reklama
Země: Česko Česko, Polsko Polsko

Na Sněžku na kole

Zdravím. Chci se zeptat, jak to vypadá s výjezdem na Sněžku na kole. Odkud je to nejlepší, u čeho je ideální odbočit (např. při cestě z Polska) a jak to vypadá s kontrolama. Zkrátím to. Chystám se tam, takže kdo máte zkušenosti, prosím, poraďte !!! Díky.

[ Zpět ]
Datum: 02.08.2009
Autor: Neregistrovaný uživatel (Pavel V.)
  • Re: Na Sněžku na kole

         

    Národní park a zákaz z obou stran. Z Polska je vjezd do parku povolený (a zpoplatněný), ale po dost děsný cestě jen do půl cesty. Pak dál na Sněhuli už zákaz. Je to poměrně snadno kontrolovatelný místo, asi bych to neriskoval. Co navíc s kolem v těch davech... Je hafo hezčích míst u nás i venku. A i výrazně vyšších.

    [ Zpět ]
    Datum: 03.08.2009
    Autor: ronda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Na Sněžku na kole

           

      Které místo u nás je pro kolo hezčí a výrazně vyšší než Sněžka by mě zajímalo.

      [ Zpět ]
      Datum: 03.08.2009
      Autor: Neregistrovaný uživatel (milann)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Na Sněžku na kole

             

        V současné době bývám na Sněžce cca 1x za rok pěšky a prakticky vždy tam potkám nějakého cyklistu. Sám jsem tam na kole několikrát byl naposledy však již cca před 8 lety. Většinou jsem vyjel ze Špindlu lanovkou na pláně a potom přes Výrovku na Luční a dále k bývalé Obří boudě a po polské straně dlážděnou silnicí nahoru. Dvakrát jsem jsem sjel na Růžohorky a dále do Pece a přes Liščí horu zpět k Bufetu na rozcestí a do Špindlu. jednou jsem jel zpět na Luční a údolím Bílého Labe, kde jsem však prakticky celou cestu až k Boudě u bílého Labe kolo nesl. Několikrát jsem jel z vrcholu zpět k bývalé Obří boudě a odtud po silnici po polské straně a dolů k jezeru a dále částečně po žluté značce částečně neznačeno na silnici vedoucí na Špindlerovku po ní nahoru a dolů do Špindlu. Všechny varianty (kromě nesení kola údolím Bílého Labe) jsou krásné. Vždy jsem využíval první lanovku na Pláně abych se vyhnul davům lidí po cestě a určitě bych tam nejel během víkendu. Jednou jsem měl diskuzi s policajtem, který hlídkoval u Luční boudy a říkal, že u Výrovky je značka zákaz vjezdu kolům. Na to jsem mu řekl, že zákazové značky platí pouze na konec první křižovatky, což je v tomto konkrétním případě cca 100m a po silnicích se v národních parcích na kole jezdit smí. On mne pak nechal pokračovat dále.

        [ Zpět ]
        Datum: 03.08.2009
        Autor: Neregistrovaný uživatel (C.)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Na Sněžku na kole

               

          Zákaz tam je a platí, jestli tě tam policajt nebo strážce parku nechají jet je věc jiná, ale normálně to je na docela slušnou pokutu, případně i sebrání kola.

          [ Zpět ]
          Datum: 04.08.2009
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Na Sněžku na kole

             

        Jdeme se zase chytat za slovíčka a advokátsky řešit formulace ? Jestli to potřebuješ rozpitvat, tak u nás je dost hezčích a venku i vyšších míst. Jestli tě ta moje předchozí zkratka pohoršila, tak sorry. Většina jistě pochopila... :-)

        [ Zpět ]
        Datum: 03.08.2009
        Autor: ronda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Na Sněžku na kole

               

          I ty venku jsou hezké...

