reklama
Země: Česko Česko, Polsko Polsko

Sněžka na kole

Ahoj, jak se tak dozvídám, tak už nškdo z vás určitš byl na Sněžce na kole. V létě bych to v rámci nějaké delší cesty chtěl stihnout. Slyšel jsem, že se tam jezdí z Polska po nějaké dlážděné silničce. \nevíte někdo víc? Případně není to někde na mapě?
Díky :-)

[ Zpět ]
Datum: 19.03.2008
Autor: Jenda21
  • Re: Sněžka na kole

         

    Ahoj, četl jsem o té polské cestě, z tuším Karpacze, v některém čísle Cykloturistiky a ještě někde. Je to jen pro silné nátury. Jedná se totiž o kostky dosti velkých rozměrů, nestejnoměrně usazené, s velkými mezeram,i takže o nějaké souvislé jízdě si jde jenom nechat zdát. Prý už nikdy více. Navíc ten poslední úsek od Labské boudy budeš muet tak či tak kolo tlačit. A ještě je prý dobré znát aktuální názor ochranářů (PL) na věc.

    [ Zpět ]
    Datum: 19.03.2008
    Autor: Krtek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Sněžka na kole

           

      Vloni v létě jsem tam byl pěšky a asi 4 cyklisty, asi poláky jsem tam potkal. Když to vyjede osobák , kterej byl vedle polský restaurace zaparkovanej , tak se to dá i na MTB. Já bych ale do toho krpálu nešlapal a dolů bych se na kole i bál. Ty kostky jsou fakt brutální , stačí přepadnout přes nízkej řetěz a pod tím je cca 200m prudká a hluboká šutrová rokle.

      [ Zpět ]
      Datum: 19.03.2008
      Autor: Neregistrovaný uživatel (tomas 75)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Sněžka na kole

           

      nevím sice co na to říkají ochranáři Pl, ale loni v červenci tam nějací maníci půjčovali "čtyřkolky" - asi se na nich můžeš prohánět okolím. Takže nějaký kolo tam nemůže udělat velkou škodu.

      [ Zpět ]
      Datum: 19.03.2008
      Autor: Neregistrovaný uživatel (vod)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Sněžka na kole

             

        Tak díky za rady :-) Myslím, že to tam z té polské strany vyjedu a zase sjedu....kolo tam podle mě škodu neudělá... Ale uvidím na místě, pokud tam bude moc lidí, tak se bude tlačit no... Jde mi hlavně o to symbolické dosažení nejvyššího (přírodního) bodu ČR na kole.

        [ Zpět ]
        Datum: 22.03.2008
        Autor: Jenda21
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Sněžka na kole

         

    Na konci horního Karpacze.Tj na samotném vrcholku svahu jímž je silnice v této obci vedena je kostkovaná odbočka vlevo do prudkého kopce ke kostelu Wang.Zde je vstupní brána do krkonošského parku.Zabloudit není kde tudíž je mapa zbytečná.Jelikož jsem měl plnou polní tak jsem tlačil víceméně celou cestu.Na odpruženém kole by to snad jít mohlo.Povrch je místy docela děsný.Kostky jsou nahrazovány kdečím. Cestou jsem potkal polské auto národního parku a neříkal nikdo nic pouze se smáli a kroutili hlavama. Pokud jde člověku jen o symbolické dosáhnutí nejvyššího bodu ČR tak to beru ( snad i oni). Potkat zde bikera sjíždějícího to dolů,dal bych mu kriminál či aspoň přes držku.Přeci jen je to národní park kde chodí spousta pěších turistů a né nějaké sportoviště.Dolů jsem šel přes Růžovou horu.

    [ Zpět ]
    Datum: 19.03.2008
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Milann)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Sněžka na kole

           

      Na sněžku jsme to jeli také natěžko při cestě kolem ČR a skoro celé se to dá vyjet, ja tam pár, tak 3-5 úseků kde někteří z nás tlačili. Ale dřina to rozhodně je, a ne malá. Slézat se nemusí kuli NP, jelikož poláci asi mají rozum a po takovéto cestě v parku dovolují na kole. Asi jsem kriminálník, ale dolu jsme jeli, a nebyl to zas takový problém jako cesta nahoru. Cykloturista je taky turista, tak proč to kolo vodit. Nehledě na to že zas tolik jich tam nechodí, jezdí lanovkou. Takže se nebojte a hurá na sněžku :)

      [ Zpět ]
      Datum: 20.03.2008
      Autor: štrudlas
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Sněžka na kole

           

      Pozor, to je omyl. Jestli někomu jde o dosžení nejvyššího bodu ČR, tak se musí vydat na Praděd! Ten je i s vysílačem o 50 metrů vyšší, než Sněžka.

