reklama
Země: Švédsko Švédsko

Malé houbové Švédsko (9/19)

Severské země jsou rájem houbařů, tak jsme vyrazili pokochat se tou krásou. Ani tentokrát Švédsko nezklamalo:

https://marin7.rajce.idnes.cz/2019_9_Male...

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 10.09.2019
Autor: Marin7
  • Re: Malé houbové Švédsko (9/19)

         

    Chlape, Ty seš neuvěřitelnej! Ne, nezávidím Ti, ale fascinuje mě, kde se všude potuluješ. No, mít na to finance, už bych na to neměl fyzičku, tak mi nezbývá, než Tobě a podobným fandit. Drž se a zásobuj nás i nadále zážitkama formou aspoň těch fotek.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 10.09.2019
    Autor: Pepíček
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Malé houbové Švédsko (9/19)

           

      Aerolinky nás rozmazlují cenami letenek, tak by bylo škoda toho nevyužít. :-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 11.09.2019
      Autor: Marin7
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Malé houbové Švédsko (9/19)

         

    Jj, seveřané vesměs hřibovité nesbírají. Pohrdají jimi, nevím proč.
    Sbírají lišky (máš je na obrázku, jsou to ty kanterelen) a pak taky houby, co u nás vůbec nerostou, říkají jim "pigsop"

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 10.09.2019
    Autor: Lanna
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
    • Re: Malé houbové Švédsko (9/19)

           

      Loni jsem tam potkal jednoho jediného houbaře a ten sbíral do igelitek lišky a asi ty pigsopy. Ukazoval jsem mu krásné křemenáče a díval se na mě, jako na sebevraha. :-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 11.09.2019
      Autor: Marin7
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Malé houbové Švédsko (9/19)

             

        Když moje máma (před válkou) bydlela nějaký čas v Rakovníku, varovala ji její bytná před smrkovými i borovými klouzky.
        "Slečno učitelko, to nejezte! Ty houby jsou jedovaté!"

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 11.09.2019
        Autor: AV
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Malé houbové Švédsko (9/19)

         

    Jj, Švédové houby odmítají. Teda kromě těch lišek, jak píše Lanna. Ale je fakt, že i těch lišek jim tam v lese roste hodně.
    Na ostatní houby stačí vyběhnout do městského lesoparku.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 11.09.2019
    Autor: radka
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
    • Re: Malé houbové Švédsko (9/19)

           

      Jenom poláci sbírají v blízkém okolí letiště. Rozhazují tam svoje plechovky, vepříci.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 12.09.2019
      Autor: Marin7
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Malé houbové Švédsko (9/19)

         

    Omlouvám se, nemohla jsem si pomoct:-))
    Právě jsem se začetla do Stojednaletého staříka a jednu pasáž zde musím ocitovat (abych to nemusela přepisovat, tak přikládám foto). Naprostá nefalšovaná švédská pravda.
    Nechtěl bys třeba příště opustit okolí Stavsta, Stockholmu a Nykopingu a vydat se s Terezkou trochu dál do "divočiny"?
    P.s: Ten piggsopp, o kterém jsme mluvili výše, se česky jmenuje lišák zprohýbaný (též lošák) a je to prý tržní a vynikající houba, po které se prý Frantíci mohou utlouct a platí za něj horentní sumy:-))

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 17.09.2019
    Autor: Lanna
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Malé houbové Švédsko (9/19)

           

      Terezka by se mnou do žádné velké divočiny nešla, ale sám bych se rád podíval i výše. Až bude vhodná letenka, hned po ní skočím. :-)

      Zatím si pohrávám aspoň s myšlenkou navštívit vrakoviště Båstnäs u Osla. To sice není na severu, ale svoje kouzlo to místo má.

      S tou opuštěností tomu věřím. Nahoru na sever se asi nikomu moc nechce.

      A Staříka jsem viděl v kině, jestli je to on. :-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 19.09.2019
      Autor: Marin7
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Malé houbové Švédsko (9/19)

             

        Jj, ve švédských lesích se snadnou zabloudí. Tchýni se jednou podařilo bloudnout cestou ke známým a dvě hodiny se docela potila než se zase našla.
        V těch lesích není podle čeho se orientovat. Chce to mít sebou nějaký navigátor, minimálně kompas.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 19.09.2019
        Autor: radka
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Malé houbové Švédsko (9/19)

             

        Tak ona to zas není divočina ve stylu rozsápá mě tam medvěd. Spíš odlehlé zapadlé kouty s nádhernou krajinou. Letos se mi povedlo sehnat velmi výhodnou letenku z Vídně do Bergenu. Pravda, nutnost vzít pořádný péřák a stan, čili odbavované zavazadlo, mi cenu trochu pokazilo:-))
        Ale třeba by se jí to líbilo, nikdy nevíš, dokud nevyzkoušíš.
        https://lannka.rajce.idnes.cz/Vidda_2019/
        (P.s. Stařík je sice stejný jako ve filmu, ale v druhém dílu mu je již sto a jeden rok:-))

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 19.09.2019
        Autor: Lanna
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Velká skandinávská pouť na kole

 (CK Bondo)
01.08.2025, 17 dní
56 940 Kč
cyklistický Letecky
Seznamka

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Na kole z Prahy

02.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

178 cyklistů (3 přihlášení)

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024

Východní Balkán - 8. část - Rumunsko, Maďarsko - ZÁVĚR

Po probuzení v Transylvánii, nedaleko města Reghin, jsme si na snídani opět dojeli do první vesnice. Oproti…
Peggy | 15.12.2023

7. část - Do Rumunska!

Zastavili jsme hned v další vesnici Zachari Stojanovo, že si tam dáme kafe. Stálo 0,4 leva, takže se cena…
Peggy | 01.12.2023