reklama
Země: Francie Francie

počasí na Korsice

Ahojky cestovatelé. potřebovala bych poradit. chceme jet na konci července na Korsiku a být tam řekněme měsíc. no ale potřebovala bych vědět, jak je to tam s počasím. někde sem četla, že tam sou šílená horka a vyschlé řeky. Chceme jít na GR 20, prosím, jestli to tam někdo znáte v tom období, napište mi. Díky mooc!

[ Zpět ]
Datum: 21.06.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (yvettka)
  • Re: počasí na Korsice

         

    Korsika v létě? I když chcete jít hory, netroufl bych si na to. Jednoznačně jaro nebo podzim, jaro je příjemnější na dostatek vody a focení. Léto "NEBRAT".

    [ Zpět ]
    Datum: 21.06.2006
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: počasí na Korsice

         

    Šel jsem tu GR koncem září a bylo tam dost teploučko. Nikdy bych tam nejel v červenci, možná nejdřív koncem srpna. Podle mne o úspěchu každé akce rozhoduje stejně počasí, tak proč si nabíhat. Když někam jedu, podívám se, kdy tam jezdí německé cestovky a podle toho se zařídím. Nejlépe DAV Summit katalog.

    [ Zpět ]
    Datum: 21.06.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (mirekbik)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: počasí na Korsice

         

    no, taky bych řekla, že to je blbost. Bude tam pěkný hic. Počkejte si radši na září....

    [ Zpět ]
    Datum: 23.06.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Andrysska)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: počasí na Korsice

           

      Tak zatím mluvili jen ti, kteří tam o prázdnonách nebyli.
      Tak jako u nás, je horko v jižních kotlích všude na jihu. Ve výškách je dopoledne slunečno, odpoledne se kupí oblačnost a vrcholy se zahalí do bouřky. Na kopec tedy chodit brzy ráno. Protože jsou odpoledne bouřky, je tam i dost vody v říčkách i jezerech. Protože je nahoře skoro pořád vánek, je tam i chlazení a proto se zahušťují některé hřebeny vernými elektrárnami. Protože je to vánek od moře, není horký, ale příjemný. Tak jako u nás, chodí fronty i přes Korsiku, a tak můžete chytit i pár dní docela oblačno. Dole na pobřeží je samozřejmě tepleji, tam se ale rádi schladíte ve vlnách mimo obydlené zálivy v uplně křišťálové vodě. Lidi, kteří tam jezdí častěji, ti o potížích s horkem nemluví. Naopak, z pevniny sem jezdí v plném létě mnohem víc kempařů, především Francouzů, než jindy.Tak bych neváhal.

      [ Zpět ]
      Datum: 25.06.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Jurda)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: počasí na Korsice

         

    Taky si myslím, že to není taková hrůza. Byli jsme tam minulýr rok přelom července a srpna na měsíc. Když je u nás poměrně zima, tak chvilku trvá než se aklimatizuješ, ale jinak pohoda. souhlasím s názorem od Jurdy, ve všem.Jezdili jsme na kolech a spíš nám dali zabrat kopce než počasí.To tady v naší republice poslední týden je to oproti Korsice očistec.
    O vodu bych se taky nebála, i přesto, že je léto je jí dostatek všude.
    Jeďte, určitě, Korsika stojí za to!

    [ Zpět ]
    Datum: 26.06.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Peťa)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: počasí na Korsice

         

    Před 14ti dny jsme na Korsice přešli část GR 20 a byla to nádhera, takže rozhodně neváhejte! Žádné úmorné horko se v horách nekonalo, kolem 16 hod. pravidelně sprchlo. V noci bylo něco kolem 10 - 15 stupňů. Ještě jsme místama stáli na sněhu. Vody je dost, většinou je v cestě potok nebo pramen - pít se dá skoro všechno i v nižších polohách. Po každých 4 - 6ti hodinách chůze (tj. etapě) je chata s vodou. Ve městech je horko, ale tam vám smrt žízní rozhodně nehrozí :)

    [ Zpět ]
    Datum: 03.08.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Zea)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Seznamka

Hledám: Kamarádku na celoroční vyjížďky a kulturu.

Hledám: Kamarádku na celoroční vyjížďky a kulturu.
09.10.2025
Ahoj, jezdím celoročně silnice / gravel. Mám rád památky, kulturu, literaturu, rád zajdu do kina....

Hledám: Parťáka na kolo

17.09.2025
Cyklistka s e-kolem hledá prima parťáka -+ 60 let na pohodové společné vyjížďky do okolí Prahy.

Hledám: Kamarád /ka na kolo.

14.09.2025
Ahoj. Přidej se. Plán ....Stezka Českem (původně Cesta Českem[ ]) turistická trasa v Česku. Více na Email…
Cyklozájezdy | Dokempu.cz | Cyklobazar | Aktivni dovolená
Perfektní funkční oblečení pro vaše sportovní aktivity, od značky Moira.
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

205 cyklistů (11 přihlášených)

Slovinsko na kole - 2. část

Na cestu jsme se vydali 1. července 2024 autem. Já to tak mám nejradši, protože nejsem limitovaná žádným…
Peggy | 10.10.2025

Slovinsko na kole - 1. část - úvod

Slovinsko pro nás bylo vždycky opomíjenou zemí, sloužilo vlastně jen jako tranzit na (pro nás) mnohem…
Peggy | 08.10.2025

Silk Road Mountain Race – Kyrgyzstán je krásný, ale tvrdý

Tohle se lišilo od všeho, co jsem kdy na kole podnikl. Vydal jsem se do Střední Asie, do Kyrgyzstánu, abych…
Fabulator | 07.10.2025