reklama
Země: Německo Německo, Francie Francie

Na západ, letos naposled.....

A jaký je rozdíl v té dražší a levnější mastičce?“
„V té dražší je dvojnásobek účinné látky, tedy diclofenacu…“
„Tak mi dejte to silnější, a ještě nějaké tabletky…“
„Tu mast můžete kombinovat s ibuprofenem, raději čtyřstovku, že jo…“

Ta paní se vyzná.
Bolí to, zatraceně bolí. Všechny klouby, kotníky, kolena, klouby u palců na nohou a teď se ještě přidala ostruha na pravé patě. Už skoro nechodím, i na pár kroků si beru Stridu.

Ale tohle nevzdám. Celý rok se těším na ten poslední podzimní výlet, a byl to dost náročný rok. Pořád v trapu a když doma, tak ta stavba, a tělo mi to dává sežrat: „Hochu, zpomal…“

Tak jsem zpomalil.
Nechal jsem se odvést daleko, až tam kde končí naše pohraniční hory a začíná rovina kolem říčky Pegnitz. Po hladkém asfaltu stezky Pěti řek se ploužím proti slunci, okouzleně pozoruji okolí jak školák na své první Matějské, ty barvy, ten prosluněný, i když trochu chladivý vzduch, no není to báječné?
No, to si piš, že je.

A Norimberk, recepce.
„Vy jste u nás už byl v létě?“
„Vy si mě pamatujete?“
„Vás ne, ale to kolo…“
Hm, jak naivní si myslet, že by si ta krásná mladá holka pamatovala kulatého strejce a jeho srandovní němčinu…

Rychle boty dolů, no je to tak, silniční tretry si s ostruhou na patě moc nerozumí.
Teď ještě rychle vyprat, aby to schlo a pak cvrnknu domů.
Čert nám byl dlužen zrušení těch roamingových tarifů, dřív to bylo: „ahoj Soni, jsem tady, v pořádku“ aůe dneska tahle věta trvá hodinu, až mám otlačené ucho.

Máznu ho asi taky tou mastí.
Dneska večer bude ta lékárnice asi škytat.
Došlo i na ten ibuprofen.
Ale, což, hlavně že jedu….

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 18.10.2017
Autor: Jindra8526
  • Re: Na západ, letos naposled.....

         

    ... příští rok na Balkán? No že ti to trvalo, než´s pochopil ...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 18.10.2017
    Autor: AV
    Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Na západ, letos naposled.....

           

      To ne, naposled jen pro letos, pristi rok zase Francie, jak jinak.

      Na Balkan jezdit netreba, prijde k nam sam, alespon tady to tak vypada...

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 18.10.2017
      Autor: Jindra8526
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -9
      • Re: Na západ, letos naposled.....

             

        ....a Francie byla nedávno v Lídlu! ;-)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 18.10.2017
        Hodnocení: +10 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Na západ, letos naposled.....

         

    Naivo. Německé holky si nebudou pamatovat každého poláka co okolo projede :-p Ale kola si zapisují, co kdyby odpovídalo popisu, kdyby se o něj zajímala policie :-p
    Ať ti to šlape.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 18.10.2017
    Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Na západ, letos naposled.....

           

      Nezapisuji, proste Zelenac je napadne krasny...

      Dneska odpocivam, tedy vezmu ohnivyho ore do Heidelbergu a pak se podel reky Neckar doplazim do Mannheimu. Zda se mi, ze mi pres noc nejak vyrostly nohy, botky tlaci fest...

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 18.10.2017
      Autor: Jindra8526
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -6
      • Re: Na západ, letos naposled.....

             

        Natejkaj ti nohy... Mně když po cestě nateče koleno, tak neprotočím šlapky (pro některé hnidopichy pedály) a jedu domů vlakem. Ale na koloběžce to pak jde i s tím trochu nateklým kolenem. Tak si važ, že ti to šlape a užívej si to :)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 18.10.2017
        Autor: Brahma
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    •      

      Příspěvek byl smazán zakladatelem tématu.

      Datum: 18.10.2017
      Autor: Jindra8526
  •      

    Příspěvek byl smazán zakladatelem tématu.

    Datum: 18.10.2017
    Autor: Jindra8526
  • Re: Na západ, letos naposled.....

         

    Mannheim
    Škaredé průmyslové město na soutoku Rýna a Neckaru. Den jak vymalovaný, ale okolí nestálo snad ani za fotku. Tak alespoň řeka Neckar a pak Bismarck....

    Zítra bych měl naskočit na E15 - Rheinweg a valit na jih do Karlsruhe, ale zdá se, že mě nic malebného asi nečeká, protože všechny průvodci Rýnskou tenhle úsek nějak mlčky pomíjejí.

    Jo, aby nedošlo k mýlce, opravdu se mi nepodařilo tu podzimní výbavu nacpat do toho pinglíku na nosiči, tam vezu jen těžší předměty, hadry pak v báglu na zádech....

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 18.10.2017
    Autor: Jindra8526
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
  • Re: Na západ, letos naposled.....

         

    Chlape, že se na to nevykašleš. Pořád se takhle trmácet na západ. Tak se do té kouzelné Francie přestěhuj a máš po starostech. Můžeš v klidu prohánět Stridu po bulvárech a ... a kdyby se Ti náhodou zastesklo po Východu, stačí jen počkat. Přijde za Tebou určitě sám...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 19.10.2017
    Autor: mildakh
    Hodnocení: +14 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Na západ, letos naposled.....

           

      Zatím to nejde, ale mám místečka, kde by se mi ve Francii na penzi líbilo, ale spíš víc na jihu.

      Ono to máš tak, služebně jezdím do Porůří, do Leedsu, do Helsinek, a občas i do Paříže. Do Bochumi to na kole není nic moc, do Anglie nebo Finska daleko, ale když se mj podaří vyšetřit pár dní, razím na Paříž. Teď zcela jistě nedojedu, zítra Strasburk a pak skončím někde na kraji Champagne a tam mě Soňa naloží.

      Francie je úžasná země, ale spíš ten jih, Alsasko nebo Lotrinsko jsou francouzské Sudety, Champagne jen proletis a Paříž je prostě multi-kulti velkoměsto.

      Zkus to někdy, třeba tě taky chytí.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 19.10.2017
      Autor: Jindra8526
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -8
  • Re: Na západ, letos naposled.....

