reklama
Země: Bulharsko Bulharsko, Řecko Řecko, Rumunsko Rumunsko, Srbsko Srbsko

Cyklodovolená

Zdravím všechny cyklo nadšence!

Měla bych na vás prosbu o pár tipů, zkušeností na naší cestu. Budu ráda za každou radu :)

Máme v plánu se vydat toto léto vlakem do Rumunska (nevíme ještě, jestli začátek bude v Cluj Napoca nebo v Brasově), přes hory do Banátu, kousek Srbska, přejet do Bulharska přes hlavní město Sofia a pak přímo do Řecka do Thessaloniki a pak už odtud vlakem zase domů. Spát chceme volně ve stanu.
Máte taky někdo zkušenost s medvědy v Rumunsku? Vcelku z nich mám velký respekt :D A přechody přes hranice by měly být taky v pohodě?
Prosím tedy o jakkýkoliv tip či radu, všechno bude vítáno a určitě se hodí :)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 28.02.2016
Autor: Simik99
  • Re: Cyklodovolená

         

    V Rumunsku jsou nyní větším nebezpečím než medvědi divocí psi.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 29.02.2016
    Autor: Brahma
    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Cyklodovolená

           

      Mě táta učil, zvířat, těch se bát nemusíš, hlídej si zlé lidi...

      Mám pocit, že v Evropě měl pravdu.
      Rumunsko neznám,teda kromě Rumunek, těch je plná Evropa....

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 29.02.2016
      Autor: Jindra8526
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -7
      • Re: Cyklodovolená

             

        ....výborná rada přímo k věci od znalce prostředí :-O

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 29.02.2016
        Hodnocení: +13 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Cyklodovolená

           

      Nevím jak nyní, ale při svých cestách jsem neměl problém ani s jedním- medvěda jsem viděl živého jen v ZOO a psi všude štěkají a nahání hrůzu. Konkrétně v Rumunsku i Bulharsku nejde o bojové plemena, ale o pouliční směs volně žijící a vyskytující se kdekoliv(kde je potrava), ale nevšímal jsem si jich.Pokud tě "honí" za kolem, stačí přestat šlapat(dráždí je kmitající nohy) a jestli doráží na pěšího, výsledek naznačaní sehnutí se pro kámen a následném hodu i naprázdno je stáhnutí ocasu a útěk. Hranice byly v pohodě- co s nimi udělali nájezdy migrantů nevím.Jestli tě tlačí čas, je lepší do Brašova a odtud "po svých" přes Bran(hrad),Campulung, Rimnicu Vilcea(cestou kláštery)Targu Jiu,Baia de Arama a Baile Herculane(lázně) do Banátu(Šumica....)Pak dolů a podél Dunaje do Orsovy. Do Bulharska je to kratší přes Srbsko(přes Portile de Fier u Gura Vai),Kladovo, Negotin a Zaječar.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 29.02.2016
      Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Cyklodovolená

             

        Co se týče běženců, ta ti se přeci soustředují v jednom místě a jedné trase, takže vše ostatní určitě bude bez problémů.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 29.02.2016
        Autor: Karel-ch
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Cyklodovolená

         

    Pokud chceš jet vlakem, doporučuji ti jet pouze do Maďarska na rumunské hranice - třeba Debrecen nebo pohraniční Biharkeresztes. Dále pak pokračovat již na kole, třeba přes krasové pohoří Munţii Bihor. Je to hlavně z důvodu, že jízdenku na kolo si v pohodě u nás koupíš do jakékoliv maďarské stanice. Do Rumunska to může být problém. Též jízdenka pro osobu do Rumunska je asi neůnosně drahá, řešil bych to takto: u nás si koupit pouze do Budapešti, kam jsou výrazné akční slevy a po Maďarsku si koupit v Budapešti za jejich místní tarif. Spojení si najdeš na idosu a ještě je dobré si na Máv start http://www.mavcsoport.hu/ ověřit přepravu kol. Ze zkušenosti však vím, že i když vlak zrovna vyhražené místo pro kolo nemá, není problém s jeho přepravou. Horší je nakládání a vykládka, nepočítej s žádnými bezbariérovými přístupy! Obrázky jsou až na ten poslední asi 5 let staré, ale vozový park se obnovuje asi pomaleji, než u nás.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 29.02.2016
    Autor: Karel-ch
    Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Cyklodovolená

         

    Až se dostanete do Rumunského Banátu, do Svaté Heleny a k Dunaji, je pěkná alternativa cesty do Bulharska přes Srbsko, kolem Dunaje po levém břehu. Použít ferry Stará Palanka – Ram a po trase Veliko Gradiště – Golubac - Donji Milanovac. Odtud do Klokočevac a potom Negotin a hra. přechod SRB/BG Bregovo.
    V BG směr Sofie doporučuji trasu Vidim – Lom – Montana – Vratsa a dále pokračovat údolím řeky Iskar. Zvláště přírodní park Vračanski Balkan v pohoří Stara Planina je překrásný. Hory v BG jsou kouzelné. Jel jsem tudy 2x v roce 2014.
    Pár fotek je na http://avant.rajce.idnes.cz/2014_Morava-Balkan...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 01.03.2016
    Autor: pavelv
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Cyklodovolená

         

    Ideální pro rodiny s malými dětmi je bezpochyby Třeboňsko (rovina, cyklostezky bez aut ve lesích a okolo rybníků, hodně možností občerstvení. Ve Vlkově navíc možnost koupání v čistých pískovnách, pozvolné břehy. Co se ubytování týče, pro rodiny s dětmi je uzpůsobený penzion U hájovny (www.uhajovny.vlkov.eu) – speciální vybavení pro děti, dětské hřiště a půjčovna kol, croozerů, sedaček apod. přímo v areálu. Funguje celoročně.

    Pro skupiny do 15 osob je zase vhodnější chalupa U Hovorků (www.uhovorku.vlkov.eu), kde je to levnější a je tam více soukromí – maijtel není přítomen. Prázdninové pobyty je ovšem třeba zamlouvat hodně brzy, nejpozději v lednu. U obou objektů navíc nechybí uzavřený dvůr a uzavřená zahrada, takže děti je možno klidně vypustit…

    Podívejte se na recenze, jsou na stránkách.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 10.03.2016
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -13
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Řecké ostrovy na lodi s kolem

 (CK Vlha)
11.05.2024, 8 dní
38 900 Kč
plavba na lodi Letecky

Kréta na kole

 (CK Extrem Tour)
25.05.2024, 8 dní
17 800 Kč
cyklistický Letecky

Rhodos na kole

 (CK Extremtour)
22.09.2024, 8 dní
18 890 Kč
cyklistický Letecky
Seznamka

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Na kole z Prahy

02.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

182 cyklistů (9 přihlášených)

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024

Východní Balkán - 8. část - Rumunsko, Maďarsko - ZÁVĚR

Po probuzení v Transylvánii, nedaleko města Reghin, jsme si na snídani opět dojeli do první vesnice. Oproti…
Peggy | 15.12.2023

7. část - Do Rumunska!

Zastavili jsme hned v další vesnici Zachari Stojanovo, že si tam dáme kafe. Stálo 0,4 leva, takže se cena…
Peggy | 01.12.2023