reklama
Země: Německo Německo, Francie Francie

Konečně, zase, znovu - na jih

Měl jsem velké plány, na ten letošní rok.
Vlastně pořád mám.

Jen s tím časem je to teď nalevačku. Všichni chtějí stihnout resty, a tak jak zvedli závory, lítám sem tam.

Vypadá to na týden.
Celý týden mi zbyl, tak jsem se rozhodl, že vyjedu. Váhal jsem mezi Zelenáčem a Elektrikou, Zelenáče bych mohl v Norimberku naložit na vlak, a za den být ve Francii, ale představa, že sedím hodiny ve vlaku s čínským jedem na hubě mě odradila.

Tak na motor, ale co to dá.
Co nejrychleji do douce France.

V 9 ráno mě Soňa vysadila před Norimberkem, zítra chci být za Rýnem.
Žádné "cesta je cíl" Německo až moc připomíná práci.

195, dvě a půl baterie.
Extrawheel funguje jak má.

Takže zatím žádná reprtáž z cesty, protože jde jen o přesun :-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 23.07.2020
Autor: Jindra8526
  • Re: Konečně, zase, znovu - na jih

         

    ...asi si budu muset doplnit znalosti zeměpisu a svět. stran- doteď mám "mylně"zafixovány státy na jih od nás jako Rakousko, Slovinsko, Itálie, Chorvatsko, Balkán a na západ Německo, Francie, Španělsko... :-/

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 24.07.2020
    Hodnocení: +8 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Konečně, zase, znovu - na jih

           

      Jihozápad by asi bylo přesnější, takže oba to píšete v průměru správně :-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 24.07.2020
      Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: Konečně, zase, znovu - na jih

             

        Není v tom asi problém, protože "jih" je jih, jak Řecko, tak Itálie, Španělsko, nebo Portugalsko.

        Poměřovat termín "jih" podle vztahu k Stověžaté jistě také lze a dělat z druhého blbce je také jedba z možností.

        My pokračujem do Španělska a já jedu napřed.
        Kam dojedu nevím, nemám jinej plán, než pokračovat.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 24.07.2020
        Autor: Jindra8526
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -8
        • Re: Konečně, zase, znovu - na jih

               

          A to je dobrý plán, tak ať ti vyjde :-)

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 24.07.2020
          Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Konečně, zase, znovu - na jih

           

      Nemáš,
      ono je to tak, že když chci na jih Francie, musím se nejdřív přesunout asi 500 km na západ, pak asi 250 jihozápad, a pak konečně přímo na jih.

      No, a dneska jsem dorazil tu druhou část Německa, přejel Rýn, a jsem konečně ve Strasbourgu, tedy vlastně na startu

      Lhal bych, kdybych tvrdil, že to byla brnkačka, i s tím motorkem jsem si máknul fest, protože jak jsem těžší, musím kvůli dojezdu šetřit baterii, tak volím přípomoc Eco a Tour, Turbo jen občas.

      Zítra zvolním.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 24.07.2020
      Autor: Jindra8526
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
      • Re: Konečně, zase, znovu - na jih

             

        Hezké spřežení. Co na to kolo tlumič, nehoupe příliš nebo ten přívěs nějak nekroutí zadní stavbu?

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 24.07.2020
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
        • Re: Konečně, zase, znovu - na jih

               

          Ani ne, funguje to překvapivě skvěle.
          Neskáču pařezy, ale občas mě google zavede i mimo asfalt, kde bych měl s dvoukolákem potíže, extrawheel sedí.

          On je uchycen na takových koulích, tedy kloub všemi směry, dobré řešení.

          Jel jsem chvilku i 50, a ani se nehnul.

          Jen asi 20 km za Norimberkem, jsem měl najednou pocit, jako že se vlním v příčném směru, docela jsem dostal strach, jestli jsem nerozcentrival kolo, ale bylo to v tom, že se vyhákla ta brašna dole.

          Ona je zavěšena na dvou háčcích a dole musí být připevněna, ortliebové tam mají packu.

          Jak nejsou brašny fest připevněny a mohou plandat, rozkejvá to celou tu věc a je to hned poznat.

          Dát si záležet, zajistit brašny, a pak šlape jak hodinky. Měl jsem to dost zatížené, vezl jsem dost vody, 2 baterie a nabíječky, je to tíha, nosič by to nedal.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 24.07.2020
          Autor: Jindra8526
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
      • Re: Konečně, zase, znovu - na jih

             

        Já ti nevím, mně se to kolo takhle na cestu nelíbí. To je do terénu :-(
        Author s dvoukolákem byl hezčí a pasoval líp.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 24.07.2020
        Autor: bara2
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
        • Re: Konečně, zase, znovu - na jih

               

          No, to je trochu problém, protože Treka se slušným motorem nepořídíš, zbláznili se do těch MTB.

          Ale na estetiku nehrajem, houpe se pěkně, trajler funguje dobře, a projde i horší cestou.

          Dvoukolák má svoje mušky, tahal jsem ho u Atlantiku, tenhle extrawheel s tím jak je zavěšen, asi umožní kolu nejvíc svobody.

          Já bych raději na Zelenáčovi, ale nešlo to.

          I tak dobrý, jedu, a jsem v la France, c'est important....

          Fakt to se musí zažít a zpomaleně, tak jak ti to třeba dá to kolo. Ten rozdíl mezi Francií a Německem. Najednou méně upjatosti, veselo, úsměvy, ne ty profi. Lidi úplně jiní. A Alsasko je taky furt hodně německé.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 24.07.2020
          Autor: Jindra8526
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
          • Re: Konečně, zase, znovu - na jih

                 

            No jo, ale vypadá to, jak kdybys s Ferarou objížděl McDonaldy. Prostě se to k takovému způsobu cestování nehodí.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 24.07.2020
            Autor: bara2
            Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
            • Re: Konečně, zase, znovu - na jih

                   

              Nebuď snob,
              hodí, nehodí....

              a to si neviděla moje obutí :-)


              ať mi každej políbí šos, zims od nohou je pro starce nebezpečná, a polobotky se mi do zavazadla nevejdou :-)

              (esli má někdo obavu, že dělám ostudu národu,vězte, že mám belgický přízvuk, tak jim to zní.)

