reklama
Země: Česko Česko

nakladny vozík jednokolovy

nakladný vozík jednokolovy...ake su skusenosti?

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 23.02.2020
Autor: toidi
  • Re: nakladny vozík jednokolovy

         

    s extrawheelem ty nejlepší. S takovým co mu říkám číňanek jsme jeli akorátjednu třídýenní dovolenou a není špatný. Extrawheel mi vyhovuje více.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 23.02.2020
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: nakladny vozík jednokolovy

           

      dakujem za odpoved....prave zhanam niečo podobne.....

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 23.02.2020
      Autor: toidi
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: nakladny vozík jednokolovy

             

        Já jezdím s "číňánkem" upraveným o odpružení už přes pět let k plné spokojenosti. Tehdy stál 1990Kč, místo jedné dodané brašny balím dále do dvou původních na zad. nosič(líp mi to vyhovuje a jsem zvyklý na členění). Jednak líp "drží" upevnění, i ve vyšší rychlosti v klesání "nevibruje" a nehrozí odpojení(dík nižšímu těžišti), průjezdnost i v terénu je stejná a hlavně v té době to byla laciná volba. Přežil několik cest do a po Rumunsku i Balkáně- někdy po cestách spíš terénních. I teď jsem ho na netu někde viděl v nabídce, ale už kolem 3600-3900Kč.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 23.02.2020
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: nakladny vozík jednokolovy

         

    Já mám Maya a spokojenost. Používám ho hlavně když jedu sám se synem a vezu vše já. Teď ho připravuji na slovenský lehosraz.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 23.02.2020
    Autor: Jimi
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: nakladny vozík jednokolovy

           

      Tady to variabilní kolečko je zajímavé, vybírám skladný vozíček na pytel zrní 20kg. Nějak se mi doposud moc teda nezdál. Není odpružený a nevím teda kolik váží.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 25.02.2020
      Autor: Arnošt905
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: nakladny vozík jednokolovy

         

    Využiju vlákna k dotazu. Má vozík nějakou výraznou přednost před klasickými zadními brašnami na nosiči? Vozím max 20kg.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 23.02.2020
    Autor: mildakh
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: nakladny vozík jednokolovy

           

      Pokud ti to vyhovuje, tak ne. :)

      Vozík rozšiřuje možnosti vézt víc nákladu, což může být i nevýhoda ;)

      Umožňuje mi se zbalit přehledněji.

      Někdo nechce nebo nemůže dát na kolo nosiče, tohle je řešení.

      Převezeš náklad o rozměru, který na nosič nedáš...třeba bečku s pivem :)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 23.02.2020
      Autor: Jimi
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: nakladny vozík jednokolovy

             

        a samozřejmě těžiště je níž, kolo se nepřevrací na stojánku-třeba.

        Při nástupu do vlaku rozpojím, naložím kolo a naložím vozík - nesundávám brašny.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 23.02.2020
        Autor: Jimi
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: nakladny vozík jednokolovy

               

          Hmm, to těžiště me napadlo, to je určitě výhoda. Dá se lépe jezdit ze sedla.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 23.02.2020
          Autor: mildakh
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: nakladny vozík jednokolovy

                 

            s naloženým vozíkem ze sedla asi spíše ne. Ale co já tomu rozumím, když jezdím vleže. :-)

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 24.02.2020
            Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: nakladny vozík jednokolovy

                   

              ...do kopce se to dá v pohodě- ale ne s Extrawheelem- tam hrozí při "rozkývání" odpojení právě pro to vyšší těžiště a také pro "letmé" uchycení ke kolu...

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 24.02.2020
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
              • Re: nakladny vozík jednokolovy

                     

                Dík za konzultaci, zatím tedy zůstanu u brašen na nosiči

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 25.02.2020
                Autor: mildakh
                Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: nakladny vozík jednokolovy

                       

                  Mildo jestli se nepletu, bydlíš někde v okolí Brandýsa n/L, kdybys chtěl, můžu ti půjčit Extrawheel na vyzkoušení.

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 25.02.2020
                  Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: nakladny vozík jednokolovy

                         

                    Dík za nabídku, promyslím ji. Jinak jsem z Kutné Hory..

