reklama
Země: Česko Česko

Repelent

Od povodní 2002 používám jako repelent modrý Diffusil, protože tenkrát ho záchranářské týmy hodně chválily.
Protože před sezonou chci obnovit zásobu, napadlo mě, že doba pokročila a možná, že už to není taková špička. Co si myslíte, že je dobrý repelent na komáry a klíšťata?.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 30.05.2022
Autor: petrp
  • Re: Repelent

         

    Na komáry cigáro, na klíšťata dlouhý kalhoty.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 30.05.2022
    Autor: OVG
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Repelent

           

      Kdysi jsem si do pionýrskýho tábora kupoval v lékárně za kačku flaštičku Repudinu. Má asi dlouhodobej účinek, protože ani na sklonku na mě ta havěť neleze. -)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 30.05.2022
      Autor: abernathy
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Repelent

         

    Nejlepší repelent na klíšťata je neslézat z kola do vysoké trávy. Netlačit kolo houštinami.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 30.05.2022
    Autor: Brahma
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Repelent

         

    Pro mě je dobrý repelent na klíšťata a komáry takový, který obsahuje alespoň 25 % DEET.
    Pro obzvláště zamořené oblasti (Sever či naopak tropy) klidně 50% DEET.

    Při nákupu se řídím právě účinnou látkou (buď DEET nebo Icaridin) a její koncentrací.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 30.05.2022
    Autor: Lanna
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Repelent

         

    Vyzkoušel jsem jich několik a zvítězil repelent od Alpy (90ml s mechanickým rozprašovačem). Přidá se někdo?

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 30.05.2022
    Autor: Milosch
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Repelent

         

    Klíšťata mě doslova milovala. Pokud se nějaké v mé blízkosti vyskytovalo, okamžitě se přišlo zahryznout. Neměla jsem problém přinést si domů 2 - 5 klíšťat, zatímco ostatní nic.
    Nepomáhal žádný repelent ani babské rady.
    Pak jsem objevila repelentní náramky
    https://www.insportline.cz/26854/naramek-proti...
    https://www.zelenadomacnost.com/p/prirodni...
    a to už se zahryznul jen velmi odolný jedinec.
    Nepraktické ale bylo náramek uchovávat a hlavně nezapomenout si ho nasadit. A třeba do hospody jsem si ho sundavala, protože ne každému voněl - HMS by mohla vyprávět :o)))

    Před 5 lety jsem se nechala očkovat proti klíšťovce a od té doby jsem domu přinesla jen jedno jediné klíště! Očkování by sice tenhle efekt mít nemělo, ale já jsem prostě klíšťatům přestala vonět a chutnat.
    A rozhodně to není reklama na očkování proti klíšťovce!!!

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 30.05.2022
    Autor: radka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
    • Re: Repelent

           

      Naramky opravdu pomaha proti klišata?
      Kamaradka mi rekla ,že kdo pije pivo, nedostali klisata, nevim pravda nebo nepravda,nevim.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 30.05.2022
      Autor: Arabice
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: Repelent

             

        Nepravda, sekali jsme s bráchou louku, pili pivo a skončil jsem s pěti klíšťaty a ve finále s boreliózou. Dokonce lymeskou. Jedno bylo holt nakažený. A pivo byl plnotučnej Budvar, možná jiný pivo ty mrchy odpuzuje. Chce to zkoušet a zkoušet.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 30.05.2022
        Autor: abernathy
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Repelent

               

          Bože, hlavne jsi v poradku.
          Stejne nejsem pivarka :-)

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 30.05.2022
          Autor: Arabice
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
        • Re: Repelent

               

          Ale pravda, jenže nestačí vypít něco piva a myslet "teď jsem ochráněn", imunita se získá pravidelným pitím, stačí jedno denně a občas několik kousků v šenku s přáteli, tělo musí být tou pivní esencí prokonzervováno, moje amaterská teorie, ale třeba je to krví nebo potem či co.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 30.05.2022
          Autor: miro5
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Repelent

                 

            Podle mě předtem, přitem i potem.:-)

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 31.05.2022
            Autor: abernathy
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Repelent

                   

              .. pěstovat prevenci dlouhodobě a musím zaklepat, ještě jsem klíště neměl, a to mám na krku dost velkou zahradu.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 31.05.2022
              Autor: miro5
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Repelent

             

        Na klíšťata mi asi nejvíc pomáhá
        -dlouhý rukáv
        -dlouhé nohavice
        -zapnutý límec
        -čepice

        takže "mechanická ocharana" - ale není 100%

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 30.05.2022
        Autor: cibi
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Repelent

           

      Tak jsem o víkendu trošku vyrovanala skóre - chytla jsem tři klíšťata. Překvapivě byly všechny malinkatý a zaujala je jen jedna moje noha...
      Holt jsem v poslední době trošku hřešila na opatrnost a náramky proti klíšťatům jsem si přestala brát do přírody. Teď budu za trest hlídat příznaky boreliózy a za tři měsíce půjdu pěkně na krevní test...