          [ Zpět ]
          Datum: 03.08.2009
          Autor: Neregistrovaný uživatel (milann)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Na Sněžku na kole

                 

            Však taky proto je tam to měkké "i" !! Jsou "i" vyšší, tedy hezké "i" vyšší... :-)))

            [ Zpět ]
            Datum: 03.08.2009
            Autor: ronda
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Na Sněžku na kole

             

        Naprostá větčina míst je hezčích, Sněhuile je jen trochu vyjímečná, ale nic moc hezkého na ni není.

        [ Zpět ]
        Datum: 04.08.2009
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Na Sněžku na kole

         

    Krkonoše příliš neznám.Takhle jsem poctil Sněžku svou návštěvou v roce 2006.Z polské strany téměř liduprázdno a zákazy žádné.Na jízdu to chce ovšem kolo bez nákladu a s odpružením.Šel jsem tam pěšky.

    http://kalismilan.rajce.idnes.cz/Snezka_na_kole...

    [ Zpět ]
    Datum: 03.08.2009
    Autor: Neregistrovaný uživatel (milann)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Na Sněžku na kole

           

      Když jsem šel ze Sněžky,
      potkal jsem dva ježky.
      Všichni tři šli pěšky.

      [ Zpět ]
      Datum: 03.08.2009
      Autor: henry
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Na Sněžku na kole

           

      Všude jsou zákazy, stačí se jen dívat, třeba i na informační tabuli při vstupu do parku je vyznačený zákaz.

      [ Zpět ]
      Datum: 04.08.2009
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Na Sněžku na kole

         

    Já tam jel kdysi a to tak, že jsme vyjeli na Špindlerovku, z té sjeli do Polska a pak zase zpět vyjížděli po té cestě, kde jsou položené kostky až nahoru (tedy spíš nasypané větší šutry než kostky).
    Poslední kus těsně pod vrcholem je zákaz.
    Byli jsme tam až večer a v týdnu, nikde ani noha, tak jsme to po té široké "kostkové" cestě jeli.
    Zpět protože už nebyl čas, tak nouzově jsme to vzali po hřebeni přímo na Špindlerovku (tam je to zakázané celé a poslední úsek před Špindlerovkou je na nesení, tam ani tlačit nejde).
    A také to bylo dost náročná vyjížďka. Jeli jsme to z Rokytnice n. J., takže ještě i do Špindlu jsme to měli kus a hodilo to tenkrát něco mezi 2500-3000m nastoupaný (tenkrát jsem neměl gpsku, tak nevím ten údaj přesně, to byl odhad z mapy). Jen ten závěr na Sněžku byl cca 1000m výškových, protože se sjelo do Polska do cca 600m.

    Chtěl jsem se tam kdysi na kole podívat, aby mi to jako jediný vysoký vrchol v ČR na kole nechybělo. Vícrkát bych tam už nejel, je to asi jedna z nejhorších tras z těch vyšších vrcholů v ČR.
    Ta kostková cesta je hrozný opruz (jel jsem to kdysi ještě na HT s nízkým zdvihem vidlice, ale ani na fullu by to nebyl žádný zázrak), přes ten hřeben se zase nervovat ze zákazů (ten je aspoň až na ten ne úplně krátký úsek před Špindlerovkou velmi pěkný).
    Krkonoše jsou prostě na kole dost zabitý, hodnotím je jako nejhorší naše hory pro ježdění na kole (ne kvůli tomu, že by byly ošklivé, ale kvůli tomu, že je tam zakázané téměř všechno).

    [ Zpět ]
    Datum: 04.08.2009
    Autor: Mlok
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Na Sněžku na kole

           

      > (ne kvůli tomu, že by byly ošklivé, ale kvůli tomu, že je tam zakázané téměř všechno).

      Jenom takova otazka pro zamysleni, neni "zakazane temer vsechno" proto, ze nekteri lide nejsou schopni respektovat ani ty smysluplne (a tudiz je snazsi zakazat to pausalne - lip se to hlida)?

      Neni to mineno jako utok na nikoho, zakaz jezdit po asfaltu/cestach mi prijde fakt ulitly... Na druhe strane chapu spravu parku, ze kdyz se jim nekdo "svobodny, pro nejz pravidla neplati" rozjezdi chranenou louku, tak zakazou radsi kola v celem parku...