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 24.07.2020
              Autor: Jindra8526
              Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
              • Re: Konečně, zase, znovu - na jih

                     

                sandálky

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 24.07.2020
                Autor: Jindra8526
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Konečně, zase, znovu - na jih

                       

                  Do sandálek ponožky každopádně. By ti jinak nalezl písek mezi prsty...

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 24.07.2020
                  Autor: bara2
                  Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
      • Re: Konečně, zase, znovu - na jih

             

        Jo ty si to bral od Paříže?!?
        Tak to potom jo, to jedeš na jih.

        To víš, nám pčízemním je přeci jenom bližší Praha, tak mi to vidíme na jihozápad.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 25.07.2020
        Autor: radka
        Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -6
  • Re: Konečně, zase, znovu - na jih

         

    Trochu jsem byl na sebe naštvaný.
    Říkám si, vezmu to jinudy, cestu kolem kanálu fakt už nemusím, ale pak zdržení u snídaně s povídavou slečnou, a "tlačí mě čas" tak na kanál, alespoň kousek. Teda 70.

    Když se opravdu spěchá, sviští to, ale otrava jak na rotopedu. Nastavil jsem režim "eco" takže motor vezl tak akorát sám sebe, a já strkal očima tachometr dopředu.
    Nic co by našincw potěšilo, sprostá dřina.

    A pak Colmar.
    Správní centrum Horního Alsaska, hlavní město departementu, a tak alsaské - tedy německé - jak ty domečky na železničních modelech z DDR.
    Hezké, ale už nechci.

    Chci trochu toho francouzského bordelu, ne všechno tak gemütlich jak v Tyrolsku.

    Beru směr na Belfort, kousek podél železnice, a pak konečně kopečky. Žádné hory, jako doma, tak 400, ale nahoru a dolu je fakt balzám na duši, po asi 150 km na rovině.

    Belfort, to je jiný kafe.
    Města se jmenují francouzsky, žádné -heimy nebo - villery, La Chapelle - Kaple, tak se má jmenovat vesnice, a ne Kirchensdorf.

    Cestou ve mě dozrává rozhodnutí, nechci ty jejich "voie verte" cyklotrasy, co tě vedou kolem kanálů, liduprázdnou krajinou.

    Natlačím se na okresku, a budu se protloukat vesničkama, sice kilometry tak neletí, ale kam se furt hnát?

    Colmar a ten slavnej alsaskej Choucroute

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 25.07.2020
    Autor: Jindra8526
    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
  • Re: Konečně, zase, znovu - na jih

         

    Povídám recepční: potřebuji poradit, kam na večeři.
    Vytáhla plánek města a začala kroužkovat.
    Chci něco místního, s místními specialitami.

    Povídá - tak to Pot au feu.

    Trochu stranou toho echt centra, poloprázdno.
    Jsem sám, na večeři.
    Rezervaci nemáte, že jo?
    No, nemám.
    Tak to máte štěstí, mám tu jedno volné místo.
    V rohu, u hajzlíků....

    Ok, tak se předveďte!
    Naše specialita je "boef St Jean" to je pomalu vařené hovězí v bujónu, se zeleninou a bylinkami, tradiční místní recept....

    A předkrm?
    Máme ztracená vejce po xyz....

    Ok, hrňte mi to.
    Pivo místní, bio, jen láhvové....

    Mám pít snad vodu?
    Pivo fakt dobrý. Jen lahvičky 0,25.
    To se naběháš, pikolíče...

    A už tu je vejce.
    Trochi uzeniny, nakyslé po víně, fakt dobrota, to jsem ještě nejedl.
    Dopíjím čtvrtou lahvičku a objednávám další.
    Aha, došlo.
    Musím změbit barvu, tmavé místo světlého.
    Takhle na Michelinskou hvězdu nedosáhneš.

    A už je tu baba s tím "zázrakem" na který se sjíždí zdaleka. V kotlíku, pod pokličkou.
    Tři misky k tomu, hořčice, křenová omáčka a majonéza.

    V kotlíku něco kapusty, mrkev, celer, nějaká petržel kořen i nať a pár kousků předního hovězího.

    Pamatuji si to, když máma sělala polívku, s tátou jsme vyjídali to maso s hořčicí

    Tak přesně to je ono.
    Hovězí na polívku.
    Hovězí polévku našeho typu Frantíci neznají, nejedí to. Jen krémové "veloute" nebo "potage".

    Tyátr kolem kusu předního na polévku.....

    Platím, odcházím a hospoda se rychle plní.
    Měl pravdu, pikolík, zarezervováno všechno.

    Cestou zaslechnu, jak si celý stůl objednává tu jejich specialitu.

    Hovězí z polívky.
    Tu pak vylejou...

    Člověk se musí furt učit.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 25.07.2020
    Autor: Jindra8526
    Hodnocení: +10 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
  • Re: Konečně, zase, znovu - na jih

         

    https://photos.app.goo.gl/v55bdkZJrcRtSo5c8

    tak tohle stojí za to - most, se zdymadpem a nad řekoi

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 26.07.2020
    Autor: Jindra8526
    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
    • Re: Konečně, zase, znovu - na jih

           

      Úžasné dílo, stojí, drží a nesákne :-)
      Zdymadlo je stále funkční?

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 26.07.2020
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Konečně, zase, znovu - na jih

             

        Jo, jezdí tam lodě.
        Trochu tečoz vrata, ale most drží.
        Pokusím se nagooglovat o tom víc.

