reklama
Země: Estonsko Estonsko, Lotyšsko Lotyšsko, Litva Litva

Baltské republiky

Zdravím vás všechny. Mám prosbu. Chceme jet na kolech ze Suwałki ( Polsko ) přes Litvu, přes Lotyšsko až do Estonska do Tallinnu. Prosíme o informace ohledně povrchu cest (v Polsku jsme někdy museli tlačit i 20 km , písek písek, pisek a to bylo na mapě asfalt ), dále něco o kempech, lidech, jídle a pod... Díky
JaPa
pavelkouble@seznam.cz

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 14.01.2018
Autor: japa
  • Re: Baltské republiky...

My byli jen v Litvě (taky ze Suwalki). Na hlavních tazích byl většinou slušný asfalt, ale na vedlejších je často asfalt jen jeden pruh uprostřed a krajnice šutrolézní kamení. Provoz tam sice nebyl skoro žádný, ale když něco jelo a člověk musel do šutrů... A někde ani ten asfaltový pruh nebyl. Cyklotrasa tam sice vedla, ale jet se nedalo, tak jsme to radši otočili a jeli po hlavní.
    Ale stejně se nám tam líbilo :-).
    Cestopis a fotky najdete na mých stránkách.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 08.03.2018
    Autor: Lupenatka
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Baltské republiky...

Projel jsem to z Polska do Kaliningradu (Rusko),do Litvy jsme přejeli po Kurské kose. Dnes již to asi není možné... Pak Litvou a Lotyšskem zpět do Polska. Estonsko jseme nestihli.
      Provoz malý, ale je to dávno cesty ucházející. Hodní lidé, tábořili jsme venku ve stanech.
      Vlaky tam braly kola. My to nevyužili a muže se to hodit.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Autor: Valdek
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Baltské republiky

My tam byli 2003, to už je snad pravěk.... tak nevím, jestli mám právo vůbec něco psát. Jeli jsme tenkrát ze Suvalek přes Bělorusko do Lotyšska a pak do Tallinnu a zpět zase do Polska přes Lotyšsko a Litvu.
    Cestopis sepsán zde: http://zbn2003.epastorek.cz/

Povrch cest nebyl nic extra, byly silnice asfaltové, byly ale i písečné. Chce to dobrou mapu, která to rozliší, protože ty písečné byly některé nesjízdné a není zaručeno, že hlavní silnice nebude zrovna písečná. I přesto jsme ale dokázali jezdit v průměru kolem 115 km/denně (i já ženská), byly tam rovinky a celkově terén nenáročný. Že by tam jezdilo málo aut mi moc nepřišlo, ten provoz byl jak kde. Zažili jsme i ožralé debily, kteří to na těch rovných silnicích kalili stovkou roleta-neroleta, ale ... tohle je vždycky o náhodě.

Kempy jsme nevyhledávali, spíme nadivoko. Nebyl to problém, místy akorát žrali komáři.

Jídlo jsme si tenkrát vařili a potraviny normálně kupovali. Hospody tenkrát moc nebyly, a vlastně jsme je ani moc nevyhledávali. Cenová úroveň tehdá byla asi jako u nás, možná tak o 10 % vyšší.

Lidi byli v pohodě, domluvili jsme se hlavně rusky. Tenkrát, dneska už to může být jiné, zejména u mladých.

Líbilo se nám tam, byla to taková kombinace rusko-severské přírody, jakože hodně břízy a borovice a čím víc na sever, tak přibývalo mechu a lišejníku, ale úplně severské to tam ještě taky nebylo. Celkově tak jako přívětivé. Nejvíc se mi asi líbilo na těch estonských ostrovech.

Ale určitě se na netu najdou čertvější informace, i když já jsem ráda, že jsme to tam zažili ještě před vstupem do EU.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: Peggy
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny

Jak jsem dojel až na Nordkapp

Simona a Roman Sztulovi
Putování s dvouletým klučinou na nejsevernější mys Evropy
Manželé Sztulovi si v roce 2001 přivezli z měsíčního cykloputování Dánskem krásný dáreček. Na svět vykoukl 18. dubna 2002, byl blonďatý s…
199 Kč

Kolosální cesta ke Koloseu

Milan Martinec
a další cyklocesty po Evropě – Moldavsko, Britské ostrovy, Kurská kosa, Malta
Druhá kniha Milana Martince o jeho cestách na kole Evropou. Milan sice není profesionální cyklocestovatel, ale na kole už ujel 350 000 km,…
299 Kč
Tip na letošní dovolenou

Národní parky Litvy na kole

(CK Nomád)
04.08.2018, 9 dní
10 990 Kč
cyklistický Autobusem

Litva a Lotyšsko na kole

(CK Kudrna)
14.08.2018, 13 dní
13 300 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: Hledá se..

dnes
Zdravím,hledá se nějaká parta lidí ke které bych se mohla přidat na různé bikování po horách, ale i rovince :-)…

Hledám: s Kolo spolu od Znojmo na Bratislava

Hledám: s Kolo spolu od Znojmo na Bratislava
včera
Dobry den. Ja hledám žena ktery spolu na kole vylet 3-4 den. Ja plánovat z 30.5.2018 Znojmo po Bratislava jít.…

Hledám: Kamaráda na kolo, brusle i koloběžku...50+

Hledám: Kamaráda na kolo, brusle i koloběžku...50+
včera
Najdu tady pohodáře pro volný čas?
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

290 cyklistů (26 přihlášených)

RUNDREISE 2018: Donau - Enns - SALZA - Mariazell - Walster - Traisen - Donau

Salza se mi zalíbila v r. 2010, když jsme na jejím břehu tábořili v kempu Weiberlauf, do něhož jsme odbočili…
Quatsch | 17.05.2018

Jak jsem doma vyřešil ukládání kol

Nejsem si jistý, zda sem tohle téma úplně patří, ale pro mě to v posledních týdnech bylo celkem aktuální, tak…
StanaPavlicek | 01.05.2018

Město na kole - co mě štve a z čeho mám radost

Pocházím z menšího města a většinu roku jezdím na kole do práce a z práce. Je to cca 13 kilometrů jedním…
StanaPavlicek | 23.03.2018