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 25.02.2020
                    Autor: mildakh
                    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: nakladny vozík jednokolovy

                     

                To bys musel do kopce špurtovat, abys Extrawheel odpojil, při normálním stylu jízdy ze sedla je to v pohodě.
                I když na to výrobce výslovně upozorňuje, podcenil jsem to, takže mne Extrawheel trochu zklamal při jízdě z kopce, rychlost by neměla překročit čtyřicítku, jinak hrozí rozkmitání a v tom lepším případě samovolné odpojení, mně se přesně tohle podařilo, ale než se to odpojilo, málem mě to sundalo z kola.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 25.02.2020
                Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: nakladny vozík jednokolovy

                       

                  ...kamarádovi se to stalo-měl naloženo kolem 25kg v obou brašnách a při jízdě "ze sedla" do kopce se mu odpojil(asi kolo dost rozkýval, ochybuju že by špurtoval), od té doby si dává bacha a nic....

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 25.02.2020
                  Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: nakladny vozík jednokolovy

                       

                  No pane jo, to musí být překvápko. A když si představím, že mám maximálku s naloženým kolem 84km/h.. :-)

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 25.02.2020
                  Autor: mildakh
                  Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: nakladny vozík jednokolovy

                         

                    No právě, nebojím se jezdit rychle, takže když jsem byl na cestě x dní a měl toho plný kecky, srdce mi krvácelo při každém sáhnutí na brzdu. Je to geniálně jednoduchý, ale furt jsou to čtyři kila navíc a to není málo, asi už s ním budu jezdit jen na nákupy :-(
                    Tvrzení, že s vozíkem se snáz vyhneš díře se mi taky moc nezdá, celá souprava je o půl metru delší, mně to tak nepřipadalo, ale možný to je. Spíš bych řek, že když už do té díry vlítnu, je to odolnější, protože je váha bagáže líp rozložená, extrawheel nadskočil a jelo se dál.

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 25.02.2020
                    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: nakladny vozík jednokolovy

               

          ...a dík nižšímu těžišti je kolo líp ovladatelné i v problémových situacích(vyhnutí se nenadálé díře/překážce, přejezdu kolejí ap.. Kolo s brašnami o stejném nákladu)je těžkopádné- navíc když máš ještě něco na horní ploše nosiče.....

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 24.02.2020
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: nakladny vozík jednokolovy

           

      osobně jsem vozil vozík (jednokolku) proto že jsem tlustý a tak jsem nákladem nepřetěžoval tolik to zadní kolo.

      Druhé použití bylo "náklaďák" kde jsem mohl využít větší plochu vozíku - typicky akvárium nebo sloupky k plotu.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 25.02.2020
      Autor: cibi
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: nakladny vozík jednokolovy

           

      U celopéra jinou možnost ani snad nemáš.
      Existuje jen nosič Thule



      https://www.thule.com/cs-cz/bike-packs-bags-and...

      s nosností malinko přes 11 kilo.
      Lze k němu přikoupit i postranice a zavěsit brašny. Je tu ale velké ALE.

      Ty postranice jsou přichyceny jen nahoře, k nosiči, a nejsou dost tuhé, takže pi čase jízdy se jejich spodek vyklání směrem ke kolu a začnou drhnout plášť. Pokusil jsem se to částečně vyztužit takovým rámem, na kole na obrázku napravo, pod světýlkem je to vidět. aTrochu pomáhá, ale hlavní zátěž stejně musí být na ploše a v brašnách něco lehčího.

      No, a na deset kilo navíc musíš taky nafoukat ten tlumič, či jak se to jmenuje.

      Řešením je ten extrawheel, musí se koipit specielní pevná osa do zadního kola, a frčíš.

      Zkušenosti mám nepatrné, asi 20 km, zato fest naložené, zdá se, že to funguje.

      Celopéro pruží, úchyt extrawheelu je kloubový, vlastně je to zav3šené na dvou koulích.
      Snad to projedu co nejdřív na výzjamější vzdálenost, a dám vědět.


      Takže u celopéra nikoliv snad výhodnější, nebo lepší, ale vladtně jediné možné.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 16.07.2020
      Autor: Jindra8526
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
      • Re: nakladny vozík jednokolovy

             

        Proč by měl měnit tlak v tlumiči? Ten Thule nosič se montuje na zadní stavbu, tedy na neodpruženou část kola a tak nemá vliv na odpruženou hmotnost.

