reklama
Země: Česko Česko

Transport kola na "poštou" po Evropě

Zdravím,
posílali jste někdo kolo na start výletů poštou? Občas se najdou místa kam nic neletí a je nutno vzít za vděk autobusem. Ceny dopravců vypadají příznivě. Dojde kolo v kuse?
Nebo se ztratí někde cestou jak je to dost časté v letadle?

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 02.05.2019
Autor: NejedeMiTo
  • Re: Transport kola na "poštou" po Evropě

Posilal jsem kolo 2x prostrednictvim kurierní služby - v obou případech do Německa.
    Popisuji stav před cca 10 lety.

1. případ - Toptrans.
    Ten na Německém území předal kolo DHL a přestalo fungovat "sledování zásilky" takže trochu nervy.
    Doručení však bez problénů a poškození.

2. připad opět Německo- tentokrát celá cesta DHL.
    Bez problémů i poškození. (krabice míně zmáčklá- asi doprava naplocho-, ale kolo OK)

Kolo jsme posílal v obou případech rozmontované v krabici, vidlice vystužené pro případ promáčknutí krabice. Napříč krabicí jsem dal několik rozpěrek z papírové trubky. Tipuji že v případě DHL mi zachránily rám.
    Hrany balíku jsem polepil 50mm páskou a na užší strany přidělal špagátové držadla pro manipulaci.

Dále jsem kupoval second hand invalidní vozík,
    ten mi přišel složený a "zabalený" převázáním špagátem s cedulkou na které byl adresní štítek. Došel bez poškození.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 02.05.2019
    Autor: cibi
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Transport kola na "poštou" po Evropě

Já jsem si jednou posílala kolo z Německa domů vlakem.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 03.05.2019
    Autor: Quatsch
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny

Pestrý život cyklotrempa

Jan Vlasák
Čtvrtá kniha svérázného cestovatele a spisovatele
Čtvrtá kniha je výjimečná tím, že si autor kromě textu a fotografií do ní sám nakreslil obrázky uvádějící jednotlivé kapitoly a je také…
278 Kč

Každý kopec stojí za … TO

Milan Silný
Volné pokračování knihy „Každý kopec má své ... NEJ“, oceněné 3. místem mezi cestopisy v mezinárodní soutěži TOURMAP 2010
Motto knihy: „Ti, kdož kopce vynechávají, polovičními cyklisty zdají se býti, neb zejména kopce pepřem a solí cyklistiky jsou.“ …
299 Kč
Tip na letošní dovolenou

Česká Kanada na kole

Malebná krajina České Kanady (Jiří Juřík)
14.06.2019, 5 dní
4 480 Kč
cyklistický Vlastní doprava

Šumava na kole: Kvilda

(CK Bondo)
18.06.2019, 6 dní
6 920 Kč

Česká Kanada na kole

Malebná krajina České Kanady (Jiří Juřík)
31.07.2019, 5 dní
4 480 Kč
Seznamka

Hledám: Hledá se slečna nejen na kolo ?

Hledám: Hledá se slečna nejen na kolo ?
dnes
Ahoj, jmenuji se Radek, je mi 27 let, jsem ze Dvora Králové n.L., jsem nezadaný. Rád jezdím na kole. Chtěl bych…

Hledám: Parťáka na cyklostezku Alpe Adria

20.05.2019
Hledám pohodového kamaráda, který by mně "doprovodil" na mé vysněné cestě Alpe Adria ze Salzburgu do Grada. Termín…

Hledám: kamaráda kolem 50

18.05.2019
...na výlety, cykloturistiku, cestování...
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

254 cyklistů (23 přihlášených)

První dobrodružství v sedle

Asi málokdo dokáže zapomenout na své první větší cyklistické dobrodružství. I já si to své velmi dobře…
JohnyB | 16.05.2019

Cesta z města (ba i z vesnice) aneb West Highland Way romantiky zbavená

Před několika lety jsem byla se svojí maminkou na poznávacím (a velmi drahém) zájezdu do Skotska. Za čtyři…
Ifča | 12.05.2019

Vietnam na kole 2019

Vybrat destinací na další dovolenou byl boj. Nejprve jsem chtěl do Arménie, pak mi psal známý, jestli bych…
RendaStr | 06.05.2019