reklama
Země: Francie Francie

Zájezd na kole - Francie

Ahoj, chtěla bych se informovat ohledně cyklistických zájezdů do Francie, zda tu někdo z vás podnikl něco takového přes cestovku ? S manžele bychom chtěli něco takového absolvovat, ale na vlastní pěst si netroufneme, protože ani jeden z nás neovládá jazyk natolik, abychom se domluvili, což je pro nás poměrně dost velká komplikace.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 04.05.2018
Autor: Tamous
  • Re: Zájezd na kole - Francie

         

    Pokud umíte základy angličtiny, neměl by to být větší problém, nebál bych se ničeho.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 04.05.2018
    Autor: Jindra8526
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
  • Re: Zájezd na kole - Francie

         

    osobně ne ale kámoš byl s nějakou cestovkou v Bretani nebo ta nějak. A pochvaloval si to docela. Od toho cestovky jsou aby převzali na svá bedra starost o lidi co si to netroufnou zařídit sami .

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 04.05.2018
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zájezd na kole - Francie

         

    My jsme nejprve byli s Adventurou na Korsice. To bylo dost dobré, protože průvodci to tam měli opravdu projeté. Za rok jsme s nimi byli na Sardinii a tam zase byla průvodkyně zklamáním. Nemusí to prostě vyjít.
    Pak jsme byli sami 3x ve Francii na těžko, když jsme spali v kempech pod stanech. S jazykem problém nebyl, protože v kempech všude dostatečně anglicky, většinou i německy. Trasa byla vícemén dená: Nejprve Eurovelo 6 od Basileje do Saint-Nazaire, další rok Eurovelo 1 podél Atlantiku od španělských hranic a naposledy od Středozemního moře k Atlantiku podél Canal du Midi.
    Problémem se teď stává doprava, protože jsou víceméně zrušeny všechny mezistátní rychlíky, teré braly kola. A i TGV směrem na východ kola nebere. Nehledě na to, že právě teď francouzské dráhy částenčě stávkují.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 05.05.2018
    Autor: tomabaza
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Zájezd na kole - Francie

           

      Ne částečně, stávkují, a vypadá to, že do června nepovolí....

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 05.05.2018
      Autor: Jindra8526
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
      • Re: Zájezd na kole - Francie

             

        Francouzi by díky téhle jejich už pomalu tradici měli stávky rovnou zakonponovat do jízdních řádů. Prostě každý druhý spoj dát do závorky - nejede, občas jede...

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 05.05.2018
        Autor: ronda
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
        • Re: Zájezd na kole - Francie

               

          Vsak to taky v jizdnich radech na internetu je.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 06.05.2018
          Autor: Manzak
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Zájezd na kole - Francie

               

          Po celé Francii na dálnicích svítí cedule "Stávka SNCF, přemýšlejte o spolujízdě"

          Tady dole to dělá dost bordel. Vlaky nahradili autobusy, ale ty dost špuntujou silnice. Okolí Bassinu je tak trochu noclehárnou pro Bordeaux, a právě vlakové spojení, když fungovalo, to umožňovalo.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 06.05.2018
          Autor: Jindra8526
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
  • Re: Zájezd na kole - Francie

         

    My jsme byli velice spokojení s CK Pangeo tours. Kdyby tě zajímalo víc, tak se klidně ptej.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 06.05.2018
    Autor: Janurous
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zájezd na kole - Francie

         

    Cyklozájezdy do Francie dělá například Adventura, byl jsem s nimi v Bretani a naprostá spokojenost.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 06.05.2018
    Autor: Aviatik
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Zájezd na kole - Francie

           

      A kde jste po Bretani jezdili?

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 07.05.2018
      Autor: Manzak
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zájezd na kole - Francie

         

    Asi je to mimo téma, ale napíšu svůj nazor.

