reklama
Země: Španělsko Španělsko, Francie Francie

Přeprava na/z Camino de Santiago

Dobry den, tento rok bychom radi ve dvou jeli na kolech tuto poutni cestu dlouhou okolo 800km. Mam jediny problem ci dotaz: jak se dostat do vychoziho mista SAINT JEAN PIED DE PORT a z SANTIAGO DE COMPOSTELA. Jde mi hlavne o prepravu kol a vase postrehy co se tyce teto cesty. Jak dlouho treba trvala vam a tak, dik moc :)

[ Zpět ]
Datum: 31.05.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (peeta)
  • Re: Přeprava na/z Camino de Santiago

         

    Zadej do Hledat ... (zde nahoře) Španělsko a něco se dozvíš ...

    [ Zpět ]
    Datum: 01.06.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (El)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Přeprava na/z Camino de Santiago

           

      www.spain.info - turistické informace

      [ Zpět ]
      Datum: 01.06.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (El)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Přeprava na/z Camino de Santiago

         

    Ahoj peeta

    tuto peknu cestu som absolvoval minule leto v juli.
    Isli sme dvaja vlakom do Prahy.Odtial autobusom s CK Adventurou do Juzneho Francuzska, kde sme sa nechali vysadit na velkom dialnicnom odpocivadle. Uz to vyzeralo ze nas ziadny kamion nezoberie. Mali sme ale stastie na kosicky kamion, ktory nas odviezol k Atlantiku k mestu Saint-Jean de Luz. Tam sme zacinali.Do St Jean Pied de Port to bolo cca 60 km.

    Zo Santiaga sme to nemali skoro vobec vopred doriesene. Nastastie ma napadlo den predodchodom najst si na nete cestovky ktore odchadzali cca o 2 tyzdne z okolia Barcelony. Takze som im niekolko dni pred prichodom do Santiaga zavolal a bez problemov som sa dohodol na odvoze z jedneho primorskeho letoviska pri Barcelone. Zo Santiaga sme isli osobakom do La Corune a odtial nocnym vlakom do Barcelony co nas vyslo na 45 Eur. Nie je to malo ale nato ze som to riesil na poslednu chvilu je to fajn.Adventure som dal 2000 kc na osobu tusim . a cestovke z Barcelony tiez tak dajak. kamion vo Francuuzsku bol zadara.
    Za ubytovanie som nedal takmer nic. Spali sme v zadara-ubytovniach, 3 v stane a asi 2 krat v ubytovni, kde sa malo platit, bol tam ale taky frmol ze si ani nevsimli ze sme tam a ze sme este neplatili tych ich 5 Eurovy poplatok. Inac to si tiez pozri na nete, ako ja, a sice ze si spravis zoznam z ubytovni, ktore su za dobrovolny poplatok resp. tie lacnejsie. Potom uz iba poobede zacnete planovat kde by ste mohli zhruba spat. inac dalo by sa klido pido spat aj vonku lebo je tam fakt teplo v lete. Ale s tou sprchou je to lepsie. alebo sa da len osprchovat a ist si postavit stan niekde za mesto. Na tych lacnych ubytovniach je im to uplne jedno. tiez sme to tak asi 3 krat vyriesili.
    Ale keby ste si vobec nebrali stan tak sa nic nestane. Vzdy sa nakoniec najde nejaka ubytovna. Casto byvaju plne. My sme mali stastie na posledne miesta a to sme prichadzali casto az o 20:00.
    ale vacsinou vas nechaju aj na chodbe na karimatke.
    Nam raz povedali ze uz je plno a ze mame ist inde do sukromnych. No este to tak platit?:)
    Proste sme tam ostali a nasli si miesto na krytom balkone a bolo to lepsie ako na posteli lebo sme mali krasny vyhlad na zapadajuce-vychadzajuce slnko.
    Jaaaaj, este by som isiel raz.
    dam vam radu. neponahlajte sa, uzivajte si to, fotte, nevyhybajte sa centram lebo ze je rychlejsie. Kamarat ma dost hnal z dovodu, ze ako je to daleko a ze nemame vyriesenu dopravu naspat. No keby som isiel sam mozno by aj bolo lepsie. Na Camino stretnete hromadu ludi.

