reklama
Země: Česko Česko

Cyklobusy v Ceskych Budejovciach

Ahojte, mam z vlanajska skvele skusenosti s cyklobusmi v Ceskych Budejovciach. Pozeral som na ich plany a cestovne poriadky ma rok 2005 a prislo mi luto, ze sme boli v Budejoviciahc vlani a nie tohto roku. V tomto roku budu uz cyklobusy jazdit kazdy den (rano z Budejovic na rozne smery, vecer zase spat do Budejovic) navyse pridali pravidelny spoj (tusim 4 krat do tyzdna) smerom na Jindrichuv hradec, Cesku kanadu , Landstejn a spoj konci az v Slavoniciach. No proste parada, ak byvate v Budejoviciach mozte sa jeden den odviezt 100 kilometrov na zapad na Sumavu (tu sa dokonca da presadnut na dalsi cyklobus prevadzkovany z Plzne) a druhy den 100 kilometrov na vychod. A odtial podnikat cylosticke tury v prekrasnej prirode, okolo zaujimavych historickych pamiatok, no proste parada. Vecer vas zase zavezu spat do Budejovic. Takze ak niekto stravi zopar tyzdnov v Budejoviciach moze si zabicyklovat do sytosti. K dispozicii je celkom podareny propagacny materiial, kde okrem popisu moznych cyklotras sa da najst aj cestovny poriadok zeleznic a ostatnych autobusov. Cyklobusy organizuju uz treti rok a stale pridavaju nieco nove. Skoda, ze tento rok mi uz neostava dostatok casu, ale urcite sa do Juznych Ciech vratim. Jednoducho mi tie cyklobusy vyrazili dych, takto by sa mala robit podpora cykloturistiky.
Blizsie informacie sa daju najst na www.cyklotrans.cz.
Co na tento projekt poviete? Ja len kratko, dufam, ze raz sa nieco podobne podari realizovat aj niekde blizsie k mojmu bydlisku.

[ Zpět ]
Datum: 04.05.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (jaroslav)
  • Re: Cyklobusy v Ceskych Budejovciach

         

    celé to vzniklo jako dalsi projekt dcerine firmy Jihotranzu ck Salvia. ty prisli s cyklozajezdama a v terminech kdy byly vleky na kola nevyuzite je pouzivali k verejne doprave. puvodne je tahali normalni linky, az pozudeji doslo na specialy.
    ostatne v zime bezi podobny projekt, kdy jezdi z CB autobusy na lyzarska strediska na Sumave - a to i v tydnu na nocni lyzovani.

    [ Zpět ]
    Datum: 04.05.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Viktor)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Šumava na kole

 (CK Frčíme)
17.05.2024, 3 dny
5 900 Kč
cyklistický Autobusem

Šumava na kole

 (CK Frčíme)
12.07.2024, 3 dny
5 900 Kč
cyklistický Autobusem

Teplické cyklostezky na pohodu

 (CK Frčíme)
20.08.2024, 5 dní
10 500 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

554 cyklistů (7 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024