reklama
Země: Česko Česko

Doupovské vrchy

Zná někdo z Vás Doupovské hory? Z velké části je tam velký vojenský prostor. Nevíte o nějakých pěkných přístupných trasách?

[ Zpět ]
Datum: 19.03.2004
Autor: Neregistrovaný uživatel (Vlasta)
  • Re: Doupovské vrchy

         

    Přístupové cesty vedou ze všech stran. Doupov je hezký, má ale několik úskalí.
    1. Pokud je cvičení, logicky se tam nedostaneš. Hned u přístupových cest jsou na okraji prostoru strážní budky, v době cvičení s ostrahou a se staženou závorou. Pokud cvičení není, jsou závory hore a nikdo nehlídá.
    2. I v době "míru" můžeš být lapen civilními zaměstnanci. Pokud se narušitel nechová jako pitomec, dá se s nimi dohodnout. Ovšem pozor, občanky s sebou!!!!
    3. V prostoru nefungují mobily!!! Tím pádem se i z banálního defektu může stát nepříjemná komplikace a z nepříjemné komplikace typu úrazu životohrožující průser. Takže nikdy ne sám!

    [ Zpět ]
    Datum: 23.12.2004
    Autor: Neregistrovaný uživatel (norman)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Doupovské vrchy

           

      Krásná je také krajina východní. Od Karlovarské silnice přes Valeč a dál do Podbořanského Rohozce, Konic a Kadaňského Rohozce. Z každé vesnice vede slušná cesta do hor které se jinak nazývají "Opičí hory" Jsou to ale krpály, zato klid a bez aut to vše vynahradí.

      [ Zpět ]
      Datum: 10.02.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Libočany ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Doupovské vrchy

         

    Já jsem, jako cykloturista, před několika lety náhodou zabloudil do nitra Doupovských hor (byl jsem bez mapy a ztratil orientaci.) Krajina je tam úžasná (tedy kromě různých bizarních prostorů pro výcvik tanků atd.). Přemýšlím, že bych se tam podíval znovu. Tehdy jsem měl strach, že mně zadrží nějaká hlídka a budu platit velkou pokutu. Samozřejmě mobil přestal fungovat, oblast není pokryta signálem. Zajímavé je, že bývalé obce už neexistujou, ale přesto místa, kde tyto obce stály, jsou označena dopravní značkou obce např. Doupov atd.
    Jinak projíždim na kole často vedle Doupavských hor na jih, je to skvělý zážitek. A moc pěkná pro cykloturistiku jsou další místa na jihu od Doupovských hor např. Žluticko, Manětínsko, Toužimsko, krajina kolem Úterského potoka, samozřejmě Slavkovský les atd.

    [ Zpět ]
    Datum: 19.01.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Ivan)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Doupovské vrchy

         

    Musím se připojit k autorovi příspěvku z 19.1.2005. Je tam moc zajímavá krajina, ale jednou jsem se tam taky ztratil a bylo to moc ošklivé. Již se smrákalo a já nevěděl zda vůbec vyjedu na nějakou silnici. Kolem se potulovala kančí rodinka nad hlavou mi létali nějací dravci a každou chvíli mě vyděsil dupot běžícího jelena. Nakonec se mi podařilo snad díky orientačnímu smyslu dojet až na silnici. rozhodně nedoporučuji jezdit sám.

    [ Zpět ]
    Datum: 23.01.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Zdeněk ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Šumava na kole

 (CK Frčíme)
17.05.2024, 3 dny
5 900 Kč
cyklistický Autobusem

Bikepackingová výzva Rakouskem až domů

 (CK Kudrna)
04.07.2024, 6 dní
7 800 Kč
cyklistický Autobusem

Šumava na kole

 (CK Frčíme)
12.07.2024, 3 dny
5 900 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

350 cyklistů (15 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024