reklama
Země: Česko Česko

Vojenský újezd Ralsko

Včera (24.7.) jsem zažil nepříjemné překvapení; jel jsem z Osečné na jih k Jablonečku a na hranici Židlovské obory mne čekala závora se značkou "Cyklistům vjezd zakázán" a cedulí, že cykloturistika je povolena jenom po oficiálních cyklotrasách. Pravda, je to obora a Vojenské lesy jako majitel mají právo regulovat vstup (cyklistů tam jezdilo opravdu hodně) ale zamrzí to. Mimochodem - nevedla tudy přednedávnem dálková cyklotrasa někam k německým hranicím?
Jsou průjezdné i další trasy napříč oborou (Jabloneček - Mimoň, Jabloneček - Kuřivody)? Údajně v blízkosti těchto tras probíhá likvidace staré munice (také je to v oboře!)

[ Zpět ]
Datum: 25.07.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (VR)
  • Re: Vojenský újezd Ralsko

         

    mám chajdu u osečný a co já vim tak záleží na tom odkud do pásma jedeš...obory jsou zavřené a za plotem , ale vojenské pásmo je například od hamru volné, takže k té ceduli se dostanes zevnitř a tudíž bych jí nevěnoval pozornost :-) Krom toho kdo se za tebou bude honit když máš kolo a můžeš utíkat do lesa...Prostě jeď jako dřív :-))) BTW můžem se v osečný někdy sejít, U sršně nebo na dřevěnce je bezva pivko :-)))

    [ Zpět ]
    Datum: 28.07.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (melkor ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Vojenský újezd Ralsko

           

      Mě jde právě o tu oboru. Moc bych za to nedal, že kdybych chtěl od Jablonečku k Osečné, tak tam žádná cedule nebude...

      [ Zpět ]
      Datum: 29.07.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (VR)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Vojenský újezd Ralsko

             

        jo tak s oborou máš smůlu...tam je to opravdu zakázaný a ani bych tam nejezdil, páč polesný se tam hojně vyskytujou...Ale pásmem se to dá pohodlně objet...zajedeš si ale....

        [ Zpět ]
        Datum: 29.07.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (melkor ([email protected]))
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Vojenský újezd Ralsko

               

          To jsem si taky sakra zajel! Místo z Osečné na Jabloneček a dál na Mnichovo Hradiště a MB jsem musel až přes Mimoň.

          [ Zpět ]
          Datum: 29.07.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (VR)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Vojenský újezd Ralsko

         

    To je jen jeden příklad ze širokého spektra způsobů potírání cyklistů. Fuck them all.

    [ Zpět ]
    Datum: 28.07.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Pítrs)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Vojenský újezd Ralsko

           

      Řekl bych, že si tak vojenské lesy zajišťují, aby jim tam lezlo míň lidí. Jdeš pěšky? Klidně jdi! Jenže pěšáka tam nepotkáš, protože od nejbližší vesnice je to tak 7-8km. Jiný logický důvod nevidím, jsou tam všude asfaltky.

      [ Zpět ]
      Datum: 29.07.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (VR)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Vojenský újezd Ralsko

         

    Jel jsem 22.7. od Jablonečku, do obory přes rošt. poté vpravo směrem na Osečnou. Uvnitř obory je tzv. klidová část a zmíněná silnička tvoří část hranice klidové zóny, dříve projet šlo, nyní zákaz a cyklisté jsou směrování po značené směrem na Těšnov. Zdůvodnění - bezpečnost lidí i zvěře. Paradoxně jsem jedinou srnu viděl půl km od obory. "Kde končí rozum začíná vojenské umění."
    o klidové zóně více cituji z http://www.silvarium.cz/svetmyslivosti/2000/11... Do části obory (přibližně 700 ha) bude vstup vyloučen. V této části, kterou lze považovat za klidovou zónu, je totiž cílem udržet maximální množství zvěře. Jde o členité území s mladými lesními porosty téměř pralesovitého charakteru, které bylo dříve nejvíce postižené dopadající municí. Lokalita byla po celou dobu existence VVP bez hospodářského využití a stala se přirozeným místem koncentrace zvěře, která odtud vytahuje do okolních polí.

    [ Zpět ]
    Datum: 29.07.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (PN)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Šumava na kole

 (CK Frčíme)
17.05.2024, 3 dny
5 900 Kč
cyklistický Autobusem

Bikepackingová výzva Rakouskem až domů

 (CK Kudrna)
04.07.2024, 6 dní
7 800 Kč
cyklistický Autobusem

Šumava na kole

 (CK Frčíme)
12.07.2024, 3 dny
5 900 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

328 cyklistů (20 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024