        Blbý je, že garminům kleknul server, nefunguje už několik dní, tak se nemohu dostat na záznam trasy, abych to přesně lokalizoval.

        U fotek by mohli být souřadnuce, ne!
        Vím jen, že he ro asi 20 km na kanálu Belfort & Montbeliard..

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 26.07.2020
        Autor: Jindra8526
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
  • Proč tři?

         

    Jedu si při okraji, tak jak jen to jde. Dojíždí mě starý Peugeot a splujezdkyně stahuje okénko, postaru, švihadlem.

    "Teď si to slíznu, že nejsem na chodníku..."

    Ale kdepak, chlápek od volantu na mě křičí:
    "Proč tři?"
    Nechápu co chce.
    "Prosím?"
    "Proč máte tři kola?"
    Jo, aha, extrawheel ho dostal.
    "Protože je to moc těžký!"
    "Jo, tak, chápu, tak šťasnou cestu a hezký den!"
    Madam vyroluje okýnko a mizí vpřed v oblaku čoudu.

    Ty diesely....

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 26.07.2020
    Autor: Jindra8526
    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
  • Re: Konečně, zase, znovu - na jih

         

    Jak m3 už lezou trochu na nervy ty kanály, tak naopak, mám rád cesty kolem řeky.

    Tohle je údolí řeky Doubs, departement Doubs, táhne se asi 40 km až do Besançonu.

    https://photos.app.goo.gl/92Tx4DborGK6FL2V8

    Má to lidské rozměry, asi jako naše Berounka nebo Sázava, jen to není oblepené chatami. Kolem řeky vede Eurovelo 6, z Basileje do Nantes u Atlantiku.

    Je vidět, jak každý rok na těch cyklotrasách makají. Přibývá značení i atrakcí, tabulí s popisem, co kde je k vidění. Nato, že neděle uprostřed léta ale relativně prázdno. Cyklista tu a tam, pár dálkařů, jinak volno.

    Hezký, klidný kout země.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 26.07.2020
    Autor: Jindra8526
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
    • Re: Konečně, zase, znovu - na jih

           

      Jeli jsme z Basileje do Nantes v roce 2015. Je fakt, že člověk jede podél kanálu 90 km a nikde nic.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 26.07.2020
      Autor: john
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Konečně, zase, znovu - na jih

             

        Přesně tak.
        Na řece jsou městečka, na kanálu jen zdymadla.
        A ten ze Štrasburku do Mulhousenu je jen kousel splavný, a pak jedeš podle zarostlého starého, a tam ani nejezdí lodě, tak nic, co by oko potěšilo.

        Ale pochvala, vyfrézovali stezku, už to není tankodrom jak vloni.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 26.07.2020
        Autor: Jindra8526
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
  • Re: Konečně, zase, znovu - na jih

         

    Co si budem nalhávat, do té Francie jezdím také žrát. Co člověk vytočí na kole, napere do sebe u oběda a večeře.

    Mám rád ty vesnické restaurace, s denním menu pro místní, ne že by to bylo extrémně a výjimečně dobré, jak si Frantíci myslí, ale je to prostě jiné a chutné. Jiný styl stravování, pestré, fajn.
    V turistických zónách tě ošidí.

    Tak třeba dneska jsem narazil na hospůdku - polední menu - pstruh fritovaný, saláty hranolky, mousse čokoládová jako dezert.

    Možná tak pstruha někde dělají i u nás, já to neznal. Na podkovy nařezáno, vykostěno.
    Příjemné.

    https://photos.app.goo.gl/sTBqEntU1hBk5drQ7

    No a večer v Besançonu taky šmejdím.
    A tady mě pobavili.
    Nabídka nic moc, kuřa, kachna, entrecote...
    Bez nápadu, říkám si, zase jsem šlápnul do bláta.
    Tak si dám teda to menu, foie gras, maso na grilu, 4 druhy, a pak ten sýr.

    A madam mi začala něco vysvětlovat, rozumím jrn zvon, uděláte si sám.
    Co to mele baba, jakej zvon, asi jí prd rozumím, dohodnu se, že fakt já nic grilovat nebudu, od toho je kuchař.

    No, dostal jsem, dobřě udělané, medium.

    A pak vidím, že o stůl vedle se koná to divadlo.
    Mladý německý pár na to naletěl.

    Fakt přinesou kovový zvon s jehlama, nahřátý, a pod tím ještě topí uhlím, a na ty ostny si ty kousky masa napichují, a grilují tak sami.

    Než jsem se jich zeptal, jestli si můžu udělat fotku, mysleli si, že tomu "šajze" co u toho křičí, když si to upek na botu, nikdo nerozumí..
    No, mě si nestěžujte, neměli jste jim na to skočit...

    https://photos.app.goo.gl/LUrBgJUVA2BD9odTA

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 26.07.2020
    Autor: Jindra8526
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
  • Re: Konečně, zase, znovu - na jih

         

    Jel jsem večerním Besançonem nafotit to vjímečné město, neděle večer, vylidněno.

    https://photos.app.goo.gl/KZjt3gGGpbUeWaGH7

    A ehjle, štěstí sedne i na vola.
    Koukněte na tu holčičku.


    https://photos.app.goo.gl/iLBknWCH3fctn5aVA

    Cítím příběh ve vzduchu...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 26.07.2020
    Autor: Jindra8526
    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
    • Re: Konečně, zase, znovu - na jih

           

      Ta se povedla, pěkný záběr.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 27.07.2020
      Autor: bara2
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
  • Re: Konečně, zase, znovu - na jih

         

    Ještě jedna věc.
    Nožná jste si všimli, nebo si všimnete, že francoužští cyklistě jezdí často na červenou.

    Červená nemá pro cyklisty "jen informativní charakter" jak tvrdí Soňa, ani nejsou tak neukáznění.

