reklama
Země: Česko Česko

"Pozvánka" do Lužických a Žitavských hor

Pokud vám ještě zbývají síly na nějaký výšlapy v kopečkách a nevíte kam jet, zkuste Lužické a Žitavské hory, užijete spousty lesních cestiček, kořenů a kamenů, výjezdů (i s tlačením) i sjezdů (podle odvahy), případně i pěkné asfaltky s minimálním provozem. Já se do té východní části dostanu zřídka, v neděli jsem využil vlak do Jablonného a byla to fakt paráda, navíc počasí umožňovalo výhledy od Sněžky, přes Trosky, Bezděz, Říp po Milešovku. v německé části je taky spousta cest, daj se využít i značené běžkařské a směrovky jsou i na neznačených. Stačí tedy občanka, mapa a pár eurunek :).
Fotky z neděle : http://pepikw.rajce.idnes.cz/Luzicke_a_Zitavske... .
Ojbinem jsem jen projel, ten si nechám na pěší výlet s dětmi.

Tip pro bruslaře: mezi Kytlicemi, Novou Hutí a Horní Světlou je nový hladký asfalt (10km), provoz minimální a inlajnisti to začínaj docela využívat - teda spíš jsem při návratu do DC potkával takový inlajnistky ve stylu Barbie :)))

[ Zpět ]
Datum: 20.08.2007
Autor: PepikW
  • Re: "Pozvánka" do Lužických a Žitavských hor

         

    Lužické hory jsou ošklivé, jsou tam infikovaná klíšťata a přepadávaj tam cyklisty..... ne vážně - to byl jen pro odrazení davů cyklistů a turistů - kvalita cest podobná jako na Šumavě, ale bez davů turistů a cyklistů. Možno zajet na zříceninu Tolštějn, k vidění pískovcové věže, lidová architektura, lesní asfaltky k cyklistice přímo vybízení. V kytlicích je ve škole muzeum - zachovalá jednotřídka z první republiky a výstava umění. Dobrý výchozí bod je Cvikov, odtud na Tolštejn a zpět obloukem přes Kytlice, dle variant asi 60 km.

    [ Zpět ]
    Datum: 20.08.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (n. Šlojíř ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: "Pozvánka" do Lužických a Žitavských hor

           

      Jo Tolstejn je fajn. Kdysi jsme tam jezdili na akce.

      [ Zpět ]
      Datum: 20.08.2007
      Autor: wewerka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: "Pozvánka" do Lužických a Žitavských hor

         

    Fotky od PepíkaW jsou jako vždy parádní.

    Na bruslaře jsem si vzpoměl o víkendu, když jsem jezdil v okolí Neustadtu (4 km od hranic s nejsevernější českou obcí). Asfaltových cyklostezek je tam jako máku. Dost mě překvapuje, že tam skoro nikdo na inlajnech nejezdí.

    [ Zpět ]
    Datum: 20.08.2007
    Autor: petrp
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: "Pozvánka" do Lužických a Žitavských hor

         

    NEpropagovat!
    Jak už jsem jednou někde psal, je to nejkrásnější kraj republiky, ale když tam bude jezdit hafo lidí, tak už to tak nebude:o(
    Takže: Je tam hnusně, jsou tam infikovaný klíšťata a přepadávaj tam cyklisty! Přesně jak psal Šlojíř :o)

    [ Zpět ]
    Datum: 20.08.2007
    Autor: Jurimír
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: "Pozvánka" do Lužických a Žitavských hor

           

      Souhlasim...humus, samej nemec a draho:-)
      Ale ja tam jezdim rad....a dlouho jsem tam nebyl...sakraaaa:-)

      [ Zpět ]
      Datum: 20.08.2007
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: \"Pozvánka\" do Lužických a Žitavských hor

             

        Ne, ne. Je to tam mooooc krásný.:) Včera jsem přijel a musim říct, že výjezd na Jedlovou horu a následnej sjezd podél sjezodvky mě dostal. Jenom toho asfaltu je někdy ař moc.

        [ Zpět ]
        Datum: 21.08.2007
        Autor: Neregistrovaný uživatel (martinxy)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: "Pozvánka" do Lužických a Žitavských hor

           

      Más pravdu:
      1. V Kyjovským údolí je lidí jako na Václaváku.
      2. Loni byly v Toulavé kameře ledopády a letos nebyl ani rampouch! ;)
      3. Sasíci mají na kolech tak příšerná řidídka, že každý opravdový biker z pohledu na ně dostane šlak myokardu.

      [ Zpět ]
      Datum: 21.08.2007
      Autor: petrp
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: "Pozvánka" do Lužických a Žitavských hor

             

        loni jsem se byl na ledopády a jeskyni víl podívat vandrem, letos na to nebylo počásko.

        [ Zpět ]
        Datum: 21.08.2007
        Autor: Jurimír
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Lázeňský trojúhelník na kole podél Ohře

 (CK Frčíme)
30.06.2026, 4 dny
10 500 Kč
cyklistický Autobusem

Labské cyklostezky na kole

 (CK Frčíme)
19.08.2026, 5 dní
15 400 Kč
cyklistický Autobusem

Teplické cyklostezky na pohodu

 (CK Frčíme)
25.08.2026, 4 dny
10 500 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: Praha, aktivní parťačku na silniční nebo horské k

Hledám: Praha, aktivní parťačku na silniční nebo horské k
25.06.2026
Nějaká aktivní, do sportu nadšená parťačka na MTB nebo silniční kolo? Cyklistika (tedy nikoli elektromopedy), z…

Hledám: kolo ve dvou jede líp

19.06.2026
Hledám sympatickou dívku či ženu na společné cyklovýlety. Spíš rekreačně, v klidu, bez závodění a bez honění…

Hledám: Partacka

Hledám: Partacka
02.06.2026
Ahoj, hledam fajn partacku z Ostravy na pohodove cyklovylety... Mirek 56 let. Ostrava Marianky
Cyklozájezdy | Dokempu.cz | Cyklobazar | Aktivni dovolená
Perfektní funkční oblečení pro vaše sportovní aktivity, od značky Moira.
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

1124 cyklistů (5 přihlášených)

Cyklodovolená 2025 – kratičký okruh Balkánem – 4. část

Z Bosny do Srbska a návrat domů 7. denNe že bych si na to zvykla, ale nejednou se stalo, že v průběhu naší…
Peggy | 10.04.2026

Cyklodovolená 2025 – kratičký okruh Balkánem – 3. část

Černá Hora - Durmitor 5. denJadranka ráno smaží palačinky, mažeme si je nutelou a domácí marmeládou, padají…
Peggy | 06.04.2026

Srdce v lomu, tiché místo, které objevíš jen z výšky

Do Českého středohoří jsme tentokrát nejeli jen tak. Nebyl to vandr „kam nás nohy zanesou“. V batohu jsme si…
cenda155 | 02.04.2026