reklama
Země: Česko Česko

ZOO - Dvůr Králové nad Labem

Dvoudenní letní výlet na kole z Pardubic do zoologické zahrady ve Dvoře Králové nad Labem s přídavkem projížďky po Babiččině údolí.

https://kocharovsky.rajce.idnes.cz/Na_kole_do...

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 12.07.2022
  • Re: ZOO - Dvůr Králové nad Labem

         

    Byli jsme nyní první týden v červenci ve Dvorské ZOO, ano ano, nalevo kozy, napravo kozy, prostě všude kozy a lvi za příplatek 90Kč z přívěsu traktoru :-D
    Surikaty jsme nenašli...
    Kde jste seděli s jídlem? My na schodech...
    Ale mám triko se slonečkem :-D

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 12.07.2022
    Autor: Arnošt905
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: ZOO - Dvůr Králové nad Labem

           

      Měl jsi jet až druhý týden v červenci. Lva jsem viděl zadarmo, ale chrápal za sklem. Surikaty jsou hned u vchodu, ale rády se schovávají do pozdemních nor, a u jídla jsem seděl na venkovní zahrádce Country restaurace na náměstí ve Dvoře Králové. Restaurace v zoo byly volné, ale nemyslím si, že je dobrý nápad chodit na jídlo do Zoo.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 12.07.2022
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: ZOO - Dvůr Králové nad Labem

             

        Lev chrápal za sklem ... vzpomněl jsem na návštěvu jihlavské ZOO, kde levhart spal přitisknutý ke sklu, které ho oddělovalo od návštěvníků. Byl to zvláštní pocit, když jsem na to sklo sáhnul a cítil jsem teplejší oblast, ohřátou levhartovým tělem. Vlastně jsem ho tak nějak hladil přes sklo :)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 13.07.2022
        Autor: Aviatik
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: ZOO - Dvůr Králové nad Labem

             

        Vždycky nějaká surikata hlídá.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 13.07.2022
        Autor: xtonda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: ZOO - Dvůr Králové nad Labem

             

        Teď sem si vzpomněl, co já si pamatuju, tak byl problém ze ZOO vylézt ven a pak jít zase dovnitř i když sem si jenom něco zapomněl v autě, takže jídlo venku bylo nereálné, to se směnilo nebo si byl jen na půl dne?

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 25.07.2022
        Autor: xtonda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: ZOO - Dvůr Králové nad Labem

         

    Koukám, že filmové úly u "Starého bělidla" stále stojí a udržují je při životě :-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 12.07.2022
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: ZOO - Dvůr Králové nad Labem

           

      My jsme byli v ratibořickém údolí po pěší návštěvě náchodského zámku. Takového procesí lidí, jak na katolické atrakci. Když jsem viděl svíčky ze včelího vosku s bystou oné Božky, tak už mi tam chyběli jen klekátka a zpovědníci :-D Taková až fantastkní promenáda. Jen by mně zajímalo, kdy tam tu roubenku postavili, ta tam asi nestála, když Barunčina rodina žila v "hospodářské" budově vedle skleníku u toho výletního politikařujícího zámečku. Ocenil jsem ale ty dřevěné nástavby na příjezdových mostečkách u splavu, alespoň to tam tak neprojížděli fofrem v davu nějací nadrženci.
      Pak jsme pěšky valili do České Kamenice na vlak a lehce v ní pobloudili, až manželka použila památnou větu "Hoď kuličkou!", čímž mínila navigaci na mapách podle ukazatele pozice v podobě modré kuličky mezi hnedošedýma čverečkama a jinýma tvarama offline mapy.cz :-D

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 12.07.2022
      Autor: Arnošt905
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: ZOO - Dvůr Králové nad Labem

             

        Ta chalupa Starého bělidla tam v té době už stála, ale ne v téhle podobě, tu získala až o pár let později a po zestátnění zámku a celého panství byla udělaná současná úprava.

        Jinak v současnosti za slušného počasí to tam je přecpané lidmi, to by ještě šlo, ale ty "pouťové" nesmysly je děs a hrůza, ale nese to peníze.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 12.07.2022
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: ZOO - Dvůr Králové nad Labem

               

          Mě při návštěvě v červenci 2019 fascinovalo, že úderem 17. hodiny se zavřelo všechno občerstvení, chtěli jsme si údolí prohlédnout a pak si dát něco k jídlu a nešlo to. Se zavřením babičky, zavřeli i vše ostatní.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 13.07.2022
          Autor: petrp
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: ZOO - Dvůr Králové nad Labem

                 

            Když se zavírá v 17, tak to si říkám jaké to je krásné, protože mimo letní prázdniny mnoho zavírá a končí v 16 hodin. nechápu, v červnu je světlo do 21, ale lidi už po 16 hodině mažou domů, na včasnou večeři a nejspíš k televizi aby jim neutekl nějaký díl nesmyslu, co se dá snadno domyslet.
            Když se courám po horách, tak si musím hlídat čas, protože často po 16 hodině je problém někde něco sehnat, balí to lanovky i bufety, muzea, výstavy a další a po 17 hodině jen minimum lidí a teprv potom se zpravidla v přírodě potkávají skuteční couráci. Tohle není jen u nás, štve mě to, ale asi s tímm nic nenadělám.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 13.07.2022
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: ZOO - Dvůr Králové nad Labem

                 

            Stejný poznatek, v 17 zavřeno a po 18 tam chcípl pes. Ale občerstvení u parkoviště před zámkem je v provozu déle a restaurace Viktorka nejspíš taky.

            Cca 2 km ve Zlíči jsou další možnosti občerstvení.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 13.07.2022
            Autor: xtonda
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: ZOO - Dvůr Králové nad Labem

             

        I ty mostečky se dají přejíždět celkem svižně. Ale o prázdninách a víkendech přes den tam sou davy a proplétat se mezi nima nemá cenu, po 18 už v pohodě, všechno je tam zavřené.

        Přes Babiččino údolí jezdím často, naposledy včera a v tyto exponované časy to objíždím, za bílým mostem nahoru na silnici a pak sjíždím k parkovišti před zámkem.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 13.07.2022
        Autor: xtonda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: ZOO - Dvůr Králové nad Labem

             

        Skály nebo Kameny, vono je to vlastně totéž...

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 19.07.2022
        Autor: brum
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Šumava na kole

 (CK Frčíme)
17.05.2024, 3 dny
5 900 Kč
cyklistický Autobusem

Bikepackingová výzva Rakouskem až domů

 (CK Kudrna)
04.07.2024, 6 dní
7 800 Kč
cyklistický Autobusem

Šumava na kole

 (CK Frčíme)
12.07.2024, 3 dny
5 900 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

270 cyklistů (8 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024