    Je to dovoleno.
    Tedy pokud na sloupu se semaforem je tahle značka.
    Šipka ukazuje, kterým směrem na červenou cyklista smí, pokud nikomu nebude překážet.

    Často je to doprava a rovně.
    Doleva jsem ještě naživo neviděl, ale ta značla existuje.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 27.07.2020
    Autor: Jindra8526
    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
  • Re: Konečně, zase, znovu - na jih

         

    Tohle je taky paráda

    https://photos.app.goo.gl/CpqeLtEiRyDjKRjn7

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 27.07.2020
    Autor: Jindra8526
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
    • Re: Konečně, zase, znovu - na jih

           

      Ve videu je málo vidět ta vodní clona. A ještě by to chtělo pohled z tunelu. A na druhé straně.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 27.07.2020
      Autor: john
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Konečně, zase, znovu - na jih

         

    https://photos.app.goo.gl/YuFPoWWBDkB1HrR79

    podél kanálu...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 27.07.2020
    Autor: Jindra8526
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
  • Re: Konečně, zase, znovu - na jih

         

    Jsem v Beaune.
    Všechno na asi delší vypravování, ale je tu jedna věc, kterou musím zmínit.

    Jo, zase žeru, vedle sedí pár, cyklisti, mého věku, tedy po vyjasnění pán je o 3 měsíce starší.
    A jako vždycky "odkud" a já taky povídám "odkud" tedy z té Francie.
    A oni že Orleáns.
    A já že vím, Jana z Arcu.
    A oni že takhle se to nevyslovuje.
    Popátý jsem to chytil.
    A pak si vzpomenu.
    Hele, tam máte ten divně nakloněnej most:
    https://photos.app.goo.gl/0SX2LQT8M2Jk0LEq1

    To architekt přebral, nebo proč, nechápu tu konstrukci?

    A z kolegy cyklisty se vyklubal kolega stavař, ne teda přímo statik.

    Tak ten most je nakloněn prý proti větru.
    Že převažují silné západní větry, a ta vodorovná síla pak vyrovná to jinak excentrické zatížení.

    To by dávalo smysl, kdyby ta síla větru fakt byla dlouhodobá a zásadní. Ale myslím si, že je to stejně jen výmluva pro tu úchylárnu, ale dává smysl, ta výmluva.

    A taky jsem se dozvěděl, že mám na kolo jet na Bretaň, a že moje blbá fránina je lepší než žádná, protože bychom si nepokecali.
    A já se cítil trapně, když jsem lovil slovíčka a časy, co bych měl za ta léta v malíku, a zárove! rád, že už si pokecám.

    No, a pak mě chtěl vrchní natáhnout o 30 euro, a moje vyjadřovací schopnost se výrazně zlepšila.
    Z těch filmů v originále mám nacvičeno dost drsných výrazů, a teď se hodily.

    Tak snad k dnešnímu dni jen pár fotek mostu.
    Vím, Brahmo, je taková ta "tovární" konstrukce, ale z 19. století a furt slouží.
    Stejných mostů je na Doubs víc (někdo tenkrát vyhrál tu veřejnou zakázku).
    Tenhle je malinko vyjímečný.
    Přidělali k němu lávku pro pěší (cyklisto zesedni) ale to je jen viditelná část rekonstrukce. Zásadní je výměna mostovky, dříve dřevěné povaly, dnes železobeton.

    Most bude dobře sloužit dalších 80 let.

    https://photos.app.goo.gl/tzr5EpDocFPCbabH9

    Snad to garmin brzo spustí, zatím teda jen
    město Doubs (rodiště Pasteura), a řeka Saôna, která už je velká a nemohu si odpustit vzpomínku na Labskou, kde řeka nikde..:-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 27.07.2020
    Autor: Jindra8526
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
    • Re: Konečně, zase, znovu - na jih

           

      Město Dole na řece Doubs, onlouvám se.

      https://photos.app.goo.gl/h9ckbaKQT3GkDphZ7

      Šikana cyklistů, s vozíkem ani extrawheelem neprojedeš.

      Nevím k čemu tohle slouží, zeptám se na radnici, mailem.

      https://photos.app.goo.gl/h9ckbaKQT3GkDphZ7

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 27.07.2020
      Autor: Jindra8526
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
      • Re: Konečně, zase, znovu - na jih

             

        tak jsem se zeptal na radnici,k čemu jeto dobré, jestli je to filtr na silničkáře a ostatní neprojdou?

        Paní, přede mnou, s mojí pomocí, teda projela, ale nepoděkovala a vyhýbala se jakémukoliv kontaktu, podle přízvuku jsem nějakej hnusnej belgičan co jí chce zneužít...

        Já to otočil a jel jinudy.

        Je to designovej kousek, ten filtr.
        Pustí jen echt cyklisty, máš brašny?
        Vandráky tu nepotřebujem :)

        Tak ještě jednou tu genialitu z Dole

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 27.07.2020
        Autor: Jindra8526
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -6
        • Re: Konečně, zase, znovu - na jih

               

          To je dost dobře udělaný. Z toho by si mohli vzít příklad i u nás, pro velké obveselení cyklistů :-)

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 27.07.2020
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Konečně, zase, znovu - na jih

               

          Úžasné zařízení. To snad aji musej zvednout nohy :-))

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 27.07.2020
          Autor: bara2
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
          • Re: Konečně, zase, znovu - na jih

                 

            Návod na použití je přiložen k výrobku nahoře:-))

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 28.07.2020
            Autor: Lanna
            Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
        • Re: Konečně, zase, znovu - na jih

               

          Napsal jsem jim svojí nejlepší francoužštinou, a požadal servírku o zkontrolování
          Přepsala to z gruntu, a říkala, že mám recht.

