reklama
Země: Česko Česko

Zajímavý stan.

Co říkáte na tohle?
https://www.novinky.cz/veda-skoly/431248...

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 06.03.2017
Autor: bobeš2
  • Re: Zajímavý stan.

         

    nevidim kde vic fotky.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 06.03.2017
    Autor: Arabice
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zajímavý stan.

         

    Na jednu stranu zajímavé, na druhou stranu je otázka, jak moc šikovný bude takový stan v praxi. Jakmile postavím stan, tak jsem asi bez kola - tzn. přijdu třeba o možnost postavit si v kempu domeček a pak si ještě někam zajet na večeři s tím, že po návratu už nemusím nic řešit, je postaveno, jen zalehnu a spím. :) Což by mi osobně nevadilo, protože v kempu většinou nespím a pokud stavím přístřešek někde venku, tak už se od něj pak nevzdaluju. Co ale občas využívám je možnost postavit si bydlení, dát si večeři (vandráckou, zn. ešus) a pak se ještě v klidu a už trochu odpočatý povrtat na kole, provést běžnou údržbu nebo dořešit problém, který jsem sice nemusel řešit hned přes den po cestě, ale nechci s ním druhý den vyrážet na další etapu. Pokud je kolo jako součást konstrukce, už budou asi omezené možnosti s ním něco provádět. Nechávat si postavení stanu až potom, co provedu tu údržbu, zase nemusí být vždycky praktické, pokud se třeba obávám, že může přijít náhlý déšť.

    V neposlední řadě bude otázka, jestli tenhle stan bude výrazně menší a lehčí než nějaký větší stan třeba pro čtyři osoby, se kterým jedeme jen dva, aby se tam vešla i ta kola... nebo i menší stan s velkou apsidou. Mohl by být lehčí díky tomu, že asi nebude mít samostatné tyčky, na druhou stranu na látce se asi hmotnost neušetří...

    Navíc má "špatnou barvu", jak se tu řešilo nedávno. :)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 06.03.2017
    Autor: Andrej
    Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Zajímavý stan.

           

      Hmhm, taky koukám, že když budu mít zablácená kola, zablátím i vnitřek plachty a po několikerém složení stanu se to nejspíš postupně rozblemtá všude uvnitř. Ale nechci být škarohlíd, nápad samotný je celkem fajn... a nějaké ty mouchy má každý prototyp, což neznamená, že se to nakonec nevyladí k dokonalosti. :)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 06.03.2017
      Autor: Andrej
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zajímavý stan.

         

    Po pravdě, nevím proč by mělo být kolo ve stanu? Aby nezmoklo? A stan může?

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 06.03.2017
    Autor: zazvur
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Zajímavý stan.

         

    No, nápad dobrej... když nemáš tyčky, vraž tam kolo:-))
    Ale já už teď dodržuji (nechtěně) heslo: Každý správný závodník, má na noze převodník!
    Při spaní v tom stanu bych se trochu bála, že budu mít ráno převodník i na ciferníku a na hlavě bouli od pedálu.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 06.03.2017
    Autor: Lanna
    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
    • Re: Zajímavý stan.

           

      Když jsem byl poprvé s kolem pod stanem, nacpal jsem si kolo dovnitř. A dopadlo to tak nějak jak píšeš.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 06.03.2017
      Autor: petrp
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Zajímavý stan.

             

        teď ho cpeš kam? čistě informativně pro neznalé :-)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 07.03.2017
        Autor: Bruca
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
        • Re: Zajímavý stan.

               

          Položím či postavím ho někde vedle stanu, když je možnost zamknu ho k něčemu. Když tak zvážím, co všechno se mi může cestou stát, tak to, že mi v noci někdo ukradne kolo je to nejméně pravděpodobné.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 07.03.2017
          Autor: petrp
          Hodnocení: +7 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Zajímavý stan.

                 

            Rikal jsem si prave, jestli mas tak velky stan, ze by se veslo do predsinky... :)

            Nejaky pohybovy alarm nebo alarm se zamkem jsi nezkousel?

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 07.03.2017
            Autor: Bruca
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
            • Re: Zajímavý stan.

                   

              Zkoušel jsem pohybový alarm. Ale 2x za noc mě vzbudil falešný poplach, tak jsem se na to vykašlal. Ani ne tak to vzbuzení, ale to, že jsem na sebe zbytečně poutal pozornost mě vadilo.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 08.03.2017
              Autor: petrp
              Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Zajímavý stan.

                     

                Já pohybový alarm používám, velice se mi osvědčil. Ve dne i v noci. A když se v noci vzbudím a mám podezření na něco nekalého, zmáčknu dálkové ovládání a kolo odpoví, že tam ještě je. :-)

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 08.03.2017
                Autor: Marin7
                Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                • Re: Zajímavý stan.

                       

                  My alarm míváme v předsíňce.

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 08.03.2017
                  Autor: Quatsch
                  Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Zajímavý stan.

                         

                    V předsíňce?
                    A není to plýtvání, když by mohl navíc fungovat jako thermofor!?