         

    U snídaně si uvědomuji ten propastný rozdíl. Ubrousky stočené do kornoutku, vázička s umělou květinkou, všechno načančané až do kýčovita. Opatrně krájím žemli nad talířkem, a drobeček co upadnul na ubrus okamžitě sbírám a vracím na talířek.
    Ještě se jednou vyspím, a budu drobit croissanek na jednorázové prostírání, jako všichni okolo a usrkávat kávu z misky….
    Je to tu škaredé.
    Prý Rýnská – Eurovelo 15, ale projíždím jen prostředkem ohromné fabriky, kolem zásobníků kdoví čeho, navršených kontejnerů, a Rýn, ten se plouží někde za nimi a vidět není. Stezka, která je vedená po chodníku, nebo na kraji vozovky, je občas zasypána střepy z rozbitých láhví, zřejmě jde o cyklopasti místních výrostků. Těžko fotkou vystihnout tu beznadějnou šeď.
    Města Mannheim, Ludwigshafen a okolní vesnice se slila do jednoho ohromné superhnusné supermetropole, pryč odtud…
    Konečně konec.
    Město končí a začíná opravdová stezka.
    Památníkem připomínajícím, že právě tady, na 100 hektarech od března do května 1945 padlo 90 tisíc německých vojáků. Hmm, a to nezapočítali ztráty Spojenců, takže to bratru vychází tak tisíc maníků na hektar. Solidní úroda, fuj.
    Teď jen pole, louky a v pozadí komíny a chladící věže elekráren na druhém břehu Rýna.
    Jo,a ten Rýn, ten pořád vidět není.
    Tuším jej někde za tím lesíkem…

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 20.10.2017
    Autor: Jindra8526
    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -6
    •      

      Příspěvek byl smazán zakladatelem tématu.

      Datum: 20.10.2017
      Autor: Jindra8526
    • Re: Na západ, letos naposled.....

           

      fotky zase trochu zlobí, politicky korektně řečeno

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 20.10.2017
      Autor: Jindra8526
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -6
      • Re: Na západ, letos naposled.....

             

        Málem se mi serdce zastavilo, na všech fotkách zelenáč na pozadí čehosi a u toho pomníku, kterej by krásně umocňoval, nic. Ale dál naštěstí vidím, že neukraden. Zase budu klidně spát.:-)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 20.10.2017
        Autor: abernathy
        Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Na západ, letos naposled.....

               

          Pochopitelně Zelenáče u pomníku mám na fotce jako svoji značku, či pomoderně tag, ale nebylby čitelný ten vzkaz na něm, což by byla škoda.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 20.10.2017
          Autor: Jindra8526
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -5
  • Re: Na západ, letos naposled.....

         

    Konečně Speyer.
    Tak to už je hezké město, zkraje připomíná Strasbourg, ale dál už na člověka dýchne více toho německého. A dýňová polévka.
    To až uvidí Soňa neuvěří. Dobrovolně jím dýňovou polévku…
    Jinou totiž neměli, tedy až na tu Pho u Asiatů naproti.
    Speyer je hezký, stál by za procházku, ale ne v silničních tretrách.
    Tak dál. Po dvaceti kilometrech musím opustit Rýnskou, přejet most na druhý břeh a dál na Karlsruhe.
    Tím ztrácím dobré značení a musím navigovat sám.
    Sednu na lavičku u kraje parkovišťátka a čučím do mapy.
    Samý „..heim“ kurnik to si nezapamatuju, mudruji si když najednou se na mě řítí červený Ford. Tedy pozadu, nacouvává.
    „Co je to za magora, on mě o tu lavičku snad rozmačká..“ v očích děs.
    Fordík zabrzdil asi dvacet centimetrů od mých kolen, vylezl z něj vyřechtanej chlápek a povídá:
    „Kajn ongšt, sžitžen sžie růhisž….“

    Jo „ongšt“ ten jsem fakt měl a bylo to asi na mě vidět.

    Takže teď, vystresovanej, si nezapamatuju ani dva nejbližší „…heimy“ zapínám on-line cyklo navigaci google a jedu. Tak tady fakt funguje na jedničku. Vede mě s jistotou po místních cestičkách, po břehu řeky, lesem, doprava, doleva, proč se k čertu vracím, jasně objíždím lagunu na most….
    To bych sám fakt nevymyslil.
    A pak už předměstí Karlsruhe, bloky řadových domků, upravené předměstí, které bych bez strejdy Google neviděl. Pak už jen asi pět kiláků parkem a jsem v centru.
    Bolí mě pravý kotník, levé koleno a mám hlad.
    „Kajn ongšt“ tady to znám, vím kam zajít…

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 20.10.2017
    Autor: Jindra8526
    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -5
    • Re: Na západ, letos naposled.....

           

      hmm

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 20.10.2017
      Autor: Jindra8526
      Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -5
    • Re: Na západ, letos naposled.....

           

      a

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 20.10.2017
      Autor: Jindra8526
      Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -5
      • Re: Na západ, letos naposled.....

             

        Čoveče, nemůžu se zbavit dojmu, že máš na tomhle vejletě nějak hluboko do kapsy. Tchýňová polívka a v tý sklenici, no není to snad voda s citronem? Skandální. Kdybys byl aspoň v Lurdech, tak se nedivím, ale takhle...

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 20.10.2017
        Autor: abernathy
        Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Na západ, letos naposled.....

               

          Ale prd, projížděl jsem Německem, tam se nerozsoupneš...

          Dynovka za 4,80, ledovy caj za 4,60, nechas tam petku a prd z toho. A navic furt mam v tech Nemcich pocit, jako ze jsem v praci....

          Dorazil jsem do Strasburku, tady uz je to jina liga. Holky nejak upravenejsi a vonavejsi, proste sik, vsechno se leskne, stolky v predzahradkach se prohybaji, a migranty drzi hodne daleko od "hlavniho mesta Evropy", na ktery si hrajou.

          Lourdy nebudou, ale v nedeli juknu do Cancale, jestli se tam neda sezrat neco co je jeste zivy.
          Teda jestli se mi podari zejtra se dostat do Châlons-en-Champagne, kde mam sraz se Sonou a vozidlem.

          Fotky poslu snad rano, musi se redukovat velikost, jinak to nevezme.

          Francie je desne fajn, proti tomu upjatemu Nemecku, jen je problem, ze nevedia po nasom...

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 20.10.2017
          Autor: Jindra8526
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -5
          • Re: Na západ, letos naposled.....

                 

            Copak se v bádenským Špýru nenechá pořídit guláš se šesti a holba k němu? Kdybys zašel do normální bírštúbe, ale to né, von musí sedět v zahrádce na umělým ratanu a předstírat kulinářskej orgasmus z takovýho blivajzu. Kdy už dospěješ? :-))

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 21.10.2017
            Autor: abernathy
            Hodnocení: +11 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Na západ, letos naposled.....

                   

              Je mi to jasné, snažíš se mě vyprovokovat k tradiční serii snímků z cest.

              No dobře, ať je po tvém.
              V Německu jsem tak často, že nějaké německé speciality mě už nechávají v klidu, ale na večer v Karlsruje jsem si zašel do iránské restaurace Parsifal na jehněčí kýtu, v rámci dietky jen se zeleninkou.
              Ovšem druhého dne, ve Francii už polední meníčko "plat du jour" v restauraci hned u stezky, pochopitelně tříchodové, ale kafe fotit nebudu, to znáš, nějakej salát z kuskusu, ale nikoliv bezmasí, a pak kuřátko...

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 21.10.2017
              Autor: Jindra8526
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -6
            • Re: Na západ, letos naposled.....

