reklama
Země: Česko Česko

Dovolená na centrální Šumavě

Chystáme se s naší farností na dovolenou na Šumavu. Budeme bydlet v Soběšicích ( http://www.sobesice.cz/hotel/hotel.html ) a část z účastníků nejrůznějšího stáří bude mikrobusem s vlekem na kola vyjíždět prohánět se po šumavských kopcích. Na základě toho, jak jsem znal Šumavu z běžek i z kola před pětadvaceti lety jsme se pokusili za pomoci http://www.cyklotrasy.info naplánovat pár tras diferencovaných podle obtížnosti.

Pokud byste byl někdo ochotný je skouknout, jestli tam nejsou nějaké vyslovené blbosti, byl bych vám vděčný. Trasy najdete tady:

http://cyklotrasy.farnostcheb.cz

Dík a Šumavě zdar! :-)

[ Zpět ]
Datum: 11.06.2008
Autor: agas
  • Re: Dovolená na centrální Šumavě

         

    Pěkně připravený program. Ještě by stálo za to podívat se na Březník, Schwarzenberský kanál, Plešné jezero, v.n. Nýrsko nebo projet úsek Javorník - Kašperk. Škoda, že nemáte základnu někde v centrální části. Nemuseli byste tak pořád nakládat a vykládat kola.

    [ Zpět ]
    Datum: 11.06.2008
    Autor: Zbyněk
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dovolená na centrální Šumavě

           

      Díky za tipy, také jsem na ně myslel. Na Březník si chrti můžou dojet v rámci prvního dne kolem Vydry, ty další necháme jako alternativní tipy. V Soběšicích bydlíme, protože jsme tam sehnali chaloupku se 100 lůžky. Nějak jsme se po čtyřech letech, co tuto akci děláme, rozrostli. Nejprve nás bylo 25 na Blatné v Krušných horách, pak 35 ve Sv. Jánu pod Skalou v Českém krasu, vloni 65 v Jiřetíně pod Jedlovou v Lužických a letos je přihlášeno 90 kousků. Ale nebojte, kola si bere tak 25 lidí, z toho část bude jezdit vlastní nápady... :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 12.06.2008
      Autor: agas
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Dovolená na centrální Šumavě

         

    Sice jsem nikde nenašla datum, kdy chcete tuto dovolenou uskutečnit, ale asi to bude někdy o prázdninách. V tom případě se připravte na velké množství cyklistů. Některá místa na Šumavě si opravdu hustotou návštěvníků nezadají s Václavákem. Např. prameny Vltavy jsou téměř poutní místo a často tam opravdu není k hnutí. Já osobně jezdím ne Šumavu pouze mimo hlavní sezónu. Ale jinak jsou výlety naplánovány pěkně.

    [ Zpět ]
    Datum: 11.06.2008
    Autor: Burajda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dovolená na centrální Šumavě

           

      Díky za varování, ale s datem už nehneme: 10. - 17. 8. 08 :-( Třeba se zkusíme vyhýbat "poutním místům" :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 12.06.2008
      Autor: agas
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Dovolená na centrální Šumavě

         

    Bohužel mám teď málo času, tak na to mrknu snad zítra. Jenom detaily. V "Návrh cyklotras" - Pondělí - je v prvním odkazu chyba a místo Vydra je tam 3D Churáňov.
    Jinak co se týká těch 3D odkazů www.czecot.com, tak na tý Šumavě, jak je udělanej 3D pohled na Tříjezerní slať, tak to neni Tříjezerní slať, ale Jezerní slať, neb na Tříjezerce neni vidět takhle daleko a navíc ten kopec co je vidět z tý plošiny, nemůže bejt nikdo jinej, než Antýgl. To jenom pro pořádek.

    [ Zpět ]
    Datum: 11.06.2008
    Autor: Zakarr
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dovolená na centrální Šumavě

           

      Dík za upozornění, nevšiml jsem si, že při přepnutí lokality se hlavní adresa nezmění. Tak jsem tam teď hodil jenom ten příslušný 3D výřez.

