že se mi líbil rotterdamský přístav, vodní díla na na pobřeží, staré větrné mlýny, historická městečka (Delft, Hoorn a možná i další), na pobřeží jsou zajímavé duny. Nelze vynechat ani Naarden a samozřejmě Amsterdam (muzeum van Gogha, dům Rembrandta, čtvrť neřesti..).Je dobré, když nemusíš moc šetřit a můžeš si občas dopřát něco dobrého - mořské speciality, výrobky indonéské kuchyně, místní sýry...
    Pro ježdění na kole je hrozně důležité, jestli jedeš od moře se větrem v zádech (to se dá skoro celá země projet od západu na východ) nebo naopak. Nizozemí nepatří k zemím, kam bych se chtěl ještě nekdy podívat.
    Přeju štastnou cestu.

    [ Zpět ]
    Datum: 10.02.2009
    Autor: Neregistrovaný uživatel (pajan ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nizozemí

         

    prej se tam extrémně kradou kola, na těch cyklostezkách hromada skleněných střepů, hustota lidí horší než v Indii , ani centimetr nekultivované přírody....teda vy máte vkus....

    [ Zpět ]
    Datum: 11.02.2009
    Autor: Howgh
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nizozemí

           

      Náhodou, Amsterdam vypadá na satelitních snímcích zajímavě. Trochu připomíná Atlantidu. Ale na kole bych tam asi taky nejel.

      [ Zpět ]
      Datum: 11.02.2009
      Autor: Lazarus
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nizozemí

           

      tak to opravdu jenom PREJ a tohle může tvrdit jen ten kdo tam nebyl. Loni jsme tam projížděli týden. Dálkových cyklistů jsme napočítali jako prstů na jedné ruce. Většinou jezdí a těch jejich příšerných ukrajinách a to na cyklostezkách ve směru z města k moři. My jsme lemovali pobřeží - po cyklo č. 1, která vede podél severního moře. Občas nás předjelo pár "závodníků" na galuzkách, ale ti zmizeli daleko před náma a my jeli zase sami. Přiroda nádherná, pokud člověk nezajíždí do měst. Jediný přelidněný byl Amsterdam a to nebyli cyklisti ale turisti (bohužel jsme tam byli o víkendu). Tam už bych opravdu nejela. Je fakt že spaní na divoko se hledalo hůř, protože je tam spousta farem a soukromých pozemků. Ale kempů je tam spousta a za rozumnou cenu. S těma střepama to teda nevím, ale tak uklizené cesty jako tam jsme nikde v Evropě zatím neviděla. Kolem všech cyklostezek popelnice, odpočívadla, lavičky. Nevím jak je to ve městech, my jsme je schválně míjeli, projeli jsme jen Amstr a Harlem a ten byl v pohodě.

      [ Zpět ]
      Datum: 11.02.2009
      Autor: Jane
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Nizozemí

             

        Je důležité vědět, že poznámku, na kterou reaguješ, psal člověk, který se dobře cítí v pohostinné Albánii s půlmiliónem samopalů v oběhu, rád si nasbírá cizí ovoce zadarminko a rád spí v houští. Takového musí Nizozemí musí pochopitelně odpuzovat a já jsem rád. Navíc by o takovém obyčejném vejletu nemohl psát "dobrodružné cyklospisy"... Nizozemí mě přijde na zaježdění OK, sice žádné drama jako třeba Skotsko či Norsko, ale to nevadí. Jsem rád ve vyspělých zemích.

        [ Zpět ]
        Datum: 13.02.2009
        Autor: Neregistrovaný uživatel (jeník)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Nizozemí

               

          zdar Jeníku, dlouho jsem tě tu nečet. (možná je to tím, že každý volíme jiná vlákna.
          jináč - všechno , cos napsal, sedí , až na to že s nemožností psát dobrodružné cyklopisy , se lehce smířím. kdyby toto bylo to hlavní, nejel bych 5x za sebou do Albanie.

          [ Zpět ]
          Datum: 14.02.2009
          Autor: Howgh
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Nizozemí

                 

            Já reaguji většinou jen tam, kde mám co smysluplného dodat... Tobě se Nizozemí nelíbí, OK, jiný je rád na Gardě, taky OK, ale proč někomu, kde hledá pohodu a klid a není tak opráskaný tu zemi zošklivovat? Přečti si ten dotaz ještě jednou... Ještě mi v Tvé odpovědi chyběl odkaz na nějaký almanach Tvé provenience.

            [ Zpět ]
            Datum: 15.02.2009
            Autor: Neregistrovaný uživatel (jeník)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Nizozemí

                   

              polepšil jsem se. odkazy na almanachy poskytuju pouze diskrétně. u tebe by to nepochybně bylo nošení dříví do lesa.
              jináč doufám, že můj inkriminovaný příspěvek nebyl tak hrozný...že jsem to Holandsko zas tak moc nezepsul...poslední slovo jsem nechal oponentům.

              [ Zpět ]
              Datum: 16.02.2009
              Autor: Howgh
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nizozemí

         

    Je to cyklisticky, neřku-li bikersky, naprosto šílená, nepřijatelná země a nechápu vůbec proč by tam měl člověk jezdit trpět na kole.
    Jednou jsem se tam nachomejtl a půjčil si od nějaký docela pěkný černošky docela hrozný kolo ("jejich ukrajina"). Furt rovina, když bylo stoupání tak čáry po 1 nastoupaným metru, aby člověk jako věděl, že stoupe. Pokus vyrazit mimo cyklostezku byl okamžitě znemožněn - vjel jsem na cestu pro pěší vysypanou pilinama tak, že v tom kolo nejelo. Všechno neskutečně cimprlich, jen jedna taková ulička byla zajímavá (kde to sakra bylo?o)))).
    Rozhodně to není země pro člověka, který to myslí s kolem jen trochu vážně. Ta rovina je zničující.
    Kola se tam kradla vždycky dost masově (taky tam z rodiny dvě někde mám ).
    Vůbec se holanďanům nedivím, že se radši táhnou k nám, já bych tam žít nemohl. Dobrý je, že sem přinesou docela slušný vztah k přírodě a tak se to dobře promíchá s našima vidlákama.

    [ Zpět ]
    Datum: 11.02.2009
    Autor: Neregistrovaný uživatel (neregmirekbik)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nizozemí

         

    Nizozemí doporučuji. Je tam kudy jezdit a klidu. Počítej ale s větrem a že se i na rovině občas nadřeš a pojedeš stejně jen 15-20km/h. Vlakem se tam dostaneš nejlépe vlakem na Wochenendticket německých drah, koncové nádraží třeba Bad Bentheim.

    [ Zpět ]
    Datum: 13.02.2009
    Autor: Neregistrovaný uživatel (jeník)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nizozemí

           

      jak kdo. Já dosahuju v takovém průměrném přímořském větru průměru 8 km / hod

      [ Zpět ]
      Datum: 14.02.2009
      Autor: Howgh
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Holandsko na kole: Rovinkami za větrnými mlýny

 (CK Bondo)
07.06.2024, 10 dní
17 840 Kč
cyklistický Letecky

Holandsko na lodi a na kole – střed

 (CK Extrem Tour)
25.07.2024, 10 dní
22 900 Kč
plavba na lodi Autobusem

Holandsko na lodi a na kole – střed

 (CK Extrem Tour)
01.08.2024, 10 dní
22 900 Kč
plavba na lodi Autobusem
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

352 cyklistů (2 přihlášení)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024