                   

              Baže musí sedět venku. Musí hlídat Zelenáča :-)

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 21.10.2017
              Autor: bara2
              Hodnocení: +7 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Na západ, letos naposled.....

                     

                A vevnitr taky vychazeji hur fotky taliru a sklenic, spatne svetlo, jidlo na nich pak vychazi ponekud vybl...(edle)

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 21.10.2017
                Autor: ronda
                Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                • Re: Na západ, letos naposled.....

                       

                  Ne, presne tuhle barvu to melo, fotky mani 7-8 mega, to tenhle server nedava.

                  na mobil ty fotky, zvlaste nocni, prekvapive dobre

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 21.10.2017
                  Autor: Jindra8526
                  Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -5
            • Re: Na západ, letos naposled.....

                   

              ...jak vidíš níž, umělecký dílo na prázdnotou zejícím talíři ti v "lidovce" nedají- za pohled musíš zacvakat jak v muzeu, moc nepřibereš a proto se moc "nerozšoupneš"...Halt Jindra má svůj styl a pod něj nepůjde! ;-)

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 29.10.2017
              Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
              • Re: Na západ, letos naposled.....

                     

                To právě ani ne.
                Oni Frantíci kouzlí na talíři s gustem, někdy to fakt líp vypadá, než chutná.

                Zacvakat.
                No jak se to vezme. Tyhle polední menu stojí i s tou litrovou vodou (nebo dvoudeckou vína) tak od 10 do 15 eur. Tedy mimo Paříž nebo turistické zóny. No, to bude zhruba tak dvojnăsobek toho poledního Pod ledem.
                O kvalitě nebudu polemizovat, ale způsob presentace je prostě jinde.

                Odpovídá to také asi rozdílu v příjmech u nás a u nich. Pro našince tedy drahé, pro ně normální polední menu.

                Nerozšoupneš?
                No princip je v té vícechodovosti, a i v tom, že se přilamuje ke všemu ta bageta. Kdybys poctivě tlacil k předkrmu chleba, a místo kávy jako třetí vhod vzal zákusek nebo sýr, dotaneš do sebe stejnou dávku tuku, jak u českěho guláše ze šesti.
                Pokud ovšem čekáš ten, budeš Francií zklamán.

                Když už jsem u toho, zároven, kdyby se vám to náhodou stalo, a nabízeli vám v menu polěvkku, tedy soupe, zdvořile odmítněte. Neumí je, a nedělají, a když tak jsou hnusné.
                Vyjimkou je marsejská bouillabaisse nebo podzimní a zimní cibulačka.

                Ale to jsou vlastně hlavní chody....

                Navíc pravou frsncouzkou cibulacku uvařís doma sám, tady je návod, a je fakt jak ta, co koupíš ya 7 éček
                https://goo.gl/photos/v7GwG3AffJoxoVRR9

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 29.10.2017
                Autor: Jindra8526
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
                • Re: Na západ, letos naposled.....

                       

                  Dík za menuál, až zase slaměně na pár dní ovdovím, zkusím ji uklohnit. Podle obrázků brnkačka.

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 30.10.2017
                  Autor: abernathy
                  Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Na západ, letos naposled.....

                         

                    Jestli smím přidat tip - fantastická cibulačka je tady tahleta dle Pauluse:
                    https://kuchynelidlu.cz/product/francouzska...
                    Ta decka brandy tam fakt není jen tak pro nic za nic...

                    Protože ji většinou dělám, když mám hosty, tak ji na závěr nezapékám v troubě (zapékat deset až patnáct talířů by byl dost problém), ale předchystávám "toustíky" z francouzské bagety. Nejdřích nakrájené nechat oschnout na nízkou teplotu v troubě, to lze nachystat i předem a před podáváním naskládat na plech, poklást sýrem a zapéct pod grilem. Pak už si je každý přidá do polévky sám.

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 30.10.2017
                    Autor: Ifča
                    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                    • Re: Na západ, letos naposled.....

                           

                      mam za to, ze echt francouzka cibulacka je neco jak echt gulas nebo lepe, bramborovy salat.

                      Milion receptu, kazda rodina ma svuj zaruceny.

                      dle meho trik k spravne cibulacce je v tom pomalem vareni cibule az do zlatava, to srazi tu cibulovou palcivost, a pokud se pouzije sladka jizni cibule, trochu ten cukr v ni karamelizuje.

                      pak uz je na chuti kuchare, co udela.


                      Muj foto recept je zalozen na francouzskem videu, kde jsem si z mnoha vybral to nejjednodussi, a povedlo se a chutnalo o jak v parizi. Asi taky setri....

                      Brandy jsem v francouzske cibulacce na vidjích nevidel, ale bile vino velmi casto.

                      Syr.
                      Verim, ze cibulacka by mohla byt lepsi s vyraznejsim syrem nez je Comte, ale pak by to nebylo tak echt français....
                      a to ja miluju :-)

                      [ Reagovat ] [ Zpět ]
                      Datum: 31.10.2017
                      Autor: Jindra8526
                      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
                      • Re: Na západ, letos naposled.....

                             

                        S tou "echt" cibulačkou má určitě pravdu. Já to nemyslela nijak konkurenčně, jen jako doplnění. Ten videorecept je taky dost poučný.
                        Brandy v cibulačce je podle mě dost zajímavá varianta.
                        Oproti tomu netuším, zda je opravdu rozdíl v tom, jestli se cibule krájí do cibulačky po vlákně či přes vlákno (ale krájím s Paulusem po vlákně).
                        Zvlášť grilované toustíky jsou ovšem můj vlastní "zlepšovák", jak v jedné běžné kuchyni v rodinném domku nachystat cibulačku tak, aby ji všichni členové početné rodiny mohli dostat naráz. :-)

                        [ Reagovat ] [ Zpět ]
                        Datum: 31.10.2017
                        Autor: Ifča
                        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                        • Re: Na západ, letos naposled.....

                               

                          Ja krajel jak videl ve videu, ale zrejme na tom fakt nezalezi...

                          Brandy doma nenajdu, ale verim, ze to muze dat vuni a charakter, ktery supluju muskatovym oriskem...

                          Jo, vrazit tam trochu armagnacu....

                          [ Reagovat ] [ Zpět ]
                          Datum: 31.10.2017
                          Autor: Jindra8526
                          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
                          • Re: Na západ, letos naposled.....

                                 

                            To mně taky napadlo, když jsem dnes čekal na tramvaj na Šalďáku u výlohy Don Pealo. Jestli stačí brandy Chateau Vartely za 165,- nebo tam nalejt desetiletej Ararat za 539,- Abych podle vývoje politický situace uvařil cibulačku smuteční nebo oslavnou.:-)

                            [ Reagovat ] [ Zpět ]
                            Datum: 31.10.2017
                            Autor: abernathy
                            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                            • Re: Na západ, letos naposled.....

                                   

                              Hele, na sobě nešetři, kamaráde.
                              Skočil bych do Tuzexu pro pravej gruziňák :-)

                              [ Reagovat ] [ Zpět ]
                              Datum: 31.10.2017
                              Autor: Jindra8526
                              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
                              • Re: Na západ, letos naposled.....

