reklama
Země: Česko Česko

Máchovo jezero

Zdravím všechny cyklisty.Kdo pak z Vás mi může poradit,kam do okolí Máchova jezera,nějaké zajímavosti a nepoznaná zákoutí ,vhodné cyklotrasy,příjemné hospůdky .Nemyslím to,co je napsáno v každém průvodci:Bezděz atd.Díky.

[ Zpět ]
Datum: 19.02.2008
Autor: šidloch
  • Re: Máchovo jezero

         

    Zapoj se i ty ...http://www.nakole.cz/diskuze/tema.php3?id=6230#up

    8-)

    [ Zpět ]
    Datum: 19.02.2008
    Autor: AV
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Máchovo jezero

         

    No nevim jestli tě bude zajímat zrovna tohle, ale zajímavá zákoutí vhodná k prozkoumání jsou v "Ralsku" kde sídlila střední skupina sovětských vojsk. To neni daleko od Mácháče. Vzhledem k tomu, že se tam leta nedostala ani noha, tak je to docela zvlášní pocit tamtudy projíždět. Příroda nádherná, cesty dobrý a kopce prakticky žádný. Celej ten prostor se dá projet za den. Fotky z naší "výpravy" jsou tady:
    http://zakarr.rajce.idnes.cz/Ralsko_2007/#album

    [ Zpět ]
    Datum: 19.02.2008
    Autor: Zakarr
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Máchovo jezero

           

      Jo jo, tam to určitě stojí za návštěvu! Byl jsem tam už několikrát, prvně před devíti lety v 16 jako kluk a to bylo podstatně bohatší na nálezy - cedule, kniha, více výbavy v domech i skleněných tabulí. Teď se to zahemžilo různýma firmama na zpracování dřeva třeba nebo vzadu se ty paneláky postupně rekonstruují a vypadají fakt moc dobře. Když ale v těch starých panelákách strhneš tapetu, najdeš tam jako podklad ruský noviny z roku 1982. Takže soudím, že moc dlouho bytovky nesloužily. Škoda jejich zničení. KAŽDOPÁDNĚ DOPORUČUJI K NÁVŠTĚVĚ - nevšední zážitek.

      [ Zpět ]
      Datum: 19.02.2008
      Autor: Jarinek82
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Máchovo jezero

             

        Byl jsem ještě dřív na hradčanským letišti, docela tristní pohled. Totálně zničená budova a věž řízení letovýho provozu a v nedalekých panelácích ukradený (uřezaný frikčkou) radiátory a další užitečný bytový zařízení (vany, kuchyňský linky, záchodový mísy, baterie, dveře), vymlácený okna... Skoro jako paneláky v Chanově. Klondike.

        [ Zpět ]
        Datum: 20.02.2008
        Autor: abernathy
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Máchovo jezero

               

          Tak když jsem tam byl naposled (tušim r.84 v srpnu při dni aviaciji), ještě to všechno krásně fungovalo, letiště i kasíno :))) Paneláky i tehdá vypadaly hodně ošuntěle, záclony nepoužívali, trávníky nesekali.....
          Pár fotek jsem hodil na rajče, ale fotil jsem jen "techniku" (omlouvám se za kvalitu, ani počítačově to nejde moc upravit):
          http://pepikw.rajce.idnes.cz/Mimon_-_Hradcany...

          [ Zpět ]
          Datum: 20.02.2008
          Autor: PepikW
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Máchovo jezero

           

      Fotky dobrý. Docela mě zaujala informace o jednotlivých armádních útvarech i o využití budov.

      [ Zpět ]
      Datum: 19.02.2008
      Autor: petrp
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Máchovo jezero

           

      Jo, tam je to pěkný, mohu potvrdit.....taky tamtudy povede jedna z etap jarního srazu.

      [ Zpět ]
      Datum: 19.02.2008
      Autor: Ligi
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Máchovo jezero

           

      Hezký fotky ! Těším se na sraz!

      [ Zpět ]
      Datum: 20.02.2008
      Autor: Jurimír
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Máchovo jezero

         

    Nie velmi daleko od Machvho jazera (par kilometrov od mesat Mimon) je taka zaujimavost skor pre vodakov, Prurva Ploucnice. Je to zcasti umely kanal Ploucnice, vedeny medzi skalami do mlyna, alebo hamru . Vraj vznikol v 16. storoci. Kanal konci skalnym tunelom, vytesanym v pieskovci, ktorym voda vteka do rybnika. Pre vodakov to moze byt zazitok plavit sa cez tunel do rybnika. Ale aj zhora je tato voda zaujimava.
    viac sa da najst napriklad tu: http://cile.turistik.cz/prurva-ploucnice11.htm

    [ Zpět ]
    Datum: 20.02.2008
    Autor: Jaroslav
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Máchovo jezero

         

