reklama
Země: Česko Česko

Plány příští rok - Covid

Ahoj,
trochu se poohlížím po nějakém cyklo výletu na jaře. Ale co ten Covid? Myslíte že to skončí letos dříve? Nebo to bude zase do června? Články na to téma jsem nenašel.
Přítelkyně chce na jaře někam do tepla. Jenže letenky se musí koupit dopředu. Což se mi nechce, protože během epidemie jsme na ztracených jízdenkách/ hotelech přišli o docela slušné peníze.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 05.12.2021
Autor: NejedeMiTo
  • Re: Plány příští rok - Covid

         

    ...nikdo neví, co bude příští týden, neřku-li za 14 dní a ty bys chtěl plány na jaro...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 05.12.2021
    Autor: Sodoma
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Plány příští rok - Covid

         

    Německý aquapark Tropical Islands nabízí nonstop ráj na zemi
    Tady je také teplo a zvládneš se tam dopravit na kole (i když ti to nejede)
    8-D
    https://www.novinky.cz/cestovani/clanek/nemecky...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 05.12.2021
    Autor: AV
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Plány příští rok - Covid

         

    Až rozkvetou levandule, pojedeme tak na 10 dnů do Provance. V létě nejspíš Mazury a pobřeží Baltu.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 05.12.2021
    Autor: mildakh
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Plány příští rok - Covid

         

    Na letenky bych nesázel, stejně jako hromadnou dopravu. Tu dokážou říznout ze dne na den.
    Stejně tak jsou na tom ty zájezdy, vyklopíš prachy předem, zaříznou to, a ty o ty prachy přijdeš.

    Vidím to tak, že se lze spolehnout jen na idnividuelní dopravu a ubytování si zabookovat sám, sa rozumných storno podmínek.

    zkus se podívat na
    https://all.accor.com/

    jako všude, pokud zariskuješ, a zvolíš možnost platby předem bez kompenzace za zrušení, vyjde to výrazně levněji, pokud možnost zrušení d 18. hodiny v den příjezdu, je to dražší. Ale mívají i takovou nějakou rozumnou střední cestu.

    Co phizeristi vymyslí si netroufám odhadovat.

    já mám zabookovano do 6/3/2022 14 dní v Montpellieru, uvidíme, jestli to vyjde.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 05.12.2021
    Autor: Jindra8526
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
  • Re: Plány příští rok - Covid

         

    nejlepši 512 co bude situace o pitome covid, take pitome uprchlici u hranice Polsko,.....,pak hop do vlaku do nekam kde bezpečne stat napr Madarsko,Italie, pak uživat na cyklo krasne krajiny,plavat v rybniku, relax na hamaku, ......

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 08.12.2021
    Autor: Arabice
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Plány příští rok - Covid

         

    Přežít.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 08.12.2021
    Autor: Pepíček
    Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Plány příští rok - Covid

           

      Hezký, dávám plus bod :-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 08.12.2021
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Plány příští rok - Covid

         

    Už letos jsme po deseti letech chtěli s kolegou zopakovat jízdu do Germersheimu na Spezi, ale veletrh byl zrušený. Uvidíme zda napřesrok bude.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 09.12.2021
    Autor: drak
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Plány příští rok - Covid

           

      To je výzva...že bychom to s Mílou dali znovu ?

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 09.12.2021
      Autor: highlander
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Plány příští rok - Covid

             

        My tam teda jeli po ose 2014

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 09.12.2021
        Autor: highlander
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Plány příští rok - Covid

             

        Koukám na to, to je kousek od mého startovního bodu :-)

        Tam jste za 3-4 dny, kam pak dál?

        Já mám jasno, otázkou je jen kdy....