                                     

                                Bejvávalo, teď už pár let jenom single malt. Z toho vidno, že si popřávám. Aby taky ne, když to letí mílovými kroky. :-)

                                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                                Datum: 01.11.2017
                                Autor: abernathy
                                Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                        • Re: Na západ, letos naposled.....

                               

                          Nemam bagetku, tak rohlik, opeceny predem, porce nandas do misek, hodis na to ty opecene rohliky (toastovane), posyps syrem a zapeces najednou v troube.

                          Myslim ze se 6 misek vejde, bas je ale nejvic 4...

                          [ Reagovat ] [ Zpět ]
                          Datum: 31.10.2017
                          Autor: Jindra8526
                          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
                          • Re: Na západ, letos naposled.....

                                 

                            No, nemám misky, ale talíře... a tohle dělám, když si pozvu rodinu na oběd. To je nás někdy výjimečně deset, někdy výjimečně patnáct... a většinou někde mezi tím.

                            [ Reagovat ] [ Zpět ]
                            Datum: 31.10.2017
                            Autor: Ifča
                            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                            • Re: Na západ, letos naposled.....

                                   

                              To je na várnici na dvoře a každej vlastní ešus :-)

                              [ Reagovat ] [ Zpět ]
                              Datum: 31.10.2017
                              Autor: Jindra8526
                              Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
                            • Re: Na západ, letos naposled.....

                                   

                              A stačí vám Brutar? :-)

                              [ Reagovat ] [ Zpět ]
                              Datum: 31.10.2017
                              Autor: abernathy
                              Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                              • Re: Na západ, letos naposled.....

                                     

                                Stačí i míň... i když teda vymyslet, jak dostat do jedné trouby na Martina tři husy bylo trochu jako hrát tetris...

                                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                                Datum: 31.10.2017
                                Autor: Ifča
                                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                                • Re: Na západ, letos naposled.....

                                       

                                  To je fakt na budku. Tchýně mé dcerunky má troubu jako stodolu, ale tři husy? Snad housátka. Osmikilovýho krocana do ní ale pohodlně strčí.

                                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                                  Datum: 01.11.2017
                                  Autor: abernathy
                                  Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: Na západ, letos naposled.....

                           

                      Takhle ji podavaji v Chat Noir, turisticky nejzatizenjsi knajpa na Montmantre.

                      Nemohou si dovolit pruser, ale kvalitu nehledejme. Sona rika, ze jsem se trefil s tou moji.

                      [ Reagovat ] [ Zpět ]
                      Datum: 31.10.2017
                      Autor: Jindra8526
                      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
    • Re: Na západ, letos naposled.....

           

      Samotny Speyr je typicka nemecka nuda. Ale technicke muzeum, to je pane lahudka...

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 20.10.2017
      Autor: ronda
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: Na západ, letos naposled.....

             

        Mijel jsem ho.
        Speyer je proti Mannheimu nebo i tomu Porůří malebné městečko, nevím jak to dokázali, asi měli moudrého starostu co se včas vzdal.

        U toho Rýna ta města dostala zahulit, a je to znát, rychle stavěné byty a průmysl, hodně podobné tomu Essenu nebo Bochumi, tam řádili zase bombardéry. A taky narozdíl od toho Porýní v Porůří došlo k útlumu průmyslu v 80tých.

        Dobrá zkušenost, chápu proč průvodci Porýnskou steukou nějsk ten úsek odbývají dvěma větama

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 20.10.2017
        Autor: Jindra8526
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
  • Re: Na západ, letos naposled.....

         

    Ráno mám nějak neobvykle mnoho času.
    Má to něco do sebe, nevyjíždět do tmy a nehltat kilometry, v klidu se nasnídat, zabalit, počkat si až sluníčko začne hřát a pak vyrazit procházkovým tempem.

    „Ješte musíte ochutnat ten koláč, herr Párik, sama jsem ho pekla.“
    „No dobře, jen kousínek, koukněte jak vypadám….“
    „Ále, to vyjezdíte….“
    Nevím, nějak blbě se mi šlape, měl jsem vynechat ty žemle se šunkou, nebo ta míchaná vejce se slaninou, ale mohl‘ jsem tušit, že mě ta bytná nacpe navrch koláčem?
    Sama pekla, urazím ji a udělám ostudu celé vlasti?
    Chlap musí něco vydržet.
    On-line navigace google maps fakt umí.
    Celým tím škaredým městěm mě vede jen parkem, podél potoka, k Rýnu a pak po protizáplavovém valu až k přívozu. Předpovd hlásí na jedenáctou déšť, a taky jo.
    Schovám se pod převislou stříšku jakéhosi domku a kouknu, kdy se to vyčasí.
    Jasně, umí prd ti meterologové, píší „déšť skončí za 28 minut“ a přitom po 25 minutách šlus.
    Stejně je to zázrak, i když, někdy je možná lepší nevědět…
    Chválím sám sebe, že jsem nepodlehl nátlaku estetické komise a nechal na kole něco jako blatníky.
    A pak přívoz, stezka po hrázi, hranice a Francie.
    Začíná svítit sluníčko.
    Francie mě má ráda, a já jí.
    Do Strasbourgu 70, to dám na té rovince s bodákem v pr….

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 21.10.2017
    Autor: Jindra8526
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
  • Re: Na západ, letos naposled.....

         

    Strasbourg
    Moje první francouzské město, které navštívil.
    Opocení, utahaní z přejezdu Schwarzwaldu jsme s otevřenou pusou koukali na ten charm a cvrkot kolem až se k nám přitočil kluk a jako jestli jsme Češi.
    Poznal jazyk, byl už v Praze.
    Magor, francouzký komunista Denis. A tak nás celé odpoledne vodil po městě, ukázal Petite France, blábolil p problémech nezaměstnaných a francouzské sociální politice na prd, cestou jsme nabrali ještě nějakého Dána, co taky byl na kole, a pak jsme všichni přenocovali na zemi v chodbě jeho garsonky v Rue du Dome, kousíček od té skvostné gotiky.
    Za rok pak přijel s kamarádem Robertem do Prahy, komunistu Denise dostal Honza, Robert bydlel u nás.
    Ten byl normální a tak k nám jezdil každý rok, a pak i s nevěstou a pak se stalo, že v lednu 1990 jsme mohli do Strasbourgu za ním přijet i my, se Soňou. A pak znovu v červenci na svatební cestě.
    A tak se s Robertem čas od času vídáme, on u nás, my u něj, ale nikoliv pokaždé, když projíždím Strasbourg, protože setkání s Robertem je vždycky na dlouho, to není “zastav se na kafe”.
    A od toho devadesátého to ve mě bylo.
    Courali jsme tím městem a v kapse žmoulali dva franky, škodovku narvanou kanystry s benzínem a proviantem a já si říkal: „jednou, támhle, támhle na tý terase s těmi muškáty, jednou si tam taky dáme oběd bez strachu, že celý měsíc pak nebudeme mít na jídlo“.

