reklama
Země: Španělsko Španělsko, Francie Francie, Řecko Řecko

Zimní trénink v teplých krajích

Zdravím všechny dobrodruhy. Trénovat na kole je super, ale včerejších mínus 10 mě málem položilo. A přitom se mi tak chce jezdit :-). Napadlo mě vyrazit někam do teplých krajů (Kréta...) na intenzivní, alespoň 14-ti denní "soustředění".Nic drahého, ale makačka. Má někdo nějaké rady, zkušenosti nebo snad podobný problém a chtěl by ho řešit...? McEAGLE

[ Zpět ]
Datum: 09.01.2006
Autor: McEAGLE
  • Re: Zimní trénink v teplých krajích

         

    Mluvíš mi z duše. V neděli jsem vyhlásil konec běžkám a teď se bojím, že umrznu na kole. Protože nemám s kým jet projel jsem nabídku cestovek a zjistil jsem, že jediný zájezd na rozježdění je až Adventura v dubnu, Tunis a to je pozdě.
    Takže jsem projel cvičně německé cestovky a zjistil jsem, že pořádají campy přesně pro tenhle účel na La Palmě a i na Tenerifě. Mne by o něco víc lákala Tenerife, maj tam pořádnej kopec. Nevim, ale jestli se mi chce se prodávat německé cestovce. Pobyt na týden je tam tak za 400 EUR a to si ještě sám platíš letenku. Na túry s průvodcem taky až tak moc nejsem zvědavej, abych si to platil. Takže uvažuji koupit letenku na Tenerife 10.2. nebo 24.2.
    Na Krétu je brzo, klidně tam může teď pořádně nasněžit. V únoru a březnu se jinak jezdí do Andalusie, ale to je myslím spíš pro silničáře. To samé Mallorca, i když na ní jsou nějaké nabídky pro MTB, ale moc tomu nevěřím .

    [ Zpět ]
    Datum: 09.01.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (mirek)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Zimní trénink v teplých krajích

           

      Já bych se možná ani moc nefixoval na cestovky s programem (nějak nemám rád organizované ježdění), stačí letenka (specnas bágl na kolo podmínkou), ubytování se dá ve stanu (výbavu a zkušensti mám... :-) ) a pak už jen vyjíždět a sbírat km... Pokud by na stan byla zima, spestřit to nějakým levným ubytováním. Stačí si vzít seznam, je to mimo sezónu, snad by to neměl být problém. Koukal jsem na počasí, oblast Jerezu vypadaal nejlíp, ale celý únor teploty max 15 st. Takže Tenerife nezní špatně.

      [ Zpět ]
      Datum: 09.01.2006
      Autor: McEAGLE
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Zimní trénink v teplých krajích

             

        Takhle - já byl kousek od Jerezu (okolí Rondy) minulý rok a tak se mi tam letos nechce. taky jsem nabyl pocit, že to až moc není na MTB. I když v okolí rondy se něco našlo. Jinak jsou tam krásné silničky. Ale nepočítej, že je tam mimo sezonu únor. Němci už tam táhnou se silničníma kolama.
        Tak mne to táhne spíš k těm Kanárům. Taky si myslím , že postačí letenka. Ke zvážení (a hlavně prozkoumání) je jestli se nevykašlat na stan, vzít jen malý baťůžek a jet od penzionu k penzionu. Člověk si víc zajezdí.

        [ Zpět ]
        Datum: 10.01.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (mirek)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Zimní trénink v teplých krajích

               

          Jasně, ale vázat se jen na příležitostné ubytování a jet bez stanu mi připadá svazující (mám stan pro 2-3 lidi - 2.5kg, spacák do mínus 10 - 0.8kg). Pak mám dost lehkého a účnného oblečení (Moira, Jitex) - to dělá max 3kg. Šusťáky Goretex a vařič plus titan nádobíčko, GPSka a kreditka :-) Takže tak. Nechat stan někde v horách na Tenerife a vyjížet. Po pár dnech přesun, třeba i na jiný ostrov. Názory? McEAGLE

          [ Zpět ]
          Datum: 11.01.2006
          Autor: McEAGLE
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zimní trénink v teplých krajích

         

    Ahoj, sedím zrovna na Tenerife doma a plánuji co dnes. Kdo sem pojedete, nezapomeňte že jedete na hory. Tenerifa je CELÁ hornatá, né že jen uprostřed. Okolo 1000 m nad mořem už teplota jde pod 15 stupňů. Nemohu doporučit jet na blind bez ubytování. Představte si jak jedete s naloženým kolem shánět přespání na červené sjezdovce. To by vás čekalo. Ceny jídla jsou poměrně nízké. Na Tenerifě je to všude do kopce či z kopce takže každý jezdí autem = silný provoz.
    Takže doporučuji: Ubytování předem, Dobré trekkingové boty ssebou, brzdy prověřit už doma.
    Pěkný den, Jindra.

    [ Zpět ]
    Datum: 11.01.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (jindra)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Zimní trénink v teplých krajích

           

      Díky za cenné poznatky, trénink na ostrovech bych rád podnikl asi ke konci února - to uz se snad dá jezdit v triku, co myslíš?.S hornatou krajinou počítám, mám MTB a nechci ho moc nakládat, proto ty výjedzy spíše z jednoho místa plus pár přesunů. S tím ubytováním asi máš pravdu, ale já jsem prostě spíše pro stanování "na divoko". (se stanem jsem projel mimo Alpy i Norsko, Laponsko atd...) Ale pravda, jedu za teplem, tady je teď mínus 12. :-( Jaké tam jsou teploty v noci(konec února) ? Díky.

