reklama
Země: Maďarsko Maďarsko

Maďarské termály

Zdravím všechny. Rád bych na těžko letos koncem léta navštívil Maďarsko. Vím, že termálů je tam všude hafo, ale pojedu sám s "plnou polní", tak bych, rád navštívil nějaké termály, které bych coby cyklocestovatel si mohl vychutnat, pookřát dal svým starým kostem a kloubům a přitom tam někde mohl nechat obtěžkané kolo, na které bych třeba i viděl. Jezdím nadivoko, nemám zájem o informace o hotelích a pod. Díky za tipy a info.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 19.07.2015
Autor: Pepíček
  • Re: Maďarské termály

         

    Snad ti to pomůže:
    http://www.hungarytourism.cz/cestujeme-do...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 20.07.2015
    Autor: AV
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Maďarské termály

           

      teda hloupější stránku jsem ještě neviděl. A´t kliknu kam kliknu všude se dostanu jen k nabídce hotelů. DOkonce i na odkaz počasí v maďarsku mi to nabídne hotely v maďarsku

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 20.07.2015
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Maďarské termály

         

    Po osobní zkušenosti s koloběžkou natěžko můžu doporučit Bük...ale na kolo tam neuvidíš :-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 20.07.2015
    Autor: highlander
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Maďarské termály

         

    Loni jsem jel okruh přes pohoří Mátra, Bükk a tak okolo. Po zdolání Kékese/Mátry jsem další den strávil válením v Egerszalóku - je tam takové malé Pamukkale, ke kterému přistavěli obří hotel s lázněmi - částečně uvnitř, zčásti venku, propojené. Je to tam celkem v poho, mají tam služební vjezd/vchod z boku objektu a pod úrovní terénu, mimo hlavní příchozí cestu do areálu, kam tě recepční odkáže, když jí řekneš, že potřebuješ kolo někam schovat. Dá se tam i přivázat ke sloupu nebo stojanu, parkujou tam svoje kola a auta zaměstnanci a prakticky neustále tam někdo z nich hulí a vykecává se - takže na kolo sice neuvidíš, bazény jsou z druhé strany, ale neměl jsem problém.
    Pár metrů od toho resortu jsou případně venkovní minilázničky, v podstatě spíš bufetový stánek s bazénkem tak akorát pro Škromacha :) tam na něj i uvidíš.
    Nějaké koupací možnosti jsou i před Egerem hned po sjezdu z Kékese - ve městě Párád, resp. Párádfürdó. Ale tam jsem nezastavoval, takže nevím.
    Po přejetí pohoří Bükk jsem se chtěl vykoupat i v Miskolci, ale tam je to úplně naprd, nepustí tě s kolem do areálu, musíš ho přivázat k plotu před vstupem, což znamená na takovém náměstíčku uprostřed parku, kde je spousta stánků, hospody a lidí jako much. Tam jsem to neriskoval.
    Stejné to pak bylo, když jsem končil v Budapešti, u akvaparku na Margaretině ostrově. Zase park, atrakce, spousty lidí. Ale zase kdybys tam chtěl výlet končit a odjíždět odtamtud vlakem, můžeš tam strávit den a věci nechat v kempu - který v Miskolci není. Ale to bych pak šel raději do nějakých tamních skutečných lázní, než do tohohle akvaparku, kde je hlava na hlavě.
    Jinak v tom Egerszalóku byla cena 3100 HUF (cca 280 korun) na 3 hodiny nebo nějak kolem 6-7 tisíc HUF (cca 540-640 korun) na celý den, dostaneš náramek bez zálohy, platí se při odchodu a dá se kartou. Na náramek bacha, je na knoflík podobný páskám na hudebních festivalech, ale nedrží moc pevně, v divoké řece se mi několikrát rozepnul a tak tak mi neodplaval :)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 21.07.2015
    Autor: 7seconds
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Maďarské termály

         

    Ahoj, já s manželkou celkem pravidelně jezdím do lázní v Gyoru a naprostá spokojenost. Pokud však projíždíš Maďarsko celé, určitě se vyplatí navšívit těch termálů víc. Já se na jejich seznam vždycky dívám přes https://jacestovatel.cz/media/termalni-lazne... a zatím mě nejvíc láká budapešťský Széchényi.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 18.08.2019
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
  • Re: Maďarské termály

         

    Škoda, že ses nepochlubil, jax před těmi 4.(tý jo, už tak dávno!) lety v Uhersku uspěl (aby ostatní traveleři věděli ...).

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 19.08.2019
    Autor: AV
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Maďarské termály

           

      4 roky strý dotaz ale budiž…
      Mapka termálních lázní je zde:
      https://www.wellnesstips.cz/lazne/?lfSpaTypes=6 pak je ale lepší najít stránky vybraných lázní přes google.

      Já nikdy s kolem dovnitř nelezl ale vidím to jako problematické - osobní zkušenost z Dun.Streda, Gyor, Bukfurdo, Savar, Hegyko. Taky málokde mají vstup na pár hodin, zpravidla platíš celý den nebo „večerní vstup“ od 16. (17.) hodiny. Možná se zaměřil na termály které mají „v areálu“ kemping. Na to bych zkusil stránku karavanistů:
      https://www.caravan24.cz/infusions/forum/index...

      Cestou bych navštívil termály v Dunajské Stredě http://www.thermalpark.sk/

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 21.08.2019
      Autor: Julek
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Balaton, pohoří Mátra a Bükk, Eger a Hevíz – cyklo a termály

 (CK Victoria)
22.04.2024, 5 dní
10 990 Kč 9 590 Kč
cyklistický Autobusem

Bukové hory na kole s termály

 (CK Vlha)
27.04.2024, 5 dní
13 400 Kč
cyklistický Autobusem

Cyklistika okolo Balatonu

 (CK Hoška Tour)
25.05.2024, 5 dní
7 950 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

15.04.2024
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

265 cyklistů (3 přihlášení)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024