          Takhle, je to jako u nás.
          Stejný, politici kradou (čerpají)

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 27.07.2020
          Autor: Jindra8526
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
        • Re: Konečně, zase, znovu - na jih

               

          Nepřehlédnutelná varianta dopravní značky Cyklisto sesedni.
          (asi prudká ulice z kopce s vchody do domů ústícími přímo na ní)

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 28.07.2020
          Autor: Lanna
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
        • Re: Konečně, zase, znovu - na jih

               

          A ten žlábek je, zdá se. dost širokej i pro sněhuláky se čtyřpalcovkama. Je to fakt výmak. ;-)

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 28.07.2020
          Autor: abernathy
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Konečně, zase, znovu - na jih

               

          ...já bych vozík odpojil a přenesl, kolo protáhl a "za" zapojil(otázka 2min)- v případě brašen nadzvedl(stejný jako nástup do vlaku)...:-)

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 30.07.2020
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Konečně, zase, znovu - na jih

                 

            Jednoduší to bylo obejet sousední ulicí.

            Jinak, on je s tím připojováním a odpojováním extrawheelu trochu voser. Aby to spolehlivě drželo na těch výstupcích na ose, je potřeba mít tu vidlici dost sevřenou a pořádně jí napružit.

            Nechceš to někde na hrbolu ztratit.
            Takže se musí nasadit dost silou, vzepřít koli nohou a vydlici roztáhnout.

            Protože to za sebou vláčích prachem, taky se u toho dost uprasíš

            Brašny pochopitelně musíš nasadit až potom, a taky je to trochu vopruz. Takže sundavat a nandavat se ti to fakt moc nechce, není to dvoukolák.

            Odměnou jsou pak jízdní vlastnosti.
            Když je vidlice hodně napružená, nesoadne ti ten vozejk ani při přejezdech drsnějších hupů, jede za tebou spolehlivě, bez vibrací, nemáš pocit, jako bys táhnul vozík.

            Jeden kolega chtěl vidět jak to funguje, tak jsem to předevčírem nafotil.

            https://photos.app.goo.gl/Cs5G9Gf4PsKvkHud7

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 30.07.2020
            Autor: Jindra8526
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
            • Re: Konečně, zase, znovu - na jih

                   

              Je to v návodu - vidlice má od výrobce doporučené takové předpětí, aby se vozík odpojil, např. v případě pádu.
              Pokud to předpětí nastavíš vyšší, je to na úkor tvé bezpečnosti.
              Mně se to v r.2017 rozkmitalo ve sjezdu, od ošklivého držkopádu na drsný asfalt mne zachránilo právě to, že se vozík včas odpojil.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 31.07.2020
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Konečně, zase, znovu - na jih

                     

                Mě se nerozkmital ani v 59ce, víc nejedu.
                Odpojil se mi jednou při skoku na bouli, a pak když jsem kolo položil, ake to se neodpojila ta vidlice, ale ten svislý úchyt.

                Myslím si, že mám předpjetí nastaveno na můj styl jízdy bezbečně, taky vzhledem k větší váze, co vezu.

                Dost jsem se bál toho rozkmitání a následného odpojení, pamatuji se, že jsi o něm psal, tak jsem se pár desítek kilometrů bál to víc pustit.
                ake žádné vibrace jsem nikdy nezaznamenal.
                Vlastně jen jednou, psal jsem to, když se mi vyhákla brašna dole, měl jsem oocit, že se to jakoby vlní.

                Teď, po tisícovce, mám pocit slušné jistoty.

                S dvoukolákem se jede hůř, jak najede jedno kolo na něco vyššího, otočí se na bok, a sundá tě to nez kompromisu, protože vyháknutí, nebo odpojení je nemožné, úchyt navíc není kloubový.

                Koukám spíš po těch jejich brašnách, jestli by snad nebyly lepší než ty Ortlieby.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 31.07.2020
                Autor: Jindra8526
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
                • Re: Konečně, zase, znovu - na jih

                       

                  Asi jsem málo dbal na správné umístění těžiště, na tom malém horním nosiči jsem vezl stan, jak myslíš, ale jakmile se to jednou rozkmitá, a přišlo to bez varování, už to nezastavíš, je to děsnej fofr, jediný způsob jak to ustát myslím je, obětovat ten vozík, chovat se tak, aby se odpojil, no a nebo lehneš.
                  V 59km/h je to konec výletu, když budeš mít štěstí, skončíš jen potlučenej + ošklivé odřeniny.

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 31.07.2020
                  Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Konečně, zase, znovu - na jih

                         

                    Jasně, rozumím tomu, o co šlo.

                    Ty si měl naložený i ten horní nosič, to posouvá těžiště výš. A pak, když se to zaklepe, tě to může sundat raz dva.

                    Koukni na ty moje brašny.
                    Baterie, a nabíječka, teda to nejtěžší na dně brašen.
                    Těžiště zhruba v ose extrawheelu.


                    Když naložíš něco vejš, a dostaneš těžiště nákladu nad osu,stává se to vratkým.

                    Tedy, když vezeš na horním nosiči cokoliv, je dobré dát co nejvíc váhy na spodek brašen.
                    Třeba vodu.

                    Ale to je strašně nepraktické, mít vodu na dně, navíc nevezeš vodu na celý den. Jo, už rozumím proč tě to málem sundalo, a za mnou se to ani nehlo.

                    Tys m3l naloženo i nahoře

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 31.07.2020
                    Autor: Jindra8526
                    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
            • Re: Konečně, zase, znovu - na jih

                   

              ....pokud je možnost obejítí "v dosahu", není co řešit. Jen pokud by to byl problém... Sundání/nasazení Ortlíbek z nosiče je otázka pár sekund, ne? Pak by nebyl problém "protáhnout" celou soupravu- pokud ano, tak nadzvednout nad...To je ale teorie- jiné to bude na místě samém...

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 31.07.2020
              Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Konečně, zase, znovu - na jih

                     

                U tohohle to nandavání a sundavání je víc opruz, kolo musíš k něčemu přistavit, protože to věšíš na ten návěs, a ten je celkem měkce přichycenej ke kolu, takže přes návěs ho svisle neudržíš.