    Jedna z nejhezčích lokalit na kolo....... chce to dobrou mapu sebou, třeba pasesátku KČT. Zbylo tam po vojákách spousta asfaltek a pevných cest, kde nejezdí auta. Dají se tam trasy namotávat donekonečna i během výletu, všude je dost cest, kde se dá zkrátit nebo přidat.
    Jen stručně pár míst, která by si člověk neměl nechat ujít:
    -určitě letiště v Hradčanech, dá se tam vjet na kole
    -na Sv od Mácháče, Hradčanské stěny, snadná cesta Hradčany-Veselí-Brenná. Kdo se chce drápat kousek do kopce tak tzv.Dělová cesta, která vede kus po vrcholku Hradčanských stěn.
    -z Kuřivod na SV přes Židlovskou oboru, na konci pláně se stočit vlevo na Mimoň nebo Ploužnici.
    -po modré, zelené a žluté značce St.Splavy,Jestřebí,Zahrádky, stočit se vlevo do Holan a po okreskách přes Pavlovice, Chlum zpátky.....
    -z Břehyně Mariánskou cestou na JV, stočit se na jih k Bezdězu, tam po modré značce k hájovně Valdštejnsko a zpět na SZ přes Okna, Tachov.
    atd.....
    Oblíbené hospody:
    St.Splavy - U brabčáka
    Jestřebí - Na rychtě
    Kuřivody - Motorest

    [ Zpět ]
    Datum: 26.02.2008
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Mirr ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Máchovo jezero

         

    Okolí Máchova jezera super, ale co se týče samotnýho Máchače, tak to je fakt hrůza a už nikdy více!!!!!! Celé jezero oplocené, že se chudák unavený cyklista ani nemůže pořádně pokochat pohledem na jezero, natož se pak vykoupat. No a na nocleh v kempu taky asi do smrti nezapomenu .....

    [ Zpět ]
    Datum: 26.02.2008
    Autor: Cyklistka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Máchovo jezero

           

      To věřím, sice jsem tam nikdy nebyl, takže bych to asi neměl nijak soudit, ale přesto si to dovolím.
      Podle mě to zavání strašnou komercí. Představuju si tu oblast jako ráj pro pořádání megalomanských komerčních aktivit a vše co s tím souvisí, spousta odpadků, kraválu v noci v kempech, hlučné diskotéky, krádeže v kempech apod.
      I když jsem tam nikdy nebyl, nějak mě to tam ani neláká (myslím přímo k tomu jezeru). Leda tak mimo sezónu, kdy tam typický komerčně založený městský člověk nezavítá.

      [ Zpět ]
      Datum: 26.02.2008
      Autor: Kubajs
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Máchovo jezero

             

        Myslím, žes to docela vystihl.

        [ Zpět ]
        Datum: 26.02.2008
        Autor: Cyklistka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Máchovo jezero

               

          Nevýhoda je, že je to moc "profláknutá" a příliš snadno dostupná lokalita z Prahy.
          Osobně mám spíš radši pěknou krajinu, kam se moc příliš konzumních lidí nedostane díky své nepřístupnosti. A takových míst je naštěstí dostatek i v blízkém okolí Prahy. Většinou naštěstí platí, že pokud se jim odtamtud nepodaří zaparkovat auto do cca 5km, rovnou to vzdají, takže v takové oblasti člověk potkává naštěstí jenom slušné cyklisty a turisty. To mi vyhovuje. Výjimka se občas taky najde, ale nebývá to naštěstí příliš často.
          Jediný věc, ze které mám trochu obavy je rozmáhání jakési aktivity, které někteří říkají sport, a to je bezohledná jízda na motorových čtyřkolkách.
          Docela tím devastují přírodu a bohužel se dostanou i na ta pěkná a dosud nezničená místa, kam by jinak takový typ člověka vůbec nezavítal :(. Co s tím? I zákon je na ně krátký, nikdo je nemá šanci chytit, ani policie nemá výbavu a žádné páky, aby jim v této bezohledné aktivitě zabránila. Je mi z toho někdy smutno.

          [ Zpět ]
          Datum: 26.02.2008
          Autor: Kubajs
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Máchovo jezero

             

        PS: pro představu (a snad i pobavení): http://www.cyklistikakrnov.com/Cykloturistika/Z...

        [ Zpět ]
        Datum: 26.02.2008
        Autor: Cyklistka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Máchovo jezero

               

          Tak nějak jsem si to i představoval, díky ;)

          [ Zpět ]
          Datum: 26.02.2008
          Autor: Kubajs
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Máchovo jezero

           

      Přímo Mácháč stojí fakt za prd, pokud se tam teda nejedete seznámit s holkama na diskotéku :-) Ale širší okolí je opravdu na kolo naprosto úžasný. Nejlepším východiskem na kolo je asi ubytování v motorestu Kuřivody, levné a výborná kuchyně (ale bývá tam dost obsazeno, cyklisti už ten kraj objevili). Alternativou je ubytování v Mimoni, Bělé pod Bezdězem nebo Stráži pod Ralskem a pod. Operační prostor pro ježdění je tak od Kokořínska až po Lužické hory. Krajina nádherná, jezdím tam několikrát za rok.