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 09.12.2021
        Autor: Jindra8526
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
        • Re: Plány příští rok - Covid

               

          3. fotkou jsi mě inspiroval k dotazu - jestli bys mi dokázal nakliknout přibližně nějakou pěknou a rychlou cestu na pobřeží (jakékoli) z Heilbronnu.
          Nijak se tím nezabývej, stačí 2 - 3 čáry.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 09.12.2021
          Autor: Quatsch
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Plány příští rok - Covid

                 

            Heilbronn, Bretten, Strasbourg, Mulhouse, Montbeliard, Besancon, Dole, Chalon-sur-Saone, Macoc, Villefranche sur Saone, Lyon, Givorns, Valence, Avignon, Saint-Gilles, Aigues Mortes, La Grande Motte - pláž :-)

            85 procent cyklotrasa buď úplně bez aut, nebo s minimálním provozem, podél kanálů a řek, ale kopeček se tu a tam taky najde. Na Rhoně už jsou městečka, když se jede podél kanálů, je potřeba, když chce člověk vidět trochu život, podbčit 2-3 km z trasy do městečka, jinak to vypadá asi jako na fotkách.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 09.12.2021
            Autor: Jindra8526
            Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
            • Re: Plány příští rok - Covid

                   

              Děkuji. Opíšu si to. Vzdušnou čarou to je dál než na západ, pak se musí ještě zpět, což chci taky na kole, kilometry nevadí, spíš míváme vymezený čas.
              Na fotkách to vypadá hezky, takové cesty mám ráda, mimo městečka.
              V každém případě - Rhona a Rýn ... bylo by to pokračování podél jejich toků. Dolní toky bývají taky zajímavé, ale horní hezčí.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 09.12.2021
              Autor: Quatsch
              Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Plány příští rok - Covid

                     

                Tahle, prostě Středozemní moře je něco jiného neř Atlantik, dalo by se jet po Eurovelo 6, kolem Loiry, vyzkouším snad příští rok, ale zámky na Loiře asi nejsou to, co by člověk jako cykloturista chtěl absolvovat. Podél těch kanálů a řek se jede parádně a bude to odsejpat, většinou, skoro pořád, fouká od severu, čili do zad. A i ta městečka na jih od Lyonu na Rhoně jsou úžasná. A pak to moře. La Grande Motte je luxusní letovisko (teda tak jak si luxis představovali v 60tých letech). Ale pár šlápnutí do pedálů je Sete a Marseillan Plage, to stojí zato navštívit.

                Jestli nejste vázáni zrovna na Heilbronn, vyjel bych z Karlsruhe (je do něj lepší vlakové spojení a ušetříš den).

                Pro návrat, každý asi nemá k Soňu, je asi nejlepší vlak, buď složit kola a nasednout v Montpellieru do TGV a přes Paříž, Strasbourg do Němec, nebo vzít TER (normální rychlík) a plácat se s nerozloženýma kolama přes Avignon, Lyon zase na SStrasbourg. Proti proudu Rhony bych na kole jezdit nezkoušel, musela by to být velká klika, aby nebyl silný protivítr.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 10.12.2021
                Autor: Jindra8526
                Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
                • Re: Plány příští rok - Covid

                       

                  Děkuji :-) U Heilbronnu bych věděla, kde bychom si mohli nechat auto, proto zkoumám, kam by se odtamtud dalo jet. Vlakem po Francii určitě jet nechci, nedokázala bych se domluvit, to by mi vadilo.
                  Rhonu mám projetou k Ženevskému jezeru, nebylo by špatné pokračovat, když by byl na to čas.

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 10.12.2021
                  Autor: Quatsch
                  Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Plány příští rok - Covid

                         

                    Jízdenky se kupují v automatu a ty umí i německy. A kolo je zdarma

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 11.12.2021
                    Autor: Karel-ch
                    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Plány příští rok - Covid

                         

