reklama
Země: Česko Česko

Začátečník - Kam na dovolenou?

Ahoj, poradíte mi někdo, kam bych se měla vydat na dovolenou, pokud jsem začátečník? Chtěla bych nějaký nenáročný terén, ale zase abychom něco viděli.. Totálně v tomhle tápu, takže budu ráda za každou radu a tip.. Děkuju mnohokráte :o)

[ Zpět ]
Datum: 20.04.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (Eva K.)
  • Re: Začátečník - Kam na dovolenou?

         

    chybi ale zasadni udaj: pojedete s brasnami, tj. natezko, nebo budete vyrazet nalehko hvezdicove z jedne pevne zakladny a vecer se vracet do kempu/hotelu?
    predpokladam, ze pokud to ma byt prvni dovolena s kolem, bude to nekde v tuzemsku ci hodne pobliz republiky, abyste se - v pripade nepredpokladanych problemu - mohli v pohode vratit domu.

    [ Zpět ]
    Datum: 20.04.2006
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Začátečník - Kam na dovolenou?

           

      Jeli bychom jen nalehko, tzn. že bychom se ubytovali v nějakém hotelu, či penzionu a vyráželi bychom den co den někam do okolí, protože ještě nevíme, co cyklistika pořádně obnáší.

      [ Zpět ]
      Datum: 20.04.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Eva K.)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Začátečník - Kam na dovolenou?

             

        to je rozumne :-)
        vybral bych sumavu, resp. jizni cechy, jak doporucuje jaroslav nize, jsou tam cesticky, kde nejezdi auta (hlavne kolem hranice), snad v kazdem meste funguji info centra, kde poradi s ubytovanim, hodne maj i mapky cyklovyletu, ktere mozna i zasilaji postou, takze se da naplanovat leccos predem, da se to vyhledat na netu, krome jiznich cech snad by sla taky jizni morava, okoli palavy, sklipky...
        nenarocneho terenu se moc nebojte, kazdy kopec vzdycky skonci (pravda, nektere pozdeji), na vrsku se rozhlednete a zjistite, jaka to je nadhera pod vami, doporucuji vypisovat motivacni horske premie v podobe orosene sklenice cehosi ci zmrzliny apod., az prijedete k ubytovne ci nejblizsi hospode, dobre pak chutna.
        no a taky je dobry najet nejake ty kilacky pred dovolenou, nejen kvuli zvyseni kondice (a tedy i zvetseni radiusu vyletu na dovolene), ale hlavne si musi zvyknout zadek, neb druhy-ctvrty den je to pro nezvykleho nejhorsi - no a pri tydnu dovolene to bude znat, takze chce to nejaky ten vikend straveny v sedle pred odjezdem na dovcu, event. a nejlepe projet se i po praci v tydnu, hodka-dve staci. taky treba pri tom zjistite, v jakem obleceni se vam jezdi pohodlne, aby neco na dovoleny nechybelo.
        vic me momentalne nenapada...

        [ Zpět ]
        Datum: 20.04.2006
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Začátečník - Kam na dovolenou?

               

          Jižní Moravu snad ani ne, protože jsem od Znojma a už mě to nebaví jezdit pořád z kopce a do kopce.. Teda z kopce jo, ale do kopce ne :o) Ale v každym případě moc děkuju za radu, jen doufám, že vymluvím příteli ty Krkonoše :o(

          [ Zpět ]
          Datum: 20.04.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Eva K.)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Začátečník - Kam na dovolenou?

                 

            tam je taky krasne - a ty panoramata! akorat, tedy nevim, jak to to je ted, ale pred 4-5 lety nam v krkonosich (primo v krnapu) vadilo, ze se dalo jet na kole jen nekde a to vetsinou jen tam (nekam na kopec) a pak zpet stejnou cestou dolu, cesty nebyly propojeny, mozna to je ted po tech letech uz jiny a stezek-sjizdnych cest pro kolare, nekdo jiny snad napise.