    No, nepřišlo to hned ani rychle…
    A teď stojím zase na tom samém náměstí, nevím co je s Denisem, a Robert je u dcery v Německu a koukám jak je to pořád stejné, tedy to moje okouzlení tím městem.
    A budu nocovat jen o ulici dál od té Rue du Dome, v tom nádherném baráku na rohu, hned naproti katedrále. Jedno předsevzetí splněno.
    Že to ale trvalo…

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 21.10.2017
    Autor: Jindra8526
    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -5
    • Re: Na západ, letos naposled.....

           

      Tak to je ta restaurace, nečekal jsem, že bude rozkvetlá i koncem října.

      Není až tak luxusní a drahá, ale aby člověk dostal místečko u okna na terase, musí mít rezervaci....

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 21.10.2017
      Autor: Jindra8526
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -5
  • Tak jak to nakonec dopadlo

         

    Dojel jsem tedy do města, mému nostalgickému srdci blízkému, a počasí mě vystavilo stopku.
    K mému překvapení mě klouby nezradily více než by chlap nedokázal kousnout, ale k dalším experimentům jsem neměl chuť.
    Tak na www.voyages-sncf.com a spojení někam blíž k dálnici, kde se potkám se Soňou. Châlons-en-Champagne, to město ještě neznám..

    Francouzské dráhy konečně umožňují koupit jízdenku on-line s QR kodem v mobilu, tedy není už nutno tisknout a kompostovat na nádraží. Dopoledne překvapivě slunečné, až ss mě zmocnily výčitky, že jsem kapituloval brzy.
    V pravé poledne ale vysvobozující liják.

    Kolo kotvím ve vlaku v místě k tomu určeném, usedám na dvojsedačku vedle, a ladím net. Vyrušila mě pohledná mladá žena, že prý jestli muže své kolo opřít o mé,že to udělá velmi šetrně. No bodejť, žádné strachy. A tak usedá vedle mě, vytahuje sendvič a hladově se zakusuje. Popřeji dobré chuti a debata se rozbíhá. Holka už má taky léta, ale nevypadá. Manžel jezdí horáka, ona silnici, dálky. Děcka spíš jezdí počítač. Mluvíme o všem, o přejezdu Pyrenejí stejně jako o kultuře nadbytku a bohatství jednotlivců. Prostě Francouzka, srdce i mozek nalevo. Semeleme opravdu všechno, občas hledám slůvka, ona občas napovídá, ale jde to. Pak Nancy, přestup a deštěm z nádraží v Châlons do hotelu Pasteur.
    Monsier Jindržich Paržik???
    Vous parlez Tchèque???
    Já som Slovenka...
    Soňa přijíždí o pár minut později a přes okno s údivem pozoruje, jak živě a plyně komunikuji francouzky až pochopí....

    Kolo do vaku, "vraj ma farbu ako ma bycikel teho Sagana.."
    Vím, však jsem mu ho na TdF požičal....

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 29.10.2017
    Autor: Jindra8526
    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
  • A dál?

         

    Pak 500 do Cancale, setkání s kolegou/šéfem, druhý den Paříž a oblek s kravatou, pak konečně Strida, Orsay, (skip the line zkrati frontu na 45 minut), pak procházka (projížďka) a pivo pod kopcem Montmartre.
    Je mi 58, kde jinde to oslavit....

    https://photos.app.goo.gl/6gH4EBmy0gcKglDz1

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 29.10.2017
    Autor: Jindra8526
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -6
    • Re: A dál?

           

      jj, kde jinde slavit, než na Checkpoint Paris :-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 29.10.2017
      Autor: ronda
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: A dál?

             

        :-)

        Jo, berou to děsně vážně, chodí takhle po 4, ve střehu, jak když procházejí Kábulem. Na fotky jsou alergičtí, škaredě se ten velký černý kluk na mě tvářil.
        Tak jsem zvednul palec, jako že jim fandím, zazubil se, řekl "merci" a šel dál.

        Podobné, vlastně stejné, hlídky chodí Strasbourgem. Mám pár fotek, ale zdálky, musí se na tom máknout.

        Kromě toho až filmového rozestavění bojové čtyřky mě zaujalo populační složení.

        To je Francie. Nejsou rasisté, jsou tolerantní ke všem rasám i náboženstvím. Teda byli.
        Teď začínají chápat, že to přehnali.
        Jen pořád nejsou ochotni přiznat, že nepřítelem nejsou já jacísi "radikálové" ale prostě islám jako celek. Netolerantní amulitantní náboženství ze samé podstaty.

        Tak courají městem hlídky, a čekají, kdy a kde to zase bochne.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 29.10.2017
        Autor: Jindra8526
        Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -9
        • Re: A dál?

               

          Třeba se škaredě tvářil jen proto, žes mu "uříznul" nohy.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 29.10.2017
          Autor: ronda
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
          • Re: A dál?

                 

            no, měl jsem z něj vítr...
            už v létě mě honil po Montmartru ten Rumun od skořápek, a to neměl automat..

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 29.10.2017
            Autor: Jindra8526
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -7
        • Re: A dál?

               

          Ahoj,
          rád si přečtu tvé zážitky z cest a líbí se mě tvoje fotografie.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 29.10.2017
          Autor: jarpal
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: A dál?

               

          Prosím tě, a s tím kvérem, co mají na sobě, se dá ten islám zastřelit a zlikvidovat?
          Tedy okamura to tvrdí taky, že to jde, ale zatím neřekl jak:-))

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 29.10.2017
          Autor: Lanna
          Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -10
          • Re: A dál?

                 

            ty máš nějakou obsesi z Okamury....

            Odpověď je jednoduchá.

            V demokracii, i té naší, považujeme za nezákonné hlásat myšlenky "směřující k potlačení zákl. práv a svobod, etc...". Trestné je pak, když se to děje v "organizované skupině". Proto jsou zákonem stíhány a rozpouštěny extremističtí levicoví fanatici typu novodobých národních socialistů a různé podobné bandy, jednotlivci jsou vězněni i pro hlásání zjevně nepřijatelných názorů, jako popírači šoa.

            Vytvořím tedy místo partaje nové náboženství, které bude hlásat, že všechny co v něj nevěří patří zabít a bude to. Máme svobodu vyznání, nejde o politiku ale víru. Být neonáckem, hž mám nâboženské společenství....

            Ok, islám je tu přes tisíc let, takže to nelze považovat za účelově vytvořené ná oženství za účelem získání beztrestnosti.

            Ale je tu druhý aspek.
            Podle mého názoru, hlásá věci, ale nejen hlásá, ale praktikuje takové, které směřují k potlačení.... viz výše (doložím příkladem, který asi nepochopíš, protože máš jen pul mozku a n názor nemáš právo).