      [ Zpět ]
      Datum: 12.06.2008
      Autor: agas
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Dovolená na centrální Šumavě

         

    Nevím, jaké je průměrný věk vaší výpravy, ale na Šumavě na kolech si pěkně štrejchnete. Loni jsem tam šlapal s kolegou a tam je snad všechno pořád do kopce.:-))) Rozhodně bych však na mapách volil trasy min. s označením silnice či zpevněná komunikace. Jakmile vede trasa po polní cestě, připravte se na Šumavě i na kamenitá nesjízdná koryta plná obrovských kamenů a hlubokých erozních rýh + hafo kořenů. Jedná se často o neschůdné úseky natož sjízdné. Často se nám stalo, že jsme museli i několik km pouze tlačit. A takový výlet dokáže spíše znechutit než nadchnout. Je až obdivuhodné, co dnes dokáží označit jako cyklotrasu.

    [ Zpět ]
    Datum: 12.06.2008
    Autor: Martis
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dovolená na centrální Šumavě

           

      Průměrný věk spočítaný nemám, celé akce se účastní lidičky od věku batolecího do věku důchodového, ale s koly tam jede pár cyklonadšenců mladšího a středního věku, pár rekreačních cyklistů a několik rodin i s dětmi. Trasy se snažíme připravit tak, aby byla vždycyky možná příslušná "únikovka". Dík za upozornění, jak "číst" šumavské cyklotrasy.

      [ Zpět ]
      Datum: 12.06.2008
      Autor: agas
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dovolená na centrální Šumavě

           

      To je opravdu jen otázka pohledu. Já to třeba vidím naopak zcela opačně.
      Kopce tam samozřejmě nějaké jsou, ale rozhodně Šumava patří spíše k naším lehčím horám, třeba oproti Jeseníkům a Beskydům je to opravdu pohodička.

      Nejvíc mě na Šumavě štve, že je to tam skoro samý asfalt a pořádný terén se hledá obtížněji a většinou bývá jen na některých turistických značkách a když už se najde, tak je to tam stejně dost často na kole zakázané.

      [ Zpět ]
      Datum: 12.06.2008
      Autor: Mlok
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Dovolená na centrální Šumavě

             

        A že bychom narazili na cyklotrase na nějaký opravdu terén si tedy nevybavuju ani na jedno místo.
        Samozřejmě tím netvrdím, že tam takové není, neprojeli jsme naposledy, co jsme byli na Srní samozřejmě úplně všechno.

        [ Zpět ]
        Datum: 12.06.2008
        Autor: Mlok
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Dovolená na centrální Šumavě

             

        Mohu doporučit krásnej kamenitej sjezdík z předloňskýho dlouhýho Krále po červený turistický Pod Prenetem - rozcestí , Děpoltice - rozcestí.

        [ Zpět ]
        Datum: 13.06.2008
        Autor: Neregistrovaný uživatel (kuera)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Dovolená na centrální Šumavě

               

          Tak to mi docela překvapilo, že se tam odvážili ten dav poslat. Ten sjezdík jezdím pravidelně a je moc pěkný, každý rok aspoň párkrát jezdíme Špičák->Plzeň a až do Oldřichovic vždy stejnou trasou, tedy vždy po té červené.
          Za sucha je super, to se dá i trošku pustit a celkem proletět (ještě není nijak extra těžký), za mokra je to pak dost hustý.

          [ Zpět ]
          Datum: 13.06.2008
          Autor: Mlok
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Dovolená na centrální Šumavě

                 

            A z party technicky slabší jedinci to většinou z vélke části tlačí a když si představím, co jezdí občas na Krále za technické talenty...
            I když je pravda, že na dlouhé trase to nebude tak hrozné jako na krátké.