        Jinak ten koncept se mi líbí, nedělá to takovou páku jako nosič na sedlovku, navíc na fullech už se běžně používají teleskopické sedlovky, takže nosič ani nejde dát a tam by se musel ladit ten tlak podle hmotnosti nákladu

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 16.07.2020
        Autor: xtonda
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: nakladny vozík jednokolovy

               

          no vidíš, a já si myslel, že záleží na velkové hmotnosti.

          Nosič je to parádní a drahý, ale jak jsem psal, ty postranice jsou fakt měkké a na brašny to fakt moc není, a když, tak lehounké.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 16.07.2020
          Autor: Jindra8526
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
        • Re: nakladny vozík jednokolovy

               

          hele, teď na to koukám, není nic takového, jako "neodpružená část kola".

          Tu zátěž na vidlici taky bere tlumič, ale když tak na to koukám, ona ho spíš vytahuje.

          Musel bych si to celé namalovat se všema těma kloubama, jak se vlastně ta síla nese, a co to s tím tlumičem dělá. Jak se to hejbe je statik namydlenej....

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 16.07.2020
          Autor: Jindra8526
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
          • Re: nakladny vozík jednokolovy

                 

            Byl by u toho spíš problém s nastavením útlumu odskoku při svižnější jízdě přes kořeny (jiné setrvačnosti u těžší zadní stavby). Ale to u pojízdného turistického houpacího křesla víceméně nehrozí, takže tlumič nafoukat tak aby to houpalo pocitově tak akorát a víc neřešit.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 16.07.2020
            Autor: ronda
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
  • Re: nakladny vozík jednokolovy

         

    Nebudu se věnovat jednokolovému ale dvoukolovému vozíku. Na obrázku je souprava longvehicle, asi jimiho nebo juua, a vozík vypadá na rukodělbu. Prosím Vás jde koupit ta oj s tím připevňovacím úchytem umožňujícím sklopení oje? Nebo taky rukodělba podle vzoru?
    Jedná se pořád jen o připevnění mé kárečky za kolo bez pořizování něčeho just cyklistického. Už jsem uvažoval o zkopírování toho extrawheelového uchycení nebo jak na těch jednokolových za asi 2600.
    Snad to na tom kresleném obrázku bude k pochopení, to modré je to odšroubovatelné madlo :-D
    Za foto děkuju NightRiderovi.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 14.07.2020
    Autor: Arnošt905
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: nakladny vozík jednokolovy

           

      Pozor: na dvoukolový vozík potřebuješ kloub pohyblivý ve třech osách, aby se kolo mohlo naklánět a vozík zůstával vodorovný. To, co jsi nakreslil, je výhradně pro jednostopé vozíky, které se naklánějí spolu s kolem a kloub se hýbe jenom nahoru-dolů a doleva-doprava.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 15.07.2020
      Autor: NightRider
      Hodnocení: +7 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: nakladny vozík jednokolovy

           

      jak pise Nightrider, na dvoukolák potřebuješ "kouli" kvůi klopení do zatáček.
      viz:
      https://www.nakole.cz/diskuse/20473-vozik-za...

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 16.07.2020
      Autor: cibi
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: nakladny vozík jednokolovy

             

        Ja jsem koupil dvoukolak kuli vnouceti a tam je to resene prez tvrdou pruzinu do uchytu osy zadniho kola. Ted neresim ze jezdit s dvoukolakem se ve vysledku ukazalo jako totalni nesmysl. To je tak dobre na asfaltove cyklotrasy kde tatik veze dite vnouce za kolem a manzelka babicka vedle nej drandi na tom omezenem useku na inlajnech. Osobne to za sebe hodnotim spis jako ulet.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 16.07.2020
        Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
        • Re: nakladny vozík jednokolovy

               

          dětský dvoukolák croozer to měl řešené silentblokem obaleným pružinou.
          Na naše použití (asfalt, polňačka) OK, holky si nestěžovaly tahoun táhl :-)
          Taktéž použití jako terénní kočárek vyhovovalo celé rodině.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 16.07.2020
          Autor: cibi
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: nakladny vozík jednokolovy