                Nic neřešitelného, jen vopruz.
                No, a protože chceš, aby ty brašny držely fest, rveš je na ten nosič přes ty vložky do úchytů dost na těsno.

                Nic co bys chtěl dělat víckrát než absolutně nezbytné.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 31.07.2020
                Autor: Jindra8526
                Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
  • Re: Konečně, zase, znovu - na jih

         

    No, pořád podél Saône.

    Ale možná se opakuji, ale mají ti Frantíci vychystávku.

    Říkají tomu "café gourmand" gurmánský kafe.

    To ti dají malou káfu, a pár minidortíků, dobrot, prostě nikdy nevíš co dostaneš, ale vždycky je to domácí, žádné prefabrikované donuts.

    https://photos.app.goo.gl/9HbagB1UKMdi9Edg9

    Taková fajnovka po jídle.
    Desert?
    Bývá toho moc.
    Tohle je řešení.

    Bacha, často nebývá na jídelním lístku, prostě řekneš, že chceš "kafé gurmán" a donesou ti to vždycky.

    Dneska jsem dostal trochu znrzliny, něco jako perník, a čerstvé jahody.

    Nevíš nikdy, co donesou, a v tom je taky trochu hravosti.

    Jo, cena.
    Od 6 do 12 euro, podle toho, kde jsi.
    Mimo vykřičené ve turistické zóny, 7-8 euro (pivo pak 5-7, za pulitr)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 28.07.2020
    Autor: Jindra8526
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
    • Re: Konečně, zase, znovu - na jih

           

      ta hlava, gurmán z Villefranche-sur-Saône

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 28.07.2020
      Autor: Jindra8526
      Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
  • Re: Konečně, zase, znovu - na jih

         

    Takhle jsem si nějak představoval tu labskou, podél vody....

    U Saône to jde, ale na silničku to není.
    Asi tak na třetiny, super povrch, asfslt, beton, pak prašná cesta, a taky něco jako tankodrom.
    V pohodě sjízdné s mým vehiklem, na Zelenáči ale ne.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 28.07.2020
    Autor: Jindra8526
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
  • Re: Konečně, zase, znovu - na jih

         

    Tak se blíží konec, Soňa uhání s kolovozem, sraz ve Valence večer.

    Ale nepříjdu o jeden z nejhezčích úseků ViaRhôna...


    Profrčel jsem Lyon a zanechal ve mě velký dojem.
    Vždycky jsem se v tom městě trápil, bloudil, navigace nefungovala, protože spousta cest, kudy mě vedla, byla rozkopaná, nebo uzavřená.

    Dnes změna.
    Fakt mákli, měsro zprůjezdnili cyklopruhy, bezpečně a spolehlivě se dá profrčet.

    A velkorysé řešení, netuším, jaký to m smá dopad na ostatní dopravu, ale pro cyklisty teda super.

    Sebrali pruh v tunelu pro motorová vozidla a zřídili tam stezku a chodník.

    Zdá se, že Frantíci to myslí vážně s tím, že chtějí dostat lidi z MHD na kola.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 29.07.2020
    Autor: Jindra8526
    Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
    • Re: Konečně, zase, znovu - na jih

           

      a jak tam jezdí auta ? v jednom pruhu ?
      docela riskatní, kdyby se něco stalo, tak se tunel okamžitě ucpe

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 29.07.2020
      Autor: Zdd
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Konečně, zase, znovu - na jih

             

        Tak druhá strana silnice ti vždycky opticky připadá uzší, jak ta, ve které seš. Asi je tam místa dost,jinak by to neudělali.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 29.07.2020
        Autor: bara2
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
        • Re: Konečně, zase, znovu - na jih

               

          nemyslím, že je užší, ale když jedou auta v tunelu za tím betonovým blokem a jedno zastaví z jakéhokoliv důvodu, tak zablokuje celý tunel a to je z hlediska dopravy hodně nebezpečná situace
          podle mě to je úplně na hlavu tohle udělat jen kvůli cyklistům

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 29.07.2020
          Autor: Zdd
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Konečně, zase, znovu - na jih

                 

            Sledoval jsem to během celého toho covidového šílenství a spousta francouzských měst zvýhodnilo cyklodopravu před vším ostatním.

            Je to hodně politická věc, a francoužští cykloaktivisti zatlačili v ten správný okamžik, a tak se jim podařilo urvat hodně dopravního prostoru na úkor ostatní dopravy.

            Zsbavení jednoho tubusu tunelu v Lyonu je dost representativní ukázka.

            Ta stavba byla šíleně drahá, kdyby se dělala riura pro cyklouny, bylo by to o dost levnější.
            Ale politicky to prosadili.

            Doba je bláznivá, a nahrává podobným nápadům. Nejde o souboj auta/cyklisti, ale podávají to tak, že přeprava MHD je nebezpečná a viru nahrává. Kdežto kolo je pravý opak.

            A daří se jim to prosazovat.
            Miliardy letí komínem tak jako tak.
            Každá generace zažila krach ekonomiky, kvůli válce, obvykle.

            Nám ten krach nadirigovali tím lockdownem, což je možná lepší řešení. Krize z nadprodukce?
            Vyřešeno.
            Dřív se to rozhadrovalo ve válkách, dnes zastavili na 3 měsíce ekonomiku, a pracky si mnou Číňani a na ně napojení primulové

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 29.07.2020
            Autor: Jindra8526
            Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
      • Re: Konečně, zase, znovu - na jih

             

        Hele, musím googlit, ale co jsem jel, žádné tam nebylo.

        Mám za to, že prostě jeden tubus nechali pro kola, chodce a ten pruh pro auta je jen pro záchranky, hasiče nebo něco co fakt musí rychle.
        Kdyby tam běžně jezdila auta, asi by to byla plynová komora.

