reklama
Země: Česko Česko

hygiena

Mam na vas dotaz.Ked jezdite na niekolko denne vylety nakole a spite niekde mimo kempu tak by ma zaujimalo ako riesite hygienu.Kde sa vlastne umyvate a tak vsetko okolo toho.Ako to riesite

[ Zpět ]
Datum: 16.03.2014
Autor: Smoula200
  • Re: hygiena

         

    V řece, potoku, rybníku ... v Evropě tady kolem najdeš vodu snadno když se díváš. Nikdy jsem s vodou na umytí problém neměl. Jinak vezu celý den dvě prázdné petky, pokud v podvečer vidím že se budu moci umýt někde v potoce, naplním někde (požádám o naplnění) jen jednu. Na večeři a ranní čaj, popřípadě na vyčištění zubů. Pokud to fakt vypadá že vodu v krajině nenajdu, ale to je málokdy, naplním petky obě, ta druhá je na umytí večer i ráno. Je to neuvěřitelný ale stačí to. Ve Španělském vnitrozemí nebo Maroku to asi bude jinak, ale tudy jsem zatím neputoval.
    Na fotce je ranní hygiena u Labe nad Hamburkem, voda čistá a přežili jsme bez problémů.

    [ Zpět ]
    Datum: 16.03.2014
    Autor: básník
    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: hygiena

           

      asi tak to mám i já.A ještě sebou vozím vlhčené ubrousky.Dost dobrá věc.

      [ Zpět ]
      Datum: 16.03.2014
      Autor: taole
      Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: hygiena

             

        Ano, vlhčené ubrousky - výborná věc.
        Když jsem šla jednou psovi pro vodu na hřbitov, byla tam šikovná hadice, vrátila jsem se tam se šamponem.

        [ Zpět ]
        Datum: 16.03.2014
        Autor: Quatsch
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: hygiena

             

        Při vytrvalém dešti je každý ubrousek vlhčený :-)

        [ Zpět ]
        Datum: 16.03.2014
        Autor: ronda
        Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: hygiena

           

      I voda v Dunaji u Melku byla príma na ranní hygienu :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 16.03.2014
      Autor: highlander
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: hygiena

         

    Někde jsem četl o děravém víčku na petku ke sprchování a zaujalo mě jak málo vody stačí na osprchování. (1,5 l vody v petce bylo až až) Teda hlavu si na cestu vždycky oholím, takže odpadá mytí vlasů. Ale co každá hlava je krásná, když je holá. :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 16.03.2014
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: hygiena

         

    Večer v hospodě u umyvadla (pak už jen "popojet" na bivak), v pramenu, veřejná sprcha na pláži :). Případně naplním navečer někde petku vodou (vozím přes den prázdnou) a očáchnu se. Nejsme na poušti, nějaká voda se najde vždy... ;-)

    [ Zpět ]
    Datum: 16.03.2014
    Autor: hekynen
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: hygiena

         

    Proč se umývat, vždyť špína je dobrá izolace. :-)
    Vozim s sebou sprchu - výčko na petku a v něm několik menších dírek. Když petku s vodou naplníš zavčas a svítí sluníčko, tak máš veřer teplou sprchu.

    [ Zpět ]
    Datum: 16.03.2014
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: hygiena

           

      To musí být hodně tvrdé víčko... ;-))
      Kus dne ssebou tahat zcela zbytečně 1,5 kg navíc?!? To néé... :)
      A to ti tím děravým víčkem ta voda nevyteče? :)

      [ Zpět ]
      Datum: 16.03.2014
      Autor: hekynen
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: hygiena

             

        Ale prd, to víčko mám jen ke sprchování. Jinak je samozřejmě na petce normální, bez dírek.

        [ Zpět ]
        Datum: 16.03.2014
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: hygiena

             

        Píše "náhradní" víčko.
        Zkrátka to děravé nasadí až když se chce sprchovat :o)))

        [ Zpět ]
        Datum: 16.03.2014
        Autor: radka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
        • Re: hygiena

               

          On spiš kritizoval to "y". :-)

          [ Zpět ]
          Datum: 16.03.2014
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: hygiena

                 

            Aha, to jsem přehlédla :o)))

            [ Zpět ]
            Datum: 16.03.2014
            Autor: radka
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
            • Re: hygiena

                   

              Dakujem vam za vase reakcie,rady a typy.Diky moc.