            Takže islám jako takový patří postavit mimo zákon a důsledně stíhat a trestat jeho veřejné projevy. Těžko zakážeš někomu jeho přesvědčení a víru. Mnoho lidí i po válce věřilo ve Vůdce, a doma si jej uctívali, dokonce se potají ti neonazzi slejzali. Ale veřejně hajlovat si nikdo nedovolil, stejně jako okázale nosit nacistické symboly.

            Tak je potřeba přistoupit k islámu.
            Zhoubná, lidstvu nepřátelská doktrína musí být pistaveba mimo zákon a důsledně eliminována z veřejného života.
            Denacifikace se povedla, měla by se povést i deislamizace.

            Zlu nelze ustupovat a věřit, že se s ním dá koexistovat. Snad ten příklad s nacizmem pochopíš i ty, která podle ideologie, kterou teď sebevražedně bráníš ti upírá, jako té s půlkou mozku, se vůbec k něčemu takovému vyjadřovat.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 30.10.2017
            Autor: Jindra8526
            Hodnocení: +14 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -5
            • Re: A dál?

                   

              Což o to. Já ten islám nikdy tak zevrubně jako ty nezkoumala. Moje náboženství to není a v islámských knihách neležím dny a noci:-))
              Já jen chtěla vědět, zda se ten, po ulicích se bezprizorně potulující, islám dá zastřelit flintičkou.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 30.10.2017
              Autor: Lanna
              Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -6
              • Re: A dál?

                     

                To někdo snad říkal nebo psal?

                Začínám veřit, že na tom půlmozku se s islamisty v některých případech shodnu ...

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 30.10.2017
                Autor: Jindra8526
                Hodnocení: +9 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -6
                • Re: A dál?

                       

                  Tak v tom s tebou souzním.
                  Taky začínám věřit, že se s nimi shodneš:-))

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 30.10.2017
                  Autor: Lanna
                  Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -8
                • Re: A dál?

                       

                  Spíš by mne zajímalo, na základě čeho jsi dospěl ke konstatování, že, cituji: "Jen pořád nejsou ochotni přiznat, že nepřítelem nejsou jacísi "radikálové" ale prostě islám jako celek."

                  Ono snad bylo nade vší pochybnost prokázáno, že nepřítelem Francie nejsou radikálové, ale islám jako celek?

                  Já jen, že o tom nic nevím..

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 30.10.2017
                  Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -9
                  • Re: A dál?

                         

                    No, jak by na to přišel? Normálně.
                    Že nejsou ochotni to přiznat, vidím i já.
                    A to mám jen půl mozku:-)

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 30.10.2017
                    Autor: Lanna
                    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                    • Re: A dál?

                           

                      To jsou ty jednoduché odpovědi, když se zeptám na něco konkrétního, jednoduše neodpoví.

                      [ Reagovat ] [ Zpět ]
                      Datum: 30.10.2017
                      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                      • Re: A dál?

                             

                        Ale vždyť ti odpověděl dřív než ses zeptal. Odpověděl přímo v tom příspěvku, kde psal, že nejsou ochotni přiznat....
                        V tom samém příspěvku napsal: "To je Francie. Nejsou rasisté, jsou tolerantní ke všem rasám i náboženstvím"
                        Jak může někdo přiznat, že jeho nepřítelem je náboženství, když je k náboženstvím (všem) tolerantní?

                        [ Reagovat ] [ Zpět ]
                        Datum: 30.10.2017
                        Autor: Lanna
                        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                        •      

                          Příspěvek byl smazán zakladatelem tématu.

                          Datum: 30.10.2017
                        •      

                          Příspěvek byl smazán zakladatelem tématu.

                          Datum: 30.10.2017
                        • Re: A dál?

                               

                          Trochu jsem uklidil ten svinčík.

                          Ano, je to tak.
                          Zatím si francouzské "elity" nedokážou připustit, že není problém v tom tzv. radikalismu, ale v jeho zdroji a podhoubí.

                          Prostě islám nelze zařadit mezi náboženství, která můžeme tolerovat, ostatně není to jen islám, ale i řada náboženských sekt jsou prostě státem neuznané a zakázané.

                          Islam ve své podstatě má zakodovanou nesmiřitelnost k jiným vírám a vyvražďování bezvěrců, o vztahu k rovnosti pohlaví atd. nemá cenu diskutovat.

                          Navíc, islámští imigranti se nepřicházejí a nepřicházeli integrovat, vytváří na územé Evropy svá společenství kde chtějí uplatňovat své pojetí práva a lidských práv.

                          Prostě je nemožné, aby Opočenský seděl za sex s nezletilými patnáckami a současně jeho soused Mustafa byl legálně sezdán s 13ti letou nevěstou, nelze nastavit duální právo a už v§bec ne lidská práva chápat duálně.

                          Z toho mi vychází, že dříve nebo později bude nutné islám jako nebezpečnou doktrinu odmítnout.

                          U nás, pochopitelně, problém žádný není, v té sladké Francii je to už výraznější problém, který roste exponencielně s časem demograficky.

                          Říkám jasně, Francouzi, až na výjimky, jsou velmi tolerantní a to nikoliv nacvičeně jak Němci, ale ze své lidké podstaty, ale stále sílí skupina lidí, která té tolerance už má dost.

                          Bylo by moudré učinit příslušná opatření teď, protože k nim jednou dojde a čím později, tím bude střet drsnější.

                          Kdyby Hitlerovi ukázali kudy tudy, když obsadil demilitarizované pásmo v Porýní, nemusela být válka. Ale oni se furt vciťovali, a apeasementovali a pak to stálo desítky milionu mrtvých.

                          [ Reagovat ] [ Zpět ]
                          Datum: 30.10.2017
                          Autor: Jindra8526
                          Hodnocení: +7 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -6
                          •      

                            Příspěvek byl smazán zakladatelem tématu.

                            Datum: 30.10.2017
                          •      

                            Příspěvek byl smazán zakladatelem tématu.

                            Datum: 30.10.2017
                          • Re: A dál?

                                 

                            Ale, Jindro, já vím, že ty tu svoji sladkou Francii miluješ. Což dovedu dobře pochopit. A že za ta léta, co tam jezdíš, jsi už skoro napůl Francouz. A že uvažuješ jako pravý Francouz. Jsem si jista, že když jdeš na polední meníčko nebo na večeři do restaurace, tak neuvažuješ o tom, jaké náboženství ti tam vzadu v kuchyni tu dobrou mňamku právě chystá. Víš, že to je někdo konkrétní, co ja vím, třeba Michel nebo Ahmed. A že je úplně jedno, zda půjde v něděli do kostela nebo v pátek do mešity. Ano, to je francouzské!
                            Je mi jasné, že když v Sète děláš pozorovatel francouzských voleb, tak dobře víš, že v Bar de Port vaří tví kamarádi Berbeři a že tuhle naproti v Porto Pollo šéfuje tvůj kamarád Fred, co má rád Putina.
                            Ano, to francouzské, bez ohledu na to, co píšeš zde:-))

                            [ Reagovat ] [ Zpět ]
                            Datum: 30.10.2017
                            Autor: Lanna
                            Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
                            • Re: A dál?