      [ Zpět ]
      Datum: 04.08.2009
      Autor: E-Ryc
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Na Sněžku na kole

             

        Je to tak, protože jsou tady mnozí lidé hovada a nerespoektují základní a rozumná pravidla tak se vydá celoprostorový zákaz. Podobně dopadne za nějaký čas Šumava, podobné to je s vodáky na Vltavě, kde mají silné omezení.

        [ Zpět ]
        Datum: 04.08.2009
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Na Sněžku na kole

             

        ehm, ti, kteří rozjezdí chráněnou louku se na ty plošný zákazy vykašlou uplně stejně.....
        A mimochodem to, jak se často chovají právě ochranáři je na přes držku. Polovina z nich jsou fakt sběř! Ty nesmíš šlápnout mimo cestičku a oni to po dešti rozryjou gaikem mimo cestu.... Už jsem potkal jejich auta v první zóně na louce atd atd. Nakopat do zadnic. Jen nechápu proč si myslí, že když oni nemusí dodržovat nic, tak já budu....

        [ Zpět ]
        Datum: 04.08.2009
        Autor: Jurimír
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Na Sněžku na kole

             

        Jak psal Jurimír, v první řadě pro ty, co porušují rozumné zákazy, tak budou porušovat všechny zákazy, takže plošný zákaz neřeší vůbec nic.
        Naopak si myslím, že když jsou zákazy všude, že to vede pouze k tomu, že je více lidí porušuje (i spousta těch, co by ty rozumné dodržovala). Já třeba zákazy porušuju jen zcela ojediněle, ta Sněžka kdysi byla jedna z mála vyjímek (spočítal bych to na prstech rukou, kdy jsem jel přes zákaz, to myslím za celý život).
        Ovšem pokud třeba právě na Šumavě budou zákazy neustále nesmyslně přibývat, tak to povode k jedinému, že to překročí moji trpělivost a pak začnu zákazy zcela ignorovat.

        A další věc, co vede k tomu, že zákazy jsou ve velkém ignorovány je to, že je někde zákaz kol a přitom tam běžně jezdí auta, běžně se za peníze vydávají oficiální povolenky jen pro někoho.

        A hlavně je zajímavé, že v jiných horách (mám na kole pořádně projeté všechny větší hory v ČR a jen namátkou budu jmenovat kde to bylo se zákazy v pohodě: Beskydy, Jeseníky, Jizerky, Krušné, Orlické, no prostě téměř všude) to funguje v pohodě, zákazy jen ojediněle a to téměř vždy na místech, kde jsou opodstatněné.
        Proč tedy Krkonoše a Šumava rozumně fungovat nemohou, když ostatní hory mohou?

        [ Zpět ]
        Datum: 04.08.2009
        Autor: Mlok
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Na Sněžku na kole

               

          Jinak nejhorší pro přírodu je příliš velká koncentrace jakýchkoliv turistů, ať už pěších nebo cyklistů.
          A protože jsou lidi obecně líní, tak největší škodu způsobuje stavění lanovek na větší kopce, stavění silnic a parkovišť blízko vrcholů.
          Kdyby tohle nebylo, koncetrace turistů bude menší a žádné zákazy se nemusí řešit.

          [ Zpět ]
          Datum: 04.08.2009
          Autor: Mlok
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Na Sněžku na kole

               

          No, a kdybych kolo s nákladem vedl z polské strany až na Sněžku vedle sebe, to by snad mohlo být v pohodě, ne ?

          [ Zpět ]
          Datum: 04.08.2009
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Pavel V)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Na Sněžku na kole

                 

            Z pohledu zákazů asi ano (i když netuším, jak se k tomu příslušné orgány staví).
            Tlačení naloženého kola po té cestě ale také nebude žádný med.