                    Když si vybavím tvoje nádherné výlety v Alpách, za každou zatáčkou nové výhledy, měl bych trochu obavy, zda se nebudeš nudit už v Německu.
                    Zrovna úsek z Heilbronnu do Strassburku považuju za psychicky velmi náročný.
                    Ne, že by to tam nebylo hezké, ale krajina se mění jen velmi, velmi pomalu.
                    Ze Strassburku dál k moři je to podobné, za městem nastoupíš na stezku podél kanálu, krásný stín, lodičky, platany, klídek, ale člověk se nevydrží radovat dlouho a pak už je to na morál, šlapeš a trošku nechápeš, proč to děláš. I když opustíš kanál a vyjedeš na silnici, je to podobné, rovina, hezké vesničky, mezi nimi kukuřice, ale vesničky jedna jako druhá, trvá to celý den, další den znovu.
                    Pak, dle mého, výraznější změna nastává až při průjezdu Lyonem podél vody, to stojí za to vidět, a za městem je to nádherný, ale začíná to až za Vienne, pořád jedeš po rovině podél Rhony od ní se hned zvedají kopce, na nich vinice, ale zase - ta krajina se nijak výrazně nezmění v podstatě až k moři, takže další světlý bod na obzoru - moře, když to trochu přeženu, samozřejmě je tam spousta hezkých míst. Určitě se to dá zpestřit tak, že opustíš údolí Rhony a podíváš se do kopců, ale to zas nevím, zda ti vyjde časově.
                    A když dorazíš do Grande Motte počítej s tím že abyste našli klidné místo na spaní, musíte jít na pláž mimo město, což nevím, nakolik je vhodné, to jsem nikdy nezkusil, nebo poodjet od rybníka pár kilometrů do vnitrozemí, kde nejsou ty pitomý ploty a není tam přelidněno.

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 12.12.2021
                    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                    • Re: Plány příští rok - Covid

                           

                      Hezký popis! Už mám zkopírovaný :-)
                      Určitě máš pravdu.
                      Často říkám: Už zase šlapeme jak blbí! Máme to zapotřebí? :-D
                      To zas bude těžké vybrat nějakou cestu. Potřebuji mít moře nebo průsmyk, nebo raději obojí :-D


                      Karel-ch: Myslíš, že jsi mě dobrou radou uklidnil? :-) Dokážu si představit ty nervy u automatu a na nádraží a při přestupech. Ale např. po zdolání cesty Liberec - Stralsund mi cesta přišla jednoduchá, stejně tak plavba přes Severní moře.

                      [ Reagovat ] [ Zpět ]
                      Datum: 12.12.2021
                      Autor: Quatsch
                      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                      • Re: Plány příští rok - Covid

                             

                        A ještě mi přijde dost zásadní volba termínu. Uprostřed léta bych si netroufl vzít pejska.
                        Bez řádné aklimatizace umí být pro našince už na začátku Francie vedro na chcípnutí.
                        Když jsem tam jel poprvé, měl jsem vedra přes třicet už od baráku.
                        Člověk by řekl, že si po pár dnech zvykneš, ale první šok byl u Strassburku v té nížině, tam bylo ještě tepleji, než dosud.
                        Další problém v Lyonu, tam jsem byl dvakrát koncem července, pokaždé okolo 36°C.
                        A nejhorší mi to pokaždé přišlo za Avignonem, tam už asi přidává na pocitové teplotě vysoká vlhkost od móře.
                        Člověk si vždycky nějak poradí, ale pes nevím, na tom rozpáleném asfaltu, já se tam chystám ve druhé polovině června a to si myslím, že by mohlo být ještě snesitelné, ale asi hodně záleží jaké člověk chytne počasí.

                        [ Reagovat ] [ Zpět ]
                        Datum: 12.12.2021
                        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                        • Re: Plány příští rok - Covid

                               

                          Na to majzla!
                          Já jsem si takhle musel volat známý na odvoz domu, protože mi zviřátko začalo pajdat. Po pár dnech mu začal slejzat puchýř prakticky přes celou packu!
                          Přímý důsledek když jdeš na víkendový výlet s někým, kdo plánuje trasu podle jiných parametrů, než bys potřeboval. A stačilo na to sobotní ťapání po asfaltu na hraně středních čech...