    Ještě mě nenapadlo trápit se znalostí nebo neznalosti místního jazyka. Někdy se podivam, jak se řekne dobry den a děkuji, někdy ani to ne. Vždycky jsem si vystačil se základy anglictiny a ruštiny.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 10.05.2018
    Autor: Marin7
    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Zájezd na kole - Francie

           

      Také jsem se vždycky snažila naučit pár slov v místní řeči, ale mám zkrátka "českou hubu" a výslovnost, takže mi stejně nakonec většinou nerozuměli.
      Takže klidně mluvím česky (podle situace a intonace místní vždycky pochopí, že zdravím nebo děkuji apod.), anglicky, rusky a když je potřeba, tak pomůžou ruce a nohy.
      Zatím jsem se domluvila vždy na všem, co jsem potřebovala.
      A mám zkušenost, že když ze sebe nedělám něco, co nejsem a nesnažím se předvádět jim, jak "umím" řeči, tak jsou místní vždycky velmi přístupní a v pohodě.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 10.05.2018
      Autor: radka
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
      • Re: Zájezd na kole - Francie

             

        Jo, přesně tak. Nepouštět se samostatně do větších mluvnických akcí. :-)

        V Rumunsku se mi la revedere nepodařilo vyslovit ani jednou.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 11.05.2018
        Autor: Marin7
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Zájezd na kole - Francie

               

          Když s domorodci nepromluvíš, přicházíš tak o 70 procent poznání té které země.

          Když snimi mluvíš "třetím" jazykem, nejčastěji anglicky, máš už informace jaksi předkousané a zpracované a jsi silně intoxikován názory partnera v debatě.

          Mnohem lepší je pozorovat, poslouchat a tvořit si obrázek sám, a to dá trochu práce. Ve finále se to ale rentuje, zažiješ to, co se běžnému turistovi přihodí zřídka.

          Obdobně je to s tou cestovkou, taky už máš "to co máš vidět" jaksi předžvejknuté, filtrované.

          Navíc letošní léto bude ve Francii dost zajímavé, zvolili si "bankovního synka" a teď se diví, že jim utahuje šrouby a bankám je povoluje.

          Tak zatímco Macron jezdí po světě, sbírá ceny a plácá se po zádech s kdekým, doma se mu to vaří a pokud něco zásadního nestane, má své Frantíky hodně brzo v ulicích.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 11.05.2018
          Autor: Jindra8526
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -6
    • Re: Zájezd na kole - Francie

           

      S ruštinou ve Francii díru do světa teda neuděláš :-)

      Alsasku se lze v pohodě domluvit německy, hůř je na tom Lotrinsko ale i tam se občas někdo najde kdo přetlumočí.

      V turisticky atrakivních místech je angličtina běžná včetně tištěných informací. Blbý je to v zapadlýxch dědinách, ale v samošce nemusíš promluvit vůbec, že jo.

      Bonžůr, mersí a avoár se snad zvládne naučit každý a když se doučíš čtvrtý obrat silvuplé budež už hvězda.

      Bát se cestovat vůbec není potřeba, ta tři slůvka, popř i čtvrté však doporučji používat zhusta. Někteří Fanoušové jsou na to citlivý, když na ně spustí někdo rovnou po cizácku a pak si můžeš na kafíčko hezky počkat.

      Ravidlem je, a to všude, že ti mnohem lépe rozumějí, když ti chtějí cokoliv prodat a mnohem hůře, když ty pi nich něco chceš :-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 11.05.2018
      Autor: Jindra8526
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -5
      • Re: Zájezd na kole - Francie

             

        Mohu potvrdit, že s bonžůrem, avoárem, mersim, silvuplem a trochou tý angličtiny se dá přežít v pohodě celá dovolená, když jsem k tomu přidal ještě několik důležitých číslovek, petit pulet, kafé alonžé a sebon jakože ta věc co zkouším je dobrá a koupim si jí, tak žádnej problém.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 11.05.2018
        Autor: OVG
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Zájezd na kole - Francie

               

          Je tedy fakt, že dost frantíků hlavně starších jiný než fr slovo z huby nevypustí. Nezapomenu na jednoho staršího správce kempu, když na něj jakýsi Holanďan co přijel těsně přede mnou začal mluvit anglicky, pán se začal strašně smát a mezi výbuchy smíchu mu řekl francouzsky něco, co jsem pochopil, že bylo asi ve smyslu " ty vole ty se chceš se mnou domlouvat anglicky, ty ses asi úplně posral"

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 11.05.2018
          Autor: OVG
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
          • Re: Zájezd na kole - Francie

                 

            Ono se to v čase postupně mění, protože ti starší začínáme být my :-)

            Obecně není dobré to zkoušet po cizácku hned, některé to fakr vytočí.