            [ Zpět ]
            Datum: 04.08.2009
            Autor: Mlok
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Na Sněžku na kole

                 

            A smysl tohohle podivného počínání by byl jaký ? Aby se tam kolo taky podívalo ? :-)) Co takhle tam sebou vytlačit piáno ? :-)

            [ Zpět ]
            Datum: 04.08.2009
            Autor: ronda
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Na Sněžku na kole

                   

              Ale uznej, že s piánem by tam byl jako první :-)

              [ Zpět ]
              Datum: 04.08.2009
              Autor: Mlok
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Na Sněžku na kole

                   

              Pro jednoho je podivné to a pro druhého zas ono.
              Každý je jiný.Někdo vytáhne Jawu na Elbrus a druhý honí po hřišti balón za účelem trefení do brány.
              Každá věc která udělá člověku radost a naplní ho něčím pozitivním má jistě smysl.Proč nese horolezec na vrchol hory vlaječku,aby se tam mohla rozhlédnout? A proč by tam vlastně lezl když tam nic nezapoměl.Hele a proč vlastně žijeme když nakonec zemřeme.
              Jisté je ovšem to,že na slušně položenou otázku by měla následovat slušná odpověď.
              Pavle V : hurá do toho a nenech si to rozmluvit.
              A čím menší med to bude,o to větší bude radost z úspěchu."Je to v pohodě".

              [ Zpět ]
              Datum: 04.08.2009
              Autor: Neregistrovaný uživatel (milann)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Na Sněžku na kole

                     

                Dík za podporu !!!

                [ Zpět ]
                Datum: 04.08.2009
                Autor: Neregistrovaný uživatel (Pavel V.)
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Na Sněžku na kole

                     

                njn, taky jsem táhnul nesmyslně starýho skútra na glockner, ale jel jsem na něm. Do balónu se kope právě proto, aby se do tý brány dostrkal - a já do něj nekopu, protože bych ho kopnul všude možně jinam, jen né do té brány. Takže u kola bych předpokládal jeho použití při jízdě do kopce... :-)

                [ Zpět ]
                Datum: 04.08.2009
                Autor: ronda
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Na Sněžku na kole

                   

              Chápu, že to není to pravé "cyklystické", ale někdy nejedeš na výlet jenom s ledvinkou na zádech. Určitě se shodneme v tom, že pro každý výlet musíš mít nějaký cíl. A když jedeš na více dní několik set km, asi si nějaký ten bágl s sebou povezeš. Pak nemůžeš nechat kolo i s báglem zamknulý někde u stromu. Prostě to kolo je stále s Tebou. A teď je na zvážení, zda jet do prudkýho kopce po špatné cestě převodem 1:1 a riskovat pokutu, anebo ho vest vedle sebe a být relativně v klidu.

              [ Zpět ]
              Datum: 04.08.2009
              Autor: Neregistrovaný uživatel (Pavel V.)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Na Sněžku na kole

                     

                A tak to potom jo. Jsme v Čechách, tak si bereme kolo sebou radši i na záchod. Tohle úplně chápu. Moje otázka byla spíš v souvislosti s cyklistickým dosahováním vrcholů... A taky trošku jako (možná nepovedená) srandička.

                [ Zpět ]
                Datum: 04.08.2009
                Autor: ronda
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Na Sněžku na kole

             

        Tvoje zdůvodnění by bylo pochopitelný, kdyby "ochranáři" tímhle způsobem reagovali na všechny skupiny návštěvníků. Víš kolik pěších opouští v první zóně značené cesty, lezou do rašelinišť (třeba fotit), skrz kleč, atd.... Nebylo by pak lepší zakázat vstup do celého parku i pěším? Proč tuhle zjednodušující a zevšeobecňující logiku uplatňují jen na cyklisty?

        [ Zpět ]
        Datum: 04.08.2009
        Autor: PepikW
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Na Sněžku na kole

               

          Nerikam, ze s tim souhlasim, ani ze je to spravne, jen ze to dokazu pochopit...

