reklama
Země: Česko Česko

Asfaltování lesa

U našeho města se chystá budování cyklistického okruhu v lese - původní lesní vozové cesty (na kole bez problémů sjízdné) se rozšíří na čtyři metry a vylijí asfaltem. Vůbec se mi to nelíbí, mám možnost to nějak změnit? Máte nějaké zkušenosti?

[ Zpět ]
Datum: 06.10.2009
Autor: Neregistrovaný uživatel (ewwa)
  • Re: Asfaltování lesa

         

    A proč to měnit, určitě bude víc lidí spokojených než těch ne. Alespoň se bude moc víc lidí předvést jaká mají kvalitní kola, ono třeba s takovým fulem hned tak do nějakého terénu nemůžeš, tam se moc lidí nevyskytuje a tam jich bude určitě dost.
    Jak to má být dlouhé a kde to je ?

    [ Zpět ]
    Datum: 06.10.2009
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Asfaltování lesa

           

      Protože po takové cestě pak začnou jezdit auta...

      Protože je to oblíbený okruh pro vycházky a taková vycházka po asfaltu není nic moc

      Protože ani jízda po asfaltu není nic moc, teda krom lidí, kteří mají silničku

      Protože musí padnout spousta stromů, do lesa najede těžká technika...

      Cesta povede od Domova důchodců v Hořicích přes lom u Josefa na koupaliště Dachova a snad nějakým okruhem zpět. Bude to asi 6km za 10 milionu

      [ Zpět ]
      Datum: 06.10.2009
      Autor: Neregistrovaný uživatel (ewwa)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Asfaltování lesa

             

        Tak proti tomuhle procházkovému chodníku bych nic neměl, naopak, starším lidem, maminám s kořárkama a dětem se líp chodí po pevné cestě a tohle je opravdu jen městský procházkový okruch.
        Na kole se přece jezdí víc než jen nějakých 6 km a kolem Hořice je kde jezdit a kdo má rád lesní cesty a terén, tak jich tam je dost, stačí si chtít vybrat.
        My mám lesem také krásnou asfaltku, a kdo se na ni chce procházet a projíždět tak může, když mu nevadí davy lidí, ale já když chci jet terénem, tak ujedu po jiných cestých a tam už téměř nikoho nepotkávám.

        [ Zpět ]
        Datum: 06.10.2009
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Asfaltování lesa

             

        To budeš muset zkusit vysvětlit svým úředníkům na MÚ že cyklostezka nemusí být nutně 4m široká, že nemusí být ani za každou cenu asfaltová a taky že nemusí být až tak drahá (i když 6km za 10mil, je "lidová cena" u nás běžně nevýdaná - obvykle se to pohybuje od 5ti do 10ti mil/km). Koukni na moje rajče - fotky ke konci, jak to řeší v Sasku - přihřeju si svou rajskou :o)))
        http://pepikw.rajce.idnes.cz/Cyklostezky/

        [ Zpět ]
        Datum: 06.10.2009
        Autor: PepikW
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Asfaltování lesa

             

        Pokud proti tomu chceš bojovat, zkus si vygůglit nějaká sdružení, která s bojem proti takovým investicím mají zkušenosti. U nich se nejspíš dozvíš, jak postupovat. Určitě by to chtělo dát dohromady víc lidí, pak zkusit zjistit majitele pozemků, na kterých se má stavět, zjistit možnosti opřít se o ochranu ŽP a další věci. Důležité je stát se účastníkem řízení.

        [ Zpět ]
        Datum: 06.10.2009
        Autor: DanSed
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Asfaltování lesa

               

          Pokud jsem správně dohledal, tak stavba je už schválená a na začátku realizace.

          [ Zpět ]
          Datum: 06.10.2009
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Asfaltování lesa

                 

            Tak to už jde asi jen přivazování je stromům a lehání před bagry.

            [ Zpět ]
            Datum: 06.10.2009
            Autor: DanSed
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Asfaltování lesa

         

    Kdybys tu měla mejlovou adresu, přeposlal bych ti vyjádření (popř. až nabídku ) Strabagu. U nás je tím ošetřena okružní stezka kolem vesnice a je to, no, eňo-ňůňo ...
    8-)

    [ Zpět ]
    Datum: 06.10.2009
    Autor: AV
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Asfaltování lesa

           

      můj email

      [email protected]

      [ Zpět ]
      Datum: 06.10.2009
      Autor: Neregistrovaný uživatel (ewwa)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Asfaltování lesa

           

      Já mám adresu v profilu, mě by to taky zajímalo. Trochu plánujeme se známým, že jestli příští rok uspějeme v komunálních volbách, tak uděláme spojnici(e) z naší vesnice na sousední německé cyklostezky. Tak si děláme předběžnou přípravu, co by se a jak by se dalo dělat.

      [ Zpět ]
      Datum: 06.10.2009
      Autor: petrp
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Asfaltování lesa

             

        Pak doporučuji pomoci ewwě v boji proti její asfaltce, abys věděl, co Tě může čekat:-))

        [ Zpět ]
        Datum: 06.10.2009
        Autor: DanSed
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Asfaltování lesa

             

        Zadej do prohlížeče Glorit. Tady se to už taky probíralo. Je to v podstatě zemina smísená s cementem ...

        [ Zpět ]
        Datum: 06.10.2009
        Autor: AV
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Asfaltování lesa

           

      Taky se poslušně hlásím, též viz. profil....

      [ Zpět ]
      Datum: 06.10.2009
      Autor: PepikW
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Šumava na kole

 (CK Frčíme)
17.05.2024, 3 dny
5 900 Kč
cyklistický Autobusem

Bikepackingová výzva Rakouskem až domů

 (CK Kudrna)
04.07.2024, 6 dní
7 800 Kč
cyklistický Autobusem

Šumava na kole

 (CK Frčíme)
12.07.2024, 3 dny
5 900 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
dnes
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

328 cyklistů (14 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024