               

          Ty dva palce dolu beru tak ze je to od bezmozku co radeji risknou na silnici pomlaceni potomka nez aby si dali rok pauzu a s detskem uz pak vyrazili na kole s klasickou detskou sedackou. Alespon takto jsem ja pro sebe zhodnotíl smysluplost toho detskeho dvoukolaku.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 16.07.2020
          Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
          • Re: nakladny vozík jednokolovy

                 

            Ovšem pokud už dojde na nějaké to pomlácení - tak následky budou určitě horší pro děcko sedící nechráněné a vysoko v klasické dětské sedačce, než pro to ve vozíku. (A i ta pravděpodobnost pomlácení bude vyšší, protože těžiště kola se děckem v sedačce dost významně zmnění).

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 17.07.2020
            Autor: Ifča
            Hodnocení: +7 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: nakladny vozík jednokolovy

                 

            Já to beru podle sebe.. strašně by se mi "líbilo" sedět zabalenej v igelitový kukani s hlavou na úrovni vejfuku náklaďáku. A ta sedačka.. sedět někomu za spocenym zadkem, taky nic moc.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 17.07.2020
            Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: nakladny vozík jednokolovy

                   

              Domnívám se, že ta kukaň je menší zlo, než sedět někomu u zadku a pracně se po stranách rozhlížet. Nehledě na ten smrad a být tam, kam rodič vůbec nevidí. Ale když někdo až nemůže bez kola vydržet, když má dítě, tak na občasné vyjížďky celé rodiny by to šlo.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 17.07.2020
              Autor: Pepíček
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: nakladny vozík jednokolovy

                     

                Já se vozíval vepředu na vyhlídce a pamatuju že to bylo supr :-). Fotka stažená, autentickou bohužel nemám.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 17.07.2020
                Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: nakladny vozík jednokolovy

                       

                  Jojo, to by šlo, to si také pamatuji ze svého mládí. Dá se sehnat i dnes, ale není to in, že?

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 17.07.2020
                  Autor: Pepíček
                  Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: nakladny vozík jednokolovy

                       

                  Přední sedačky se pořád dělají
                  https://mac-ride.com/
                  https://kidsrideshotgun.com/

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 17.07.2020
                  Autor: xtonda
                  Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: nakladny vozík jednokolovy

                       

                  Na takové sedačce jsem málem zabil ve svých 5 letech vlastní maminku. Byla týden v bezvědomí. Jsem ji strčil svoji nožku do předního kola a mi to vyvrklo kotník ale chudák maminka se migla do hlavy jak přeletěla řidítka a po hlavě dopadla do škarpy. Od té doby už na kole nejezdí. Pro mé děti jsem už na přední kolo montoval takový ochranný mřížky abych nedopad stejně.

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 17.07.2020
                  Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: nakladny vozík jednokolovy

                         

                    Taky jsem měl jako malej takhle nohu v drátech. Ale nedopadlo to takhle zle. Ta mřížka je nutná.

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 17.07.2020
                    Autor: ronda
                    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: nakladny vozík jednokolovy

                   

              No, pokud se jezdí mezi náklaďáky, tak je to na houby v každém případě.
              Ale jinak mi to přijde docela fajn. Jako když se dítě veze v kočárku.
              Podle mě pořád zábavnější než sedět v plechové kukani v autosedačce.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 17.07.2020
              Autor: Ifča
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
    • Re: nakladny vozík jednokolovy

           

      Ach jo, nedošlo mi že Azub Eco je tříkolka.
      Stejně budeš muset řešit náklon vozíku vůči trojkolce- stačí jedna díra...

      Zřejmě by šlo nabastlit na kárku úchyt na zadní kolo z dětského vozíku.
      Poptej Azub, jejich vozíky se jmenují Jerry (myslí m že mají i Tom) zda jim nezůstala na prodej "oj" s úchytem. To co jsme měli na croozeru, by tam šlo taky.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 16.07.2020
      Autor: cibi
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: nakladny vozík jednokolovy

             