          [ Zpět ]
          Datum: 04.08.2009
          Autor: E-Ryc
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Na Sněžku na kole

               

          vůbec to nevyslovuj!!!! Myšlenky se šíí rychleji než bacily. nějakej debil, co má moc by to mohl vzít vážně a realizovat to :o((
          Koneckonců to k oplocení a čipům spěje a jednou dospěje. Já jenom doufám, že já už v tý době budu mrtvej....

          [ Zpět ]
          Datum: 04.08.2009
          Autor: Jurimír
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Na Sněžku na kole

           

      Jo tak tenhle zážitek Ti závidím. Že mě to samotnýho nenapadlo mě pěkně štve a teď už je asi pozdě, šrouby se utahují !

      [ Zpět ]
      Datum: 04.08.2009
      Autor: Neregistrovaný uživatel (neregmirekbik)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Na Sněžku na kole

         

    Diskutujete o zákazech... A zrovna je budu obhajovat. Nabízím několik tezí.

    Krkonoše jsou přeplněné. Je tam moc lidí na malém prostoru. To NP nemůže zvládnout, je potřeba nějak regulovat. A pustit tam jen pěší je první a logický krok (z hlediska KRNAP). Obřákem táhnou nahoru davy a prostě není možné mezi ně pustit cyklisty. Stejně tak když jdu po 1,5m širokých hatích od Luční k býv. Obří, tak se nechci pořád ohlížet po dětech aby je náhodou někdo nesrazil- jdu tam na vycházku a odpočinout si. Je to jako povolit jízdu po chodníku na Václavském náměstí...

    Lidi v Krkonoších neumí jezdit. Jsou tam hodně prudké kopce a ḧrozí velká eroze. S nákolákama jsem jel jen párkrát. Jsou to aktivní cyklisté (rozhodně aktivnější než průměr ČR) a brzdit na mírnějších kopcích než jsou v Krkonoších umí jen málo z nich. Běžně táhnou zadní kolo ve smyku a předním jen dobržďují (aby náhodou nepřepadli). Jak by asi vypadaly cesty kdyby tam takhle brzdil každý? Pracoval jsem nějakou dobu na chatě Tesla (mezi Pláněma a Bufáčem). Co se tam potácelo za individua... Lidi tam zkopce jezdili bez helmy (měli ji na nosiči nebo na řidítkách), sousedovi jeden rok přistáli dva cyklisté na verandě (nevybrali mírnou zatáčku) a pak je dopravoval do špitálu.

    Navíc Krkonoše jsou z pohledu cyklisty opravdu naprd. Pořád prudce nahoru, pak prudce dolů (a to tak že si to člověk užije leda na vysokozdvihovém fullu) a na ta nejpěknější místa se stejně nedostane (a je to imho dobře).

    [ Zpět ]
    Datum: 04.08.2009
    Autor: Hrabosh
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Na Sněžku na kole

           

      lidí je hodně všude. Prostě je nás moc na poměrně malým prostoru. Upřímně mě děsí představa, že se díky propagaci zdravýho životního stylu zvedne nějaký ten milion zadků od televizí a začnou jezdit na víkendy do přírody a ne do nákupních center. Pak se totiž plošný zákazy a šílená regulace budou muset zavýst uplně všude. Nejspíš i v příměstských lesících :o((

      [ Zpět ]
      Datum: 05.08.2009
      Autor: Jurimír
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Na Sněžku na kole

           

      To je právě ono, je tam přeplněno. Ale proč je tam přeplněno? Protože to tak někdo zařídil tím, že povolil výstavbu asfaltu všude možně, že se dá leckam dojet autem, na hřebeny a vrcholy jsou postaveny lanovky. Na vrcholech se staví obří stavby s restauracemi.
      Tohle je přece zcela ujeté, nejdřív někam takovým způsobem davy přilákat, pak zjistit, že tam je lidí moc a začít dělat zákazy.

