reklama
Země: Česko Česko

Kelčský Javorník "potěžku"

Ahoj všem. Vyjížděl někdo na kole Kelčský Javorník (865m - nejvyšší vrchol Hostýnských vrchů)?
Respektive je reálné se dostat až na vrchol se sice horským, ale plně naloženým kolem (brašny,stan,spacák - prostě vše)?Předem dík za podnětné, vtipné, ale hlavně užitečné rady.Martin :-).

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 14.01.2018
  • Re: Kelčský Javorník "potěžku"

         

    Reálné je všechno, jenom se toho nebát. Je tam vysílač, k vysílači vede zpevněná cesta. Co nevyjedeš snad vyšlapeš pěšky ale teď v zimě to nezkoušej. Zkus to v létě, pak nám napiš. Chceš-li, mohl bych Ti posloužit rekognoskací terénu. Ale v létě, teď ne. A nalehko, ne na těžko. Já bych se s tolika krámy tam netahal. Přespal bych někde v chatě na Tesáku.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 14.01.2018
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kelčský Javorník "potěžku"

           

      V chatě není ta správná romantika. :-D

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 14.01.2018
      Autor: plusjedna
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kelčský Javorník "potěžku"

           

      Já musím jet potěžku, jelikož to bude cíl z cílů toho výletu a nechci se vázat na dojezdy k chatám.
      A navíc jak +1 poznamenala - v chatě to není to pravé. Kdybych jel polehku, tak bych se asi na zkušenosti s tímto vrcholkem neptal - mělo by to jít. Ale přeci jen s bagáží je člověk hůře obratný ,těžší a nemusí se vlézt na úzké stezky v křoví.
      Pokud je tam zpevněná cesta tak by to neměl být problém - snad. Dle map nahoru vede pouze nezpevněná pěšina a to snad i k vysílači. Cyklostezka podjíždí vrchol poměrně daleko,takže jsem spíše očekával něco na těžkém kole nesjízdného.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 15.01.2018
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kelčský Javorník "potěžku"

             

        Sjízdné to určitě bude, krapet problém bude s vyjetím :-)
        Cesta tam bude i pro auto, ale jak koukám tak místy dost napříč vrstevnicím.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 17.01.2018
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Kelčský Javorník "potěžku"

               

          Ahoj
          Dík za reakci. Všiml jsem si , že místy je to hodně přes vrstevnice, ale snad by to mohlo jít .... Mě šlo o to, zda tam vede nějaká "rozumná cesta". Zda tam není jen pěšina pro pěší.
          Martin

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 25.01.2018
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kelčský Javorník "potěžku"

             

        Na kole nevím, ale jako tip na pěšárnu skvělé. Z Rajnochovic do Bystřice je to 15,5 km, to by šlo!
        Vloni na podzim jsem byla s dcerou na akci Podzimní poježdění na Rajnochovické lesní železnici. Je to spíš zahradní železnice. Byl by hřích se neprojít lesem. Takže zpět na nádraží jsme to vzaly po žluté. Na konci Rosošné jsme nakoukly do cházrajícího kempu. Pod Černou bařinou řádili lesáci hůř jak černá ruka. Cesta byla ták rozjezděná, že se nedalo projít. Raději jsme přelezly hromadu klad do lesa. Po zelené to bylo trochu lepší. Zřícenina Šaumburk je rozebraný hrad, a to dokonale. Uvítaly nás dvě hromádky kamení-brána. Na Nový Šaumburk vedla opět bahenní lázeň, tak jsme ho oželely. Z Podhradní Lhoty po silnici. Procházka pouhých 6 km nahoru dolu. Z krásných výhledů dceru nejvíc potěšil pohled na nádraží. Ukrutně bolely nožičky! A druhý den-TĚLOCVIK!!! Ze školy se sotva dovlekla. :-/

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 18.01.2018
        Autor: plusjedna
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Kelčský Javorník "potěžku"

               

          Ahoj
          Dík za reakci. Doufám, že ty bolavé nožky aspoň doma někdo pofoukal :-).
          Martin

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 25.01.2018
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Kelčský Javorník "potěžku"

                 

            Hm, nepofoukal.:-( Ale o masáž se spolehlivě postaral mazel kocour, jen kdyby při tom šlapání nezatínal drápky!

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 25.01.2018
            Autor: plusjedna
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    •      

      Příspěvek byl smazán zakladatelem tématu.

      Datum: 15.01.2018
  • Re: Kelčský Javorník "potěžku"

         

    Jeli jsme to 2017 na jaře. Ne sice úplně natěžko, protože jsme putovali se spaním po chatách, ale nějaký bágly jsme vezli. Natěžko bychom to určitě vyjeli také. Krom toho to na kole vyjely i děti, 8 a 10 let, a ani kus netlačily.

    http://www.epastorek.cz/cestovani-s-detmi...

    Je to zajímavý kraj.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 15.01.2018
    Autor: Peggy
    Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kelčský Javorník "potěžku"

         

    A je tam nová rozhledna. Na obrázku to ale asi není až tak vidět. Jel jsem pod ním nedávno z Cyklocestování ve FM.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 25.01.2018
    Autor: Karel-ch
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kelčský Javorník "potěžku"

         

    Ahoj všem.
    Tak jsem ten Kelčský Javorník zdolal "potěžku" a nahoře i přespal. Krásné místo, relativně málo lidí, ale moc tam fučelo :-).
    Bohužel jsem nezvládl "upedálovat" posledních 60 metrů před závěrečným stoupáním na hřeben. Takže jsem musel ze sedla a potupně tlačit.Po lehku by to ale určitě šlo. Minulý rok jsem byl potěžku na Lysé hoře, ale nikde tam nebyl tak strmý úsek i když je to podstatně vyšší hora.
    Mám o tom rozepsaný článeček tak ho sem třeba pověsím, jako inspiraci pro druhé. Ještě jednou dík za vaše minulé reakce.
    Mějte se fajn. Martin

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 14.05.2018
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kelčský Javorník "potěžku"

           

      Tož to gratuluju k úspěšnému zdolání vrcholu! Sis to vrcholově užil, co? :-D Fotka by nebyla? ;-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 14.05.2018
      Autor: plusjedna
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kelčský Javorník "potěžku"

             

        Dík Peťo, ale nebyl to zas takový výkon a navíc jsem kousek tlačil :-(.Na vrcholu jsem přespal, fajn noc, jen ten vítr hvízdal na rozhlednu až mě to občas vzbudilo.Mám rozepsaný malý článeček tak to sem snad pověsím a bude tam i nějaké foto.
        Ahoj M.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 15.05.2018
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Šumava na kole

 (CK Frčíme)
17.05.2024, 3 dny
5 900 Kč
cyklistický Autobusem

Šumava na kole

 (CK Frčíme)
12.07.2024, 3 dny
5 900 Kč
cyklistický Autobusem

Teplické cyklostezky na pohodu

 (CK Frčíme)
20.08.2024, 5 dní
10 500 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

306 cyklistů (10 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024