reklama
Země: Česko Česko

Léto 2009 - Na kole okolo ČR

Mám záměr v létě uskutečnit cyklovýpravu okolo ČR. Nabízím všem zájemcům možnost se přidat.Je možno třeba jen na část cesty. Budu začínat z Jižní Moravy ve směru hodinových ručiček.Podmínkou je samostatnost na cestě,ranní úsměv a pohoda.A taky schopnost s brašnami zvládnout 100km/denně.Cesta bude ten cíl..takže uvážlivě. Mun/Ostrava

[ Zpět ]
Datum: 01.02.2009
Autor: mun
  • Re: LÉTO 2009 - NA KOLE OKOLO ČR

         

    Kolikátého, odkud a v kolik vyrážíš?
    8-)

    [ Zpět ]
    Datum: 01.02.2009
    Autor: AV
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: LÉTO 2009 - NA KOLE OKOLO ČR

           

      Termín bude určitě červenec.Datum ještě nevím,spíš 2 polovina měsíce.Budu někde na Jižní Moravě s přáteli týden cestovat a pak bych se rozjel sám dále,podle plánu.Ale mám na to max 10-14dní.Takže potom kam dojedu tam dojedu.Budu muset sednout na vlak a domů do Ostravy.Takové jsou zatím fakta.
      mun

      [ Zpět ]
      Datum: 02.02.2009
      Autor: mun
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: LÉTO 2009 - NA KOLE OKOLO ČR

             

        Teda nic proti, ale to není moc KOLEM ČR, když to plánuješ cestou zabilit. Nebo to plánuješ rozdělit na dvě sezóny? Za dva týdny se to totiž objet podle mého nedá, to by byl jenom závod. A co znamená kolem ČR? Podél hranice, více ve vnitrozemí nebo kolem Prahy? :-) Já to před deseti lety jel jako nováček na dálkové cykloturistice tři týdny. Ani dnes bych to jako zkušený za dva týdny "nedal".

        [ Zpět ]
        Datum: 05.02.2009
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: LÉTO 2009 - NA KOLE OKOLO ČR

               

          Taky by se to dalo objet z vnější strany hranic:)

          Kolik km to bylo? Jak to tak od oka odhaduju na mapě, tak kdyby zrychlil na 150km/den, taky by to za dva týdny šlo:)

          [ Zpět ]
          Datum: 05.02.2009
          Autor: Lazarus
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: LÉTO 2009 - NA KOLE OKOLO ČR

               

          Dva týdny je málo.Já to jel taky tři a klidně by to sneslo i více.Záleží na tom co chce člověk všechno vidět.Co vím tak závod okolo ČR se jezdil za nějakých 50 hodin či co.
          To ale nemá s turistikou nic společného.Já bych do toho s omezujícím faktorem čtrnácti dnů nešel.

          [ Zpět ]
          Datum: 06.02.2009
          Autor: Neregistrovaný uživatel (milann)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: LÉTO 2009 - NA KOLE OKOLO ČR

               

          Ja myslim, ze by se to dalo natahnout aj na mesic..dva:-) Zalezi co chce clovek videt:-) Ja se jen Jizni Moravu a Jizni Cechy (bez Sumavy) loudal 14 dni:-) Jsem si to proste uzival. Tamhle kaple, tamhle zajimava hospudka, tamhle nahon, tamhle rybnik, tamhle....
          Ale kdyz to tak vezmu, zvladl bych to aj za 3-4 dny...ale bez toho "tamhle".

          Zalezi, jak to clovek vezme. Ne kazdy ma 3-4 tydny dovolenou. Tak chce videt alespon neco.

          Osobne to taky chystam (ale az nekdy za dlouho). Ale bude to s fotakem a s tim "tamhle". Takze minimalne na dva mesice:-)))

          [ Zpět ]
          Datum: 06.02.2009
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: LÉTO 2009 - NA KOLE OKOLO ČR

               

          Se všemi názory více či méně souhlasím,ale nenám jinou možnost.Takže moje fakta jsou. TERMÍN OD 19.7.-2.8.2009. A VYJÍŽDÍM Z JIHU ,ČESKÁ KANADA. CELOU CESTU POJÍMÁM JAKO VÝLET ZA POZNÁNÍM A budu se snažit držet průměr 100km denně. Nezávodím,ale kochám se takže stejně zaměření a naladění jste vítání.A kam to zvládnu dojet tam to zvládnu dojet,proto dávám v povědomí,aby případný zájemce měl možnost se svézt třeba část cesty,neboď sdílená radost dvojí radost.A klidně si to za rok naplánuji dále,ať to jednoduše zakroužím dookola. Zdravím všechny,a díky za názory.budu se těšit - mun