      A teď mi není jasné to s tím neuměním jezdit v Krkonoších? Tím neříkám, že tam takový jedinci, co popisuješ nevyskytují, to jistě vyskytují.
      Ale jak se to liší třeba od Beskyd, kde terény jsou oproti Krkonoším o třídu náročnější a kopce jsou po většinou prudší i delší (Beskydy jsou sice nepatrně nižší, ale jsou tam větší výškové rozdíly, protože se začíná níže; náročností na kolo jsou to ale každopádně naše nejtěžší hory a to jak na fyzičku, tak na techniku, hodně to ztěžuje typický povrch s hromadami velkých volných kamenů)?
      Napadá mi jediný rozdíl, který láká do Krkonoš (oproti jiným našim náročným horám) více "cyklistů", kteří neumí jezdit. A ten rozdíl je asfalt. Krkonoše jsou prošpikované asfaltem všude možně, prostě hrůza.
      Opět kdyby tam tohle nebylo, tak by to nejen nelákolo "cyklisty", kteří nemají techniku (a většinou ani fyzičku, takže se zase nechávají vyvážet lanovkami) na takové hory, ale také by se nedalo dojet tak daleko ani autem a nebyly tam takové davy.
      V Beskydech to povětšinou funguje bez problémů, na hodně místech se to samoreguluju, protože by tam všude museli cyklisti vyjet a pěšáci vyjít a na to je většiná líná.
      I když i tam jsou místa v sezóně přecpaná a opět to jsou právě místa, kde je více lanovek, tedy především hřeben s Radhoštěm. A pak kde je to blízko pěšky od civilizace, takže třeba červená na Lysou (třeba žlutá z Lysé k přehradě už je hned v pohodě i v sezoně, protože pěšky by to měly ještě kus od přehrady a to se už leckomu nechce a na kole na žluté nehrozí, že by se tam objevovali takoví, které popisuješ z Krkonoš, protože by se přizabili už na prvních pár metrech).

      A pro někoho možná Krkonoše na kole jsou naprd, já to vidím trošku jinak. Na vysokozdvihového fulla jsou zajímavé jen velmi málo, protože dostupného technického ježdění je v jiných našich horách mnohem více (ale tohle je dané samozřejmě převážně těmi zákazy, jinak by se jistě v Krkonoších lecos našlo).
      A slušných cest, kde nejsou třeba velké zdvihy je v Krkonoších naopak oproti jiným horám spoustu (samozřejmě nemyslím jinými horami Šumavu, tam je toho asfaltu snad ještě více), tedy kdyby nebylo tolik zákazů v Krkonoších, tak bych tam jel klidně i na pevňáku.

      A to s tím běžným smykováním (mezi nákolákama) zadního kola a jen dobržďováním myslíš vážně?

      [ Zpět ]
      Datum: 05.08.2009
      Autor: Mlok
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Na Sněžku na kole

             

        > Napadá mi jediný rozdíl, který láká do Krkonoš (oproti
        > jiným našim náročným horám) více "cyklistů", kteří neumí
        > jezdit. A ten rozdíl je asfalt. Krkonoše jsou prošpikované
        > asfaltem všude možně, prostě hrůza.

        Nebo to, ze je to (narozdil od zminovanych Beskyd) z Prahy (milion a pul lidi) pomerne blizko...

        [ Zpět ]
        Datum: 05.08.2009
        Autor: E-Ryc
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Na Sněžku na kole

               

          Tou vzdáleností to také jistě částečně bude. Ale jen ta vzdálenost nestačí. Vezmu jako příklad Jizerky, kam je to daleko +- stejně. V sezoně davy lidí v některých částech typu kolem Jizerky, na Ještědu, prostě tam, kde zase dojedou blízko autem nebo vede na vrchol lanovka a pak nemusí dále absolvovat nic náročného.
          Ale třeba nahoře na Smrku už moc lidí není (a pak třeba zelená ze Smrku do Polska, tam už téměř ani noha), stačí aby tam nevedla lanovka, nahoře nebyla restaurace a ještě to bylo od nejbližšího dojezdu autem kus cesty a hned je pohoda.

