reklama
Země: Česko Česko

Soutok Morava – Dyje

Zdravím, chci projet novou trasou z Lanžhota na soutok. Na mapy.cz je průjezdná cesta podél Moravy skoro až na soutok.Ptal jsem se na Ičku v Břeclavi, a řekli, že by to mohlo být průjezdné, jen někdy to zamykají lesáci.Máte někdo s touto cestou zkušenost?
Děkuji za informaci
Bobisek

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 01.10.2017
Autor: bobisek55
  • Re: Soutok Morava - Dyje.

         

    Chceš jet přes oboru Soutok nebo přímo po břehu Moravy?
    Co vím, tak velké brány na vstupu do oboru se zamykají, ale u většiny je ještě malá branka, která je bez problémů průchozí.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 01.10.2017
    Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Soutok Morava - Dyje.

           

      V cervnu jsme se tam dostali bez problémů

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 02.10.2017
      Autor: wíla
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Soutok Morava - Dyje.

         

    Přímo kolem Moravy to moc neznám, já jezdím většinou z dyjské strany. Obecně ale v oboře zamykají všechno tak, aby neprojelo auto / nechodila zvěř, ale s průchodem pěších nebo průjezdem cyklistů se počítá. (Úplně zamknout to lesáci snad ani nesmějí - většina jsou státní pozemky ve správě LČR, vztahuje se na ně "volná přístupnost krajiny"). Úplně zamezit vstup se může jen na přechodnou dobu, rozhodoval by o tom obecní úřad, či tak nějak). Na míň frekventovaných cestách ale nemusí být prostupná zrovna branka, může tam být třeba jen přelízka přes plot vedle brány (žebříky/schůdky).
    Jsou samozřejmě i místa, kde by přelízka být měla, ale lesáci se nestarají o údržbu, takže tam člověk najde třeba jen stojky žebříku bez příček, nebo ani to ne. Nebo přelízku rozpláclou na zemi. A u toho fest zamčenou bránu.

    Každopádně vím, že poslední úsek až úplně k soutoku přímo kolem Moravy průjezdný není.

    Teď v sobotu 30. jsme jeli kus podél Moravy, ale teda o něco výš, mimo oboru - někde mezi Lanžhotem a Mikulčicemi - a docela nepříjemně nás překvapila značená cyklostezka po hrázi kolem řeky. Hodně degradovaný starý asfalt, hrubě nerovný a drncavý. Jak jsme tam najeli, tak jsme pak zase při nejbližší příležitosti zase utekli zpět na paralelně vedoucí pěší turistickou značku, která vede po pěkné hladké cestě - asi taky bývalé signálce. Udržované a opravované.
    (Skoro by mě zajímalo, kdo tam vybíral trasu pro "páteřní" cyklostezku kolem řeky, a co všechno mu do toho rozhodování zasahovalo).

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 03.10.2017
    Autor: Andrej
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Soutok Morava - Dyje.

         

    Ahoj, cestu znám velmi dobře, jezdím tudy pravidelně. Ideálni je to z Lanžhota vzít směr SK a pak kousek před hranicí odbočit doprava na asfaltku vedoucí do obory Soutok. Po cestě je jedna brána ale na volno, je tam jen petlice a péro, které branku samo zavírá. Je dobré použít nějakou mapu (ideálně v mobilu) dá se tam celkem snadno zamotat.

    Místo, kde se musí opustit asfaltka a kudy dojet k soutoku je dobře značeno. Opět je tam branka, kudy se jde ven z obory, opět jen petlice. Dále je asi 300 m šotoliny, či bahna, dle počasí a stavu vody v řekách, pak následuje asi 700 m dlouhý dřevěný vyvýšený chodník (celkem úzký asi 0,5 m nad terénem), který končí asi 50 m od soutoku.

    Zpět se pak dá jet (po opětovném vjetí do obory stejnou cestou) podél Dyje až k zámečku Pohansko (celou cestu velmi slušná asfaltka až na pár šotolinových úseků a jedna brána s petlicí) a odtud pak lesem opět do Lanžhota. Celkem to odhaduju tak na 40 km max.

    Jel jsem tudy na jaře, v létě, i na podzim, někdy i za večerního šera a všechny brány byly vždy odemčené.