      [ Zpět ]
      Datum: 11.01.2006
      Autor: McEAGLE
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Zimní trénink v teplých krajích

             

        Nebudu spekulovat, teď mluvím za sever Tenerify kde bydlím. 400 metrů nad mořem je přes den 16 stupňů, v noci 10 stupňů. V noci obvykle vydatně prší. Za pár dní pošlu report z jihu. Třeba to bude lepší.
        Pěkný den, Jindra.

        [ Zpět ]
        Datum: 12.01.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Jindra)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Zimní trénink v teplých krajích

               

          Díky za kvalitní zprávy. Já mám trochu jinou představu než kolega. Vzít do baťůžku pár věcí a jet od penzionu k penzionu. Co nejvíc po horách. Uznávám, že stan je romantika, ale na takovouhle treninkovou akci se mi to nezdá vhodné. Když už vyjíždět z jednoho místa, tak si radši nějaké bydlení pronajmout. Podle inzerátu v německém BIKE je např. na jihu Tenerife v San Miguel apartmán pro dvě osoby za 39 EUR na noc . Nadm. výška 480 m možno vyjet až na 2400 m. n m. Půjčení osobního automobilu v ceně. To mi pak připadá tahat stan zbytečné. Jsou tam i ještě levnější nabídky 37 EUR za noc pro tři! Budu rád, když se k tomuhle ozveš. Dík.

          [ Zpět ]
          Datum: 12.01.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (mirek)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zimní trénink v teplých krajích

         

    Ahoj ,
    také jsem přemýšlel o teplém kraji.
    Dobrá je Mallorca (www.nacesty.cz/cyklistika).
    Levnější připadá Itálie ( oblast Riccione) ,ale chce si to domluvit ubytování .
    Další možnost mi přišla emailem , tady je odkaz : http://www.pavoucek.cz/~tvidlak/Residence...
    Je to také Itálie , myslím , že tam jede trénovat Merida team.

    Na podzim jedu na Gardu , tak si to dám asi až příští jaro .Ale je to hrůza ta zima co ?
    Tom

    [ Zpět ]
    Datum: 16.01.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (78.tom)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Zimní trénink v teplých krajích

           

      Zkus se podivat na www.triatlet.cz/olympic jedeme uz 6. rokem, vzdycky to funguje

      [ Zpět ]
      Datum: 16.01.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Exa ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Zimní trénink v teplých krajích

           

      Díky moc za cenné tipy. Zima už mě fakt štve, takže jsem dost pevně rozhodnutý jet. Přemýšlel jsem jen o letence a ubytování na vlastní pěst ve stanu, ale ten Melody je za super peníz. Nemáš nějaké kontakty, kdo by tam jel koncem února? Já bych možná zlanařil jednoho kámoše, ale to je pořád málo. Díky. Jinak, co se týče Gardy a okolí, mám to projeté a celkem dost materiálu (mapy, tipy, fotky..). Kdyby jsi měl zájeml, můžu poslat na mail.

      [ Zpět ]
      Datum: 18.01.2006
      Autor: McEAGLE
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Zimní trénink v teplých krajích

             

        Ahoj,
        doplňuji poznatky z Tenerify. Nejmírnější počasí je na jihozápadě ostrova. Dobře značené silnice okolo ostrova ve výšce cca 400-700 mnm. Níže jsou spíš rekreační komplexy. Pobřeží je zpravidla neschůdné, natožpak aby se po něm dalo jet. Okolo ostrova vede ještě dálnice na kterou kola oficiálně nesmí. Jízda po krajnici se přezto toleruje.
        Používal jsem podrobnou mapu od Rakouské fy. Kompass. Lze se spolehnout na silnice, ale místní cesty a cyklostezky neodpovídají současnosti. Cyklostezky nejsou značené. Pěší stezky ano.
        Spal jsem i pod stanem a osvědčilo se mi na konci dne sjet dolu na pobřeží. Je tam příjemně, při zatažené obloze je takové teplo že v Lednu lze spát po širým nebem. Teké proto že na pobřeží není ranní rosa známá u nás.
        Na Tenerifě není obtížný hmyz. Za 13 dní mi nic nevlétlo do oka, ani nevlezlo do stanu.
        Řidiči jsou velmi ohleduplní.
        Mezi jednou a čtvrtou odpoledne je pauza v obchodech, zato je otevřeno až do devíti večer.
        Pěkný den, Jindra.

        [ Zpět ]
        Datum: 21.01.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Jindra)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Francouzská riviéra na kole

 (CK Mamut tour)
27.04.2024, 10 dní
14 900 Kč
cyklistický Autobusem

Řecké ostrovy na lodi s kolem

 (CK Vlha)
11.05.2024, 8 dní
38 900 Kč
plavba na lodi Letecky

Menorca na kole

 (CK Extrem Tour)
15.05.2024, 8 dní
19 880 Kč 15 880 Kč
cyklistický Letecky
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

506 cyklistů (16 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | včera

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024