          [ Zpět ]
          Datum: 05.08.2009
          Autor: Mlok
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Na Sněžku na kole

                 

            Obavam se, ze vetsina navstevniku tam tu lanovku a restauraci chce... :(

            [ Zpět ]
            Datum: 05.08.2009
            Autor: E-Ryc
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Na Sněžku na kole

                   

              Tak jasně, chtějí a když tam nebude, tak tam nepojedou. Kdyby tam ale tohle nebylo, tak by to nestálo tolik peněz a nebyl by problém se zákazy, které vznikají kvůli těm davům.

              [ Zpět ]
              Datum: 05.08.2009
              Autor: Mlok
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Na Sněžku na kole

                     

                Kdyz tam bude, tak prijedou a nechaji tam penize, kdyz ne, nechaji je jinde (a to zas mistni nechteji)... A jsi zas u toho, kolem ceho se dneska vsechno toci.

                [ Zpět ]
                Datum: 05.08.2009
                Autor: E-Ryc
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Na Sněžku na kole

               

          do Beskyd je zase relativně blízko z celého Moravskoslezského kraje, kde taky žje 1,5 mil. obyvatel.

          [ Zpět ]
          Datum: 05.08.2009
          Autor: Neregistrovaný uživatel (schwarzwald)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Na Sněžku na kole

             

        Mlok přesně jako vždycky.
        Já bych jen dodal, že Beskydama se pro tento účel rozumí i Javorníky. Ta Vsetínská podkova mne zcela uchvátila.

        [ Zpět ]
        Datum: 05.08.2009
        Autor: Neregistrovaný uživatel (neregmirekbik)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Na Sněžku na kole

               

          Dělal jsem před několika roky přejezd z Bílých Karpat přes Javorníky do Beskyd natěžko. Nejvíc mě dostal výtlak - jinak se to říct nedá, kola z Papajského sedla směrem na Portáš. Myslel jsem že chcípnu. Ale jinak to byla nádherná trasa a Beskydy jsou, jak praví Mlok, opravdu na kolo skvělé.

          [ Zpět ]
          Datum: 05.08.2009
          Autor: Zden42
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Na Sněžku na kole

             

        jo pod tohle s epodepíšu. Jakmile to zpřístupníš i "invalidům", který se od autahnou maximálně pár metrů, tak tam ty davy prostě budou.....:o(((

        [ Zpět ]
        Datum: 05.08.2009
        Autor: Jurimír
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Na Sněžku na kole

             

        Ty asfaltové cesty tam jsou z doby Varšavského paktu. Ve Špindlu byl podzemní bunkr pro velitelství- hluboké údolí značně znesnadňovalo vybombardování. Je dost možné, že podobné objekty jsou v Krkonoších i jinde (já o nich nevím). To je také důvod, proč jsou kopce okolo labské kotliny celé vyasfaltované- aby tam mohly dojet prostředky PVO. Mj. kvůli tomu se také přes kopec táhl kabel VVN z Pece do Špindlu.

        Druhým významným faktorem jsou ROH- mám dojem že nejvíce domečků získali v Krkonoších. Byly to poměrně mocné a prachaté organizace a tak mohly prosadit další asfaltování.

        Výstavba v horních partiích a popularita jako rekreační oblasti vznikla za komančů a teď se jen veze a je přiživována současnými podnikateli.

        [ Zpět ]
        Datum: 06.08.2009
        Autor: Hrabosh
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Na Sněžku na kole

         