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 06.06.2022
      Autor: radka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Repelent

             

        Já si zas nastříkal gatě, rukávy a klíště jsem měl na hraně trika na krku :-D

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 06.06.2022
        Autor: Arnošt905
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Repelent

               

          Jsou to prostě mrchy mazaný...

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 07.06.2022
          Autor: radka
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Repelent

             

        Mně se do tejdne po nálezu těch mrch udělal růžovej flek s béžovým prostředkem. Měsíc antibiotik s ujištěním, že už si ji (borelku) odnesu do rakve.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 07.06.2022
        Autor: abernathy
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Repelent

               

          Za posledních 5 let jsem měl boreliózu nejméně 2x. To mi řekl doktor po krevních textech. Nevyloučil, že jsem ji dostal 3x. Probral obsah protilátek a předepsaná antibiotika za ty poslední roky.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 07.06.2022
          Autor: Arnošt905
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Repelent

               

          Je zakázáno cokoliv brát si s sebou do hrobu...

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 07.06.2022
          Autor: ckp13
          Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Repelent

                 

            To je pravda, ale pro žároviště platí výjimka. Boreliózní duše bude lítat éterem.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 07.06.2022
            Autor: abernathy
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Repelent

                 

            Tak, tak. Tatínkovi odmítli dát na poslední cestu do pece boty. Že pálící se guma zamořuje životní prostředí. Přitom "Fernardovy střevíce, v rakvi sluší nejvíce."

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 07.06.2022
            Autor: Brahma
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Repelent

         

    Repelenty nepoužívám a klíšťata na mě nejdou. Pivo taky moc nepiju. :-)

    Ale když jsem studoval Skotsko a jak se bránit midges, tak doporučovali jakýkoli repelent z místní lékárny. Že to tam mají podchycené.

    Takže bych v cizí zemi zkusil nějaký ten místní. A u nás mi nefungoval proti komárům žádný.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 31.05.2022
    Autor: Marin7
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Repelent

         

    Repelenty doporučuju ty armádní, mají funkční vysoký obsah těch jedů. Ty drogeriové s 15-25% jsou docela neúčinné po 2-5 hodinách.
    Ty náramky jsou fajn, připadáš si jako pes nebo kočka :-D Ten jed se dostává přes rozedranou kůži do krevního oběhu, tak nevím, jestli je to nejvhodnější způsob kontaminace tím odpuzujícím jedem.
    Ty spreje mají výhodu, že naipregnuješ i oblečení, to u náramků není, takže čekáš až se do tebe zakousnou, nic je neplaší z oblečení.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 31.05.2022
    Autor: Arnošt905
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Repelent

           

      To si ten náramek nesmíš dávat na krk a utahovat „na krev“ :o)))

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 31.05.2022
      Autor: radka
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
    • Re: Repelent

           

      Zásadně a nikdy nekupuji repelenty, kde není uvedená účinná látka a její koncentrace.
      Což se ostatně netýká jen repelentů, ale i ostatních výrobků, i když mnohdy si na ně v poslední době musím "posvítit" lupou s mobilu.-))

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 31.05.2022
      Autor: Lanna
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Repelent

         

    Loni jsem měl repelent z Dekathlonu, proti komárům fungoval dobře, ale vyšel dost draho. Tuším, že stál 6€ - používal jsem ho jen když jsem si chtěl večer posedět u Dunaje. Metoda byla taková, že pokud si sedl, přifíknul jsem a tímto stylem vydržel jen tři večery, tedy 2€ na den. Nakonec se ale nepřiblížili ani na půl metru a to bylo kolem opravdu husté hejno.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 07.06.2022
    Autor: Rob144
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Repelent

         

    Proti komárům docela dobře funguje vítr, tak 15+ km/h, ve větru jsou vyřízení, takže se snažím hledat místo pro kemp někde u lesa na návětrné straně. U jezer taky docela fouká.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 08.06.2022
    Autor: Rob144
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Repelent

         

    Zajimave

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 01.07.2022
    Autor: Arabice
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Šumava na kole

 (CK Frčíme)
17.05.2024, 3 dny
5 900 Kč
cyklistický Autobusem

Šumava na kole

 (CK Frčíme)
12.07.2024, 3 dny
5 900 Kč
cyklistický Autobusem

Teplické cyklostezky na pohodu

 (CK Frčíme)
20.08.2024, 5 dní
10 500 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Na kole z Prahy

02.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

243 cyklistů (10 přihlášených)

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024

Východní Balkán - 8. část - Rumunsko, Maďarsko - ZÁVĚR

Po probuzení v Transylvánii, nedaleko města Reghin, jsme si na snídani opět dojeli do první vesnice. Oproti…
Peggy | 15.12.2023

7. část - Do Rumunska!

Zastavili jsme hned v další vesnici Zachari Stojanovo, že si tam dáme kafe. Stálo 0,4 leva, takže se cena…
Peggy | 01.12.2023