        Tak v Azubu už jsem se kdysi ptal, už neměli kde vyškrábnout.
        Na ty dětské vozíky se dají koupit náhradní oje i s úchyty, ale moc si nevěřím na vlastnoručo sestavení. Primárně a nárazově by to pak vozilo 10km 25kg pytle s obilím, ať neotravuju synka nebo súsedy.
        Jinak, moje ECO je jednostopé, oni měli takto jakože levnější provedení lehokol. Můj bajk je před předchůdce skládacího bohatším světem oblíbeného Origami. Tříkolka ECO nebyla skládací, to až Trike nebo jak se to píše. Seděl jsem na tom minulý týden a slza mi ukápla, bo skládací tříkolka je moje cestovatelské gusto :-D

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 16.07.2020
        Autor: Arnošt905
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: nakladny vozík jednokolovy

             

        Na tu oj jsem se už díval, ale ten úchyt udělat a dát vozík je jiná písnička. Nevím jestli můžu ty tenké trubičky jen tak provrtat na upevnění toho účka pro trubku. Vypadá to spíše na nějaký trojúhelník s tím účkem a připevnění do roku třeba stahovacíma páska, bo madlo k vozíku taky drží 4 šrouby. Udělal bych to z nějaké hliníkové pásoviny stejně jako výztuhu předního čela. Budu ale muset ještě někam na čumendu origo provedení. Ten stojánek taky stojí za úvahu. Nejdříve na vozík stejně půjdou 20" kola a pak něco přes 2k za tu oj s adaptérem. Jsem teda zvědavý, jestli bude běžný provoz kárečky kompatibilní se složenou ojí pode dno vozíku. Upřímně řečeno, mít trochu nafukovací kóji, tak kuopím prostě extra vozík, kárečka mi ale vyhovuje tuhostí a zvládáním metráku nákladu v zeleninových přepravkách.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 17.07.2020
        Autor: Arnošt905
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: nakladny vozík jednokolovy

             

        Takže kárečku jsem osadil 20" koly, ze staré trubičky vzpěry sícu mého ECA jsem udělal čelní příčnou vzpěru a mrkl ještě jednou po ojích a ejhle, elegantní řešení.

        Prosím Vás má někdo thule vozík a změřil by mi rozměry té uchytávací koule. Jako průměr koule a té osky?

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 06.08.2020
        Autor: Arnošt905
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: nakladny vozík jednokolovy

           

      Ten vozík je z dětského vozíku z druhé ruky za 1500,- zbaven rámu a textilu, opatřen překližkou. Čili rameno je origo. Na netu se dají nalézt jak ramena k různým vozíkům, tak protikus na rám. Pozor, každý má prakticky svůj systém. Koupit to nové je drahé, to už bych koupil levný vozík a použil ho celý, nebo jen tu tažnou tyč s úchytem (hitch).
      https://deti.bazos.cz/inzerat/123093216/detsky...

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 27.07.2020
      Autor: Jimi
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: nakladny vozík jednokolovy

             

        Což mi připomnělo, že jsem kdysi z druhé ruky koupila Azub Jerry a ještě stále ho mám ani jednou nepoužitý na půdě.
        Ještě si to musím důkladně rozmyslet, jestli už fakt od jeho použití definitivně upustím, ale nejspíš bych ho mohla poslat dál, kdyby byl zájem.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 27.07.2020
        Autor: Ifča
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: nakladny vozík jednokolovy

             

        To je taky cesta, takhle to stojí míň než náhradní samotná oj s úchytem.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 27.07.2020
        Autor: Arnošt905
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Šumava na kole

 (CK Frčíme)
17.05.2024, 3 dny
5 900 Kč
cyklistický Autobusem

Šumava na kole

 (CK Frčíme)
12.07.2024, 3 dny
5 900 Kč
cyklistický Autobusem

Teplické cyklostezky na pohodu

 (CK Frčíme)
20.08.2024, 5 dní
10 500 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Na kole z Prahy

02.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

215 cyklistů (14 přihlášených)

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024

Východní Balkán - 8. část - Rumunsko, Maďarsko - ZÁVĚR

Po probuzení v Transylvánii, nedaleko města Reghin, jsme si na snídani opět dojeli do první vesnice. Oproti…
Peggy | 15.12.2023

7. část - Do Rumunska!

Zastavili jsme hned v další vesnici Zachari Stojanovo, že si tam dáme kafe. Stálo 0,4 leva, takže se cena…
Peggy | 01.12.2023