    Pozor jen na období, kdy je v řekách více vody, jednou jsem se tam brodil asi v 0,5 m vody. Případně pak pozor na komáry, někdy je prakticky nemožné tam přežít :-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 20.10.2017
    Autor: fractal
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Soutok Morava - Dyje.

           

      Jj, takové brody znám: "to projedem, přece se nebudeme vracet :-)"
      Když bylo vody do půli stehen, tak jsem to zbaběle vzdali (bylo to někdy v únoru).

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 20.10.2017
      Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Soutok Morava - Dyje.

             

        Zážitek nemusí být příjemný, ale intenzivní!
        No vidíš, jak si to po těch letech skvěle a přesně pamatuješ! :-D
        Ale uznávám, že ta cesta zpět byla poněkud nekonečná. :-))

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 20.10.2017
        Autor: henyken
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Soutok Morava - Dyje.

           

      Zdravím tě, mohl bys sem hodit mapu?Dík.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 20.10.2017
      Autor: ivoh
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Soutok Morava - Dyje.

         

    Co se tyce zamykani bran a branek - osobne jsem vzdy projel az na soutok, mimo zaplavy. Nicmene, pratele dojeli k brane co je asi 1 km od mostu pres Moravu u silnice na Lanzhot a byla zamcena. Duvody zamceni neznam.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 20.10.2017
    Autor: lwbdur
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Soutok Morava - Dyje.

           

      ... že by zákon schválnosti?

      Jeli jsme tam letos 2x a bez problémů projeli...

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 20.10.2017
      Autor: mildakh
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Soutok Morava - Dyje.

             

        V úterý jsem jela od Lanžhota, do obory jsem vjela otevřenou širokou branou ale po mostku z příčných trubek. Na kole v pohodě, ovšem žvížátkům se po tom šmejkají kopejtka, tak tam nelezou. Zmyslela jsem si prozkoumat cestu kolem Ruských domů, ale ouha - Zákaz vjezdu cyklistům! Po vteřině zaváhání jsem se tam vřítila, dyť jsem si to naplánovala zrovna tudy! Alespoň jsem měla cestu jen pro sebe a přinejhorším:,, Jéje já jsem zabloudila..." Na prvním rozcestí jsem to otočila směr Pohansko. Držela jsem rychlost 25 km/h a vzpomínala na Antivánoční, jak jsem tama už chcípala a sotva mlela nohama. Letos snad bude líp. Nebudu brát vaječný koňak ale zázvorový likér, ten nám protáhne gágor a pofrčíme jak fretky!:-D :-D :-D
        Jo a z obory ven-branka na petlici.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 20.10.2017
        Autor: plusjedna
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Soutok Morava - Dyje.

               

          Ano,
          ten zákaz tam naprosto nechápu :-(

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 20.10.2017
          Autor: fractal
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Soutok Morava - Dyje.

                 

            Navíc je jen z jedné strany. Když jedeš směrem od soutoku, tak žádný zákaz není.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 20.10.2017
            Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Soutok Morava - Dyje.

                 

            Značka už je dost omšelá, asi pamatuje nějakého toho Rusa.:-)

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 20.10.2017
            Autor: plusjedna
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Soutok Morava - Dyje.

                   

              Ta cesta vede mj. kolem objektu, kde se prej dřív pálilo dřevěný uhlí. Má ale taky docela zajímavě zadrátovanej plot. Jestli ona tam prej spíš původně nebyla rota PS, krapet maskovaná... nějaký takový řeči jsem od kohosi kdesi slyšel.
              Jinak v oboře je podivných věcí víc, třeba taky lesní školka, kam vede odbočka nadzemního elektrickýho vedení, za plotem velkej transformátor.. a pak už nic. Jen po pozornější prohlídce se dá najít kabel, co od transformátoru vede nenápadně do země. (Nemyslím uzemnění, ale tlustej silovej vodič).

              Dost různých omezení, co tam byla v dobách dřívějších, by nejraději i dneska dál prosazovali lesáci. Obecně by byli zjevně rádi, když už se jim tam po oboře "musejí" motat výletníci, tak aby jezdili jen po pár nejprofláklejších trasách a jinak se po polesí moc nerozjížděli. Několikrát jsem se s tímhle přístupem setkal v praxi.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 20.10.2017
              Autor: Andrej
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Soutok Morava - Dyje.

