reklama
Země: Francie Francie

korsika na kole

Byl jsem tam v roce 2005,pojedu znova,poradím/doprava,ceny,kempy,ostatní/

[ Zpět ]
Datum: 09.01.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (smoula ([email protected]))
  • Re: korsika na kole

         

    To by mne zajímalo, hlavně doprava tam a zpět. Je nás cca 8 lidí, kudy se jede, čím, kde na trajekt, kolik to stojí apod. Díky honza.

    [ Zpět ]
    Datum: 18.01.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (honza ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: korsika na kole

           

      Vše najdeš na cajenda.cz. Autobus za 2600 odveze cyklistu i s kolem tam a zpět, zpáteční lodní lístek koupíš v přístavu za min. 1500 Kč. Pro větší skupiny platí, že se je třeba objednat včas, nebo nebude dost místa pro kola. Jiřina.

      [ Zpět ]
      Datum: 21.01.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Jjirina)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: korsika na kole

           

      Rady a zkušenosti

      Byl jsem tam 14 dní, tedy stopem, ale přesto něco zůstává i pro cykloturistu společné.

      Jídlo
      V každé i malé vesničce je malinký krámek, ve větších Spar se základními potravinami a čerstvým pečivem. Bageta stojí 0,70 – 0,80 Eur, větší Bageta Restaurante 0,80- 1,- Eur. Doporučuji větší, je o hodně větší a jen o málo dražší. Pro ekonomy: Mezní užitek z investovaných dalších centů je prudce rostoucí :-)

      Voda
      V srpnu 2003 bylo abnormální sucho. Dle výpovědi místních to není běžné. Spousta přírodních pramenů a potoků byla vyschlá. Vodu do Propriana prý museli dovážet! Doporučuji kupovat balenou vodu v dostatečném množství. Cena 0,43 – 0,80 (?) za 1,5 l. Vydřiduši na benzině či u stánku na Col de Bavella chtěli i 2,60 za láhev. Lichvu samozřejmě nepodporuji.

      Nebezpečí
      ? S ničím jsem se nesetkal.
      Doporučuji dodržovat pitný režim, 4,5 L vody denně minimálně.
      Stanování ve volné přírodě může být nebezpečné z důvodu požárů. Takový požár se ve vyprahlé krajině šíří dost rychle. V době, kdy jsem byl na Korsice, byly požáry na denním pořádku.

      Co nevynechat
      Města: Calvi, Porto (Nonza na Cap Corse je ještě hezčí), Bonifacio, nějaké městečko v horách a nemusí to být Corte. Zonza, Zicavo či Aulléne jsou skoro hezčí.
      Pobřezí: učitě úsek mezi Calvi a Porto, Bonifacio, Cap Corse
      Hory: Les Calanches, Col de Bavella, úsek mezi Zonza – Zicavo
      Kaskády: je jich víc, já jsem byl na Solenzara, ale jsou určitě i jiné
      Projet : úseky Calvi – Porto, Porto Vecchio – Col de Bavella - Zonza - Aulléne –Zicavo - Ghisoni - Corte, Cap Corse,
      Kde nejsou skoro turisté: Century na Cap Corse

      Co vynechat
      Ajaccio, Porto Vecchio, Aleria, celé východní pobřeží, Corte jsem také nemusel, pláž Santa Maria na severním cípu Cap Corse je dost profláklá - nevyplatí se.

      Průvodce
      hlavně ne z nakladatelství Vašut. Vůbec se nezmiňuje o základních věcech jako Les Calanches, Col de Bavella, kaskádách, divokých prasatech, atd. Hlavně, že je na každé druhé stránce seznam hotelů. Jsou to vyhozené peníze.
      Doporučuji ptát se místních, turistů a vůbec mluvit s lidmi :-)



      Statistika odhadem
      letadlem 1600km
      vlakem 40 km
      stopem 1700 km
      pěšky 120 – 170 km

      trajekt 45,- Eur
      vlak 5,- Eur
      letenka 4.069,- Kč
      jídlo nakoupené v Čechách 500,- Kč
      jídlo, voda tam 50,- Euro

      [ Zpět ]
      Datum: 10.04.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (jb ([email protected]))
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: korsika na kole

             

        sakrys, to zni zajimave. Kopiruji si a davam bod.

