reklama
Země: Česko Česko

Tip na výlet

Jsem cykloturista.
A tak se obracím na ctěné fórum: Ve střední Evropě je hezky skoro všude. Jsou ale místa, kde se vám (ano, vám) líbilo nějak víc, kde jste viděli něco extra, co jinde není.
Tedy sdělte mi, prosím, jak se to tam jmenuje a u čeho to je. 8-) { ať nejezdím jen do Velvar, Rakovníka, Křivoklátu, Berouna, Příbrami, ano, i do Kladna (tam všude se mi líbí a návštěvu mohu jen doporučit)} Ďekuji

[ Zpět ]
Datum: 01.10.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (El)
  • Re: Tip na výlet

         

    Ctěný pane,vypadá to,že jste ze středočeského kraje dosud za celý život nevystrčil nos,nevytáhl paty.To chce odvahu,chlapče.Na kuráž si dejte lok něčeho ostrého a vydejte se vstříc pro začátek jihočeským silničkám,nebojte,se přežijete to.

    [ Zpět ]
    Datum: 01.10.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Frídolín Hojer)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Tip na výlet

           

      Vážený reagente, Čechy s výjimkou východních jsem již vícekrát navštívil (o dovolené). Výše uvedený dotaz (Tip na výlet) mi má dodat tipy na jedno- až dvoudenní výlety (víkendovky). Omlouvám se vám, že jsem to nenapsal hned (nebo že bych předpokládal, že to každý pochopí?) 8-)

      [ Zpět ]
      Datum: 01.10.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (El)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Tip na výlet

         

    Ahoj!
    Podle mě je tvoje otázka položená poněkud nešťastně. Sám víš, že všude je něco hezkého a zajímavého a je těžké na pár řádkách popsat zajímavá místa ČR nebo střední Evropy.
    Taky každého zajímá něco jiného, někdo objíždí pohoří (třeba s nejvyššíma horama), jiný vyhledává hrady a zámky, někdo zase zříceniny či rozhledny.
    Mně se třeba strašně líbí kniha od M. Nevrlého "Nejkrásnější sbírka", jednou bych chtěla napsat něco v podobném duchu ..... prostě sbírat projeté kraje nebo CHKO apod.
    Někdo jezdí stylem "odškrtnout" si místo nebo kraj a už se tam nikdy nevrátit, protože 2x na stejné místo je zbytečné.
    Pro lidi bez fantazie existují časopisy jako Cykloturistika apod., kde ti naservírují přímo i trasy.
    Je toho hodně, co doporučit, ale záleží na vkusu, co máš rád.
    Můžeš se podívat na stránky naší bandy www.ePastorek.cz (záložka Rozpis výprav). Myslím že jsme toho za pár let projeli dost a může to sloužit jako inspirace. Všude je hezky, všude je něco zajímavého ... a místa a trasy většinou já plánuji tak, že se podívám na mapu ČR, kde jsem ještě nebyla a pak pátrám a pátrám (třeba na internetu) co vše je tam zajímavého, ale spíš jen proto, aby člověk posléze nezjistil, že byl od toho pár metrů ..... Ale i když to zjistí, tak má pak důvod se tam zase vrátit. Osobně nemusím objet úplně všechny zajímavosti a vidět vše, spíš nasát atmosféru a úplně nejradši mám, když v okolí žádná zajímavost není, protože na ní "nemusím" a i samotná cesta je cíl.

    [ Zpět ]
    Datum: 02.10.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Peggy*)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Tip na výlet

           

      Pro lidi bez fantazie existují časopisy jako Cykloturistika apod"
      To máš dojem, že v cykloturistice se nemůže inspirovat, ale na vašich stránkách ano?
      Trošku troufalé, nemyslíš?

      [ Zpět ]
      Datum: 02.10.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Uf)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Tip na výlet

             

        A máš dojem, že časopis nutně musí bejt lepší? Některé články v cykloturistice jsou dobré, ale někdy je to psáno ve stylu: "pojedete po cyklotrase č.xx, pak za kostelem zahnete vlevo na silnici..." Takové vodění za ručičku, které čtenáře zbavuje jakékoli kreativity a vlastních nápadů při tvorbě trasy.

        [ Zpět ]
        Datum: 03.10.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (informator)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Tip na výlet

             

        Jéé, tak podobné reakce jsem přesně čekala :-)
        S tou cykloturistikou to je jenom můj názor. Možná někoho baví číst "jeď 3 kilometry po modré, pak zaboč doprava na CT 51, bude to trochu do kopce, ale odměnou bude 5 kilometrů sjezdu".
        Já si radši vezmu dobrou mapu a trasu výletu nebo vícedenní výpravy si naplánuju sama. Baví mě vymýšlet kudy jet a nepotřebuju k tomu předznačené cyklotrasy.
        Záleží na každém, co si vybere. Někoho stačí inspirovat krajem nebo místem, kam jet, jiný (koho plánování nebaví, neumí číst v mapě nebo nemá tu fantazii) potřebuje právě ty předpřipravené trasy.

        [ Zpět ]
        Datum: 03.10.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Peggy*)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Tip na výlet

               

          zdarec ako svině peggy, čeče ten časák má dalších xstran a těch 5 můžeš sklidem přeskočit, já osobně se rád kouknu na Sázavu jak to valí nákym ...stánem a další cestovatele, myslim že hlavní je jezdit, a jestli někomu na tip na výlet pomůže at jede 3km rovně a že v další vesnici je knajpa, tak at,hlavně že jede, zdarec

          [ Zpět ]
          Datum: 06.10.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (4litry)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Tip na výlet

                 

            Zdarec :-)
            Víš co, já mám spíš pocit, že ten časák má tak 5 stran, který se dají číst, ostatní jsou reklamy a zbytečný čánky o ničem. Ale to je jenom můj názor, nikomu ho nevnucuju.
            Jinak přesně, o dalekých cestách taky ráda čtu. Tak ať ti to taky jezdí ! :-)

            [ Zpět ]
            Datum: 06.10.2006
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Peggy*)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Odpovím otázkou

         

    Už jste se někdy někdo setkali s trasou výletu, kde se Vám nic nelíbilo, nic Vás nezaujalo, nenadchlo? Myslím, že i ta nejhorší trasa má své kouzlo, někdy sice až za nějaký čas, ale opravdu každá. Vždy se mi někde něco líbilo, kvůli čemu bych se vrátil zpět. Trasy si planujeme s klukama sami. Je dobré mít nějaký tip na určitou oblast, ale k tomu stačí napsat do vyhledavače to co v které oblasti hledám a pak už potřebuju jen mapu.

    [ Zpět ]
    Datum: 06.10.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Papji ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Šumava na kole

 (CK Frčíme)
17.05.2024, 3 dny
5 900 Kč
cyklistický Autobusem

Bikepackingová výzva Rakouskem až domů

 (CK Kudrna)
04.07.2024, 6 dní
7 800 Kč
cyklistický Autobusem

Šumava na kole

 (CK Frčíme)
12.07.2024, 3 dny
5 900 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
dnes
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

372 cyklistů (15 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024