reklama
Země: Česko Česko

Co se staví na Pohansku?

Haló, Břeclaváci, dneska jsem se byl podívat na Pohansku a zaujalo mě, co se to tam staví za "dálnici"? To bude cyklo? Není tam snad asfaltu všude dost? Google na mě nic nevyplivl... :-)

[ Zpět ]
Datum: 25.04.2013
Autor: marrier
  • Re: Co se staví na Pohansku?

         

    Břeclaváci zřejmě umřeli nebo někde jezdí na kole (a kašlou na NaKole)... :-D

    [ Zpět ]
    Datum: 03.05.2013
    Autor: marrier
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Co se staví na Pohansku?

           

      jezdíme.
      Aktuálně z 1. května: na soutoku milion lidí, někteří brodili nebo se vraceli, většina našla suchou cestu. Na hrázi je kamení nebo geotextilie, už je to skoro u soutoku. Cesta po hrázi je nejkratší, ale taky nejméně zajímavá. Vymyslel to nějaký Božek, proč, se můžeme jenom dohadovat. Zničit tuto krajinu nájezdem mastňáků. Pro normálního cyklistu zbytečná stavba. Takže asi jde, jako vždycky, zase o peníze.
      http://breclavsky.denik.cz/zpravy_region/uz...

      [ Zpět ]
      Datum: 03.05.2013
      Autor: pgnext
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Co se staví na Pohansku?

             

        Stavba není určena pro cyklistiku, ale je to protipovodňové opatření (placené samozřejmě EU). Teda aspoň tak to stojí na "modré" ceduli...

        [ Zpět ]
        Datum: 03.05.2013
        Autor: hekynen
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Co se staví na Pohansku?

               

          Tak to těleso samotné pravděpodobně hrází je, ale nahoře evidentně dělají zpevněnou cestu (makadam, geotex)...

          [ Zpět ]
          Datum: 03.05.2013
          Autor: marrier
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Co se staví na Pohansku?

             

        Taky jsem brodil, vracet jsem se nechtěl a suchou cestu jsem nenašel (k soutoku jsem vlastně žádnou cest nenašel, spíš jsem tam dobloudil bažinou).

        Je pro mě nepochopitelné, že tam staví takovou dálnici, když tam docelá slušná asfaltka je. Nedaly by se ty peníze investovat jinde, kde stezka chybí? Navíc v takovém vzácném prostředí, jak ty píšeš - pro mastňáky, aby tam dojeli málem autem. Chybí už jen megaparkoviště přímo u soutoku... :-(

        Ještě pár fotek jak jsem při své cestě dopadl:
        http://marekpetru.rajce.idnes.cz/Cyklo-Pohansko...

        [ Zpět ]
        Datum: 03.05.2013
        Autor: marrier
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Co se staví na Pohansku?

               

          Znovu opakuji - jedná se o protipovodňové opatření, tj. zvýšení a zpevnění hráze. Že tam "náhodou" vznikne i "dálnice" pro bruslaře, maminky s kočárky a obdobnou pakáž, je věc jiná...

          [ Zpět ]
          Datum: 05.05.2013
          Autor: hekynen
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Co se staví na Pohansku?

                 

            V tom se nerozporujeme. Protipovodňové opatření chápu. Ale proč nahoru rvát asfalt, což jsou bezpochyby docela velké náklady navíc, když asfaltek je tu všude až dost. To nechápu.

            [ Zpět ]
            Datum: 05.05.2013
            Autor: marrier
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Co se staví na Pohansku?

                   

              Zeptej se na Povodí Moravy. :-)
              Však to platí EU. :-(

              [ Zpět ]
              Datum: 05.05.2013
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Co se staví na Pohansku?

                   

              Aby si naši volení a nevolení zástupci neotřískali spodky Audin až to budou slavnostně otevírat a bít se v prsa jak jsou dobrý a co všechno udělali.

              [ Zpět ]
              Datum: 05.05.2013
              Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Co se staví na Pohansku?

                     

                Naše BV vrchnost je skromná, jezdí jen v Superbu (teda pokud se něco nezměnilo)...

                [ Zpět ]
                Datum: 05.05.2013
                Autor: hekynen
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Šumava na kole

 (CK Frčíme)
17.05.2024, 3 dny
5 900 Kč
cyklistický Autobusem

Šumava na kole

 (CK Frčíme)
12.07.2024, 3 dny
5 900 Kč
cyklistický Autobusem

Teplické cyklostezky na pohodu

 (CK Frčíme)
20.08.2024, 5 dní
10 500 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

371 cyklistů (4 přihlášení)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024