                                   

                              Jsem poesen, jak vnimavy jsi ctenar. Obcas si neco popletla, a i tak, dobré.

                              A pak ty hloupé fabulace, nejsem ani poloviční Francouz, a nechci jim být. Jsem českej kluk jak poleno, hrdej na svou vlast, jinak bych leta nestrkal svuj cas a penize do projektu www.cs-sklo.cz.

                              Francii miluji, ale jako cizi zemi.
                              Chci ji poznat, pochopit. Ucim se jazyk.

                              Napsal jsem kdysi:
                              http://www.cs-sklo.cz/ceskoslovenskesklo/25...

                              Protoze si to malokdo rozklikne tak sem zkopíruji ten první odstavec:
                              Táta mě učil: “Angličané říkají, že kdo umí anglicky, je poloviční Angličan.“
                              Umím anglicky tak napůl.
                              Tak jsem asi čtvrtinový Angličan.

                              Anglii a Německu jsem dal 20 let svého života.

                              Teď svuj cas chci dat Francii, anglicky umi uz kazdej blb :-)

                              Proste nikdy zem nepochopis, pokud nebudes mluvit jejich reci, a ja ted chci pochopit Francii, byt tim ctvrtinovym Francouzem.

                              Jsem ctvrt Anglana, cvrt Nemce, ctvrt Spanela, ctvrt Rusa, celej Cech, a k tomu pridam ctvrt Frantika.

                              Je to tak blbej napad?

                              [ Reagovat ] [ Zpět ]
                              Datum: 31.10.2017
                              Autor: Jindra8526
                              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
                              • Re: A dál?

                                     

                                Prostě dohromady je tě 2 a čtvrt člověka, pokud dobře počítám:-))

                                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                                Datum: 31.10.2017
                                Autor: Lanna
                                Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                                • Re: A dál?

                                       

                                  Po hodině duchů už ty výpočty tak nejdou, no. A na logáru se sčítat nedá.:-))

                                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                                  Datum: 31.10.2017
                                  Autor: abernathy
                                  Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                                  • Re: A dál?

                                         

                                    Tsss na logáru se dá, ale musíš fixkou!

                                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                                    Datum: 31.10.2017
                                    Autor: AV
                                    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                                    • Re: A dál?

                                           

                                      Ha zapomněl jsem, logaritmy se na něm sčítat nechají. :-)

                                      [ Reagovat ] [ Zpět ]
                                      Datum: 31.10.2017
                                      Autor: abernathy
                                      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                                • Re: A dál?

                                       

                                  překonavam biologické limity :-)

                                  No, ono je to tak, že prostě už to není jak zamlada a jedna čtvrtka vytěsňuje jinou, jen v fom Tallinu jsem byl šokován, jak moc ve mě zustalo z te ruské. Prostě prali to do nás dlouho.

                                  Naopak, francouzská čtvrtka velmi efektivně vytěsňuje tu španělskou, hlavně při mluvení...

                                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                                  Datum: 31.10.2017
                                  Autor: Jindra8526
                                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
        • Re: A dál?

               

          A já si myslím, že ti vojáci tam nejsou kvůli islámu. Protože v dubnu letošního roku jsem strávil nějaký čas v Paříži a bydlel jsem v Clichy. Ve čtvrti samých arabů, černochů a asiatů a žádné ozbrojence ani policajti jsem tam za celou dobu nepotkal. Bylo tam bezpečno a cárali sme tam večer po ulicích a bylo tam docela živo. Zato všude kde se vyskytovali turisti bylo těchto ozbrojenců plno. Takže si myslím, že ti vojáci tam jsou jako ochrana pařížanů proti turistům. A basta fidli.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 29.10.2017
          Hodnocení: +7 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: A dál?

                 

            No, to ne.
            Potencionální teroristé nepujdou vyhodit do luftu stánek s kuskusem v Clichy ne La Villete, kde bydlívám já.

            Louvre je fakt lepší cíl....

            Snad se to povede nahrát, tohle je sobota ráno, Strasbourg, žádní turisté, postranní vchod do chrámu, lidé přicházející na Bohoslužbu.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 30.10.2017
            Autor: Jindra8526
            Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
      • Re: A dál?

             

        Už jsem se lek, že je chce oslavit v Invalidovně.
        Kdyby řek, moh jsem mu půjčit na cestu krásný aluminiový berly, nebo aspoň francky, aby vypadal věrohodně. :-)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 30.10.2017
        Autor: abernathy
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: A dál?

           

      Správné, má se slavit tím, co má člověk rád. Přeju ti co možná nejdelší zachovávání tradice.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 29.10.2017
      Autor: Quatsch
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: A dál?

           

      ...pěkný fotky- jen bych toho, co ti kazí každý záběr tou zelenou obludou, rázně a fofrem odpálkoval!!! :-O

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 29.10.2017
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: A dál?

             

        Co vy furt mate s tema barvama.
        Fialovej se nelibi, zelenej se nelibi...

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 29.10.2017
        Autor: Jindra8526
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -5
        • Re: A dál?

               

          ....nejde ani tak o barvy, ale o to, že to kolo nemusí být na každým snímku- kazí to celkový dojem a stačí ho vidět jednou( ne že by nebylo pěkný, ale proč tolikrát a navíc v centru pozornosti?);-)

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 30.10.2017
          Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: A dál?

                 

            Jednou ho postavi pri foceni za sebe - a dal pujde pesky... Neni nad to na nej porad videt :-)

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 30.10.2017
            Autor: ronda
            Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
          • Re: A dál?

                 

            Protože fotím to kolo na konkrétním místě. Protožs právě v tom okamžiku jsdm tam na kple.
            Většinou.

            Snímků, mnohem lepších, těch míst totiž udělalo spousta lidí přede mnou. Pochybuji, že dokážu vyfotit jakýkoliv barák nebo krajinu lépe, než spousta lidí přede mnou nebo po mě.
            Bez kola fotím jen něco, co mě připadá fakt dost zajímavé, nebo prostě chci si připomenout.

            Fotografie jsou pro mě pak jakýmsi deníkem, tudy jsem jel, podle kola a výbavy pak určím kdy i za pár let. A taky posílám mmskou fotky domů.

            No, fotím, to je taky silné slovo.
            Ťuknu na ikonku na mobilu s obrázkem foťáku v režimu "super auto". A ono si to s tím pak poradí, jsem překvapen, jak dobře ten stroj funguje i za šera i tmy.

            Už ovšem nemůžu fotit přímo odsud, z Nakole, protože každý snímek má minimalně 7 mega, a limit pro fotky, když se podaří je nahrát, je 5.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 30.10.2017
            Autor: Jindra8526
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -5
            • Re: A dál?

                   

              ....dík za objasnění- já se "snažím fotit" hlavně pro mne zajímavé věci a to že jsem tam byl na kole je mi jasné. Kolo a výbava je většinou stejná a znám ho i ji jako svý boty- zajímavého na nich není nic- a fotky mají datum pořízení v EXIF, místo doplním v popisu,takže si to přečtu a vím... ;-)

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 31.10.2017
              Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: A dál?