        Zjistím to

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 29.07.2020
        Autor: Jindra8526
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
        • Re: Konečně, zase, znovu - na jih

               

          takže nechali jezdit auta v jenom tubusu proti sobě ?

          to by byla dobrá magořina

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 29.07.2020
          Autor: Zdd
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Konečně, zase, znovu - na jih

                 

            Proč ? Fůra tunelů takhle funguje. Odděleně je to určitě pohodlnější i bezpečnější, ale s městskou omezenou rychlostí to určitě není problém.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 29.07.2020
            Autor: ronda
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Konečně, zase, znovu - na jih

                 

            https://photos.app.goo.gl/YjU9gubR8cunBuR28

            Hele, všechno je jinak.
            je to už starý 6 let. Prostě jen při průjezdech Lyonem mě navigsce vedla jinudy, tak jsem ho neobjevil.

            https://youtu.be/4JyjBFHuklk

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 30.07.2020
            Autor: Jindra8526
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
            • Re: Konečně, zase, znovu - na jih

                   

              A na začátku videa je vidět, že ten vedlejší pruh je vyhrazený pro autobusy.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 30.07.2020
              Autor: ronda
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Konečně, zase, znovu - na jih

         

    Čistá elegance a krása z dílny oana Eifella.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 29.07.2020
    Autor: Jindra8526
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
  • Re: Konečně, zase, znovu - na jih

         

    Tak se Garmin konečně vzpamatoval, tak mohu dělat ta videa, tedy od zadu, včera:

    https://www.relive.cc/view/vXvLpBNGM7v

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 30.07.2020
    Autor: Jindra8526
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
  • Re: Konečně, zase, znovu - na jih

         

    Tady je úsek z Beaune do Villefranche.
    Až na ten začátek vinicemi Burgunska, pořád podél řeky.

    Klid, ticho, pohoda.
    Cests jak jsem už psal, na mtb v pohodě, na silničce nesmysl.

    Táboření povoleno všude, a opravdu ideální plácky u vody. Jen nikde nenabiješ
    Jiná věc je, že na té rovině ujedu 80 na baterii, takže by se to dalo zvládnout i přes ty McDonnaldy, kde nabiješ v pohodě u kafe, se 4 ma bateriema řešitelné.

    Jen je to voser, a nejsem si jistej, že stojí za to, pokud nejsi chromej.

    https://www.relive.cc/view/v26M24y4GEq

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 30.07.2020
    Autor: Jindra8526
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
    • Re: Konečně, zase, znovu - na jih

           

      Ty tu elektriku používáš pořád nebo jako přípomoc do kopce? 80 km mi připadá dost málo.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 31.07.2020
      Autor: john
      Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Konečně, zase, znovu - na jih

             

        No, ono je to v podstatě fuk.
        Když jedeš nad 25 km/h,proud do toho neteče.

        Jezdím naložený na elektrice už pár let, a průměr byl 60 na baterii 500Wh. A žádná extra flákarna. Tsky jezdím občas bez motoru tak mohi posoudit.


        Čísla dojezdů, co uvádějí prodejci eletrokol děl dvěma.

        80 na baterku je pro mě slušný úspěch, který přičítám z velké čádti tomu, že jsem přesunul brašny na ten extraeheel a jefu hospodárněji.
        No, trochu jsem proti loňsku zhubnul, ale zase vezu větší váhu, prostě zlepšení o 20 není fyzičkou, ale lepším rozložením nákladu, si myslím.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 31.07.2020
        Autor: Jindra8526
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
  • Re: Konečně, zase, znovu - na jih

         

    https://www.relive.cc/view/vPv4MQx7e3O

    Skoro rovina, údolí řeky Doubs, jediné co trochu prudilo byl protivítr.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 31.07.2020
    Autor: Jindra8526
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
  • Andorra

         

    Nabuzen knížkou Richarda Halliburtona
    https://www.databazeknih.cz/knihy/kralovskou...

    při první opravdové služební cestě do španělské Cordoby jsem naplánoval trasu přes Andorru. To byl rok 1992.

    A od té doby se mi daří Andorrou projíždět cestou do Španěl každý rok.
    Pragmaticky: palivo je tu levnější tak, že to vyrovná cenu zajížďky, hotely levnější než ve Španělsku nebo Francii, chlast ani cigára nenakupuji, to se prý taky fest vyplatí, ale ty věci pro holky, čím se voní a maží, tak to tu vyjde na polovinu toho u nás. A když uděláš nákup všeho, co ty holky potřebují na celý rok, staneš se rázem superkafkou, a zahrnou tě dary.
    Tsky pár bicyklů jsem tady koupil, s významnější slevou, která by tak znamenitá nebyla, kdybys musel přidat cestovní náklady.
    Ale když už jsem tu...

    No a pak je tu ten aspekt romantický, Halliburtonovský, úporně se snažím poznat historii téhle země, tradice, ale je to fakt složité, protože dnes 90% Andořanů je odjinud.
    Ale i to se mi podařilo, v museu Casa la Val jsem potksl kluka, průvodce, čistokrevného.

    A je tam i ta výzva.
    Kopec.
    Přejel jsem ho poprvé na kole v roce 2014, a můj problém s ním se nezmenšil. Neřekl jsem si "mám tě" ale zkusil jsem to i z druhé strany, a pak ještě několikrát. Naposledy letos začátkem března, a to jsem si kopec "namazal na chleba".
    Ale, dnes už vím, že z té lehčí strany, tak furt mě má co nabídnout.

    Proč to píšu.
    Proto, že tím chci naznačit, že Andorru znám, a má místo v mém srdci.

    A dneska něco jako šok.

    Ať v únoru, v červenci, srpnu nebo říjnu, tak málo lidí v La Velle jsem za ta léta neviděl.