            [ Zpět ]
            Datum: 20.04.2006
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Začátečník - Kam na dovolenou?

                   

              Což o to, krásně tam je, to je pravda, ale pro člověka, co letos sedí trochu víc na kole, je to maličko náročnější :o) Pro začátek by to chtělo fakt něco jednoduššího :o)

              [ Zpět ]
              Datum: 20.04.2006
              Autor: Neregistrovaný uživatel (Eva K.)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Začátečník - Kam na dovolenou?

                     

                Já jsem z Trutnova (v podkrkonoší) a to můžu doporučit, kolem Trutnova je spousta krásných tras, jak po asfaltkách, kde nejezdí auta, tak i po lesních cestách. Cyklobusy fungují, takže je to paráda, dá se vyjet třeba na Pomezky, což už jsou hory a jet dolů do Trutnova, je to pohodová cesta, jezdí se to i v zimě na běžkách, žádnej nic moc kopec, ale nádherná příroda. A kupodivu ani z Trutnova do Pece pod Sněžkou to není moc do kopce, je to spíš pozvolné stoupání nebo rovina, vím tam jen o jednom trošku větším kopci, ale ten se dá zvládnout :)
                No prostě doporučuju :) a to jsem začala jezdit na kole taky teprve letos

                [ Zpět ]
                Datum: 25.04.2006
                Autor: Neregistrovaný uživatel (Radulina)
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Začátečník - Kam na dovolenou?

                       

                  A dalo by se tam strávit na těch nenáročnejch - středně náročnejch trasách týden dovolené, nebo odpadnu už po prvním dnu? :o))

                  [ Zpět ]
                  Datum: 25.04.2006
                  Autor: Neregistrovaný uživatel (Eva K.)
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Začátečník - Kam na dovolenou?

                         

                    To záleží na vás :)) Já myslim, že určitě jo, můžete se přece i koupat atd. My jsme se napříkla v sobotu projeli na koupaliště (zatím vypuštěné) u Mladých Buků. Z Trutnova je to hezkou cestou podél potoka (asfaltka) potom přes lávku a pak po lesní cestě mírné stoupání až se cesta zase napojí na asfaltku a pak je to nádherný sjezd dolů ke koupališti :) tam se člověk příjemně osvěží a zpátky do Trutnova už ho čeká jenom jeden kopec (spíš kopeček) a pak už je to po rovině (spíš mírně z kopce)...moc hezký výlet
                    jinak se kdyžtak mrkni sem: http://trutnovsko.blogspot.com/
                    jsou tam celkem hezké trasy a vždy se vyráží z Trutnova...pokud byste měli opravdu zájem, můžu pak podat nějaké informace na mail, abych to tu zbytečně nezahlcovala :)

                    [ Zpět ]
                    Datum: 25.04.2006
                    Autor: Radulina
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: Začátečník - Kam na dovolenou?

                           

                      Radulina: Dobře, tak pokud bychom se rozhodli pro dovoelnou ve vašem kraji, tak se ti ozvu na mail a probraly bychom to trochu podrobněji.. Možná to budou nesmyslný otázky z mojí strany, ale chtěla bych se toho dozvědět co nejvíc.. :o)

                      [ Zpět ]
                      Datum: 26.04.2006
                      Autor: Neregistrovaný uživatel (Eva K.)
                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                      • Re: Začátečník - Kam na dovolenou?

                             

                        To chápu, až pojedem (nejspíš za rok) na dovolenou na kolech, tak budu taky chtít vědět co nejvíc :)

                        [ Zpět ]
                        Datum: 26.04.2006
                        Autor: Radulina
                        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Začátečník - Kam na dovolenou?

