reklama
Země: Česko Česko

Dámská 2021

plánování cesty je vždycky příjemné a vracet se do krásných míst je ještě příjemnější. tentokrát se Dámská podává kousek za hranice a po odpočinkové rovince už budou zase jen kopečky a dojez po vlastní ose. kdyby nás chtěl někdo doprovodit nebo doporučit místo, které nelze vynechat, napište

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 09.07.2021
Autor: HMS
  • Re: Dámská 2021

         

    a kam vlastně jedeme? Hřensko, Labské pískovce, České Švýcarsko, Kokořínsko, z Roudnice nad Labem do Prahy, příští týden od pátku do neděle. kousek podle Ploučnice a Husí cestou i k trpaslíkům se chceme podívat :-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 09.07.2021
    Autor: HMS
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Dámská 2021

         

    Pokud by se k nám někdo chtěl někde přidat, tady jsou plánované trasy. Podle počasí apod. může po cestě dojít k drobným úpravám.
    A, samozřejmě, uvítáme i tipy na zajímavosti, které bychom rozhodně neměly minout :o)))

    čtvrtek 15.7. - Drážďany - Hřensko
    https://mapy.cz/s/batajobevu ale je pravděpodobnější, že pojedeme po pravém břehu

    pátek 16.7. - Hřensko - Dobranov u ČL
    https://mapy.cz/s/padamamoha

    sobota 17.7. - Dobranov - Roudnice n.L.
    https://mapy.cz/s/fuhobugaru

    neděle 18.7. - Roudnice n.L. - Středokluky/Hostivice (dál už pojede každá podle svého)
    https://mapy.cz/s/dacacocuhu

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 12.07.2021
    Autor: radka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Dámská 2021

           

      Ajta, sice jsem si říkal, že bych se letos mohl přidat, ale ani letos mi to nevychází. Tak aspoň přeju hezkou vyjížďku.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 12.07.2021
      Autor: Pepíček
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Dámská 2021

             

        Dekujeme,nejspis bude cestou trochu bahna :-)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 12.07.2021
        Autor: HMS
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Dámská 2021

         

    My s Jiřulí nemáme dovolenou.
    Přejeme Vám krásnou dámskou a sluníčkové dny.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 12.07.2021
    Autor: Valdek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dámská 2021

           

      Na slunicko nam drz palce!
      Ale ny umime i v desti :o)))

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 13.07.2021
      Autor: radka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Dámská 2021

         

    Vrátily se dámy z cesty? Nakukuju a zatím žádná zpráva :-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 19.07.2021
    Autor: aila
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dámská 2021

           

      V Dobranově je asi vzala velká voda.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 19.07.2021
      Autor: Quatsch
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Dámská 2021

             

        No, měly jsme namále. Zlé jazyky by mohly říct, že za námi šla velká voda.
        Z Hřenska jsme odjely v pátek ráno a odjížděly jsme právě tou silnicí, kterou vzala voda.
        V Dobranově jsme spaly z pátku na sobotu. Chtěly jsme zůstat ještě jeden den kvůli dešti, ale nakonec jsme přece jenom v sobotu ráno odjely. A dobře jsme udělaly - ze soboty na neděli by asi moc klidná noc nebyla.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 19.07.2021
        Autor: radka
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
        • Re: Dámská 2021

               

          Já si právě říkala, že jste tomu asi tak tak ujely... Tak se těším na blog z cesty.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 19.07.2021
          Autor: aila
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Dámská 2021

                 

            HMS si dneska dala "exhumační volno", ale zítra určitě podá report a na blogu začne také pracovat co nejdříve.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 19.07.2021
            Autor: radka
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Dámská 2021

           

      Vrátily jsme se a bylo to takové putování "suchou nohou mezi mraky" :o)))
      Už jdu lovit společné fotky.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 19.07.2021
      Autor: radka
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Dámská 2021 aneb suchou nohou mezi mraky

         

    Myslela jsem, že úvodní slovo k letošní Dámské bude mít HMS, ale když jste tedy zvědaví...

    - najely jsme celkem více jak 240 km - přesné číslo nechám na HMS.
    - trasu jsme musely mírně upravit zejména v sobotu kvůli dešti - vynechaly jsme Husí cestu a Kokořínsko a prchly jsme před mraky vlakem ze Zahrádek do Lovosic. Do Roudnice jsme stihly dojet asi hodinu před prvním slejvákem.
    - ubytování letos naprosto luxusní.
    - cukrárny po cestě výborné.
    - úraz byl jeden - nulová rychlost je holt sviňa, o čemž se tentokrát přesvědčila Lenka. Zbyla jí ale jen drobná odřenina na stehně a na koleně.
    - defekt byl také v podstatě jen jeden, i když trval celé 4 dny. Ačkoli jsem měla na zadním kole nový plášť a zcela novou duši, do které jsem ještě nacpala zelený sajrajt jako prevenci proti drobným defektům, neustále mi klesal v pneumatičce tlak. Dopumpovávala jsem tak 2 - 3x za cestu. Večer ani ráno to ale na výměnu nebylo. Je fakt, že teď mám docela přehled o benzínkách po cestě a tolikrát jako za tyhle 4 dny jsem nepumpovala za celý život. Jsem ale ráda, že jsem dokonale prověřila svoji pumpičku a že s ní dokonce i umím to kolo napumpovat. Holt všechno zlé je i pro něco dobré.
    Teď už jen zbývá v klidu domova přijít na to, proč ten tlak klesá.

