reklama
Země: Švédsko Švédsko

Malé houbové Švédsko (9/19)

Severské země jsou rájem houbařů, tak jsme vyrazili pokochat se tou krásou. Ani tentokrát Švédsko nezklamalo:

https://marin7.rajce.idnes.cz/2019_9_Male...

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 10.09.2019
Autor: Marin7
  • Re: Malé houbové Švédsko (9/19)

Chlape, Ty seš neuvěřitelnej! Ne, nezávidím Ti, ale fascinuje mě, kde se všude potuluješ. No, mít na to finance, už bych na to neměl fyzičku, tak mi nezbývá, než Tobě a podobným fandit. Drž se a zásobuj nás i nadále zážitkama formou aspoň těch fotek.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: Pepíček
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Aerolinky nás rozmazlují cenami letenek, tak by bylo škoda toho nevyužít. :-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 11.09.2019
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Jj, seveřané vesměs hřibovité nesbírají. Pohrdají jimi, nevím proč.
    Sbírají lišky (máš je na obrázku, jsou to ty kanterelen) a pak taky houby, co u nás vůbec nerostou, říkají jim "pigsop"

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: Lanna
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1

Loni jsem tam potkal jednoho jediného houbaře a ten sbíral do igelitek lišky a asi ty pigsopy. Ukazoval jsem mu krásné křemenáče a díval se na mě, jako na sebevraha. :-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Když moje máma (před válkou) bydlela nějaký čas v Rakovníku, varovala ji její bytná před smrkovými i borovými klouzky.
        "Slečno učitelko, to nejezte! Ty houby jsou jedovaté!"

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Autor: AV
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Jj, Švédové houby odmítají. Teda kromě těch lišek, jak píše Lanna. Ale je fakt, že i těch lišek jim tam v lese roste hodně.
    Na ostatní houby stačí vyběhnout do městského lesoparku.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: radka
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1

Jenom poláci sbírají v blízkém okolí letiště. Rozhazují tam svoje plechovky, vepříci.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 12.09.2019

Omlouvám se, nemohla jsem si pomoct:-))
    Právě jsem se začetla do Stojednaletého staříka a jednu pasáž zde musím ocitovat (abych to nemusela přepisovat, tak přikládám foto). Naprostá nefalšovaná švédská pravda.
    Nechtěl bys třeba příště opustit okolí Stavsta, Stockholmu a Nykopingu a vydat se s Terezkou trochu dál do "divočiny"?
    P.s: Ten piggsopp, o kterém jsme mluvili výše, se česky jmenuje lišák zprohýbaný (též lošák) a je to prý tržní a vynikající houba, po které se prý Frantíci mohou utlouct a platí za něj horentní sumy:-))

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 17.09.2019
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1

Terezka by se mnou do žádné velké divočiny nešla, ale sám bych se rád podíval i výše. Až bude vhodná letenka, hned po ní skočím. :-)

Zatím si pohrávám aspoň s myšlenkou navštívit vrakoviště Båstnäs u Osla. To sice není na severu, ale svoje kouzlo to místo má.

S tou opuštěností tomu věřím. Nahoru na sever se asi nikomu moc nechce.

A Staříka jsem viděl v kině, jestli je to on. :-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 19.09.2019
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Jj, ve švédských lesích se snadnou zabloudí. Tchýni se jednou podařilo bloudnout cestou ke známým a dvě hodiny se docela potila než se zase našla.
        V těch lesích není podle čeho se orientovat. Chce to mít sebou nějaký navigátor, minimálně kompas.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Autor: radka

Tak ona to zas není divočina ve stylu rozsápá mě tam medvěd. Spíš odlehlé zapadlé kouty s nádhernou krajinou. Letos se mi povedlo sehnat velmi výhodnou letenku z Vídně do Bergenu. Pravda, nutnost vzít pořádný péřák a stan, čili odbavované zavazadlo, mi cenu trochu pokazilo:-))
        Ale třeba by se jí to líbilo, nikdy nevíš, dokud nevyzkoušíš.
        https://lannka.rajce.idnes.cz/Vidda_2019/
        (P.s. Stařík je sice stejný jako ve filmu, ale v druhém dílu mu je již sto a jeden rok:-))

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny

Kolem světa na kole

Françoise a Claude Hervéovi
Čtrnáctiletá odysea v sedlech bicyklů aneb ani narození dcery nepřerušilo cestu.
Delší dobu vyprodaná kniha, která zaznamenala díky sympatickým Francouzům velký úspěch, se dočkala druhého vydání. Je rozšířené, má …
349 Kč

Pestrý život cyklotrempa

Jan Vlasák
Čtvrtá kniha svérázného cestovatele a spisovatele
Čtvrtá kniha je výjimečná tím, že si autor kromě textu a fotografií do ní sám nakreslil obrázky uvádějící jednotlivé kapitoly a je také…
278 Kč
Tip na letošní dovolenou

Na běžkách horami Švédska

(CK Rajbas)
14.03.2020, 9 dní
24 000 Kč
zimní Letecky

Velká skandinávská pouť na kole

(CK Bondo)
31.07.2020, 17 dní
37 640 Kč
cyklistický Letecky
Seznamka

Hledám: parťáka Brno okolí 50+

Hledám: parťáka Brno okolí 50+
17.11.2019
Hledám parťáka na kolo,na běžky,na sjezdovky,do hor....

Hledám: parťačku na MTB vyjížďky

Hledám: parťačku na MTB vyjížďky
15.11.2019
Hledám ženu na nejen ty společné MTB vyjíždky :-)

Hledám: Vlakem k Baltu

04.11.2019
Max čtyři do party na 14.dní k Baltu. Vlakem do Kolobřehu a dál kolem podél moře do Kámen Přímořský a zpět Odra…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

128 cyklistů (5 přihlášených)

Expedice Česká Kanada 118

Sakra, proč vlastně jedeme po ose, když nás předjíždí vlak? Napadlo mě, před Ždírcem, když se okolo nás po…
Stanley58 | 08.10.2019

Být králem na cestě ... 6. NDR

Budou to už dva měsíce, a stále jsem nedopsal své vyprávění o poslední části cesty.Nedokážu, jako třeba Peggy…
Jindra8526 | 04.10.2019

Známé i neznámé vrcholy Klatovska 4 - Koráb, Doubrava

Panuje horké letní odpoledne, potí se mi záda v autě, potí se silnice pod autem a určitě se pěkně opotil i…
JohnyB | 18.09.2019