reklama
Země: Česko Česko

Brdy

Dobrý den,potřebuji poradit.V létě se chystám do okolí Brd a chtěl bych aspoň část projet.Je to vojenský újezd a je tam povolen vjezd o sobotách a nedělích po okrajovách částech.Narazil jsem ale na několik lidí,kteří udavají průjezdy i ve vřední dny a doslova přes Brdy(Cykloserver-výlety).Může mě někdo poradit,jak na to?Nechci porušit zákaz,ale když už tam budu...Díky za info Bobisek

[ Zpět ]
Datum: 17.12.2012
Autor: bobisek55
  • Re: Brdy.

         

    povolení vjezdu do VÚ Brdy platí o sobotách nedělích a svátcích.

    [ Zpět ]
    Datum: 17.12.2012
    Autor: mech
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Brdy.

           

      O povolení vím,ale to jsou vymezené trasy okrajem VÚ,ale toto není přece okrajem (viz odkaz)
      http://www.cykloserver.cz/f/9519107613/
      Zkoušel jsem se doptat autora trasy,ale nereaguje.Zkusil jsem to tady, a kromě Jindry samé pozitivní reakce.Díky

      [ Zpět ]
      Datum: 18.12.2012
      Autor: bobisek55
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Brdy.

             

        Když nejsou střelby a nejedeš přes Brdy autem, nebo na motorce tak je to většinou v pohodě - armáda si tě nevšímá.Na motorce už jsem v Brdech zažil i armádně policejní zátahy na nás,neposlušné občany:-).

        [ Zpět ]
        Datum: 18.12.2012
        Autor: mech
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Brdy.

           

      ahoj, 7 let jako dite a 3 roky jako vedouci jsem byl na tabore...tabor je v Ohrazenich a s detmi casto chodime na kraj vojenskeho prostoru... max 1 km asi... tim chci rict ze nebyl problem a to nas tam bylo 60... ale pamatuji si ze jednou byl 2 denni vylet a nejaky povoleni asi muselo byt, kdyz jsme sli skrz... ale za tech 10 let(140 dni) jsem nikdy nepotkal vojaka tam... nejsou penize... neni cviceni... ja bych se toho nebal :)

      [ Zpět ]
      Datum: 25.01.2013
      Autor: dadanek
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Brdy.

         

    V létě?
    2013?

    Zakládáš téma pozdě, tohle se řešilo už v roce 2009. Tím chci říct, že plány na zdolání Brd v létě 2013 mi připadají mírně provokativní. Polož otázku přímo:

    Jak je to s vojenskýmí újezdy v Brdech.

    Pokud v prosinci 2012 plánuješ dovolenou v Brdech v létě 2013 působíš jako dement.
    Alespoň pro mě.

    Otázka je jasná, zpřístupnění vojenských újezdů.
    Ale na tu ti nemůže tady asi odpovědět nikdo, ptej se na ouřadech.

    [ Zpět ]
    Datum: 18.12.2012
    Autor: Jindra8526
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -18
    • Re: Brdy.

           

      Já měl za to Jindro, že razíš heslo " Poradit a neodpálkovat" :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 18.12.2012
      Autor: Grille
      Hodnocení: +14 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Brdy.

           

      Nevím co se ti nezdá.Nikdy jsem tam nebyl,jen ve Strašicách na voj.cvičení.Tak se chci podívat. Nevím jaké máš zkušenosti ty,ale sehnat dobré ubytování pro 12 lidí,to chce hodně dopředu.A i dementi mohou jezdit na kole.Jinak všem děkuji za rady.

      [ Zpět ]
      Datum: 18.12.2012
      Autor: bobisek55
      Hodnocení: +9 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Brdy.

           

      to je vskutku odpověď ne-dementa :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 18.12.2012
      Autor: duhac
      Hodnocení: +9 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Brdy.

         

    "Okrajové části vojenského újezdu jsou o sobotách, nedělích a státem uznaných svátcích vždy od 7 do 21 hodin na základě výnosu přednosty újezdního úřadu přístupné pro pěší a cyklistickou veřejnost v režimu takzvaného dočasného zpřístupnění II. kategorie."

    O možnosti průjezdu jsem nikdy neslyšel. A i mimo soboty, neděli a státní svátky taky. Nikdy jsem to nezjišťoval (nenapadlo mě to). Jen párkrát jsem využil možnost navštívit okraj. Třeba tu bude nějaký místní a poradí:-)

    Ale možné je všechno. Já jsem se v Boleticích taky směl podívat tam, kam se obyčejný člověk dostat nemohl. A to jsem měl aj "ochranku" v podobě dvou zelenáčů:-) Prostě se to dalo dohodnout...:-)

    [ Zpět ]
    Datum: 18.12.2012
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Brdy.

           

      Ale na Brdech se přece právě jezdí ty průjezdy - teď nevím, ale myslím, že jsou tam takové dvě hlavní průjezdní trasy.
      Mě by zase přišlo divné plácat se jen po okraji.

      [ Zpět ]
      Datum: 18.12.2012
      Autor: radka
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: Brdy.