    No a jinak to byla jen samá pozitiva :o)))

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 19.07.2021
    Autor: radka
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Dámská 2021 aneb suchou nohou mezi mraky

           

      Vypadá to hodně zajímavě :-).

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 19.07.2021
      Autor: aila
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Dámská 2021

         

    Ve čtvrtek jsme jely vlakem do Drážďan a pak po svých do Hřenska:
    - startovní fotka od nádraží v Drážďanech
    - opouštíme Drážďany - do Pirny jsme jely po pravé straně Labe, z Pirny po levé. V Pirně byla, samozřejmě, cukrárna :o)))
    - tak tuhle fotku bychom si před 20 lety dovolit nemohly :o)))

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 19.07.2021
    Autor: radka
    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Dámská 2021

         

    V pátek jsme jely z Hřenska do Dobranova:
    - startovní fotka u hotelu Labe
    - zastávka u bývalé plynárny - ranní slunce nám sice trošku ztížilo focení, ale co se dalo dělat, odpoledne budeme už někde jinde
    - zastávka u "trpaslíků"

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 19.07.2021
    Autor: radka
    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Dámská 2021

           

      Musím říct, že první kilometry nám v pátek šly hodně ztěžka. Z Hřenska na Mezní louku, na Vysokou Lípu a Jetřichovice je to jeden krpál horší než druhý. Bylo trošku depresivní mít cca po 3 hodinách necelých 20 km, ale jen jsme přejely nejvyšší kótu dnešního dne, už to jelo samo :o)))
      - zastávka v Kytlici u hrobu pana Horníčka
      - nejvyšší kóta Dámské = Jedličná, 579 m n.m.
      - před Polevskem jsme se zastavily ještě u jednoho pomníčku...

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 19.07.2021
      Autor: radka
      Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Dámská 2021

           

      U Tich trpasliků jsme taky s Bumlem byli na kolech. Mi tamtudy jeli na pokličky, Kokořín a do Mělníka.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 22.07.2021
      Autor: Valdek
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Dámská 2021

         

    Od pátku od večera jsme vymýšlely různé varianty, jak v sobotu. Nakonec bylo rozhodnuto počkat co počasí - sledovaly jsme hlavně stav v Zahrádkách, Brocně a Roudnici. Nakonec mělo být dopoledne bez deště, tak jsme naložily kola a vyrazily jsme po trase směr Zahrádky:
    - startovní fotka u penzionu v Dobranově - pes za vraty z nás měl velkou radost, což dával najevo hlasitým štěkotem :o))) Je fakt, že zůstat tu ještě jednu noc (což byla jedna z variant) by asi byl slušný adrenalin...
    - malá ochutnávka Kokořínska cestou k vlaku - mokré pískovcové schody byly opravdu lahůdka. Nakonec šly brašny dolů a musely jsme to vynést zvlášť.
    - ze Zahrádek jsme nakonec jely vlakem do Lovosic
    Cestou jsme sledovaly velká mračna nad Děčínskem. Mraky byly hodně nízko, a že šedá obloha nevěstila nic dobrého, to jsme se dočetly ve zprávách.
    V Lovosicích počasí bylo ještě OK, takže jsme do Roudnice zase dojely po svých. Cestou nás zastihlo pár kapek, ale ten opravdový slejvák přišel až cca hodinu po našem dojezdu.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 19.07.2021
    Autor: radka
    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Dámská 2021

         

    V neděli už nás čekala "jen" cesta domů :o)))
    - startovní fotka u Hotelu Koruna v Roudnici.
    - Říp jsme jen tak lízly - jednak tam byl zákaz vjezdu už od Rovné a druhak drápat se s plně naloženým kolem nahoru, to by byl čirý masochismus.
    - Okoř jsme ale neminuly :o)))

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 19.07.2021
    Autor: radka
    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Dámská 2021

           

      Poslední společná fotka v Tuchoměřicích na odbočce ke Středoklukům. Odpojila se Lenka, s HMS jsem se pak rozloučila ve Střešovicích.

      No a zazvonil zvonec a letošní Dámské je konec :o)))
      Tak zase třeba za rok - je to super se aspoň jednou za rok takhle utrhnout na 4 dny. Jen to tělo je rok od roku nějaké bolavější, a to kolo čím dál těžší... Ale dokud to půjde, tak pošlapem :o)))

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 19.07.2021
      Autor: radka
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Dámská 2021

             

        Dojizdela jsem nejdal,takze nedele navratova 94km a 928 nastoupanych metru.byly to pekne strávené 4 dny letosni Damska se povedla i kdyz nebyla vzhledem k situaci detailne pripravena.o to je to potom zajimavejsi.dneska jsem odpocivala od kola,jezdila jsem se sekackou.snad stahnu do konce tydne fotky a popisu podstatne v blogu.stesti pri nas stalo cele 4 dny

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 19.07.2021
        Autor: HMS
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Dámská 2021

               

          Hezky vylet. Tesim se na blog. Moc hezky to vždy popíšeš.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 22.07.2021
          Autor: Valdek
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Šumava na kole

 (CK Frčíme)
17.05.2024, 3 dny
5 900 Kč
cyklistický Autobusem

Bikepackingová výzva Rakouskem až domů

 (CK Kudrna)
04.07.2024, 6 dní
7 800 Kč
cyklistický Autobusem

Šumava na kole

 (CK Frčíme)
12.07.2024, 3 dny
5 900 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
dnes
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

355 cyklistů (13 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024