            [ Zpět ]
            Datum: 13.06.2008
            Autor: Mlok
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Dovolená na centrální Šumavě

                   

              Když jsem se vracel v neděli z Poledníku po této trase, tak k mému údivu ubylo dost kamenů, za to jsou nepříjemný příčný koryta.

              [ Zpět ]
              Datum: 01.07.2008
              Autor: Neregistrovaný uživatel (kuera)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dovolená na centrální Šumavě

           

      Všechno pořád do kopce....z hlavy ti vyjmenuju dobře pět tras, kde aby kopec pohledal. Když budeš chtít, až za tejden přijedem z Šumavy, tak ti můžu poslat GPX záznam pro zobrazení na mapě i s profilem. Budeme tam jezdit s malou v sedačce, tak jsem zašátral v paměti a vybral ty nejednodušší výlety.
      Co se týká terénu. Sjezdil a prochodil jsem všechny cesty který existujou mezi Železnou Rudou a Borovejma Ladama. Některé dokonce několikrát. Ať přemejšlim, jak přemejšlim, nemůžu si vybavit, že by nějaká cyklotrasa vedla nesjízdným terénem. NAtož neschůdnym. MOžná, snad, nějaká nezpevněná, po nějaké bouřce, možná. Ale to co píšeš, tak opak je pravdou. Pro kola je tam hlavní znamení - všude ten hnusnej pohraničářskej asfalt. Když jsme chtěli uniknout, museli jsme odbočit z cyklotrasy na turistickou trasu, čímž jsme ale porušili zákon. Bohužel. Prosimtě mohl bys mi popsat na centrální Šumavě nějaké špatně schůdné či nesjízdné úseky cyklotras? Mě by to vážně zajímalo protože já tam bohužel žádné takové nenašel.

      [ Zpět ]
      Datum: 12.06.2008
      Autor: Zakarr
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Dovolená na centrální Šumavě

             

        Nemluvil jsem pouze o centrální Šumavě ale o Šumavě jako takové. Zakarre, ke skutečnému zážitku po totálně nesjízdných úsecích a nikdy nekončících serpentovitých krpálech - doporučuji Farmářskou cyklostezku hned u Hartmanic - zvolit vždy lesní a polní cestu - jak jsem to omylem a z neznalosti učinil loni já. To si štrejchneš. Vřele doporučuji pro sjezdové nadšence, co mají rádi natlučený kokos.

        [ Zpět ]
        Datum: 12.06.2008
        Autor: Martis
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Dovolená na centrální Šumavě

               

          Ach tak. Koukám na to a je to spíš až za hranicí NP i CHKO a tady kolega spíš hodlá cestovat tak nějak uvnitř parku, blíže k těm hraničním oblastem.
          Jenže mě to připadá, že presentuješ Šumavu jako jeden ohromnej nesjízdnej kopec a , omlouvám se, na to mi jeden příklad jedný stezky, která ještě vede mimo diskutované území nestačí.
          Jinak děkuji za tip, hned jak bude trochu víc bahna tak tam frčim, ač natlučené kokosy ani jablka nemusím. ;-)

          [ Zpět ]
          Datum: 12.06.2008
          Autor: Zakarr
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Dovolená na centrální Šumavě

               

          Tuhle neznám, úplně k Hartmanicím jsme nikdy nejeli, protože to se moc nehodilo, to je směrem z oblasti pryč.
          Ale jestli si dobře pamatuju (možná ale ne, tak mě opravdte nebe hoďte někdo prosím odkaz), tak tu někdo v historii dával nějaké fotky přímo z téhle cesty a už byla docela zajímavá, ale nic extrémního, tedy takový pohodový terének, co dá většina lidí.

