reklama
Země: Česko Česko

Transport kola na "poštou" po Evropě

Zdravím,
posílali jste někdo kolo na start výletů poštou? Občas se najdou místa kam nic neletí a je nutno vzít za vděk autobusem. Ceny dopravců vypadají příznivě. Dojde kolo v kuse?
Nebo se ztratí někde cestou jak je to dost časté v letadle?

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 02.05.2019
Autor: NejedeMiTo
  • Re: Transport kola na "poštou" po Evropě

Posilal jsem kolo 2x prostrednictvim kurierní služby - v obou případech do Německa.
    Popisuji stav před cca 10 lety.

1. případ - Toptrans.
    Ten na Německém území předal kolo DHL a přestalo fungovat "sledování zásilky" takže trochu nervy.
    Doručení však bez problénů a poškození.

2. připad opět Německo- tentokrát celá cesta DHL.
    Bez problémů i poškození. (krabice míně zmáčklá- asi doprava naplocho-, ale kolo OK)

Kolo jsme posílal v obou případech rozmontované v krabici, vidlice vystužené pro případ promáčknutí krabice. Napříč krabicí jsem dal několik rozpěrek z papírové trubky. Tipuji že v případě DHL mi zachránily rám.
    Hrany balíku jsem polepil 50mm páskou a na užší strany přidělal špagátové držadla pro manipulaci.

Dále jsem kupoval second hand invalidní vozík,
    ten mi přišel složený a "zabalený" převázáním špagátem s cedulkou na které byl adresní štítek. Došel bez poškození.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 02.05.2019
    Autor: cibi
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Transport kola na "poštou" po Evropě

Já jsem si jednou posílala kolo z Německa domů vlakem.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 03.05.2019
    Autor: Quatsch
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny

Na kole ke hvězdám

Jiří Grygar a kol.
Průvodce po hvězdárnách a planetáriích
Co to je EBICYKL Tipy na týdenní cykloputování Průvodce po hvězdárnách a planetáriích Astrofyzika RNDr. Jiří Grygara, CSc. není třeba…
349 Kč

Každý kopec má své … NEJ - 2. vydání

Milan Silný
Druhé vydání úspěšné knihy, která byla oceněna v mezinárodní soutěži TOURMAP.
Celkem 54 vrcholů Čech, Moravy a Slezska soustřeďuje tento první díl trilogie, kterou je možno považovat za netradičního cykloturistického…
299 Kč
Tip na letošní dovolenou

Česká Kanada na kole

Malebná krajina České Kanady (Jiří Juřík)
31.07.2019, 5 dní
4 480 Kč
cyklistický Vlastní doprava

Český ráj na kole

(CK Bondo)
09.08.2019, 5 dní
4 640 Kč
cyklistický Autobusem

Česká Kanada na kole

Malebná krajina České Kanady (Jiří Juřík)
23.08.2019, 5 dní
4 480 Kč
cyklistický Vlastní doprava
Seznamka

Hledám: Několikadení cykloputování na těžko

15.07.2019
Hledám kolegu cyklistu nebo cyklisty, který by začátkem září podnikl-i na týden nějakou cykloexpedici. Nehledám…

Hledám: Partačku

15.07.2019
Nekdo se mnou na Santorini v sobotu???20.7.19.At neletim sám.Je mi 54 let z Kladna a postradam protejsek do 50 let…

Hledám: Partačku

14.07.2019
Ve dvou se to lepe tahne.54 let nekoho k sobe.Nejsem zavodnik.V klidu v pohode.O vikend nekam do penzionu a na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

236 cyklistů (7 přihlášených)

Malta 6/2019

Žádné velké okecávání nebude, od toho jsou tu jiní :-) Snad jen pár "poznatků", pokud se chcete vydat na…
Bruca | 13.07.2019

A opět ta lužická jezera

Udělalo se mi neplánované volno. Najednou jsem měl před sebou volný čtvrtek, pátek a samozřejmě víkend. A…
petrp | 02.07.2019

RUNDREISE 2019: Durch die Schweiz

Těžké bylo určit den začátku expedice za hranice všedních dnů a se všelijakými obavami na chvíli opustit…
Quatsch | 01.07.2019