         

    pre zaciatocnika odporucam Juzne Cechy. Ubytujte sa v Ceskych Budejoviciach a jazdite hviezdicove trasy. Na okoli najdete spustu toho, co sa da vidiet, je tam az prezprilis vyznacenych cyklociest (takze niekedy je problem vybrat si tu pravu). Ak by ste chceli vidiet este viacej a z Budejovic to bude daleko, kazdy den v sezone tam jazdia rano z Budejovic cyklobusy (nalozia vam za 5 korun bicykle) a mozte sa vydat kam vas len napadne. (na sever, na juh, na zapad , na vychod, az do vzdialenosti cca 100 km ) Vecer sa cyklobusy vracaju zase do Budejovic.
    Vidiet je samozrejme co, skusim len z hlavy vymenovat, Slavonice, Landstejn, Mariz, Nova Bystrice, Ceska Kanada, Jidrichuv Hradec, Cervena Lhota, Trebon, Jemcina, Rozmbersky rybnik, Hluboka, Tabor,Holasovice, Zlata Koruna, Cesky Krumlov, pramen Vltavy, Prachatice, Strakonice, Husinec, Pisek, Vyssi Brod, Sumava(okolo Kvildy), Lipno, Horny tok Vltavy (Certova stena), Nove Hrady, Novohradske hory a urciite spusta dalsich zaujimavosti. Daju sa robit 100 km tury, alebo len 20 -30 km, podla toho, na co si trufas (zvysok vybavi cyklobus, alebo vlak). Skus oslovit informacne centrum v Ceskych Budejovciiach Urcite ti poslu nejake informacie ( a mapy)
    Mozte ostat tyzden, dva alebo aj viac, len si treba vybrat pocasie :-)(casto tam je aj v lete zima)

    [ Zpět ]
    Datum: 20.04.2006
    Autor: Jaroslav
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Začátečník - Kam na dovolenou?

           

      jo jo Jizni Cechy to je fakt kvely tip. Taky doporucuju!!!!

      [ Zpět ]
      Datum: 23.04.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Jane)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Začátečník - Kam na dovolenou?

         

    Absolutne souhlasim. Sumava je pro mne nejkrasnejsi misto v CR....vzdy se tam budu rad vracet. Jinak treba Vysocina neni oskliva...mirne vlnky a najdou se tam mista, kde je clovek sam....

    [ Zpět ]
    Datum: 21.04.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (neprihlasenej Michal)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Začátečník - Kam na dovolenou?

         

    V první řadě se domlouvej se svým přítelem ... Ono takové "já chci ... hodně lidí mi radilo abysme ... jestli nechceš jet tam, kam chci já, tak mne nemáš rád " atd.,atd. ničí každý vztah ...

    [ Zpět ]
    Datum: 23.04.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (ihra)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Začátečník - Kam na dovolenou?

           

      Samozřejmě. Není to o tom, že bych prostě řekla jedeme tam a hotovo. Konzultuju s ním všechny možnosti, které mi tady poradíte a jsem za to moc vděčná, takže DĚKUJU :o)

      [ Zpět ]
      Datum: 24.04.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Eva K.)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Začátečník - Kam na dovolenou?

             

        Kdybyste se opravdu rozhodli pro j. Čechy, nabízím se jako průvodce. Jsme z ČB a kdybych vytáhl na výlet i svou ženu, volily by se v každém případě nenáročné trasy. Kontakt na mě je přes e-mail, jen zatím není vůbec jasný plán dovolené. Takže je v podstatě možné vše.

        [ Zpět ]
        Datum: 25.04.2006
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Začátečník - Kam na dovolenou?

               

          Tak to děkuju za nabídku :o) V každém případě pokud bych ji nevyužila já, dám na tebe kontakt mojí kolegyni z práce, která se letos taky chystá do jižních Čech na kolo.. Děkuju :o)

          [ Zpět ]
          Datum: 25.04.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Eva K.)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Začátečník - Kam na dovolenou?

         

    Já bych ani nezatracoval Klatovsko. Kopce tam nejsou vůbec velký a krajina je taky zajímavá. Je tam krásně a klid. Nijak velký provoz. A když se najde vhodný ubytování, tak to máš blízko na Šumavu i do Českýho lesa, popř. na Chodsko.

