reklama
Země: Česko Česko

Cykloturistické mapy

Můžete mi dát tip na nějakou kvalitní edici papírových cykloturistických map. Měly by pokrývat určitě oblast východních Čech.

[ Zpět ]
Datum: 20.02.2008
Autor: Neregistrovaný uživatel (Jardas)
  • Re: mapy

         

    nejblíž realitě sou asi cyklomapy od shocartu v měřítku 1 : 60 000 ač musim říct, že se mi nelíbí jejich grafika

    [ Zpět ]
    Datum: 20.02.2008
    Autor: vette
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: mapy

           

      mě se docela líbí, protože jsou aktuální a hodí se i pro pěší turistiku /řekl bych i líp než turistické 1:50000 vycházející ze starých vojenských map, které jsou vydávány ve spolupráci s KČT /, ostatně lepší alternativu asi nenajdeme

      [ Zpět ]
      Datum: 20.02.2008
      Autor: vladaza
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: mapy

             

        Mne se libi ten Shocart ze mi prijde takovy prehlednejsi nez KCT hlavne na silnici (pouzivam jej vetsinou v navigaci na kole i pesky), ale treba v lese tam bohuzel dost cest a detailu (jako ruzne vodarny, rybnicky a pod.) oproti jinym mapam 1:50000 chybi, anebo jsou tam naopak malovane cesty, ktere nejspis nikdy nemohly existovat (napr. zcela rovne cesty mezi hustym porostem buku, ktere podle sve vysky uz urcite "neco pamatuji" a po ceste neni v tom miste ani naznak)

        [ Zpět ]
        Datum: 21.02.2008
        Autor: VladaS
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: mapy

               

          přehlednější je, pokud se držíš jen "značených tras". tím myslím to, že shocart používá pro značky v mapě plně kryjící barvu a když se ti seběhnou 3TZ a k tomu třeba cyklo v jednom směru tak vůbec netušíš co je na mapovym podkladu pod nima. v tomhle sou mapy kčt mnohem lepší. na druhou stranu u kčt dost bídně seděj lesní cesty o který nám jde především. navíc nová edice map kčt s novou grafikou je značně zkeslená. nepochopim jak se třeba s tokem splavný části labe můžou netrefit o 100m:-Inejlepší je vytisknout si z vojenskýho serveru vlastní mapu:o)

          [ Zpět ]
          Datum: 21.02.2008
          Autor: vette
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: mapy

                 

            Jo to mas pravdu - to jak se tam "prekryvaji barvy znaceni " a casto "prekryvaji neco jineho uzitecneho" mi tam vadi take.

            Protoze jezdim 99% silnice (mam jen silnicku) a terenem jedu jen kdyz neni vyhnuti, tak jsem se obcas spalil, kdyz jsem chtel pouzit neco, co bylo znacene jako cyklotrasa (ne cyklostezka), protoze to nakonec byl casto "tankodrom a nekdy jeste s vrstvou bahna", tak mi tam navic prekazeji i ty fialove cary cyklotras vedouci podel cest, ktere mapy jeste vic zneprehlednuji, ale kdyby ty cary vedly primo po znaceni , tak by zas nebylo videt jestli, je to zpevnena ci nezpevnena cesta a zas by se pak nepoznalo podle carkovani zda je to spis pro horaky, nebo prujezdne se zaprenim tou cilnickou, coz ale dost casto take nesouhlasi a na te silnicce je to pak stejne "utrpeni" ;-( ...
            Kdo nema GPS a jezdi i terenem, tak mu to znaceni treba pomuze, ale ja si radeji planuju vlastni trasy podle GPS s tim, ze se samozrejme snazim vyhybat silnicim vyssich trid a nejakemu tomu "tankodromu" se tedy obcas take nevyhnu, ale alespon pak muzu nadavat sam sobe a ne ze jsem slepe veril tomu znaceni v mape ;-) ...

            To znaceni je prusvih treba kdyz se podivas napr. na Jesenik (viz. www.mapy.cz), kde je to samy pramen a pak treba nahore v laznich je opravdu nelehke se v tom vyznat a je lepsi mit v GPS mapu jak se znacenim, tak jeste bez znaceni, kde jsou videt samotne cesty ...

            Nejhorsi je, ze cim je mapa vestsi (podobnejsi meritko), tim se v te spleti sice lepe orientuje (i kdyz tam nejsou zadne detaily navic) a to asi nejen v GPS a i na papire, ale prave v GPS zas pak zabira takova mapa hodne mista a musi se tedy vzdy s sebou brat jen co se vejde a ne mit stale "v pohotovosti" celou CR (1:50000 se jeste vejde, ale podrobnejsi celou CR uz se kompet do PDA nevejde) a nejvic pak mrzi, ze prave ty (nejlepsi) vojenske mapy jsou tak velike, ze je problem je stahnout cele at uz nekde z RapidShare, anebo k rucni kalibraci z jakehokoliv webu ;-( ...

            [ Zpět ]
            Datum: 21.02.2008
            Autor: VladaS
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: mapy

                   

              ...podrobnejsi celou CR uz se kompet do PDA nevejde...

              A co si třeba koupit pořádnou pamětovou kartu ? ;-) V dnešní době, kdy např. 2GB microSD stojí kolem 400 Kč to snad není problém, ne ?

