reklama
Země: Česko Česko

Transport kola letecky

Zdravím,
kolik váží běžné MTB kolo zabalené v krabici?
Ryanair má limit 30 Kg, ale za 60€.
Uznají kolo pokud si vyberu zavazadlo "sportovní výbava" za 35€? Max 20 Kg

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 10.01.2020
Autor: NejedeMiTo
  • Re: Transport kola letecky

         

    Sportovní výbava je to určitě. Když se vejdeš do 20kg, tak není co řešit. To by se do toho mělo vejít.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 10.01.2020
    Autor: bara2
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
  • Re: Transport kola letecky

         

    jaký je dle tebe rozdíl mezi "sportovním" a "nadměrným sportovním" vybavením viz příloha?

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 10.01.2020
    Autor: Julek
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Transport kola letecky

           

      :-O Jestli tím nemyslí "nadROZMĚRNÉ", což by kolo asi bylo. On bude rozdíl v rozměru balíčku dvou desetikilových činek či jednoho rogala- i když kdo by zrovna toto vozil letadlem....

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 11.01.2020
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Transport kola letecky

             

        ...když si tam může sám doletět :-D

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 11.01.2020
        Autor: Bruca
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Transport kola letecky

               

          Nevím jak rogalo, ale nějaký čech v zoufalství z lodní přepravy zašel ne letiště s motorkou. A kupodivu mu ji do letadla naložili. A za rozumné peníze.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 11.01.2020
          Autor: NejedeMiTo
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Transport kola letecky

         

    Záleží na tom, co k tomu kolu hodláš přibalit :o)))

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 11.01.2020
    Autor: radka
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Transport kola letecky

           

      Pokud to bude pod limitem tak tam nacpu co se vejde.
      Jen potřebuji vědět nějaký orientační údaj, abych si mohl projít podmínky leteckých společností.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 11.01.2020
      Autor: NejedeMiTo
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Transport kola letecky

             

        Tak po limitech se ale opravdu musíš pídit u té konkrétní letecké společnosti, se kterou chceš letět.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 12.01.2020
        Autor: radka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Transport kola letecky

         

    S kolem jsem letěl 3x na Krétu se Smart Wings. Poprvé jsem platil 25E,podruhé 30E za jeden let. Narval jsem do krabice brašny a všechno možné a po převážení krabice měla 42 kg. Nikdo neřekl ani popel. Je to už ale dávno - přes 10 let. jak zvýšili poplatky na 60E tak jsem se na to vykašlal. Nebudu platit další letenku pro kolo.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 12.01.2020
    Autor: Zden42
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Transport kola letecky

         

    Loni jsem letěl z Prahy do Bari, kolo v krabici mělo 17 kg, bez krabice má 13 kg. Koupil jsem si ještě extra zavazadlo do 20 kg a bohatě to stačilo na 14 dní. Ty karimatky na fotce byly jen výplň, aby se nemlelo. Asi by se dalo do krabice sbalit všechno, limit u Wizzairu je tuším 35 kg, ale takhle to bylo i pohodlnější, a rozdíl v ceně byl 1200 kč. Celá zpáteční letenka i s kolem a zavazadly vyšla na 7 000,-

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 12.01.2020
    Autor: cykliska
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Transport kola letecky

           

      Díky za info. S tímto údajem mohu začít procházet podmínky leteckých společností.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 15.01.2020
      Autor: NejedeMiTo
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Transport kola letecky

             

        Ta krabice se ráda bortí uprostřed nahoře, a uprostřed dole. Tam to maníci často berou rukama, a nezřídka se jim potom to kolo málem vysype.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 16.01.2020
        Autor: single
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Transport kola letecky

               

          Na to stačí krabici obalit potravinovou fólií.
          Já jsem to tak měla - pravda, fólií jsem nešetřila, ale za to jsem z krabice měla krásný kompaktní balík. Poškození by hrozilo snad jen kdyby se při vykládání z letadla netrefili na pás...

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 16.01.2020
          Autor: radka
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Transport kola letecky

                 

            Strečka = asi nejhorší varianta, kterou jsi mohla vymyslet. Ta je vhodná na standardní kufry. Velkou krabici pak není za co chytit a vyklouzne a padá…. Nejlepší je nechat volné úchyty (otvory) na ruky viz první obrázek příspěvku cyklistky výše.
            Osobně dávám i „směrové šipky“ ukazující vrch a to jak pro variantu nastojato, tak naležato. V tom druhém případě tak, aby to vyjmuté kolo (druhý obrázek výše) bylo nahoře.

            Balím takto: cyklobrašny do pytle na odpadky a pak strčit do zadní vidlice (jedna ortliebka jako příruční na palubu). POD přední vidlici „krabici od bot“ a do ní nářadí, vařič, pedály aj.drobnosti. Do přední vidlice stan. Do horních rohů krabice přední brašnu + helmu. Ty smotané karimatky (vozím nafukovačku) bych rozmotal a dal po obvodu krabice.
            Minule to už vypadalo, že budu muset krabici při vážení zespodu nenápadně nadlehčovat nohou (chtip, ale slyšel jsem o této variantě).