      [ Zpět ]
      Datum: 27.02.2008
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Mirr ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Máchovo jezero

           

      To je pravda, na taková místa místa jako je Mácháč (ale třeba i Český ráj, Šumava, Jizerky....apod.) se nesmí jezdit v sezóně, jinak je to fakt hrůza.
      S tím oplocením to je víceméně taky pravda - v sezóně se člověk moc k vodě (pokud si nezaplatí vstup na pláž) nedostane. Zde mohu poradit prakticky jediné vhodné místo, a to veřejně přístupnou hráz (Staré Splavy) s přilehlým romantickým zalesněným a částečně skalnatým břehem - moc hezké na koupání, opalování...a zadarmo.

      [ Zpět ]
      Datum: 27.02.2008
      Autor: Ligi
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Máchovo jezero

             

        ...co se koupání týká, je poblíž pár divokých míst na koupání. Např. v Provodíně vedle pískovny zatopený malý lom lidově zvaný "Brejle" nebo Ploužnické rybníky kousek nad Hradčanským letištěm.

        [ Zpět ]
        Datum: 27.02.2008
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Mirr ([email protected]))
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Máchovo jezero

               

          On i ten rybník přímo v Hradčanech je príma na koupání....

          [ Zpět ]
          Datum: 27.02.2008
          Autor: Ligi
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Máchovo jezero

             

        Tos mě uklidnil, už jsem myslel, že to tam je taky oplocený. Kdysi jsem tam docela často jezdíval (neříká se tomu "husí pláž"?), zaplaval si a zas domu, po silnicích to dalo zhruba 100km. ale ty první kilometry zpět !!!, to jsem vždycky jel i na rovině na nejlehčí převod (tenkrát 42/13), hoďka, dvě ve vodě a byl jsem takňák "gumovej" :)))

        [ Zpět ]
        Datum: 27.02.2008
        Autor: PepikW
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Máchovo jezero

               

          Ten název "husí pláž" mi nic neříká, ale je to možný. Přístupný to zůstává nejspíš proto, že se tam nedá nic postavit.
          Jinak jsem tam zamlada taky často jezdil, na hrázi jsme si půjčili loďku nebo šlapadlo a okukovali z vody nahatý holky co se vyhřívaly na skalách - no a pak se svejma dětma a ženou....ale to už samozřejmě bez toho okukování :))

          [ Zpět ]
          Datum: 27.02.2008
          Autor: Ligi
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Máchovo jezero

                 

            :)))
            To mi připomělo, v době, co pod Borným oddělili část pláže pro nudisty, jsem byl u tý hráze, bylo tam dost rodinek a vítr přihnal surfařku - nudistku. To bylo pozdvižení! Ať máchala s plachtou, jak chtěla, furt se blížila. Fakt jsem se pobavil reakcema manželek a babiček :)))
            Nakonec jí nějakej odvážlivec "odtlačil" zpět.

            [ Zpět ]
            Datum: 27.02.2008
            Autor: PepikW
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Máchovo jezero

         

    Byl jsem si zajezdit kolem Mácháče a Ralska.... Pořád bezva. Dokonce, to jsem zíral, natáhli v některých místech nový asfalt na lesních cestách co tam zbyly po vojákách. Na to, že jsou to čistě cyklotrasy kde nejezdí auta, docela luxusní péče o silnice. Pro skalní bajkery asi nic moc ale pro cykloturisty fajn svezení.

    [ Zpět ]
    Datum: 12.05.2008
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Mirr)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Máchovo jezero

           

      My taky.

      [ Zpět ]
      Datum: 12.05.2008
      Autor: HonzaK
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Máchovo jezero

           

      Můžeš mi,prosím Tě přiblížit po kterých cestách jsi tam jezdil,ať vím na co se těšit.Díky

      [ Zpět ]
      Datum: 21.05.2008
      Autor: šidloch
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Máchovo jezero

             

        Například moje oblíbená - začínám v Kuřivodech a jedu na sever na Židlovskou oboru, na konci pláně vlevo, u Sochorova pomníku se stočím k jihozápadu na Nový dvůr a Hvězdov, přes Ploužnici a letiště do Hradčan. Z Hradčan k západu po cestě na Veselí ale v polovině se dám vlevo na Sennou bránu a objedu vlastně celou oblast Hradčanských stěn směrem na Staré splavy a potom Břehyni. Z Břehyně kousek po silnici na Mimoň ale odbočím vpravo na Strážov a přes les do Kuřivod.
        Bezvadný je, že se vždycky najde nějaká varianta jak to natáhnout nebo zkrátit, cest je tam hafo, v lese kde nejezdí auta. Chce to dobrou mapu.

        [ Zpět ]
        Datum: 26.05.2008
        Autor: Neregistrovaný uživatel (mirr)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Máchovo jezero

               

          Díky za info.15.6.vyrážíme a už se moc těšíme.

          [ Zpět ]
          Datum: 05.06.2008
          Autor: šidloch
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Šumava na kole

 (CK Frčíme)
17.05.2024, 3 dny
5 900 Kč
cyklistický Autobusem

Bikepackingová výzva Rakouskem až domů

 (CK Kudrna)
04.07.2024, 6 dní
7 800 Kč
cyklistický Autobusem

Šumava na kole

 (CK Frčíme)
12.07.2024, 3 dny
5 900 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
dnes
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

310 cyklistů (16 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024