          [ Zpět ]
          Datum: 06.02.2009
          Autor: mun
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: LÉTO 2009 - NA KOLE OKOLO ČR

                 

            V lesích České Kanady jsem loni pěkně bloudil.Z Nové Bystřice jsem vjel přes Artolec do lesa a nemohl se dostat ven.Dvakrát jsem nechtěně dojel až na Rakouskou hranici.Toulat se ve zdejších lesích,obzvlášť pěšky bez GPS či kompasu je o hubu.

            Já jel okolo ČR proti směru hodinových ručiček.Pokud bych vzal dle mé trasy jako start Českou Kanadu,byl bych po patnácti dnech šlapání v Krušných horách.Konkrétně u vodní nádrže Přísečnice.Celkový denní průměr byl 125km.

            [ Zpět ]
            Datum: 06.02.2009
            Autor: Neregistrovaný uživatel (milann)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: LÉTO 2009 - NA KOLE OKOLO ČR

                   

              Díky za info milann, myslím že Šumavu a Krušné hory asi je reálné zvládnout.Jestli bych se doplazil někde ke Krkonoším tak budu spokojen do alelujá,ale kam mě kolo doveze tam to bude. Žádné přehnané cíle.Kolu zdar / mun

              [ Zpět ]
              Datum: 06.02.2009
              Autor: mun
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: LÉTO 2009 - NA KOLE OKOLO ČR

         

    Docela se mi to zamlouvá... Plánuješ jet na těžko? Přespávat v lese nebo někde uprostřed lesa?

    [ Zpět ]
    Datum: 08.04.2009
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Jakub ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: LÉTO 2009 - NA KOLE OKOLO ČR

           

      chyba:D :*v kempu nebo v lese

      [ Zpět ]
      Datum: 08.04.2009
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Jakub ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: LÉTO 2009 - NA KOLE OKOLO ČR

             

        Ahoj,cílem cesty je cesta sama..takže kam se zvládne dojet tam se přespí. Bude léto,doufám horké léto,takže klidně pod širákem.Ale pokud se najde kemp nebo laciný privát tak se spí pod střechou.Na Šumavě je mraky možností kde na lehko přespat takže žádný problém.Obvykle se spaním a způsobem noci zaobírám až tak navečer,když je jasné že dál nepojedu a vždy jsem se v poklidu někde složil.Koupání řeším průběžně ,třeba během dne,když je skvělý rybník,potok,přehrada...jednoduše pohoda a klídek :))) /mun

        [ Zpět ]
        Datum: 11.04.2009
        Autor: mun
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: LÉTO 2009 - NA KOLE OKOLO ČR

               

          No nevím ... "cílem cesty je cesta sama". Podle názvu cesty zněl cíl jinak: "okolo ČR". Spíš je to to pak "podél hranic až kam dojedu" Já, když jsem si vytkl "kolem něčeho", tak jsem to pak fakt objel ... Tím spíš, když na to někoho lákám na spolujízdu. Na cestách je na parťáka třeba se spolehnout, tohle moc spolehlivě nezní. Mám-li být upřímný, promiň, já bych se patrně po tomto nepřidal.

          [ Zpět ]
          Datum: 15.04.2009
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Spaní na Šumavě

               

          "... takže klidně pod širákem... na Šumavě je mraky možností kde na lehko přespat..." Opravdu? V NP Šumava? Fakt tu cestu plánuješ hodně "pohoda a klídek" :-)

          [ Zpět ]
          Datum: 15.04.2009
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Spaní na Šumavě

                 

            V NP Šumava jsou zřízená místa pro "nouzové přespání":http://www.npsumava.cz/1336/sekce/nouzova...
            takže bych v tom neviděl až takový problém.

            [ Zpět ]
            Datum: 15.04.2009
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Spaní na Šumavě

                   

              ..... ale nemělo by nouzové stanoviště zůstati opravdu jen nouzovým? Aby se tam brzy turisti a cyklisti neprali o místo pro stan.