    Berou to velmi vážně.
    Nekompromisně masky všude, jen když j8š, nebou kouříš, ne. Desinfekce rukou všude, u každého vstupu do jakékoliv budovy pohůnek co tě donutí.
    Hůř.
    Jdeš si vyzkoušet gatě, zase znova pracky do desinfekce. V potravinách vydesinfikuješ pracky a pak plastové rukavice povinné.

    A jeden se furt ptá.
    Ten chlap, co žere, vleze mu hořčice do nosu a kejchne. A jste v řiti :-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 31.07.2020
    Autor: Jindra8526
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
  • Oliva, Valenciana, Španělsko

         

    39 stupňů ve stínu, roušky povinné všude mimo domov.
    V restauracích se nemusí, pokud sedíš, jak vstaneš, na tlamu s hadrem.

    Od 18. července, pokuta 100 euro a Guarda civil je prý velmi aktivní.

    Na plážích bez, ti co sevjdou ptojít podél, občas s občas bez, tak půl na půl.

    Turistů tak polovina, z cizincú Holanďani a Němci, ale bětšina jsou místní.

    Slečna "pobřežní hlídka" zamaskovaná, v tom vedru tousí být peklo.

    Kamarádi z baru Sargantana jedou na polovinu personálu, jen večer, a říkají: přežili jsme, jsme tady Jen pořád jedna holka šmejdí s hadrem a desinfekcí, prostě vzorně plní příkazy vrchnosti, aby jim to nezavřeli
    Vůbec, ta desinfekce, tím jsou tady totálně posedlí.

    Všude si to stříkají do dlaní a mnou si pracky. Zato na "socialní distanv" si nehrají, tlačí se na sebe, jako vždycky.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 02.08.2020
    Autor: Jindra8526
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
  • Re: Konečně, zase, znovu - na jih

         

    Jindro, ty spíš venku v lese ?

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 02.08.2020
    Autor: Zdd
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Konečně, zase, znovu - na jih

           

      Ne,cestou jsem spal po hotelích, a tady mám pronajatý takový domeček, 20 minut na kole od pláže.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 02.08.2020
      Autor: Jindra8526
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
      • Re: Konečně, zase, znovu - na jih

             

        A co teda vezeš v těch obrovskekch brašnách ? Jíš v restauracích, spíš v hotelích. Nebylo by lepší jet jen s náhradním tričkem ,nepromokavou bundou a jednou lahví na pití ?
        Bez vozejku, lehké kolo.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 02.08.2020
        Autor: Zdd
        Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Konečně, zase, znovu - na jih

               

          Tohle "lehké kolo" nikdy nebude.
          Vezu dvě batetie a nabíječky, vodu - to z toho těžšího, a pak normálně tři trička, kalhoty s dlouhou nohavicí, bundu proti dešti a hygienické potřeby. A Surface Go.

          Nic zbytečného, mám už trochu nacvičeno jízdu na hodně lehko. Vloni jsem se tak mrcasil 22 dní

          https://photos.app.goo.gl/AapLEw2PsdkYqCnc7

          Ten elektrovehikl prostě má své mušky

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 02.08.2020
          Autor: Jindra8526
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
  • Re: Konečně, zase, znovu - na jih

         

    Tahle etapa byla velá po Eurovelo 6

    https://www.relive.cc/view/vrqD4BJNELq

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 02.08.2020
    Autor: Jindra8526
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
  • Doma

         

    Kamerový systém zaznamenal podezřelý pohyb na zahradě. Hodinky se rozvirovali a telrfon začal pípat.

    Během okamžiku byl darebák odhalen, předám případ jeho vniknutí na soukromý pozemek policejnímu oddělení na Nové Hospodě...

    https://photos.app.goo.gl/V8XgjNB82MmrM9KL6

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 03.08.2020
    Autor: Jindra8526
    Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
    • Re: Doma

           

      vyšetřováním bylo zjištěno, že nebyl sám

      https://photos.app.goo.gl/7nAaofYsfo8oCBEbA

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 03.08.2020
      Autor: Jindra8526
      Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
      • Re: Doma

             

        To byla óperka :-)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 03.08.2020
        Autor: bara2
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
        • Re: Doma

               

          Musím asi natočit kamerku malinko doprava, a nafilmuji spoustu opeřenců.

          Tady je červenka

          https://photos.app.goo.gl/p7hguj6f29oG8DTa8

          mám i kosa a šoačka, ale jen se mihnuli.
          Ona ta kamera spustí, jakmile se v jejím zorném poli něco mihne, a začne to nahrávat, jen chvilku.


          Mám tak dost záznamů, které jsem je#tě ani neviděl.
          Službu, aby mě to hlásilo každý pihyb jsem pi půldni zrušil, to by furt něco hlásilo, ty ptáky, přejde kočka, letí list ve větru....

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 04.08.2020
          Autor: Jindra8526
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
    • Re: Doma

           

      Ten je ještě nezletilej, toho stíhat nemůžou :-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 03.08.2020
      Autor: bara2
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Francouzská riviéra na kole

 (CK Mamut tour)
27.04.2024, 10 dní
14 900 Kč
cyklistický Autobusem

Labská cyklostezka

Labská cyklostezka – Míšeň (CK Victoria)
14.05.2024, 3 dny
5 990 Kč
cyklistický Autobusem

Provence na kole

 (CK Mamut tour)
18.05.2024, 8 dní
15 250 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Na kole z Prahy

02.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

217 cyklistů (15 přihlášených)

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024

Východní Balkán - 8. část - Rumunsko, Maďarsko - ZÁVĚR

Po probuzení v Transylvánii, nedaleko města Reghin, jsme si na snídani opět dojeli do první vesnice. Oproti…
Peggy | 15.12.2023

7. část - Do Rumunska!

Zastavili jsme hned v další vesnici Zachari Stojanovo, že si tam dáme kafe. Stálo 0,4 leva, takže se cena…
Peggy | 01.12.2023