      [ Zpět ]
      Datum: 21.03.2008
      Autor: Neregistrovaný uživatel (informator1)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Sněžka na kole

             

        Nevím, bude-li ti dovoleno vyjet na kole na vysílač ...
        8-)

        [ Zpět ]
        Datum: 21.03.2008
        Autor: AV
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Sněžka na kole

               

          Zkus to, třeba ti ho povolí naložit do výtahu :-)

          [ Zpět ]
          Datum: 21.03.2008
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Peggy*)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Sněžka na kole

             

        Vysílač je jen vysílač. Je to jen pomíjivý výtvor člověka který tam není navždy.Nejvyšším bodem republiky je rozhodně Sněžka.Nejvíše položené místo naší země kde může člověk cítit pevnou půdu pod nohama.
        Praděd má 1492m což je o 110m méně a hotovo.Párkrát jsem se tam podívat byl ale nikdy až na vysílači.Absolutně mě nelákalo na tu příšernost lézt.
        Co se týká Jeseníků tak je daleko působivější si vyjet na Dlouhé stráně.Parádní příjezdová komunikace,minimum lidí.V mém případě nikdo.

        [ Zpět ]
        Datum: 21.03.2008
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Milann)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Sněžka na kole

               

          A Dlouhé Stráně ti nepříjdou jako příšernost?

          [ Zpět ]
          Datum: 21.03.2008
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Peggy*)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Sněžka na kole

                 

            Přesně s touhle otázkou jsem počítal.
            Odpověď zní ne.
            Je to velice působivé na svou dobu až neuvěřitelné dílo.
            Jistě je to zásah do krajiny ale omluvitelný.
            Byl jsem tam poprvé před dvěmi lety a dojem to ve mě zanechalo vcelku velký.Nesnáším velké davy turistů a nejsem ani zastáncem vyvážení lidí na vrcholky hor pomocí lanovek atd. Klidně bych byl i pro zrušení lanovky na Sněžku.Vrcholových budov bych taky spíše ubral než přidal (nová poštovna). Dlouhé stráně na mě ovšem udělali dojem spíše kladný.Byl jsem tam v rámci objezdu republiky v roce 2006 a klidně se přiznám k jedné věci.Téměř hodinový relax u horní nádrže ukončen blížící se tmou (v úplné samotě) se stal zřejmě nejpůsobivějším (v kladném slova smyslu) zážitkem cesty.

            [ Zpět ]
            Datum: 21.03.2008
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Milann)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Sněžka na kole

                   

              No, anténa je sice v nejvyšší nadmořské výšce v ČR, ale jako nejvyšší bod se to podle mě nedá počítat. Není to zem, na kterou se dá stoupnout...
              A Dlouhé stráně? Tam jsem ještě nebyl, ale chystám se, je to impozantní dílo....

              [ Zpět ]
              Datum: 22.03.2008
              Autor: Jenda21
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Sněžka na kole

                     

                A proč by bod nutně musel být na zemi? Bod může být klidně i špička antény, přestože se na tu špičku nedá stupnout. Sněžku bych nazval nejvyšším vrcholem nebo nejvýše položeným místem. Ale to je asi jen slovíčkaření.
                A Dlouhé stráně je elektrárna opravdu zdařile zamaskovaná v krajině, přestože projekty byly vypracovány ještě za komunistů. Vše krásně zakutáno ve skále. Bylo to asi hodně drahý řešení, ale štěstí, že neprošla nějaká laciná varianta. Jediným významným znakem je zdaleka viditelný plochý kopec, taková skoro stolová hora. Viděl jsem přečerpávací elektrárnu v Chorvatsku a to byl děs. Dvě ohromné trubky prostě položené na svahu. Okolo změť drátů elektrického vedení.

                [ Zpět ]
                Datum: 22.03.2008
                Autor: Neregistrovaný uživatel (informator1)
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Sněžka na kole

                       

                  Asi tak...

                  [ Zpět ]
                  Datum: 23.03.2008
                  Autor: Jenda21
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Šumava na kole

 (CK Frčíme)
17.05.2024, 3 dny
5 900 Kč
cyklistický Autobusem

Šumava na kole

 (CK Frčíme)
12.07.2024, 3 dny
5 900 Kč
cyklistický Autobusem

Mazurská jezera na kole

 (CK Cyklotur)
05.08.2024, 7 dní
11 440 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

415 cyklistů (9 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024