              [ Zpět ]
              Datum: 16.04.2009
              Autor: Cyklistka
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: LÉTO 2009 - NA KOLE OKOLO ČR

               

          Ahoj, už máš nějakého společníka?
          Možná bych se přidal. Mám dovolenou od 18.7. do 2.8.
          Start asi ze Znojma, typuju za dva týdny dojet někam k Ústí n. L. a zpátky vlakem. Zatím je to nezávazné. Jak chceš jet? Po silnici, nebo po cyklostezkách nejblíž hranice?

          [ Zpět ]
          Datum: 15.04.2009
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: LÉTO 2009 - NA KOLE OKOLO ČR

                 

            Malej Jardo ahoj,mám crossové kolo a vzadu brašny.Takže spíš cesty ale při snaze se držet těch vedlejších a lehký terén,polňačka nebo lesní cesta je taky v pohodě. Jsem ve fázi čtení z mapy a hledání jakýchsi dojezdných denních bodů.Pokud silnice dovolí pak se držet směrem k hranici.Je třeba vzít v úvahu,že horší cesta zkrátí denní porci km a dojezdová vzdálenost se bude zmenšovat.Nemám měsíc volného času,takže za těch pár vyšetřených dní si to chci projet,pokud možno plynule,kolem 100km denně. / mun

            [ Zpět ]
            Datum: 19.04.2009
            Autor: mun
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Léto 2009 - Na kole okolo ČR

         

    V hlave se mi rodi podobna akce. Jak jsi dopadl? Uskutecnil jsi tuto cestu? Kam jsi dojel?

    [ Zpět ]
    Datum: 13.01.2012
    Autor: vlli2
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Léto 2009 - Na kole okolo ČR

           

      Taky se mi v hlavě už tahle akce zrodila-před dvěma roky..jenže minulý rok jsem jel do Rakous k Nezideru ale letos už bych měl dát okolo ČR, s taxou cca 10-12 dní:o) Jenže přímo okolo hranic to nebude, ale spíš výřezy zajímavýma místama-Praděd, Dlouhé Stráně, HK, Ještěd, Amerika, Říp, Lipno, atd..cca 1200 km, se spaním kam dojedu, tam zalehnu.

      [ Zpět ]
      Datum: 15.01.2012
      Autor: dalinv
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Léto 2009 - Na kole okolo ČR

             

        Praděd, Dlouhé Stráně, HK, Říp - hele, to spíš jedeš středem republiky ne?!? :o)))
        To budeš mít ty zářezy do vnitrozemí dóooost hluboký :o)))

        Ale místa jsou to krásná a rozhodně stojí za návštěvu, o tom žádná.

        [ Zpět ]
        Datum: 15.01.2012
        Autor: radka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Léto 2009 - Na kole okolo ČR

               

          Tak mám na to jen pár dní dovči-víc si naráz vzít nemůžu a zadruha radši navštívím hezká místečka v naší krásné zemičce než to smíčit krajem republiky který není až tak zajímavý (neříkám že se nějaké místečko pěkné nenajde i tam).

          Tak jo, bude to vnitrozemské kolečko ČR:o))

          [ Zpět ]
          Datum: 15.01.2012
          Autor: dalinv
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Léto 2009 - Na kole okolo ČR

                 

            Ja mam spis predstavu, jet co nejbliz hranic, klidne i za. Taky bez pevnych bodu noclehu. Kde me zastihne tma/unava, tam zustanu. Nejhorsi to je s tim casem :-(. Az budu v duchodu, budu rad, ze jsem rad.

            [ Zpět ]
            Datum: 15.01.2012
            Autor: vlli2
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Léto 2009 - Na kole okolo ČR

                   

              A co udělat to na pokračování?
              Loni jsem absolvoval úsek Břeclav - Vyšší Brod. Po značených cyklostezkách nejblíž hranice. Spaní pod širákem, kde mě zrovna zastihla tma. Krásná Česká Kanada a Novohradky, i s výstupem na Kamenec. Jenom počasí bylo hodně deštivé.
              Letos bych chtěl pokračovat Šumavou, ale jestli na to vyjde čas ještě nevím.

              [ Zpět ]
              Datum: 15.01.2012
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Šumava na kole

 (CK Frčíme)
17.05.2024, 3 dny
5 900 Kč
cyklistický Autobusem

Bikepackingová výzva Rakouskem až domů

 (CK Kudrna)
04.07.2024, 6 dní
7 800 Kč
cyklistický Autobusem

Šumava na kole

 (CK Frčíme)
12.07.2024, 3 dny
5 900 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
dnes
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

325 cyklistů (14 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024