        [ Zpět ]
        Datum: 10.04.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (LOBO)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: korsika na kole

             

        Čau,může se ještě zeptat jaký jsou tam podmínky pro placení kartama?Kempy,benzin a třeba ty větší obchody.Nebo je lepší mít hotovost?

        [ Zpět ]
        Datum: 27.04.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (merida ([email protected]))
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: korsika na kole

         

    Ahoj , chtěl bych se tam podívat příští rok . Můžeš mi prosím poslat nějaké info ? Co se týče dopravy , ubytování apod ?
    Díky Tomáš

    [ Zpět ]
    Datum: 20.01.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (holzby.mk)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: korsika na kole

           

      Podívej na cajenda.cz kde se dozvíš podstatné, ostatní je součástí obvyklého cestovatelského dobrodružství. Bez něho by žádná cesta nebyla ta pravá. Jiřina.

      [ Zpět ]
      Datum: 21.01.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Jjirina)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: korsika na kole

         

    Ahoj,
    jsme dva a na čtrnáct dní začátkem července jedeme na Korsiku na kolo s CA Jendou. Rádi si necháme poradit trasu, co navštívit, kempy .....
    Díky Jana

    [ Zpět ]
    Datum: 04.04.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (janca ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: korsika na kole

           

      ahoj.byli jsme tam loni v září s ca jendou a vše bylo o.k.Objížděli jsme korsiku dokola a každý další kemp který jsme našli byl lepší,kromě bastie.Teplá voda,klid,pohoda,blízko moře,někde i bazén.ST.florent-kemp Kaliště na konci města/2os.+stan+noc 13e/,Calvi-kemp Pinede/k moři 50m/Galéria-kemp Ideal/malé a po sezoně klid/,Porto-kemp de Porto/až za mostem-terasovitý/,Ajjaccio-kemp na route iles sanguinaires/mezi nobl hotely/,Propriano-kemp Lesplanade/ten je super i s bazénem,lepší vpropri není/,Bonifacio-kempiles na Route de piatranela 6km od města,s bazénem,pak dolů kvodě a najít super zákoutí/,Prunete-kempCalamar/v olivovém háji,úplně úžasný/Bastia-kemp-oranges-miomo/3km za bastii,nic moc na přespáni dobrý/ceny jsou všude stejné,v kempu nejsou kuchynky,náplně k vařiči campgaz jsou všude jako za kč.Nakupovat se dá v poho v supermarketech.Nutno sebou vozit dostatek vody,obchody se zavírají ve 12.hod.Otv-16-17.Přeji příjemnou cestu.Smoula

      [ Zpět ]
      Datum: 06.04.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (m artin ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: korsika na kole

             

        Pro opravdového dobrodruha je kemp zátěží. Byl jsem tam několikrát a nikdy v kempu. Zalehnem různě : na pláži, na kopci v trávě, pod fíkovníkem, v opuštěné vesnici na návsi. Dokonce i v přírodní rezervaci Agriates, kde se volně pasou krávy a jsou tu tři kempy na pobřeží. Na vzdálenějšícj místech, kam se člověk dostane jen pěšky, nebo musí kolo protlačit trním na zarostlé cestě je nejlíp. Nikdo nepřekáží, neotravuje, sám nikomu nevadíš.
        A právě tam jsou pláže a příroda nejpůvodnější. Atrakce pak projedeš přes den a ani tě neláká, dlouho se tam mezi shluky lidí zdržovat.
        Jezděte a poznávejte, budete bohatší a schopnější. Ani Korsika nedokáže dlouho vzdorovat komerční turistice a zahltí se hotely, supermarkety, auty a výběrčími na parkovištích. Ale to už budete obdivovat dávno další původní kraje - Sibiř, Ural, Pamir, Tibet.

        [ Zpět ]
        Datum: 11.04.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Jura)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Francouzská riviéra na kole

 (CK Mamut tour)
27.04.2024, 10 dní
14 900 Kč
cyklistický Autobusem

Provence na kole

 (CK Mamut tour)
18.05.2024, 8 dní
15 250 Kč
cyklistický Autobusem

Provence a Azurové pobřeží

 (CK Frčíme)
07.06.2024, 10 dní
18 900 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

577 cyklistů (6 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024