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 17.01.2020
            Autor: Julek
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Transport kola letecky

                   

              Tak bylo to v roce 2007 a průrvy na držení tam byly. Jinak by se ta krabice nedala přenášet.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 17.01.2020
              Autor: radka
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Transport kola letecky

             

        Ještě bych chtěl poznamenat, že není krabice jako krabice, ta moje byla ( a vlastně stále ještě je, protože ji vozím i zpátky) extrémně veliká, při balení kola mi stačilo sundat šlapky, přední kolo a představec dohromady s berany, třeba blatníky, nosič i zadní kolo jsem nesundaval. Krabice od kola Superior. Tím, že krabici určenou na přepravu 15 kg někdo naplní navíc dalšími 15ti kily, si pak zadělá na problémy s házením, zborcením a utržením úchytů. Podle předpisů Wizzairu měla moje krabice navíc 3 cm na délku, ale to na letišti nikdo neřešil. Vlastně ji ani nevážili, když viděli že ji má dobrá žena lehce přináší k přepážce:-)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 18.01.2020
        Autor: cykliska
        Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Transport kola letecky

         

    Balíme do krabice od kol. Krabice cca3kg,kolo váží cca15kg(Cross). Dále brašny na kolo a věci co nesmí na palubu letadla. Měli jsme vždy jedno zavazadlo (nadměrné) do 30kg. Tak krabici naplníme na 30kg. Např ještě stan, karimatka, spacák.
    Na palubu letadla oficiálně 10kg. Ale většinou to neváží. Záteží aby se spoluzavazadlo vešlo do přihrádky nad sedačky v letadle.
    Nejtěžší boty na nohy, (hodí se do letadla pantofle). A dost oblečení na sebe :)

    Létěli jsme z Qatar,Emirates, Alitalia, Korean Air

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 12.01.2020
    Autor: Valdek
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Transport kola letecky

           

      Ps - někdo brašny (Ortlieb) zabalí do zadní brašny. Jsou těžké...
      Ps - ještě máme u sebe řídítkovou brašnu jako ,,kabelku" s mob. foťák, pasem atd....

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 12.01.2020
      Autor: Valdek
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Transport kola letecky

             

        Většina společností udává rozměr krabice - zavazadla v součtu cm... D+H+V

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 12.01.2020
        Autor: Valdek
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Transport kola letecky

               

          Tak to jsem nikde neviděl, zatím nikdo nikdy rozměry neřešil. Hmotnost je jiná věc, bez toho, že by zvážili jim PC nevytiskne lístek.

          U Ryanair bych vzal jen to kolo a do krabice nacpal vše, co se nesmí na palubu. Bacha na velikost krabice, poprvé jsem balil a zkoušel dopředu, podruhé balil na poslední chvíli (však už to znám) a to že jsem měl o cca 30 cm kratší krabici mi došo, až tam to kolo ne a ne vejít.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 12.01.2020
          Autor: Julek
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Transport kola letecky

         

    Přidám to sem. Koukal jsem na ceny letenek, a Easyjet má do 28.4.2020 akci na přepravu kol i batohů bez rozdílu váhy jen za jedno euro. Cesta tam i zpět s kolem třeba do Neapole vyjde podle termínu třeba na 1800,-Kč. Třeba by se tato informace tady mohla někomu hodit.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 23.04.2020
    Autor: cykliska
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
    • Re: Transport kola letecky

           

      Já myslím, že do 28.4.20 si můžou dovolit nabídnout do Neapole business class i s kolem za 1 Kč celkem :-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 23.04.2020
      Autor: ronda
      Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Transport kola letecky

             

        Jsou to ceny na rok dopředu, do konce dubna musíš koupit. Ona ta klec tady věčně nebude.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 23.04.2020
        Autor: cykliska
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
        • Re: Transport kola letecky

               

          Tak to jo. Ale pro nejbližší čtvrtrok až půlrok to stejně bude dost loterie.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 23.04.2020
          Autor: ronda
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
          • Re: Transport kola letecky

                 

            Jsem myslel na jarní cyklistický kemp někde v teple, to už bude snad reálný.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 23.04.2020
            Autor: cykliska
            Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
            • Re: Transport kola letecky

                   

              Nebo tady bude další covidová epidemie. Je to virus, těžko říct co bude.
              Ale myslet si určitě můžeš.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 23.04.2020
              Autor: radka
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
            • Re: Transport kola letecky

                   

              Zatím nejvýš v Británii, ostatní země nepřijímají :-)

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 24.04.2020
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Transport kola letecky

                     

                Já mluvím o roce 2021. Letos už to žádná hitparáda nebude.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 25.04.2020
                Autor: cykliska
                Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Šumava na kole

 (CK Frčíme)
17.05.2024, 3 dny
5 900 Kč
cyklistický Autobusem

Bikepackingová výzva Rakouskem až domů

 (CK Kudrna)
04.07.2024, 6 dní
7 800 Kč
cyklistický Autobusem

Šumava na kole

 (CK Frčíme)
12.07.2024, 3 dny
5 900 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

včera
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

305 cyklistů (17 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024