             

        Já nevím. Já se dočetl jen o těch okrajových místech a tak jsem to raději respektoval:-)) Ve vňutru mne sestřeli a bude po bikerovi:-)

        Ale v Boleticích se smí aj skrz. A doporučuji, je to tam pěkné.

        [ Zpět ]
        Datum: 18.12.2012
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Brdy.

           

      Pánové - u nás se říká: Kdo se bojí, sere v síni. Já jsem byl ve VP možná třicetkrát, Někdy na okraji, dvakrát přes celé Brdy ( Teslíny-Valdek apod.) Byl jsem na dopadové ploše Jordán, taky několikrát, na Toku a jsem živ a zdráv.Koukněte na fotky. Praha,Tok,Jordán. Prostě se seberu a jedu. V sobotu v neděli nebo ve všední den.

      [ Zpět ]
      Datum: 21.01.2013
      Autor: úslavák
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Brdy.

             

        Přežívají ti, co se bojí ...

        [ Zpět ]
        Datum: 21.01.2013
        Autor: AV
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Brdy.

               

          Nepřežívají schopnější, přežívají ti, co jsou schopni přežít :o)))

          [ Zpět ]
          Datum: 21.01.2013
          Autor: radka
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Brdy.

             

        ...to se neříká jen u vás,ale musíš uznat, že je rozdíl toulat se VP sám či ve 12-ti členné skupině-v prvním případě jsi skoro neviditelný...

        [ Zpět ]
        Datum: 22.01.2013
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Brdy.

               

          Tak uznávám dvanáct je dost, to už by mohlo dráždit. Ale stejně si myslím, neb jsem byl dva roky na vojně, že lampasáci byli líní už v době, kdy se báli postihů a režimu. Teď, když ví, že za tři roky vypadnou, tak na to kašlou totálně. Neboli - já bych se nebál ani ve dvanácti lidech. Je pravda, že ze začátku jsem měl také obavy, teď tam jezdím jako domů. Ovšem také je pravda, že občas pýcha předchází pád. A teď si vyber.

          [ Zpět ]
          Datum: 22.01.2013
          Autor: úslavák
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Brdy.

                 

            ...dokud takovému lampasákovi, co je mu všecko fuk, neprdne a nenechá místo pohubu vybrat jako cíl střelby- a TEĎ si vyber :-(

            [ Zpět ]
            Datum: 23.01.2013
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Brdy.

             

        Díky všem za rady a názory.Srpen je daleko, tak se ještě může ledacos změnit.Určitě se do Brd podíváme a uvidíme s jakým výsledkem se vrátíme domů.Každopádně se po dovči tady pochlubím.Ještě jednou všem díky!!!!!!!!

        [ Zpět ]
        Datum: 10.02.2013
        Autor: bobisek55
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Brdy.

         

    http://www.vojujezd-brdy.cz/vynos-c-1-2011...
    Pokud nebude vyhovovat to co je obecně povolené můžeš požádat o zvláštní povolení, třeba ti vyhoví.

    [ Zpět ]
    Datum: 18.12.2012
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Brdy.

         

    Ujezd se bude rusit, mozna tou dobou uz tam bude CHKO...
    Posadka sedi v Jincich a pokud jim v utery nepojedete cela banda smerem na Tok, tak je jim to asi v tuhle chvili srdecne jedno. Pochybuju, ze tam jezdi po vsech tech "signalkach" patroly a kontroluji. Cviceni se tam uz asi zadna neplanuji. Kdyz nepolezete na dopadovky, tak vas asi nejspis nikdo honit nebude... O vikendu jsou okrajove ccasti a nektere prujezdy normalne otevrene...

    [ Zpět ]
    Datum: 18.12.2012
    Autor: epo
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Brdy.

         

    Nevim o tom že by se tam nesmělo.Kdyžtak je tam plot.

    [ Zpět ]
    Datum: 18.12.2012
    Autor: 2183798
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Brdy.

         

    Pokud te nechyti,muzes vsude (cilove plochy bych radeji vynechal), pokud Te chyti,je to tusim za 5.000 Kc.
    Ja jsem mel zatim stesti ... ;-)

    [ Zpět ]
    Datum: 18.12.2012
    Autor: homer
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Brdy.

         

    Ahojky , bylo to sice v sobotu když jsem se motal po těch okrajích červený lom a padrtské rybníky .. a dostal jsem se dost dolů a jelikož jsem to točil na prahu tak jsem podle mapy projel skrz prostor, kde mě lapil lesák měl řeči ,ale pak poradil kudy mám jet .. takže v poho :-) a zjistil jsem že tam jezdí dost lidiček uvnitř vojenského prostoru .. tot skušenost ode mne .. ahoj ..

    [ Zpět ]
    Datum: 20.12.2012
    Autor: serpem
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Šumava na kole

 (CK Frčíme)
17.05.2024, 3 dny
5 900 Kč
cyklistický Autobusem

Šumava na kole

 (CK Frčíme)
12.07.2024, 3 dny
5 900 Kč
cyklistický Autobusem

Teplické cyklostezky na pohodu

 (CK Frčíme)
20.08.2024, 5 dní
10 500 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

362 cyklistů (9 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024