                     

                Kazdemu co jeho jest. I kdyz, dava-li se to k verejnemu shlednuti. Mne spis trochu udivuje, ze specialne Jindra rezignoval u fotek na jakoukoliv alespon malou snahu o kompozici, kdyz se jinak intenzivne zajima o sklenene krasno a docela dobre ho foti (a to neni zadna sranda). Ja vim, jsou to pro nej jen poznamky psane svetlem. Ale stejne...

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 31.10.2017
                Autor: ronda
                Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                • Re: A dál?

                       

                  neregignoval Rondo, já to nevidím, nemám ani špetku výtvarného talentu.

                  Koupil jsem si kdysi na to sklo fakt dost dobrou digi zrcadlovku, a k tomu pár knih o focení, ale nedošel jsem dál než za předmluvu.

                  Prostě to tak je.
                  Že je něco hezké poznám, ale sám to neudělám nikdy. Prostě technokrat.

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 31.10.2017
                  Autor: Jindra8526
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
                  • Re: A dál?

                         

                    Nejde o vytvarno. Z tehle iluze uz jsem taky davno vyrost :-) Jen o snahu alespon obcas (kdyz si vzpomenes) dodrzet par jednoduchych zakladnich pravidel, pokud to pujde. Nekomu to tam pada samo, citem, ani si to neuvedomuje. My ostatni se k tomu muzeme snazit protrapit. Obcas to i vyjde. V jinych oblastech k tomu sam nabadas. Ale je kazdyho vec, jak to chce posilat do sveta. Neber to jako rejpani, zas tak moc me to nepohorsuje :-)

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 31.10.2017
                    Autor: ronda
                    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                    • Re: A dál?

                           

                      Rozumim ti, nejsi prvni, kdo me to vytyka...

                      [ Reagovat ] [ Zpět ]
                      Datum: 31.10.2017
                      Autor: Jindra8526
                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
              • Re: A dál?

                     

                jak jsem psal Rondovi, vim, ze fotit neumim, tak fotim jen ta mista a kolo, obcas tedy i fo jidlo, nejakou sochu vi tak.

                Diař.

                Ta moderni technologie okamžitě jak to vyfotím to pošle na mé úložiště, takže kdybych o ten mobil přišel nebo tak, o ten fotodenik nepřídu.

                Ještě jednu věc ta technologie umi.

                Mapy google zaznamenavaji moji casovou osu, je to az neuveritelne, proste jak Velky bratr ta aplikace vi, kde jsem byl, pokud jsem fotil tak tomu mistu tu fotku priradi i s casem, pozna i cim nebo na cem jsem jel.

                Jen jednou, z Petrikova dolu, si moji cyklojizdu to spletlo s motorkou, asi jsem jel fakt rychle.

                Je to hodne pohodlne.

                Tak dokazi celkem presne rekonstruovat vlastne kazdy svuj pohyb, lepsi nez diar....

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 31.10.2017
                Autor: Jindra8526
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
      • Re: A dál?

             

        "Zelená obluda" :D :D :D

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 30.10.2017
        Autor: Brahma
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
        • Re: A dál?

               

          Krasavec, kdybys viděl, jak jsem k němu nastajlovanej, on ten Cannondale tuhle zářivě zelenou měl jako firemní barvu....

          Ponožky, rukavičky, drez, gaťky s vycpávkou, větrovka, jen nemůžu sehnat tu lehounkou, dělají ji, ale jsou jen v dětských velikostech (nebo velikostech pro ty kuřecí hrudníčky jak píše dfens).

          Ale to doladím a pak místo kola samotného všudu budu mačkat selfie jak Škromach :-)

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 30.10.2017
          Autor: Jindra8526
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
          • Re: A dál?

                 

            Jo jo, to je náš úděl. Já už také víc dbám na to, aby mi barva brzdových třmenů ladila s rámem, než na to, jak to brzdí.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 30.10.2017
            Autor: Brahma
            Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
            • Re: A dál?

                   

              Jojo, být za krasavce za všech okolností.....

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 30.10.2017
              Autor: Jindra8526
              Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
              • Re: A dál?

                     

                Co je to za dědka? :-)

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 30.10.2017
                Autor: Bobbob
                Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                • Re: A dál?

                       

                  To jsem já maskován za německého ředitele, tedy vlastně Geschäftsführera.... :-)

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 30.10.2017
                  Autor: Jindra8526
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
                  • Re: A dál?

                         

                    Teda, dokonalé maskování:-)

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 30.10.2017
                    Autor: Bobbob
                    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: A dál?

                     

                Alles gute ! kdes nechal Egona ?

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 30.10.2017
                Autor: ronda
                Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                • Re: A dál?

                       

                  Si měl vidět ty černochy na recepci, když jsem na ně takhle vletěl a seřval je hrrčivou německo-francouštinou že chci "yn bíííír me zofort".....

                  Nejdřív děs v očích a pak ty rozesmáté zubiska....

                  Klasika:
                  Hele, ty jseš tady tak často, že jsi už vlastně pařížan.

                  Tak to teda nejsem....

                  Jak to, jsi tu furt, mluvíš po našem...

                  Protože nejsem černej......


                  Volééééé....

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 30.10.2017
                  Autor: Jindra8526
                  Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
                  • Re: A dál?

                         

                    "Když se totiž Milouš, věren svému předsevzetí, že nebude Saturnina brát vůbec na vědomost, procházel s ješitným výrazem ve tváři, postavil se mu Saturnin do cesty, a dívaje se mu upřeně na horní ret, ptal se s předstíraným zděšením: "Co se vám stalo?" Milouše to tak překvapilo, že se pitomě zeptal: "Kdy?" a pak utekl a zavřel se ve svém pokoji. Dědeček Saturnina napomenul, ale po jeho odchodu řekl tetě Kateřině, že když už Miloušovi něco takového vyrostlo, měl by si na tom při styku s lidmi držet čistý kapesník."

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 30.10.2017
                    Autor: Lanna
                    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -8
                    • Re: A dál?

                           

                      myslis, ze to narostlo :-)

                      mam pocit, ze se to kousek odchlipuje..

                      [ Reagovat ] [ Zpět ]
                      Datum: 31.10.2017
                      Autor: Jindra8526
                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
              • Re: A dál?

                     

                Už jsem viděl hodně selfíček, ale všechny z ručního držáku. Možnost nožního ovládání je mi novinkou! 8O

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 30.10.2017
                Autor: abernathy
                Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Francouzská riviéra na kole

 (CK Mamut tour)
27.04.2024, 10 dní
14 900 Kč
cyklistický Autobusem

Labská cyklostezka

Labská cyklostezka – Míšeň (CK Victoria)
14.05.2024, 3 dny
5 990 Kč
cyklistický Autobusem

Provence na kole

 (CK Mamut tour)
18.05.2024, 8 dní
15 250 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

297 cyklistů (1 přihlášený)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024