              [ Zpět ]
              Datum: 21.02.2008
              Autor: Jarda
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: mapy

                     

                Mno mam 4GB kartu, ale zaroven auto navigace TomTom - posledni nejpodrobnejsi mapa CR nema treba Nemecko (kdyz tam obcas jedu), pak treba iGO, SmartMaps, do Oziho mam CR turistickou 1:100000 (teda ta je spis pro kolo a jako automapa, ale plasticnosti zabira vic mista), CR 1:50000 mam asi 4 dily po cca 120MB, ostatni legracky jako ruzne plasticke a fotomapy uz mam radeji jen nejblizsi okoli a koho ma porad bavit to promazavat a nahravat jen co budu prave potrebovat, kdyz obcas ty mapy prohlizim vsechny (treba kudy pojedu autem temer pres celou republiku a kam tam pak pujdeme pesky na vylet...).
                Neco by se smazat dalo, ale treba komplet mapa 1:25000 (kterou bohuzel nemam) uz by se asi vlezla dost tezko, nebo by tam mozna musela byt sama ;-( ...

                [ Zpět ]
                Datum: 21.02.2008
                Autor: VladaS
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: mapy

                       

                  Ach so... V tom případě moc neporadím... Dělají se sice větší karty, ale připadají mi už pekelně drahé. A ještě ani nemusí v tom kterém zařízení fungovat...

                  [ Zpět ]
                  Datum: 21.02.2008
                  Autor: Jarda
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: mapy

                         

                    http://www.fastcr.cz/inshop/scripts/detail.asp...

                    [ Zpět ]
                    Datum: 21.02.2008
                    Autor: Jurimír
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: mapy

                           

                      Jasně, ale když Ti 4GB stojí kolem 900-1000, tak tohle je už skok. A u vyšších kapacit ještě drsnější...
                      A to jejich "do všech zařízení" se musí brát trochu s rezervou ;-) Pokud dané zařízení nepodporuje takové velké kapacity, tak máš prostě smůlu.

                      Jinak tyhle karty se dnes už do nových zařízení moc nepoužívají, tam se dost často strkají spíše microSD, jsou pěkně malinké. Třeba já ve svém mobilu mám konkrétně tohle http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno...

                      [ Zpět ]
                      Datum: 21.02.2008
                      Autor: Jarda
                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                      • Re: mapy

                             

                        Do meho dnes uz bohuzel starsiho Yakuma DeltaX vic jak 4GB nedostanu a kdyz jsem ji kupoval urcite uz vic nez pred rokem, tak byla jeste dost draha - jedine jeste jednu kartu, ale to se mi take moc nelibi, ze bych ji mohl ztratit a zaroven porad synchronizovat i vsechny ostatni programy, ktere casto pouzimam a hlavne jeich nastaveni, co mam instalovane prevazne na karte.

                        Zkratka jsem "mapovy maniak" ktery tam musi mit "nejlepe vse najednou" ;-), protoze casto pouzivam skoro vsechny mapy (treba si chci podrobne prohlednout, kudy jsem jel autem pres tu skoro celou republiku) a kdyz jsem na tom druhem konci, kde nemam PC, tak nikdy nevim, kam se tam rozhodneme jet na vylet (treba ze severu Moravy na jih) a ktere podrobne mapy tam zrovna budu potrebovat.
                        Takovi jako ja (co jsou pro ne vsechny mapy "nejdulezitejsi") potom musi "zakonite trpet", kdyz se maji rozhodovat, kterou mapu smazat, aby se vesla jina ;-D ...

                        [ Zpět ]
                        Datum: 22.02.2008
                        Autor: VladaS
                        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: mapy

               

          mně se Shocart teda nelíbí :-P
          přehlednější možná je, ale je nesympatická... =)

          [ Zpět ]
          Datum: 21.02.2008
          Autor: cami
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: mapy

               

          Tak jako Cami, mě jsou Shocartí mapy taky nesympatický. Grafika mi připomíná barevností spíš omalovánky, ale to je věc zvyku. Nový KČT totéž - asi je to trend, zalíbit se, ale u mapy neplatí, čím barevnější, tím lepší :(((
          Hlavně mi na nich vadí málo podrobností a hodně nepřesností ve spojení s jejich mediálními prohlášeními "jsme nejlepší", "máme všechno ověřené" atd. Stejně tak mi nejvíc vyhovuje 50-tka a nechápu proč neustále experimentují s měřítky. Další mínus je podle mě snaha mít co nejširší sortiment, za chvíli budou mít mapy pro houbaře a borůvkáře, jde to na úkor kvality - mapový podklad maj stejně na všech stále stejný a nepřesný.
          Možná je to v jiných regionech naopak, ale od Krušných hor, přes Č-S Švýcarsko a Lužické po Jizerky jsou lepší (pro mě) KČT 50-tky.

          [ Zpět ]
          Datum: 21.02.2008
          Autor: PepikW
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: mapy

                 

            pro mě jsou taky lepší. Jsem na ně zvyklej a měřítko 1:50000 mám už víc v oku a dobře a jednoduše se mi odhaduje vzdálenost.

            [ Zpět ]
            Datum: 21.02.2008
            Autor: Jurimír
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Šumava na kole

 (CK Frčíme)
17.05.2024, 3 dny
5 900 Kč
cyklistický Autobusem

Šumava na kole

 (CK Frčíme)
12.07.2024, 3 dny
5 900 Kč
cyklistický Autobusem

Teplické cyklostezky na pohodu

 (CK Frčíme)
20.08.2024, 5 dní
10 500 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

včera
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…

Hledám: Parťačka na kolo, hory, cestování, přátelství

Hledám: Parťačka na kolo, hory, cestování, přátelství
08.04.2024
Ahojky, hledám přátelství, parťačku na cyklovýlety, cyklozájezdy, poznávaní jak okolí, tak cizích zemí, tůry či…

Hledám: Partacku na výlety

Hledám: Partacku na výlety
01.04.2024
Muž 48 roků, mám starší kolo predelane na e-bike. Jezdím z Prahy 8 na Karaný a nebo výlety v okolí Berouna. Občas…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

205 cyklistů (10 přihlášených)

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024