reklama
Země: Česko Česko

jizerky a okolí

Musím se podělit s dnešní zkušeností. Jizerky a okolí mám s manželkou zmáknuté celkem slušně na kole. Nepočítal jsem to, ale odhadem 1500 km na těch kopcích našlapáno mám, k těm které jsem potkával ať na kole nebo pěšky jsem se choval ohleduplně. Dnes jsem s německými přáteli navštívili na moto Obří sud a chtěli se podívat na Vyhlídku dobrého ducha MUHU. Když se podíváte na turistické mapy, je na nich sice značena značka Singltrek pod Srkem, ale suběžně zelená pěší turistická. Právě protot jsme se informovali u prodavače stánku, jak se tedy na tuto vyhlídku dostaneme. Odkázal nás na tuto trasu s tím, že je to cca 100 metrů. Vydali jsem se tedy pěšky touto trasou a najednou proti nám dosti rychle vyjel jezdec na horském kole, za ním další a další. Pokud to zkrátím a myslete si přátelé "singl" kolaři co chcete, tak jak se zachovali tihle chlapi a přímo nás ohrozili, lze je nazvat jen jako hovada na kolech.
Opravdu v tomto státě vymizela ohleduplnost. Takže vyhlídku jsme vynechali a raději se vrátili zpět.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 29.05.2016
Autor: Gasser1
  • Re: jizerky a okolí

         

    Fakt myslíš, že hovada?
    Jak to tam je značené, opravdu vede zelená a singltrek po stejné cestě? V tom případě to určitě není chyba cyklistů, ale těch co singltrek vytvořili. Měli ho ukončit dřív. Je nesmysl aby singltrek vedl po stejné trase jako pěší turistická. I křížení tras by mělo být hodně zvýraznění a měli by být všichni dostatečně včas upozornění na křížení.
    Když pojedu po značeném singlu, tak nepředpokládám, že někdo se mi bude motat v prostisměru nebo se tam bude procházet.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 29.05.2016
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: jizerky a okolí

           

      Je to tam ten kousek tak. Bohužel jezdí dost takových, co si myslí že když jedou po singlu, že jedou po nějaké uzavřené závodní trati ... Přitom můžou potkat nejen pěšího (žádný zákaz není), ale třeba zvíře, pomalého jezdce (dítě, důchodce, čumila), padlý strom atd.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 29.05.2016
      Autor: PepikW
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: jizerky a okolí

             

        To je ale blbý pokud bez nějakého upozornění je singl a turistická po jedné cestě. To tvůrce moc nezvládl.
        Singl by měl být třeba jen metr vedle pěšácké, ale mimo aby nebyly podobné problémy. No a ukončení singlu nebo "smíšená" provoz by měl být viditelně označený.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 29.05.2016
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: jizerky a okolí

               

          Možná že to označený je, nevim (minimálně tedy jsou tam pásové značky KČT). Třeba křížení, nebo souběh s lesní cestou předchází nějaký cedulky, co jsem si všiml. Ale singly fakt nejsou pouze pro cyklisty, jako třeba DH tratě, je to něco jako smíšená stezka cyklo/pěšo. Potkávám občas i běžce - snad vždycky v protisměru, což je nejbezpečnější.

          Jo a v pravidlech k SpS je "buď ohleduplný k přírodě i ostatním lidem", což zjevně nestačí ...

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 30.05.2016
          Autor: PepikW
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Šumava na kole

 (CK Frčíme)
17.05.2024, 3 dny
5 900 Kč
cyklistický Autobusem

Šumava na kole

 (CK Frčíme)
12.07.2024, 3 dny
5 900 Kč
cyklistický Autobusem

Teplické cyklostezky na pohodu

 (CK Frčíme)
20.08.2024, 5 dní
10 500 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

559 cyklistů (7 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024