reklama
Země: Estonsko Estonsko, Litva Litva, Lotyšsko Lotyšsko

Baltské republiky

Zdravím vás všechny. Mám prosbu. Chceme jet na kolech ze Suwałki ( Polsko ) přes Litvu, přes Lotyšsko až do Estonska do Tallinnu. Prosíme o informace ohledně povrchu cest (v Polsku jsme někdy museli tlačit i 20 km , písek písek, pisek a to bylo na mapě asfalt ), dále něco o kempech, lidech, jídle a pod... Díky
JaPa
[email protected]

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 14.01.2018
Autor: japa
  • Re: Baltské republiky...

         

    My byli jen v Litvě (taky ze Suwalki). Na hlavních tazích byl většinou slušný asfalt, ale na vedlejších je často asfalt jen jeden pruh uprostřed a krajnice šutrolézní kamení. Provoz tam sice nebyl skoro žádný, ale když něco jelo a člověk musel do šutrů... A někde ani ten asfaltový pruh nebyl. Cyklotrasa tam sice vedla, ale jet se nedalo, tak jsme to radši otočili a jeli po hlavní.
    Ale stejně se nám tam líbilo :-).
    Cestopis a fotky najdete na mých stránkách.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 08.03.2018
    Autor: Lupenatka
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Baltské republiky...

           

      Projel jsem to z Polska do Kaliningradu (Rusko),do Litvy jsme přejeli po Kurské kose. Dnes již to asi není možné... Pak Litvou a Lotyšskem zpět do Polska. Estonsko jseme nestihli.
      Provoz malý, ale je to dávno cesty ucházející. Hodní lidé, tábořili jsme venku ve stanech.
      Vlaky tam braly kola. My to nevyužili a muže se to hodit.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 08.03.2018
      Autor: Valdek
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Baltské republiky

         

    My tam byli 2003, to už je snad pravěk.... tak nevím, jestli mám právo vůbec něco psát. Jeli jsme tenkrát ze Suvalek přes Bělorusko do Lotyšska a pak do Tallinnu a zpět zase do Polska přes Lotyšsko a Litvu.
    Cestopis sepsán zde: http://zbn2003.epastorek.cz/

    Povrch cest nebyl nic extra, byly silnice asfaltové, byly ale i písečné. Chce to dobrou mapu, která to rozliší, protože ty písečné byly některé nesjízdné a není zaručeno, že hlavní silnice nebude zrovna písečná. I přesto jsme ale dokázali jezdit v průměru kolem 115 km/denně (i já ženská), byly tam rovinky a celkově terén nenáročný. Že by tam jezdilo málo aut mi moc nepřišlo, ten provoz byl jak kde. Zažili jsme i ožralé debily, kteří to na těch rovných silnicích kalili stovkou roleta-neroleta, ale ... tohle je vždycky o náhodě.

    Kempy jsme nevyhledávali, spíme nadivoko. Nebyl to problém, místy akorát žrali komáři.

    Jídlo jsme si tenkrát vařili a potraviny normálně kupovali. Hospody tenkrát moc nebyly, a vlastně jsme je ani moc nevyhledávali. Cenová úroveň tehdá byla asi jako u nás, možná tak o 10 % vyšší.

    Lidi byli v pohodě, domluvili jsme se hlavně rusky. Tenkrát, dneska už to může být jiné, zejména u mladých.

    Líbilo se nám tam, byla to taková kombinace rusko-severské přírody, jakože hodně břízy a borovice a čím víc na sever, tak přibývalo mechu a lišejníku, ale úplně severské to tam ještě taky nebylo. Celkově tak jako přívětivé. Nejvíc se mi asi líbilo na těch estonských ostrovech.

    Ale určitě se na netu najdou čertvější informace, i když já jsem ráda, že jsme to tam zažili ještě před vstupem do EU.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 08.03.2018
    Autor: Peggy
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

353 cyklistů (9 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024