    aj ked vacsina ide peso a casom vam to bude luto. hlavne ked sa vecer zoznamite v albergu so sympatickymi ludmi a na druhy den si uvedomite ze uz ich nestretnete lebo idete na kole niekolkokrat rychlejsie.
    z toho dovodu odporucam robit menej kilometrov denne, tak najviac 80km ale takych 60 km by bolo akurat v pripade horuceho pocasia. A to preto lebo ked pridete skor do albergu mate viac casu si pozriet napr. centrum mesta, nakupit, umyt sa, vyprat, nakupit, navarit alebo ist na veceru, na zmrzlinu,... odpocinut a hlavne debatovat s ludmi co su tiez na camino v albergu.

    Na akych bicykloch idete? ja som isiel na krose, nabaleny jak slak. Kamarat isiel na strasne starom horskom. Isli sme preto po asfalte, co bolo sice rychlejsie, rovnako dobre znacene ako original camino ale zase sme si to tak neuzili.
    preto odporucam horske kolo, ziaden stan, maximalne malo veci, na camino toho moc nepotrebujes. Ja sam som tam nechal hromadu veci.snad ani spacak a karimatku, lebo na ubytovniach ak uz v najhorsom neni postel tak deky maju vzdy. videl som viacerych co isli brutalne na lahko. bol tam jeden typek co mal na horaku vzadu len taky ten nosic na sedlovku na nom take mini brasnicky. zopar ks cyklooblecenia, ponozky a nahradne cyklokratasy vyperes - rychlo to tam schne.

    No prajem vela peknych zazitkov, aspon obcas zamracenu oblohu lebo my sme sa tam v tych 38´C modlili aspon za polojasno. ozaj musite pocitat s poobednajsou siestou 13:00 - 16:30 - ak pojdete v juli.

    ak by som isiel este raz a mal by som dost casu -isiel by som nejaku dlhsiu trasu aj s Francuzskom. lebo zaciatok bol najkrajsi. cim blizsie santiagu tym viac je to turisticke a menej putnicke. ku koncu uz ostatnych putnikov ani nezdravis tak ich je vela. na zaciatku zastavis a pokecas alebo ides nejaky kus s nimi spolu.

    no este som plny dojmov som


    Asi by som druhykrat isiel na horskom

    [ Zpět ]
    Datum: 01.06.2006
    Autor: alo
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Přeprava na/z Camino de Santiago

           

      kurna , kukam ze som sa dajak rozpisal..

      [ Zpět ]
      Datum: 01.06.2006
      Autor: alo
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Přeprava na/z Camino de Santiago

           

      Dik moc za vycerpavajici info :) taky to nejak tak sfouknem, jeste se zeptam, jak dlouho jste to jeli? myslim cestu z St Jean Pied do Santiaga? myslis ze se to da dat v klidu treba za 14 dni? moc diky

      [ Zpět ]
      Datum: 04.06.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (peeta)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Přeprava na/z Camino de Santiago

             

        myslim ze to date v pohode, my sme to dali za 14 dni aj s dopravou tam a naspat.

        [ Zpět ]
        Datum: 05.06.2006
        Autor: alo
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Přeprava na/z Camino de Santiago

           

      ahoj,
      prosim ta, chystam sa na put zaciatkom jula, na mesiac, z pamplony a vec, co ma asi najviac trapi, je ubytko, najradsej vonku, ale to asi nie je uplne realne...
      takze dost by ma zaujimal ten zoznam ubytovni, ktore su lacnejsie alebo pripadne aj zadara...
      ako by som sa k nemu mohla dostat?
      zatial diky
      boöa by som strasne rada, keby si mi poradli...
      caf, anina

      [ Zpět ]
      Datum: 22.06.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (anina)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Přeprava na/z Camino de Santiago

             

        Sorry ze tak neskoro, ale je to www.mundicamino.com

        tam kliknes routes/french way/refuge

        a zapisujes.

        A rozmyslali ste uz niekdo o severnej trase okolo mora?