    [ Zpět ]
    Datum: 23.04.2006
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Začátečník - Kam na dovolenou?

           

      Tohle mě nenapadlo, děkuju za tip!! :o)

      [ Zpět ]
      Datum: 24.04.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Eva K.)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Začátečník - Kam na dovolenou?

             

        Jsme začátečníci, na kola jsme s manželem sedli loni po asi 15 letech. Hrozně jsme se do toho nadchli, i když vždy takhle na jaře mám pocit, že vypustím duši (svoji :-)). Chce to fakt začít teď, něco najezdit, a pak vyjet na dovču. My loni byli také na Šumavě, Annín u Sušice, nádherné místo, všude se dá dojet i cyklobusem, stezky různé náročnosti. Výborně vybavená infocentra NP Šumava, hodně tipů na výlety, prostě letos jedeme znova. Nejsme žádní sportovci, ale tam si vybereme i my a naše děti. Přejeme hezkou dovolenou, kdekoliv, hlavně v pohodě.

        [ Zpět ]
        Datum: 24.04.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Lenka)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Začátečník - Kam na dovolenou?

               

          Tak to jsme na tom obdobně :o) My jsme taky začali jezdit teprve teď.. Ne proto, že bychom chtěli strhat nějaký rekordy, ale spíš proto, že nám bylo hanba, že bydlíme v NP Podyjí a vůbec ho neznáme, tak jsme ho postupně začali projíždět a nějak nás to chytlo.. Ale jak říkáš, taky si vždycky myslím, že vypustím duši :o)) Proto bychom rádi vyrazili na nějakou dovolenou na kolech, ale proto, že se tomu říká DOVOLENÁ, tak bych si taky chtěla odpočinout a ne pořád jen šlapat do kopce.. Já vím, že ten kopec stejně jednou skončí a jedeš zase z kopce, ale chtěla bych prostě nějaký pohodový cyklostezky..

          [ Zpět ]
          Datum: 25.04.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Eva K.)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Začátečník - Kam na dovolenou?

                 

            Když ono záleží na tom, čemu říkáš jednoduchá, ono zase jet pořád po rovině je dost nuda...
            Já jsem se před dvouma rokama zařekla, že už na kolo nesednu (to jsem se vrátila z cykláku se školou), ale začala jsem teď pracovat a rozhodla jsem se, že investuju do pořádného kola a jezdí se mi krásně, sice do kopce taky vypouštím duši, ale dá se to přežít a za to, co pak většinou vidíš to opravdu stojí :)
            Dovolenou na kolech plánujeme za rok, letos musíme něco najezdit, abysme to vůbec zvládli :)

            [ Zpět ]
            Datum: 25.04.2006
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Radulina)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Začátečník - Kam na dovolenou?

                   

              Vím, že je to nuda.. Kolikrát je to i náročnější než si vyjet kopec, když jedeš celý den po rovině.. Asi jsem moc rozmazlená :o)

              [ Zpět ]
              Datum: 25.04.2006
              Autor: Neregistrovaný uživatel (Eva K.)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Začátečník - Kam na dovolenou?

                     

                A nebo si to jen myslíš :) taky jsem brblala že tam budou kopce atd...třeba včera, ale ono když už pak jedeš, tak to není tak hrozný, nebo teda zatím jsme žádný extra kopec nepotkali...jenom snad za naší babičkou, to je docela extrém no.
                Musí se ti chtít jezdit, jako mě. Dřív jsem kolo nesnášela a slejzala na každém kopci, ale teď jsem si ho pořídila protože na něm chci jezdit a tak jsem zatím i vyjela všechny kopce :)

                [ Zpět ]
                Datum: 25.04.2006
                Autor: Radulina
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Začátečník - Kam na dovolenou?