          [ Zpět ]
          Datum: 12.06.2008
          Autor: Mlok
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Dovolená na centrální Šumavě

             

        Ono taky asi hodně záleží na měřítku, kdo co považuje za kopec. Pro mne je kopec prostě kopec. Rovina je rovina. Pro někoho převýšení 500 m na 3 km není kopec. Pro tebe je kopec třeba to, když už si musíš stoupnout do pedálů, protože onehdá si pamatuji, že jsem zde psal o svém výšlapu na Poledník, jak tam mnozí kolisté funěli a tlačili kola, a každý druhý se mi zde smál, že na Poledník to není žádný kopec. Z mého pohledu šlapat na Poledník není pro normálního běžného kolaře - jakým jsem i já - turistu a ne zrovna polozávodníka slušnej kopec.

        [ Zpět ]
        Datum: 12.06.2008
        Autor: Martis
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Dovolená na centrální Šumavě

               

          Poledník je kopec, to nepopírám. Máš pravdu, že může být pro každého jiný. Pokud považuješ Poledník za slušnej kopec, tak to vyřídim mojí ženě - bude ráda :-) Já Poledník považuju spíš za střední třídu, mě připadá ten výšlap spíš nudnej. Stále stejná neměnící se cesta, stále stejnej sklon. Jo,ano, na Starý jimce je to spíš střecha, ale za ní se to zase rovná. Je pravda, že bejvaly časy, kdy jsem výšlap na Poledník považoval za obrovskej osobní úspěch. Mě třeba připadá daleko větší krpál stoupat na Pancíř z Železné Rudy přes Špičácký sedlo, to je fakt humus. A jestli chceš extrém, tak můžu doporučit Javor tak jako jsme ho jeli my. Tomu zase říkám já krpál jak kráva.

          [ Zpět ]
          Datum: 12.06.2008
          Autor: Zakarr
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Dovolená na centrální Šumavě

                 

            Na Pancíř po asfaltu je to na pohodu, protože to je asfalt a převýšení není žádný extrém (cca jen 400m). A po značce, která se míhá kolem té asfaltky je to už fakt extrém a moc se to zase nedá (směrem nahoru).

            Na Javor záleží kudy, ale třeba zadem, tedy přes přechod v ŽR, pak kolem Velkého jezera a od něj okolo spodem, tedy závěr stoupání od jihu) vše po těch širkochý šotolinkách je to také na pohodu, sice docela dlouhý ten kopec, ale žádné extrémy (až posledních pár metrů před vrcholem je prudších).

            Je jasné, že pro člověka, co skoro nejezdí bude i tohle hodně náročné, ale já jsem třeba čistě turista, jezdím pomalu a extrémně dlouhé trasy jako někteří také nedávám a i tak je to z mojeho pohledu na pohodu.

            Ale je fakt, že směrem nahoru na Javor jsem žádnou těžší variantu nejel, to jen směrem dolu a že jich tam je docela dost (třeba červená z Malého Javoru dolu, to jsme jeli dokonce když bylo dost bahna, takže to bylo dolu dost zajímavý).

            Z těžkých výjezdů, které se zatím ještě smějí jet je v téhle oblasti třeba červená od Černého jezera směrem na Čertovo, hned ten prudký přímý úsek na začátku. Směrem dolu je tam zákaz cyklistů.
            Ten jsme jeli loni poslední den pobytu na Šumavě a už jsme byli všichni mrtvý a celý ten výjezd nakonec nedal nikdo. Zkončil jsem někde v půlce toho výjezdu. Vyjet se ale dá určitě celý, ale tohle už je fakt pro fyzicky zdatnější + i nějaká technika je nutná.

            [ Zpět ]
            Datum: 12.06.2008
            Autor: Mlok
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Dovolená na centrální Šumavě

                   

              Ten Pancíř je po asfaltu, to je dobrý, ale já toho čoveče měl plný brejle. Prostě tenhle kopec mi nějak nesedne. To raději dva poledníky za sebou, než jeden Pancíř. Ono když jsme to jeli, tak bylo těsně před bouřkou 31°C ve stínu, tak to taky možná přispělo k tomu, že to nějak nejelo.O tom Javoru už jsme se spolu bavili. Dokonce jsem ti posílal záznam. Tam jak jste to jeli nahoru vy, tak tam my jsme jeli dolu. My to brali od spodní lanovky doprava.Určitě si podle fotky vzpomeneš
              http://zakarr.rajce.idnes.cz/Zelezna_Ruda_-...
              A tam to pro mě osobně teda extrémní je. Ale zase mi řikal známej z Rudy, že si po práci v rámci tréningu dává trasu Javor - Falkenstein - Poledník. Já bych byl v půlce po smrti. Takže to je prostě hodně individuální no.