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 08.03.2017
                    Autor: AV
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                    • Re: Zajímavý stan.

                           

                      Tuto funkci bude mít možnost také plnit, jestli se mi bude chtít stěhovat zas někam na sníh. Jinak v létě přece jen dbám trochu na čistotu :)

                      [ Reagovat ] [ Zpět ]
                      Datum: 08.03.2017
                      Autor: Quatsch
                      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Zajímavý stan.

             

        Měl jsem to úplně stejně. Vzpomínám si na první (a zároveň poslední) společnou noc s kolem ve stanu... Hrozně nepohodlné... kolo není dobrý spolunocležník (přestože nechrápe, nevrtí se,...). Teď spává venku a neprotestuje...

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 08.03.2017
        Autor: vlli2
        Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Zajímavý stan.

               

          Dobrý nápad strčit to sedlo pod tropiko!

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 08.03.2017
          Autor: petrp
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Zajímavý stan.

                 

            To i kvůli pocitu, že kdyby to kolo někdo bral, bude cloumat stanem... no taková útěcha... a taky aby mu nebylo smutno :)

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 08.03.2017
            Autor: vlli2
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zajímavý stan.

         

    Nic nového. Už jsem kdysi něco podobného viděl.
    Bylo to jako áčko pro jednoho a místo tyček sloužilo kolo stojící na sedle a řídítkách.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 07.03.2017
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Zajímavý stan.

           

      Mně stále chybí ta myšlenka. Ušetřím dvě tyčky za cenu rozkládání kola a pokládání sedla na zem. Kolo se stává nepoužitelné. V čem spočívá výhoda spojit stan a kolo v jeden celek? Je to skutečně "dobrej nápad"?

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 07.03.2017
      Autor: zazvur
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Zajímavý stan.

             

        Výhoda?
        Kolo ti nejpíš v noci neukradnou. :-)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 07.03.2017
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Zajímavý stan.

             

        1) nemůžeš stanovat sám
        2) při dešti se ti uprostřed "střechy" vytvoří jezírko ...

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 07.03.2017
        Autor: AV
        Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Zajímavý stan.

               

          Zas u nás, kdy má můj muž o třicet centimetrů víc než já (na výšku ne na šířku:-)), a k tomu příslušně velké kolo, by byla stříška nejspíš správně vyspádovaná. Správně znamena,že by to kapalo všecho na moji stranu:-))

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 07.03.2017
          Autor: Lanna
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zajímavý stan.

         

    Nabídka je neskutečně široká:
    https://www.google.cz/search?q=bike+tent&...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 07.03.2017
    Autor: AV
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Zajímavý stan.

           

      Některý kousky jsou zajímavý....že bych začal vozit druhý stan do kterého bych schoval kolo ? :-) a s koloběžkou nic....

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 07.03.2017
      Autor: highlander
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Zajímavý stan.

             

        Koloběžku můžeš dávat spinkat do hamaky,stan si nezaslouží

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 07.03.2017
        Autor: mech
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zajímavý stan.

         

    ....konečně výborný nápad!!! (bohužel jen teoretický, v běžné praxi a hlavně pro jednotlivce nanic)- tak to vypadá (jako vždy) s praktickými návrhy teoretiků....:-((

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 07.03.2017
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Zajímavý stan.

           

      Pomocí stanových kolíků to lze napnout i přes jedno kolo. Ale asi už to dělat nebudu a vlezu si pod most nebo do autobusové zastávky.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 08.03.2017
      Autor: JendaH
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: Zajímavý stan.

             

        Když máš takovejch krásnejch stromů, tak to dvakrát líp napneš na provázek.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 08.03.2017
        Autor: Andrej
        Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Zajímavý stan.

               

          Ono se dá lecos, třeba i ... (dosaď si sám!)

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 08.03.2017
          Autor: AV
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Zajímavý stan.

             

        Při tom jak se v noci vrtím bych skončil s kolem na hlavě.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 09.03.2017
        Autor: petrp
        Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zajímavý stan.

         

    Me se nelibí, že to je prostě obšlehnutý velmi vousatý nápad (neco podobneho se dalo najít uz v Disneyho příručce mladých sviśťů v devadesátých letéch :D) a tyhle dve slečny si na tom budují image...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 20.03.2017
    Autor: Mig-all
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zajímavý stan.

         

    ....co na to říct? Nic nového pod sluncem- zamlada, tj. před 45-ti léty jsem z nouze a žádných zbytečných peněz postavil kolo na stojan, zajistil špagátem proti pádu, přehodil přes něj plachtu, druhou pod sebe a spalo se. Dnes bych to jen doplnil o moskytieru- takže....škoda slov!

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 20.03.2017
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Šumava na kole

 (CK Frčíme)
17.05.2024, 3 dny
5 900 Kč
cyklistický Autobusem

Šumava na kole

 (CK Frčíme)
12.07.2024, 3 dny
5 900 Kč
cyklistický Autobusem

Teplické cyklostezky na pohodu

 (CK Frčíme)
20.08.2024, 5 dní
10 500 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

242 cyklistů (2 přihlášení)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024