                 

            Kopce (mensie ci vacsie) najdes asi na kazdej cyklotrase. Ale nie je nic jednoduchsieho ako sa v polovici kopca zastavit a chvilu sa kochat krasou okolo. Toto muzi vacsinou nerobia, zavodia, kto bude prvy na kopci. Ale priznajme si robia to vlastne tiez len preto,z e do kopca nevladzu tahat a chcu ho mat cim skor za sebou :-) Preto(ale nielen preto) so sebou vozime aj zeny, tie sa nikam neponahlaju a zastavia na kochanie kdekolvek. Pritom si oddychnu vsetci a vo vascej partii aj tie kopceky rychlejsie ubudaju.
            Existuje aj navod na uplne pohodove vylety. Zaviest sa dopravou (cyklobus, vlak) vzdy co najvyssie a potom sa pomaly v peknom prostredi spustat mierne dole kopcom.
            Napadla ma hned jedna prekrasna cyklotrasa od Stozca (to uz je tusim na Sumave) smerom po prude Vltavy k Lipnu, alebo az do Vyssieho Brodu. Do Stozca Ta rano zavezie cyklobus a z Vyssieho Brodu zase vecer spat do Budejovic.

            [ Zpět ]
            Datum: 25.04.2006
            Autor: Jaroslav
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Začátečník - Kam na dovolenou?

                 

            Evi, kopce řeším následovně: okolo je krásně, je na co kouknout, těch kytek, stromů, kousek popojdu pěšky, musím se podívat zblízka, nechci si to kolo zošklivit, ale užít, tak na té cestě přece nezdechnu a jestli jsem někomu k smíchu, tak ať se zasměje :-) mě je fajn

            [ Zpět ]
            Datum: 25.04.2006
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Lenka)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Začátečník - Kam na dovolenou?

                   

              Také jsem každý rok začátečník. Je to úžasné,bolí zadek
              a vše je jako loni.Kopce když nevyjedu jdu pěšky.Dělala
              jsem to i za mlada.Jen vítr a déšť v Dánsku to jsem brečela a myslela jsem že na kolo nesednu.Jezdím stále.A držím Evi palce ať máte pěkné počasí a bude všude dobře.

              [ Zpět ]
              Datum: 25.04.2006
              Autor: žaneta
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Začátečník - Kam na dovolenou?

                     

                Taky doufám, že se počasí vyvede a bude nějak obstojně. Ani ne moc velkej pařák a ani déšť. Uvidíme. Tohle už je v každym případě jediná věc, kterou já neovlivním.. :o(

                [ Zpět ]
                Datum: 26.04.2006
                Autor: Neregistrovaný uživatel (Eva K.)
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Začátečník - Kam na dovolenou?

                   

              Máš pravdu, je to možná o tom, že já prostě nechci s nikým soupeřit v tom, jak jsem dobrá, jestli ten kopec vyjedu nebo nevyjedu, jenže já většinou jezdím s partou cyklonadšenců a oni na mě nepočkají. Pořád si myslí, že jim budu stíhat, tak jedou a jedou. Proto se mi to možná protiví. Když si jedu sama, tak si jedu podle sebe. Jenže teď plánujeme dovolenou a to už těžko si budu jezdit podle sebe, když nás pojede 8 a z toho my 2 začátečníci.

              [ Zpět ]
              Datum: 26.04.2006
              Autor: Neregistrovaný uživatel (Eva K.)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Začátečník - Kam na dovolenou?

                     

                Ale vždyť je to jedno, když chtěj jet rychle, tak ať jedou a vy si jeďte podle sebe...mě dokonce občas vyhovuje jet sama, když totiž šlapu do kopce a někdo na mě mluví (můj přítel obvykle) tak sem pak nepříjemná, protože mě štve, že musim šlapat do kopce a že si chce ještě u toho povídat :) ale ono mě to vždycky zase přejde...
                Prostě jezdi si podle sebe, když na vás budou chtít počkat, tak počkaj a když ne, tak se přece nic neděje

                [ Zpět ]
                Datum: 26.04.2006
                Autor: Radulina
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Začátečník - Kam na dovolenou?