              [ Zpět ]
              Datum: 12.06.2008
              Autor: Zakarr
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Dovolená na centrální Šumavě

                     

                Už si vzpomínám, už jsem hlava děravá :-)

                [ Zpět ]
                Datum: 12.06.2008
                Autor: Mlok
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Dovolená na centrální Šumavě

                     

                Jezdímě pravidelně Špičák -> Plzeň (více různých variant), takže tenhle výjezd na Pancíř jezdíme častěji. Celá tahle trasa už je pro mě na hranici mojich možností, takže tady je vidět, že taky žádný namakanec nejsem.
                Celou tu trasu 100% terénem (až na začátek na Pancíř, to vyjíždíme vždy po asfaltu) jsme ještě nedojeli, vždy pár km se zkracovalo po asfaltu pro usnadnění, tak snad jednou...

                [ Zpět ]
                Datum: 12.06.2008
                Autor: Mlok
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Dovolená na centrální Šumavě

             

        Z Hartmanic přes Kundratice do Velkého Radkova, odtud je vedena cyklostezka po cestě zn. "samý šutr". Ideální sjezdík pro fullisty, ale pro cykloturisty s naloženým kolem pohroma. 8-(

        [ Zpět ]
        Datum: 12.06.2008
        Autor: Burajda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Dovolená na centrální Šumavě

               

          Koukám, že kolem HArtmanic to může bejt docela výživný co?
          Tak už asi vím, kde je chyba. Já měl na mysli Šumavu jakožto její část v NP, spíš uvnitř a blíže k hranici. Oblast Hartmanicka mám spojenou spíše s jejím okrajem. Tak tady může být chybička, uznávám.

          [ Zpět ]
          Datum: 12.06.2008
          Autor: Zakarr
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Dovolená na centrální Šumavě

                 

            Taky budu muset více projet to podhůří kolem Hartmanic, tam jsem nikdy nejezdil.

            [ Zpět ]
            Datum: 12.06.2008
            Autor: Mlok
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Dovolená na centrální Šumavě

                   

              Zkus z Rejštejna na Babylon po tuším modré nebo zelené TZ, v dolní části souběžně se značenou cyklotrasou.

              [ Zpět ]
              Datum: 12.06.2008
              Autor: Zbyněk
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Dovolená na centrální Šumavě

             

        Mne osobne Sumava taky neprijde nejak narocna. Takova vlnkovana. Ikdyz nektere vyjezdy jsou taky vyzivne. Ani ne tak ve sklonu, jako v delce:-)
        Kazdopadne treba oproti Jesenikum je to lazo plazo. Tam jsem se nekdy pekne nadrel a navyslovoval sprostych slov.

        A s tema korytama plne sutru. Ja se s nima setkal spise v posumavi. V takove te skoro civilizaci. Na hlavni cervenou tuuuristickou vysypou odpad ze stavby...docela humus. A bylo to na vice mistech....drdrdrkokokokotalololo totototo jak svina:-)))

        Jo a majiteli vlakna. Koukam, ze pro sve ovecky delate opravdu dost. Myslim, ze se tak trosku zname z jednoho joomlackeho portalu:-) Koukam, ze stranky behaju tak jak maju:-)

        [ Zpět ]
        Datum: 12.06.2008
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Dovolená na centrální Šumavě

               

          Tak jsem rád, že jste Šumavu nakonec "ubránili" jakožto oblast našim plánům docela vstřícnou. I když jsem tam pěknou řádku let nebyl, právě takovou si ji pamatuji - táhlé kopečky, rozlehlé planiny, slušné lesní asfaltky...