              [ Zpět ]
              Datum: 16.03.2014
              Autor: Smoula200
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: hygiena

                     

                Úplně stejně, jako píší ostatní. Vody je vždycky všude dost. Na fotu jsme využily s dcerou místa u malého potůčku (napravo pod stromy) o polední pauze. Umýt hlavu, vyprat prádlo a než jsme se obě prostřídaly a uvařily oběd, bylo vše na plotě suché. Toto byla velká očista, tak zhruba po 3 dnech. Jinak klasika ráno a večer a v nouzi jsou opravdu úžasné ty vlhčené kapesníčky. Akorát to chce vyzkoušet jaké, jelikož některé druhy jsou napuštěné i olejíčkem a to pak není nic moc, já osobně, mám pocit, že jsem po nich upatlaná. Jo a to víčko vozím též.

                [ Zpět ]
                Datum: 16.03.2014
                Autor: BuLenka
                Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: hygiena

                       

                  Já bych někam jela! Jediné, co mám již koupené, jsou právě ty ubrousky. Jasno jinak v ničem. Když něco navrhnu, slyším reakci: "Super!" Nikdo však nic nevymyslí.

                  [ Zpět ]
                  Datum: 16.03.2014
                  Autor: Quatsch
                  Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                  • Re: hygiena

                         

                    Tak nezbývá nic jiného, než to ostatním naplánovat a jen jim to oznámit.

                    [ Zpět ]
                    Datum: 16.03.2014
                    Autor: petrp
                    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: hygiena

                         

                    Taky už jsem při chuti něco podniknout :-)

                    [ Zpět ]
                    Datum: 16.03.2014
                    Autor: básník
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    •      

                      Příspěvek byl smazán zakladatelem tématu.

                      Datum: 17.03.2014
                      Autor: hekynen
                • Re: hygiena

                       

                  Ona občas pomůže i normální froté žínka, tam pak stačí i minimální kaluž...

                  [ Zpět ]
                  Datum: 16.03.2014
                  Autor: evcas
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: hygiena

                         

                    :-)) Ručník pod sebe, žínku do levé ruky a láhev s vodou a tím dírkatým víčkem do pravé. Někde vedle mýdlo a to vše vyzkoušeno uvnitř stanu. Úplně v pohodě očista, bez většího nacákání. Takto řešeno loni, když všude bylo hafo komárů. Ty teda fakt nemusím a v těch loňských vedrech jsem ulepená odmítala lézt do spacáku.

                    [ Zpět ]
                    Datum: 16.03.2014
                    Autor: BuLenka
                    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: hygiena

         

    Všelijak, jakmile nastane příležitost se umýt nebo usušit:-))

    [ Zpět ]
    Datum: 16.03.2014
    Autor: Lanna
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  •      

    Příspěvek byl smazán zakladatelem tématu.

    Datum: 16.03.2014
    Autor: Jindra8526
    •      

      Příspěvek byl smazán zakladatelem tématu.

      Datum: 17.03.2014
      Autor: abernathy
      •      

        Příspěvek byl smazán zakladatelem tématu.

        Datum: 17.03.2014
        Autor: petrp
  • Re: hygiena

         

    Já v podvečer (do půl sedmé) na příhodném místě přemáchnu propocené moira triko a naberu dvě petky pro sichr(většinou v bufáči, reštike, příp. u hodných lidí). Pak pomalou jízdou vyhlídnu vhodné místo na noc. Dírkované víčko je výborný vynález- jedna petka stačí na komplet osprchování celého mne i s 5mm-ovou "hřívou" vlasů, druhá je na večeři, snídani a ranní opláchnutí. Pokud je noc u vody, nemusím šetřit.
    Triko peru večer mýdlem, přes den několikrát přemáchnu při zastávkách, kraťasy jednou za 4-5dní vyměním za čisté a použité vyperu- schne dýl vložka, dosuším přes den na brašnách.Pokud bych nesmyl večer celodenní pot, neusnul bych a nevyspanému se nejede dobře....

    [ Zpět ]
    Datum: 17.03.2014
    Autor: bi-jan-cyk
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: hygiena

           

      Jojo, dírkované víčko, to je na nobelovku. Jak jednoduché a jak účinné.

      [ Zpět ]
      Datum: 17.03.2014
      Autor: petrp
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: hygiena

           

      A kolik dírek je nejvhodnější a jak daleko od sebe?

      [ Zpět ]
      Datum: 17.03.2014
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Šumava na kole

 (CK Frčíme)
17.05.2024, 3 dny
5 900 Kč
cyklistický Autobusem

Bikepackingová výzva Rakouskem až domů

 (CK Kudrna)
04.07.2024, 6 dní
7 800 Kč
cyklistický Autobusem

Šumava na kole

 (CK Frčíme)
12.07.2024, 3 dny
5 900 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

331 cyklistů (3 přihlášení)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024