reklama
Země: Česko Česko

"Bezpečnostní" rameno s blikačkou

V diskusi pod článkem na konci příspěvku je zmíněn zajímavý nápad- "již řadu let sním o výklopném rameni, na které bych připevnila blikačku a opticky tak rozšířila své jednostopé "vozidlo"". Něco takového jsem viděl vloni v létě kdesi v jižních čechách, na nosiči asi 50cm rameno do vozovky, na něm praporek a tuším bez blikačky. Jak to je s právní úpravou šířky byciklu? Protože já osobně tehdy za volantem jsem se tomu rameni vyhnul o to víc. Nemá s tím někdo praktickou zkušenost?

http://www.osel.cz/index.php?clanek=2109

[ Zpět ]
Datum: 29.04.2013
Autor: chary
  • Re: "Bezpečnostní" rameno s blikačkou

         

    Normální řidič si nechá odstup tak jako tak. Blbec stejně vidí, kde jseš ty a kde praporek a když bude chtít, tak ho klidně lízne. Podle mě docela zbytečnost. Možná tak nějakýho roztěkanýho důchodce na tohle nachytáš. Důležitější je být dobře vidět. A asi kousek nad šířku řidítek ti nikdo nic neřekne, o nějaké předepsané šířce jsem snad zatím nic nečetl. Násada od hrábí do silnice by už asi zlobila :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 29.04.2013
    Autor: ronda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: "Bezpečnostní" rameno s blikačkou

         

    Navíc bys to musela mít sklopné nebo pružné, aby Tě líznutí nějakým blbcem neposlalo k zemi.

    [ Zpět ]
    Datum: 29.04.2013
    Autor: Arnošt905
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: "Bezpečnostní" rameno s blikačkou

         

    Loni jsem cestou z práce (za tmy) několikrát dojel a předjel cyklistu co měl světlo na nějaké anténě do strany od kola. Měl i normání blikačku na sedlovce. A porvé jsem přemýšlel co to je za samohyb předemnou... Rozhodně to zaujme... Ale nechtěl bychto....

    [ Zpět ]
    Datum: 29.04.2013
    Autor: Valdek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: "Bezpečnostní" rameno s blikačkou

           

      Přesně, hlavně za blbé viditelnosti a při soustavném svícení by to mohlo evokovat podstatně vzdálenější auto oproti relativně blízkému cyklistovi.
      Podle mě je lepší dát dvě světla nad sebe, tam tenle dojem nehrozí.
      Sám mám bliknu na přilbě a tu zapínám za blbé viditelnosti spolu s blikačkou pod sedlem...

      [ Zpět ]
      Datum: 29.04.2013
      Autor: újezďák
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: "Bezpečnostní" rameno s blikačkou

         

    Nevím, jak to je s úpravou šíře bicyklu v zákoně.
    Ale dovedu si představit, že bych se tímto mechanismem dokázala docela dobře vytrestat sama a sama sebe sundat z kola, teda hlavně v případě, že bych to měla na zadním nosiči:-))

    [ Zpět ]
    Datum: 29.04.2013
    Autor: Lanna
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: "Bezpečnostní" rameno s blikačkou

           

      ... jsou lidé, kteří mají na průšvihy nadání ...

      [ Zpět ]
      Datum: 29.04.2013
      Autor: AV
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: "Bezpečnostní" rameno s blikačkou

         

    Já jsem to z legrace dával sem: http://www.nakole.cz/diskuse/16247-co-me...

    a ty argumenty proti, které na příspěvek reagují jsou bohužel pravdivé. Spíš než bezpečnostní by to bylo nebezpečnostní... :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 03.05.2013
    Autor: marrier
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Šumava na kole

 (CK Frčíme)
17.05.2024, 3 dny
5 900 Kč
cyklistický Autobusem

Šumava na kole

 (CK Frčíme)
12.07.2024, 3 dny
5 900 Kč
cyklistický Autobusem

Teplické cyklostezky na pohodu

 (CK Frčíme)
20.08.2024, 5 dní
10 500 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

424 cyklistů (6 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024