          A pro Michala - jo, Joomla běhá docela dobře, ani se nám moc nechce skákat na 1.5... Těší mě že Joomlisti taky jezděj na nejenom na Joomle ale i na Koole :-)

          [ Zpět ]
          Datum: 12.06.2008
          Autor: agas
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Dovolená na centrální Šumavě

         

    Jenom drobnou informaci k té cestě kolem Vchynicko - Tetovského kanálu. Osobně bych doporučil na jeho konci tu kraťounkou zajížďku k vodnímu zámku nevynechat. Ten výhled odtamtud a z nedaleké Klostermannovy vyhlídky je jedinečný a stojí za to.
    Pak je po cestě kolem kanálu docela zajímavé nepřejet odbočku a okouknout upravené místo zničené Hauswaldské kaple. Já se tam chci taky mrknout, protože to vypadá, že je to docela hezky udělaný
    http://www.info-sumava.cz/view.php?nazevclanku...

    [ Zpět ]
    Datum: 12.06.2008
    Autor: Zakarr
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dovolená na centrální Šumavě

           

      Dík za ten tip na Hauswaldskou kapli, vypadá to historicky i dneska dost zajímavě, určitě tam zaskočíme.

      A taky jsi mě inspiroval, z čeho uděláme skutečně bonusový bonbónek pro nezmary:

      Mapa a profil: http://cyklotrasy.farnostcheb.cz/bonus.htm

      Soběšice - Kašperk - Rejštejn - Srní - Poledník - Laka - Debrník - Falkenstein - Javor - Ostrý - Černé jezero - Čertovo jezero - Špičácké sedlo - Pancíř - Můstek - Prenet - Městiště - Onen Svět ;-)

      ... celkem to je jenom 132 km, převýšení 889 m, celkem nastoupáno 4824 výškových metrů, celkem sjeto 4704 m, maximální stoupání 106,7% (nad Jezerem Laka k rozcestí U Závory), maximální klesání 83,3% (Čeňkova Pila - Turnerova chata)

      Pokud se na Onom Světě neodebéřeme tamtéž, můžeme se pak při cestě zpět do Soběšic podívat na Kochánov, projet tu bájnou Farmářskou stezku a zjistit, kdo má vlastně pravdu. A pak to už je přes Hartmanice a Sušici co by kamenem dohodil zpět na základnu do Soběšic.

      ... navíc k tomu cíli na Onom Světě to je už jenom 50 km a necelá tisícovka nastoupaných výškových metrů.

      Sečteno podtrženo celý okruh:

      185 km a 5960 nastoupaných výškových metrů

      a nechal bych to pro jistotu na poslední sobotu před odjezdem...

      [ Zpět ]
      Datum: 12.06.2008
      Autor: agas
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Dovolená na centrální Šumavě

             

        K HAuswaldské kapli je to od kanálu coby kamenem dohodil, pár set metrů trochu do kopečka. Další informace najdeš tady
        http://klostermann.wz.cz/texty/text.html
        Jinak jestli tvoje knihovna disponuje některým z děl K. Klostermanna, tak o této kapli píše v povídce "Červené srdce", jejíž děj se tam odehrává.