        Mam to v dlhodobom plane. Je tam asi menej ludi tak by to mohlo byt zaujimavejsie..

        [ Zpět ]
        Datum: 28.07.2006
        Autor: alo
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Přeprava na/z Camino de Santiago

         

    Ahoj. Me by jenom zajimalo kdy to chcete jet, ja schanim jeste nekoho a rad bych na to letos vyrazil taky. Tak ze bychom se pripadne cilene ci nahodou mohli setkat. Jinak velice uzitecny dotaz. ALOva odpoved mi velmi pomohla a nekolik mych pratel to jde pesky a myslim ze jeho informace velmi pomohou.

    [ Zpět ]
    Datum: 11.06.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Thompson - neprihlasenej)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Přeprava na/z Camino de Santiago

           

      Zdar, tiez by som chcel s priatelkou rad vyrazil na cyklo dovolenku do Santiaga de Compostela. Nechceli by ste zorganizovat nejaku spolocnu cestu? (Auto a pod)
      Idealny termin: 26.06.2006 nazad tak asi za 15 dni cca.

      ak ano, kontaktujte ma please na SMS alebo brnknite na +421 903 145314
      icq: 267677727
      Rudo

      [ Zpět ]
      Datum: 11.06.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Rudo ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Přeprava na/z Camino de Santiago

           

      ahoj, chystame se pomalu na cestu do Santiaga z St. Jean Pied na kolech, zacatkem zari. Zatim nemame domluvenou dopravu. Pokud se tam nekdo chystate, muzeme se domluvit. Ozvete se. Zdravi sonja

      [ Zpět ]
      Datum: 20.07.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (sonja ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Přeprava na/z Camino de Santiago

             

        Takovej malej typ. S Jendou 2.9. do Livorna a pak po pobřeží po Via Appia přes Janov do Pireneí. Zpátky pak s využitím podzimních větrů v zádech rychle Alpami domů, než napadne sníh.

        [ Zpět ]
        Datum: 02.08.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Jurda)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Přeprava na/z Camino de Santiago

           

      My vyrazime 4 cervna. Letime do Barcelony, pujcime auto do Pamplony a vyrazime z Roncesvalles. Kola vezeme v pujcenych vacich, a posleme si je napred do Santiaga pouzitim poste restante... Mozna se tam s nekym setkame! Ja uz se nemuzu dockat!

      [ Zpět ]
      Datum: 24.04.2007
      Autor: Klarita
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Přeprava na/z Camino de Santiago

         

    Dobry den, toto tema jsem loni zalozil, bohuzel pojedeme az letos :) Muj dotaz stale trva, neb jsem na nej nenasel uspokojivou odpoved - tzn. jak se konkretne dostat do ST JEAN PIED DE PORT - co kde rezervovat (myslim francouzske vlaky atd) a jak se dostat ze SANTIAGA.. (odpoved vlakem je mi k ... :) ). Prosim o konkretni zkusenost, hlavne aby to nestalo majlant :) diky moc za vsechny odpovedi.
    PS: radi bychom jeli cca 18.6.2007 - cca 13.7.2007, kdo by se chtel treba pridat (alespon na transfer - pak treba muzeme jet individualne :) ) pa*

    [ Zpět ]
    Datum: 14.05.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (peeta ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Přeprava na/z Camino de Santiago

           

      My jsme se v pondeli vratili. Bylo to super.

      [ Zpět ]
      Datum: 27.06.2007
      Autor: Klarita
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Přeprava na/z Camino de Santiago

             

        My jsme se vratili ve ctvrtek, bylo to skvely :)

        [ Zpět ]
        Datum: 14.07.2007
        Autor: Neregistrovaný uživatel (peeta)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Francouzská riviéra na kole

 (CK Mamut tour)
27.04.2024, 10 dní
14 900 Kč
cyklistický Autobusem

Menorca na kole

 (CK Extrem Tour)
15.05.2024, 8 dní
19 880 Kč 15 880 Kč
cyklistický Letecky

Provence na kole

 (CK Mamut tour)
18.05.2024, 8 dní
15 250 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

344 cyklistů (8 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024