                       

                  Když to tak čtu..... Nechtěla bys jet na dovolenou se mnou? Já jsem úplně stejná jako ty :o) (PS: Doufám, že nevadí, že ti tykám.. ?)

                  [ Zpět ]
                  Datum: 27.04.2006
                  Autor: Neregistrovaný uživatel (Eva K.)
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Začátečník - Kam na dovolenou?

                         

                    Vůbec nevadí, že mi tykáš, je dost možný, že dokonce budeš starší než já :))
                    Ono by se ti to se mnou asi zas tak nelíbilo :) taky občas naplánuju pěkně blbou trasu, jako třeba včera...asi třičtvrtě hodiny jsme jeli, ale bylo to pořád do kopce, takže jsme najeli jen 5km, tak jsme se rozhodli, že to teda nic moc a na rozcestí jsme se vydali jinam než jsme plánovali a zvětšili jsme si okruh. Tam to byla krása, cesta po rovince a krásná krajina :) No a když jsme konečně dojeli k silnici, tak jsme se rozhodli, že po ní nepojedem a našli jsme si na mapě jinou cestu...no asi tak po kilometru jsem se naštvala a slezla z kola, bylo to pořád do kopce a navíc kamenitá cesta kde na obou stranách byly vyjetý koleje od nějakýho auta a pořád mi na kamenech odskakovalo zadní kolo, tak jsem to vzdala a vedla :) ale když jsme se dostali nahoru, tak jsme se až domů jenom vezli :) takže nakonec to nebyl tak špatnej výlet, ale zase jsem brblala do kopce :)))

                    [ Zpět ]
                    Datum: 28.04.2006
                    Autor: Radulina
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Začátečník - Kam na dovolenou?

               

          ahojky chystáme se s manželem letos do Annína poprvé na kola.Nejsme žádní velcí sportovci a tak bych chtěla poprosit o pár tipů na mírnější cyklostezky.Pokud nějaké existují Děkuji Lenka z Teplic

          [ Zpět ]
          Datum: 18.05.2007
          Autor: lenča
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Začátečník - Kam na dovolenou?

         

    Já bych doporučil taky Šumavu. Byli jsme tam dvakrát na Zadově http://www.sweb.cz/hvoldrichova a super. Má to výhodu, že jsi navrchu a nemusíš najíždět tolik do kopce. Navíc je v blízkosti spousta atraktivních míst např. Chalupská, Jezerní a Tříjezerní slať, pramen Vltavy, Březník, Knížecí Pláně, Vchynicko-tetovský kanál, Poledník atd. Moc pěkný a přitom nenáročný úsek je od Tříjezerní slatě kolem Roklanského potoka do Modravy nebo ze Strážného kolem Źďáreckého jezírka na Knížecí Pláně. Další pohodovou lokalitou je Litovelské Pomoraví ( psal jsem o tom v jiném příspěvku). Mým tajným typem na pohodovou dovolenou jsou pak Novohradské hory. Je to ještě o něco lehčí než Śumava, jsou tam pěkné cesty, turismus minimální a navíc se dá jezdit i okrajem Třeboňské pánve - rovina a přitom atraktivní - borové lesy, rybníky. Byl jsem tam v roce 2004 a letos tam jedeme znovu. Pokud budeš chtít podrobnější informace, napiš mi na e-mail.

    [ Zpět ]
    Datum: 18.05.2007
    Autor: Zbyněk
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Šumava na kole

 (CK Frčíme)
17.05.2024, 3 dny
5 900 Kč
cyklistický Autobusem

Šumava na kole

 (CK Frčíme)
12.07.2024, 3 dny
5 900 Kč
cyklistický Autobusem

Teplické cyklostezky na pohodu

 (CK Frčíme)
20.08.2024, 5 dní
10 500 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

398 cyklistů (6 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024