        Takový výlet by byl pro mě program na týden :-) To je v mém případě něco jako z říše pohádek.
        S Falkensteinem neporadím, chystám se tam už docela dlouho, ale zatím na něj nějak nedošlo. Ale ta trasa je asi tak nějak jak to tam máš vyznačený. Já osobně německý značení nemám moc rád. Konkrétně kolem toho Falkesteinu a Zwieslerwaldhausu je cyklotras nějak moc a ještě se mi nepodařilo prokouknout systém jakým jsou značené. Pokud tedy vůbec :-(
        Na JAvor by se koukám jelo od severu, tam tudy jsem jel. Docela zážitek. Pokud by byl zájem, můžu poslat GPS záznam trasy z Bavorský Rudy na Javor.(Bav.Ruda - Gr Arbersee - spodní stanice lanovky - Gr. Arber), museli byste si ho akorát upravit podle potřeby. Pokud takhle pojedete nahoru, myslím, že by byla škoda minout bez povšimnutí Velké Javorské jezero.
        Jo a jinak jak tam jedeš z Zwieslerwalhausu do Bayerisch Eisenstein, tak tam bych to vzal přez hájovnu Schwelhausel, krásná samota uprostřed lesa, hezký odpočinkový posezení a maj tam takovou zajímavost - pivo který teče přímo ze skály
        http://www.turistika.cz/foto-video/100012...

        [ Zpět ]
        Datum: 13.06.2008
        Autor: Zakarr
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Dovolená na centrální Šumavě

               

          Dík za dotažení té naší šílenosti. Vidím, že jsem to natáhl ještě málo na to, aby bylo poznat, že už jde jenom o hec (a vzpomínku na mládí). :-) Mělo to být jen dotažení té hlášky, že kdosi jezdí Poledník, Falkenstein a Javor v jednom... tak jsem tam přidal ještě ten Ostrý a Pancíř...

          Takovéhle šílenosti jsem dělal jenom za mlada na starém Favoritu s TOM Slavia VŠ Plzeň - Jestřáb, Medůza a tak... (např. DJ "Za prameny západočeských lázní" - 200km, nastoupané metry jsme tehdy ještě neměli čím počítat; nebo Pha - K. Vary - Pha, 250 km, či Olomouc - Praděd - Olomouc, 180 km; jindy jsme se nechali vyhecovat i na 24hodinovku a vyšlo z toho 602 km :-) - jo, to byly časy...)

          Kdepak, my budeme rádi, když o té naší dovolené si někdo troufne na jednu dvě z těch navržených "čtyřek", spíš se chystáme na ty "dvojky" a "trojky". Včetně těch trochu vyježdějějších, kteří budou dělat servis a doprovod slabším. Spíš nám jde o to pobýt pospolu než chrtit...

          Jinak na Falkensteinu jsem byl s jednou malou skupinkou (včetně jedné ženy) někdy v r. 2000 či 1999, jeli jsme z Brčálníku, kde jsme spali, přes Ž. Rudu, pak někde kolem jakési lesní ZOO a zpátky přes Debrník. I přesto, že jsme všichni byli jen spíše rekreační či příležitostní kolaři, vzpomínám na to jako na velkou pohodovku. Rozhled shora je fakt nádhernej a co potom ten sjezd...

          [ Zpět ]
          Datum: 13.06.2008
          Autor: agas
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Dovolená na centrální Šumavě

                 

            Jo tak to jo :-) No já bych možná i věděl o jedincích, kteří by si to dali a ještě se ofrňovali že to bylo moc na pohodu :-)

            Já sem koukal, že ten Falkenstein zase možná nebude tak hroznej. Uvidím příští týden co na to rodina. Možná si dáme cestou na ten Schwelhausel odbočku nahoru, když nebudou moc frfňat:-) A když jo, tak si to dám někdy odpoledne sólo.
            Tak vám přeju, abyste si to užili a aby vám vyšlo počasí. Já, jak se zdá, zase vyžeru Medarda :-((( Sakra....

            [ Zpět ]
            Datum: 13.06.2008
            Autor: Zakarr
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Šumava na kole

 (CK Frčíme)
17.05.2024, 3 dny
5 900 Kč
cyklistický Autobusem

Šumava na kole

 (CK Frčíme)
12.07.2024, 3 dny
5 900 Kč
cyklistický Autobusem

Teplické cyklostezky na pohodu

 (CK Frčíme)
20.08.2024, 5 dní
10 500 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

422 cyklistů (8 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024