            Mě teď spíš často inzultují tím, že v nejlepší snaze napodobit, ráčkuju, n honím frňákem jak nejlépe dovedu, a dočkám se odpovědi v angličtině. Prostě jsi nefrancouz tak mluvíš určitě anglicky. "Bad English" se rozmáhá i v hrdé zemi galského kouhouta.

            K těm číslovkám, léta jsem kupoval tři kroásánky, protože jsem neuměl vyslovit "dva" tak aby mi Frantík rozuměl, stejně tak místo vína jsem objednával vítr, ten jazyk má svá úskalí :-)

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 11.05.2018
            Autor: Jindra8526
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -5
        • Re: Zájezd na kole - Francie

               

          jedno nové slovo co jsem se naučil z francoužštiny v Paříži bylo Selfie Selfie. Pokřikovali to na mne takoví snědí francouzi na Mont Martru. Jak se ale přiblížili policajti tak všici zdrhli. Tak jsem pochopil, že asi hrajou nějakou francouzskou variantu hry na hoňku a na skovávanou. A ´že to slovo je něco v té hře. Něco šem pro Golema.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 11.05.2018
          Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Zájezd na kole - Francie

                 

            Paříž je tak trochu jiná Francie.
            Hodně multi-kulti a hodně barevná.

            U úpatí Montmartru na obou stranách schodiště jsou ti černoušci už léta, v rukách bužírky se snaží ti vnutit, že ti upletou nějaký náramek. Asi jim to funguje, jinak by tam nebyli.
            Hlavu mezi ramena, nenavázat ani oční kontakt a projít. Kousek níž jsou skupinky Rumunů se skořápkama. Vůbec se tam potlouká řada existencí co nabízejí lecos, od "originálních" rolexek, přes ajfouny až k malborkám.
            Návod na přežití furt stejný, ignorovat je.

            Jo, teď mě napadá ještě jedna dost zásadní věc. Macron se zjevně rozhodnul definitivně nasrat všechny své krajany a tak od 1.června je všude tan, kde byla 90ka povolena rychlost pouze 80km/h. A aby toho nebylo málo, kromě policie bylo měření rychlosti svěřeno i privátním firmám, takže budou hledat každou chybku, aby mohli pokutovat.

            Tak vážně bacha, nevïm jak navigace rychle tento fakt implementují. Už jen 80.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 11.05.2018
            Autor: Jindra8526
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
  • Re: Zájezd na kole - Francie

         

    Byla jsem na několika zájezdech s Kudrnou (Norsko, Slovinsko, Skotsko) a s Alpinou (Provence, Korsika), pokaždé jsem byla nadšená.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 12.05.2018
    Autor: ijacek
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
    • Re: Zájezd na kole - Francie

           

      Tak nám něco blíž poreferuj třeba o Skotsku a Korsice.

      Takhle to vypadá hodně hloupě někam vpadnout a jen chválit a nezmínit žádnou chybu a problém qa tomu nevěřím ani náhodou.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 12.05.2018
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
      • Re: Zájezd na kole - Francie

             

        S Alpinou jsme byli před 4 lety v Černé Hoře na Durmitoru a Belasnici. Byl to teda pěší přechod hor natěžko, ale organizace byla bezproblémová. Před dvěma lety jsme potkali autobus Alpiny s cyklisty v Bulharsku na Pirinu. A pak pokecali s několika kluky z toho zájezdu v Dobrništi v termálech. Byli velmi spokojeni.

        Pokud bych měl jet zas někdy s cestovkou, Alpina by určitě byla ve výběru.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 12.05.2018
        Autor: mildakh
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Zájezd na kole - Francie

               

          Já mám stejné zkušenosti s Adventurou. Byla jsem s nimi asi na 4 zájezdech (kola a jedna voda), když jsme začínali jezdit na dovolenou do zahraničí a rádi na to vzpomínáme.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 13.05.2018
          Autor: radka
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
    • Re: Zájezd na kole - Francie

           

      Kudrna je manžel nebo milenec? Alpina je kamarádka? Nebo pejsek?

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 12.05.2018
      Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Zájezd na kole - Francie

             

        Nikdy jsem se o cestovky nezajímal, ale teď jsem narazil na Adventuru a její cyklozájezd do Gruzie.