                     

                Ano, byla to 23. rota 4. praporu 4. brigády (Znojemské) Pohraniční stráže.
                V oboře je ještě jedna bývalá rota Lány (č.22), kousek od zámečku Lány. Dnes ji spravují LČR.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 21.10.2017
                Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Soutok Morava - Dyje.

                       

                  Jo, ta poblíž zámečku Lány má v areálu i kovovou strážní věž/stožár (aspoň myslím, že to sloužilo tomuhle účelu). No a vím ještě nejmíň o dvou dalších takových věžích. Jedna teď slouží i jako anténa poblíž regulační propusti na Kyjovce, hádám posílá údaje z vodočtu, nebo snad umí i nějaký dálkový řízení těch stavidel, nevím. Podobná je pak i nedaleko soutoku, u stavidla na Vlčí strouze, ta je ověšená i kamerama...

                  Nejvíc by mě stejně zajímalo, co bylo nebo je v té podivné lesní školce s transformátorem. Není tam vlastně úplně nic... kromě boroviček je uprostřed oplocené plochy ještě studna, tak docela možná tam byl ještě i nějakej další objekt, dnes už zbořenej (? ruiny tam vidět nejsou) a taky jeden ŘOPík, kterej na rozdíl od mnoha dalších v oboře má dobře zamčenej vchod. Akorát člověk neví, jestli se o to nějak víc zajímat, nebo raděj nechat být... aby se snad naopak o něj pak nezačal zajímat někdo z MV nebo tak něco... :)

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 21.10.2017
                  Autor: Andrej
                  Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Soutok Morava - Dyje.

               

          Zázvorový likér?!?
          To sama doma vyrábíš?!?

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 20.10.2017
          Autor: radka
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Soutok Morava - Dyje.

                 

            Jo a má to sílu, hlavně ten zázvor. Dobrá prevence proti kašli a nachlazení.:-)

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 20.10.2017
            Autor: plusjedna
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Soutok Morava - Dyje.

                   

              Prosím, prosím, napiš mi recept.
              Likér sice nevyrobím, ale zkusím to modifikovat na sirup.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 20.10.2017
              Autor: radka
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Soutok Morava - Dyje.

                     

                Správný postup je 125g čerstvě nastrouhaného zázvoru, 1 oloupaný citron a 1 oloupaný pomeranč nakrájený na plátky dát do 1/2 l vodky se 125g medu (6 pol.lžic) a nechat 3 dny luhovat.
                Jde to jednoduše-oloupaný pomeranč a citron i zázvor prohnar odšťavňovačem, smíchat s medem a vodkou a požít v malých dávkách na množství nezáleží. :-)

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 20.10.2017
                Autor: plusjedna
                Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Soutok Morava - Dyje.

                       

                  Tak první postup je pro mne nereálný, ale ten druhý je zajímavý.
                  Díííky!!!

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 21.10.2017
                  Autor: radka
                  Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Šumava na kole

 (CK Frčíme)
17.05.2024, 3 dny
5 900 Kč
cyklistický Autobusem

Bikepackingová výzva Rakouskem až domů

 (CK Kudrna)
04.07.2024, 6 dní
7 800 Kč
cyklistický Autobusem

Šumava na kole

 (CK Frčíme)
12.07.2024, 3 dny
5 900 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: Parťáka na vyjížďky

05.05.2024
Jezdila jsem často a aktivně. Změna bydliště, přátel a možností vše zhatilo. Ráda bych aktivního parťáka, který by…

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

PR články:

[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

226 cyklistů (13 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 4. část

4. část - Chtěla jsem Kyrgyzstán, mám Kyrgyzstán... Podepsaly se na nás únava, hlad a stres, jestli seženeme…
Peggy | 06.05.2024

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 3. část

3. část - Krát dvě to mělo bejt Čtvrtý den od startu jsme vjeli do velkoměsta, do Almaty. Zde měly děti…
Peggy | 02.05.2024

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 2. část

2. část - Welcome to Kazachstán!   „Tahle země není pro starý!" všimnul si Luděk, když jsme seděli v bufetu…
Peggy | 28.04.2024