reklama
Země: Česko Česko

Jak dostat kolo do autobusu

Ahoj,
vezli jste někdo prosím kolo autobusem. U nás to podle dopravců moc nejde a zrovna potřebuji se dostat někam kde není vlak.
Krabice z obchodu raději ne, je to jen na dvě hodiny. Prostě sundat kola, strčit do nějaké levné brašny a jede se. Obaly na kola jsem našel ale stojí kolem 2 tisíc. To už si raději vezmu taxi.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 15.06.2019
Autor: NejedeMiTo
  • Re: Jak dostat kolo do autobusu

         

    Napsat dotaz dopravci a pak pěkně poprosit řidiče a doufat, že bus bude prázdný

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 15.06.2019
    Autor: Bruca
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jak dostat kolo do autobusu

         

    Buď bych vzal skládací koloběžku nebo se podíval do mapy, kde nejblíž vlak je a zbytek dojel. Myslím, že v ČR skoro všude v okruhu 50 km najdeš použitelné nádraží... i když samozřejmě to spojení může stát za prd...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 15.06.2019
    Autor: Jrr
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jak dostat kolo do autobusu

         

    Někteří dopravci, když si zaplatíš v předprodeji, kola berou, a není třeba je ani demontovat. Zkus to v předprodeji, i přes internet, snad to vyjde.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 15.06.2019
    Autor: Pepíček
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jak dostat kolo do autobusu

         

    Zabal to do bublinové folie, sundej kola, a zabal. Pak ji zahoď

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 15.06.2019
    Autor: Jindra8526
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Jak dostat kolo do autobusu

           

      Ale nejdřív z ní ta kola vybal. :-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 15.06.2019
      Autor: Ifča
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jak dostat kolo do autobusu

         

    Co taška od vietví?!?
    Taková ta pruhovaná, nahoře na zip. Šijí je v různých velikostech.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 15.06.2019
    Autor: radka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jak dostat kolo do autobusu

         

    Já být řidičem, tak bych tě do busu s kolem nepustil. Pomyslel bych si:
    někdo si zamaže oblečení, bude si stěžovat, šéf bude nasr…, nebudou prémie, dají mi to k náhradě. (jste li někdo autobusákem, doplňte pravdu…)
    Do podpalubí se na stojáka nevzleze a i kdyby, tak hned spadne, poškodí se, bude chtít náhradu… mohl bych zopakovat, to co píši výše.

    RegioJet na některých linkách bere kola. V podmínkách mají, že musí být zabalené tak, aby nezašpinilo ostatní zavazadla. Ale nepočítají s tím, že v busu bude 6 pasažérů a kolo bude několik stovek kilometrů v podpalubí „cestovat“. Sám jsem nabídl řidičům, ať jej položí (měl jsem skolepené rohy, na nichž leželo viz obrázek). V půli cesty, až se bus zaplnil, jej postavili a fixovali jinými batožinami.

    Pokud v jízdním řádu nenabízí přepravu kol, tak jsou dotazy na hlepdesk zbytečné (zkoušel jsem zelené busy). Můžeš se zkusit zeptat na přepravu nadměrného zavazadla. Napřed si ale ujasni, co vše se může v prázdném podpalubí poškodit a zda jsi ochoten to akceptovat.

    V případě krize, kdy se potřebuji dostat s nezabaleným, špinavým kolem do busu bych se řidiče ptal takto:
    nevzal byste mi ho naležato do podpalubí? Stejně je v poruše…Rakouský pošťák jednoho z nás (porouchané koleno) v minulém tisíciletí takhle vyvezl nahoru na Silvretta. Tehdy přepravu v podpalubí naležato navrhl řidič, my na něj jen mávli.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 16.06.2019
    Autor: Julek
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Šumava na kole

 (CK Frčíme)
17.05.2024, 3 dny
5 900 Kč
cyklistický Autobusem

Šumava na kole

 (CK Frčíme)
12.07.2024, 3 dny
5 900 Kč
cyklistický Autobusem

Teplické cyklostezky na pohodu

 (CK Frčíme)
20.08.2024, 5 dní
10 500 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

385 cyklistů (13 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024