        Letecky, 13 dnů za 37224,-Kč po slevě. :-)

        Chystám se tam za měsíc. Na podobnou, ale trochu delší trasu. Letenka i s kolem (kolo pouze tam) bude za desetinu této ceny. A to mám přímý let, kdežto cestovka má přestup v Istanbulu.

        Další náklady prakticky nejsou. Ceny tam jsou nižší, než u nás.

        Připadá mi neuvěřitelné, že by do toho s cestovkou někdo šel. Netvrdím, že jsou zloději, jistě mají svoje náklady v souvislosti se zajištěním pohodlí turistů.

        Ale za tuhle cenu by mě přešla chuť objevovat krásy Gruzie. Spíše bych přemýšlel nad tím, kam jsem to zase vlezl.

        Navíc jsem přesvědčený o tom, že organizovaný zájezd je nesrovnatelně horší, než neorganizovaný. Právě proto, že chybí stádo turistů, vševědoucí průvodce, převážení bagáže, ubytování, důrazná upozornění na správnou trasu, cíl cesty a čas + podobné nesmysly. To znám jenom zprostředkovaně, díky bohu.

        I kdyby byl takový zájezd zadarmo, stejně bych váhal, protože by mi bylo líto dovolené.

        Musel jsem se o tuto neuvěřitelnou zkušenost podělit. :-)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 16.05.2018
        Autor: Marin7
        Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
        • Re: Zájezd na kole - Francie

               

          Nemyslím že organizovaný zájezd je horší než neorganizovaný, je jen jiný, a věřím že pro spoustu lidí může být takovýto výjezd mnohem lepší a přínosnější volba než kdyby tam vyrazili na vlastní pěst – pokud by tam vůbec někdy sami vyjeli.

          Ne každý je schopen (nebo ochoten) všechno si sám naplánovat, zařídit, zajistit, vymyslet trasu, sám se o sebe v daleké cizině postarat v případě že něco nebude vycházet podle plánu, dost možná i bez znalosti Angličtiny nebo místního jazyka, ne každému vyhovuje jezdit sám,...

          Dvakrát jsem strávil dlouhé desítky hodin s cyklocestovkou v autobuse když jsem jich využil pro odvoz jednou do Finska podruhé do Anglie a mohu říct že atmosféra tam byla úžasná a průvodci bez chyby. Stejný pocit jsem měl když jsem v Alpách několikrát takhle v průsmyku český bus s přívěsem na kola zaparkovaný potkal a mohl zastavit na kus řeči.

          Na organizovaném zájezdu s cestovkou jsem nikdy nebyl protože stejně jako ty si rád vše plánuju, připravuju a zařizuju sám i rád jezdím sólo, ale myslím že je dobře že tu poznávací cestovky jsou a že každý má možnost výběru.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 16.05.2018
          Hodnocení: +9 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Zájezd na kole - Francie

               

          Nechci hodnotit cenu apod., zájezd jako takový je mimo můj zájem.
          Jen k té Adventuře - byla jsem s nimi na pár zájezdech - na Korsice, na Sardinii a v Norsku a vždycky to byl velmi dobře koncipovaný zájezd. Docela dost jsem se od nich naučila. Ale je fakt, že už to bude více jak 15 let. Sakra, to to letí...

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 16.05.2018
          Autor: radka
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Zájezd na kole - Francie

         

    Jestli můžu poradit, tak se podívej na www.pangeotours.cz. Jezdíme s nima každej rok a je to naprosto boží zážitek. ento rok jedeme ještě Francii a příští rok plánujeme Španělsko takže jsem zvědav jak nás to nadchne, protože prostředí je to jiné v porovnání s Francií a kultura a mentalita lidí to stejné.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 18.05.2018
    Autor: Kristyán
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Zájezd na kole - Francie

           

      Kultura a mentalita Španělů a Francouzů je diametrálně odlišná.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 19.05.2018
      Autor: Jindra8526
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Francouzská riviéra na kole

 (CK Mamut tour)
27.04.2024, 10 dní
14 900 Kč
cyklistický Autobusem

Provence na kole

 (CK Mamut tour)
18.05.2024, 8 dní
15 250 Kč
cyklistický Autobusem

Provence a Azurové pobřeží

 (CK Frčíme)
07.06.2024, 10 dní
18 900 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

336 cyklistů (7 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024