    Ahoj,
    na Sněžce jsem byl na kole 2x. V roce 2002 a 2008.
    Jednou z Polského Karpacze - cesta začíná u kostela Wang a pak až nahoru se zabloudit nedá. Vyjel jsem to na neodpruženém kole s nosičem, kde jsem měl spacák, ešus, vařič atd.
    Podruhé z Černého Dolu, přes Lyžařskou boudu, Výrovku, Luční boudu. Jel jsem to v noci, protože se tudy normálně nesmí. Oba výjezdy jsem popsal v mé knížce \"Každý kopec má své .... NEJ,\" která vyšla v nakladateství Cykloknihy, čímž nenápadně nabádám k její koupi. Každopádně vyjížďka na Sněžku má svou cyklistickou hodnotu, protože to je pěkná makačka. Při výjezdu z Polska je sice zákaz, ale nikdo nás nezastavil. Z české strany je taky zákaz, proto jsem jel v noci a taky mě nikdo nezastavil. Do třetice tam vyjela parta mých kamarádů z Černého Dolu po silnici na Pomezní boudy a tam jim prodavačka v krámě doporučila klasickou turistickou stezku k vrcholu. Prý tam sice ochránci parku chodí, ale jsou to namyšlení týpkové a ona je volat nebude. Tak a to je asi všechno přeji hodně štěstí a málo bolesti a žádné křeče....

    [ Zpět ]
    Datum: 10.08.2009
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Milča S)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Na Sněžku na kole

           

      Jezdit v noci po Krkonšském hřebenu nebyla úplně legrace. Byl (je) tam malý pohraniční styk a smí se tam PŘES DEN courat s občankou (na tabulích jsou vypsané hodiny). Nechtěl bych se tam setkat se strážci hranice. I když od dob Schengenu to asi bude o něco méně drsné (aneb abyste věděli k čemu je ÉÚ dobrá).

      [ Zpět ]
      Datum: 11.08.2009
      Autor: Hrabosh
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Na Sněžku na kole

           

      Jezdit v noci po Krkonšském hřebenu nebyla úplně legrace. Byl (je) tam malý pohraniční styk a smí se tam PŘES DEN courat s občankou (na tabulích jsou vypsané hodiny). Nechtěl bych se tam setkat se strážci hranice. I když od dob Schengenu to asi bude o něco méně drsné (aneb abyste věděli k čemu je ÉÚ dobrá).

      [ Zpět ]
      Datum: 11.08.2009
      Autor: Hrabosh
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Na Sněžku na kole

             

        Taková opatření jsou plně namístě, jen s občanským průkazem, v určené hodiny, se skupinou rekeantů ROH a s budovatelskou písní na rtech ! Vždyť na tom hřebeni se nám tak nějak scházejí odpadlíci, kteří nepřejí budování socialismu o))))

        Probuď se ! Pohraniční kontroly už jsou protiprávní.

        [ Zpět ]
        Datum: 11.08.2009
        Autor: Neregistrovaný uživatel (neregmirekbik)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Na Sněžku na kole

               

          Máš pravdu, od 1.1. 2008, tj od vstupu do Schengenu tam můžeš courat jak chceš, nějak mi to nedocvaklo. Ale kontrolovat Tě můžou, protiprávní to rozhodně není.

          [ Zpět ]
          Datum: 11.08.2009
          Autor: Hrabosh
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Na Sněžku na kole

                 

            No hraniční kontrola teda protiprávní je, protože to u nás psali v novinách a říkali to chlapi v hospodě.
            V Schengenské smlouvě jsou vyjmenovány případy (něco jako obecná ohrožení),kdy můžou být kontroly znovu na čas zavedeny.

            [ Zpět ]
            Datum: 11.08.2009
            Autor: Neregistrovaný uživatel (neregmirekbik)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Na Sněžku na kole

                   

              Stejně nejlepší doba byla chvíli po válce, kdy po překročení hranice mimo přechod tě polský hraničáři sbalili a poslali na nějaký čas budovat zbořenou Varšavu v akci Zet... :-)

              [ Zpět ]
              Datum: 11.08.2009
              Autor: ronda
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Šumava na kole

 (CK Frčíme)
17.05.2024, 3 dny
5 900 Kč
cyklistický Autobusem

Bikepackingová výzva Rakouskem až domů

 (CK Kudrna)
04.07.2024, 6 dní
7 800 Kč
cyklistický Autobusem

Šumava na kole

 (CK Frčíme)
12.07.2024, 3 dny
5 900 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

292 cyklistů (2 přihlášení)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024