                          [ Reagovat ] [ Zpět ]
                          Datum: 12.12.2021
                          Autor: Sodoma
                          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Plány příští rok - Covid

                     

                To co ti tady Jindra naklikal, jsou vlastně takové nejjednodušší základní cesty podél řek a kanálů. Vím, že určitě máš ráda hory - při cestě na západ stojí v cestě třeba Vogézy a bretaňské žulové pobřeží, na jih máš na jedné straně takové ty nižší Alpy a na té druhé západní Středofrancouzský sopečný masív, který mě před několika lety velice zaujal a nadchnul.
                Jinak co se týče odstavení auta, máme velice dobré zkušenosti kdekoliv v západní Evropě, vybírám většinou obce nebo městečka tak do deseti ticíc obyvatel, prakticky skoro každá obec má nějaké to veřejné parkovišťátko, často i se zázemím (záchod, nějaká kašna). Vlakem se pak často vracíme někam poblíž k autu, abychom se nemuseli na kole vracet stejnými místy.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 13.12.2021
                Autor: Karel-ch
                Hodnocení: +7 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Plány příští rok - Covid

                       

                  To jsem přehlédla. Ten den jsem se zrovna stěhovala se stanem na sníh. Děkuji! Už jsem to aspoň zkopírovala manželovi (i sobě k těm ostatním poznámkám). Protože na můj tip určitě nepřistoupí.
                  Totiž - v prosinci jsem dostala knížku o cestě na kole (s věnováním od autora - milé), dnes jsem ji začala prozkoumávat, ta cesta vedla po řece Jana!
                  K jezeru Jana v Polsku se mnou jeli všichni. K řece Jana ... to bude horší :-D

                  Když budu skromnější, mám ještě jeden tip: Maloja.
                  https://de.mapy.cz/s/halepareda

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 09.01.2022
                  Autor: Quatsch
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Plány příští rok - Covid

                         

                    Je otázkou z které strany. Z té Italské to je opravdu fest do kopce, z té od St. Moritz pozvolné. Jel jsem to z CZ spodem přes Rakousko, Itálii, Švýcarskem, zpátky cyklotrasou podle Innu do Passau.

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 10.01.2022
                    Autor: kotek
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: Plány příští rok - Covid

                           

                      Takže jsi to "fest do kopce" jel. Možná Itálií podél řeky Adda?
                      Šlo by to proti proudu Innu, pak sjet dolů, stočit to k Zadnímu Rýnu.
                      Ještě nevím, zatím jsem si stanovila tento jeden bod, asi nejlepší by to bylo po proudu do Passau, ano.

                      [ Reagovat ] [ Zpět ]
                      Datum: 10.01.2022
                      Autor: Quatsch
                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Plány příští rok - Covid

               

          My to jeli asi týden...není kam spěchat

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 10.12.2021
          Autor: highlander
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Plány příští rok - Covid

             

        Bylo by zajímavé podívat se, o kolik vývoj pokročil. Horší už by mohlo být zjištění, nakolik zchátral "motor" mé tříkolky.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 09.12.2021
        Autor: drak
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Plány příští rok - Covid

         

    Chceš jet na kole a řešíš letenky. Chápu, že se někdo sveze vlakem 100 km od baráku a dál jede po svých, protože v tom okruhu jel už milionkrát a koho by to bavilo. Ale proč létat 1000 km daleko, když mezi 100 a 1000 km jsem ještě nikdy nebyl. Nebo byl? Tak popojeď vlakem jenom těch 100 od baráku.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 12.12.2021
    Autor: Rob144
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Plány příští rok - Covid

         

    Inu lidé si prostě budou muset zvyknout omezovat své rajcání po světě a snížit své nároky na vše. I to nakonec bude větší přínos pro ekologii než ten uhlíkovej zákon....

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 11.01.2022
    Autor: zanyn
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -6
    • Re: Plány příští rok - Covid

           

      To je dobrá myšlenka, ta se bude prodávat sama :-D

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 11.01.2022
      Autor: Sodoma
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Šumava na kole

 (CK Frčíme)
17.05.2024, 3 dny
5 900 Kč
cyklistický Autobusem

Šumava na kole

 (CK Frčíme)
12.07.2024, 3 dny
5 900 Kč
cyklistický Autobusem

Teplické cyklostezky na pohodu

 (CK Frčíme)
20.08.2024, 5 dní
10 500 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

605 cyklistů (8 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024